Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Stydím se za to, ale nemám pana Čapka ráda. Teda jeho díla nemám ráda, on jako člověk mi nic špatného neudělal. Až na dvě - Krakatit a Bílou nemoc. Tato díla / spolu s tvorbou pro děti/ mi učarovala. Krakatit jsem četla několikrát, vždycky mě ta kniha a postava inženýra Prokopa něčím fascinovala. Naprosto perfektně vykreslené postavy - Tomeš a Prokop, sobec na jedné straně a člověk osobně zodpovědný za svůj vynález na straně druhé. Prokop chce Tomeše zastavit, ale je pozdě. I my bychom měli někdy zpomalit.

31.05.2020 4 z 5

Don Juan Don Juan Josef Toman

Historický román o hledání lásky. Napsáno českým autorem. Zaslouží si všechny hvězdičky. Mám v knihovně dokonce 2 vydání.

24.05.2020 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Dobrá detektivka. Dobrá, proto za 3 hvězdy. Zajímavý námět, první třetina knihy má spád, pak to začne trochu drhnout. Zajímavá osobnost psychopata. Kniha rozhodně není špatná, ale četla jsem od JP i lepší.

12.05.2020 3 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Typická kniha na dovolenou, když náhodou dva dny prší. Za tu dobu ji hravě přečtete. Hlavní hrdinka má neuvěřitelné nápady, příběh je čtivý, stránky rychle ubývají. Nesmíte nad tím ale moc přemýšlet, těch neuvěřitelných náhod je tam příliš. Ale jak říkám, oddechovka na dovolenou.

12.05.2020 4 z 5

Čarokrásnické světy Roalda Dahla Čarokrásnické světy Roalda Dahla Stella Caldwell

Knihy Roalda Dahla mám ráda pro jejich zvláštní humor, jsou tak trochu pro děti a trochu i pro dospělé. V téhle knize se dozvíte spoustu zajímavostí, které tutově ještě nevíte. Knížku jsem koupila kamarádce / doufám, že jí udělám radost /. Ale doporučuji ji všem, kterým svět čarodějnic, obřích broskví a čokoládových továren také učaroval.

16.04.2020 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha se mi nelíbila, příběh o ničem.

16.02.2020 1 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Vzala jsem na dovolenou, přečetla za dva dny a darovala kamarádce. Příběh se mi líbil,ale místy to bylo zbytečně zdlouhavé. Myslím, že se k této knize nebudu vracet. Ale zkusím další knihy autorky.

16.02.2020 4 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

(SPOILER) Příběh se mi moc líbil, zamotaný tak akorát, Evie sympatická, Rebecca dost vypočítavá. Asi tak v polovičce jsem začala tušit, že rodiče a děti byli tak trochu pomíchaní.

14.03.2024 4 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

(SPOILER) Tři rodiny mají mezi sebou až nezdravě idylické vztahy, sázejí každý týden stejná čísla v loterii. Potom se ale pohádají a už nechtějí přispívat do společné pokladny na nákup tiketů. A Lexi tiket koupí a podá a vyhraje spoustu milionů. A začnou utrácet a všichni se to dozví a chtějí je o peníze připravit. Není to ani tak detektivka jako psychologický příběh. Hlavní postavy mi dost lezly na nervy, Lexi byla až čítankově spravedlivá, Jakovi výhra stoupla do hlavy. Nakonec se ukázalo, že je všechno jinak. Doporučuji jako čtení na dovolenou. Určitě podruhé číst nebudu, vadilo mi, že kapitoly nenavazovaly v čase.

30.07.2023 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knihu jsem dočetla silou vůle, někde jsem i přeskakovala. Děj se táhl. Určitě se k ní nevrátím. Bela je mi strašně nesympatická.

04.06.2023 2 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Přečetla jsem několik knih Jany Poncarové, tato se mi zdála nejslabší. Nevyhovovalo mi střídání dvou časových úseků. Nevěděla jsem, že postavy v knize opravdu žily, Jarmila byla dcerou bohatého podnikatele, cesty a studia v zahraničí bez problémů zaplatil. Udělal by pro ni cokoli. Příběh byl příliš rozvláčný, Jarmila řeší, zda má talent nebo ne, řekla bych pořád dokola. Divadelní svět je mi zcela cizí. Naopak činnost Devětsilu a moderní avantgarda v literatuře mě zaujala.

24.04.2023 3 z 5

Jen o rodinných záležitostech Jen o rodinných záležitostech Jaromíra Kolárová

Viděla jsem v televizi a hned jsem sáhla po knize. Přečetla jsem na jeden zátah. Tak jako se nesmí zapomenout na hrůzy války, nesmí se zapomenout na hrůzy komunistů, které páchali tito soudruzi v letech 50.

22.04.2023 5 z 5

Zámek Zámek Martina Mouseová

(SPOILER) Kniha je taková jednohubka na 1 večer. První část je celkem uvěřitelná, bylo by určitě příjemné zdědit miliony a za ně si koupit zámek. Druhá polovina s drogovými dealery alias strašidly trochu přiřazena za vlasy. Trochu více. Čtení je to oddechové a nenáročné, nicméně doporučuji všem, kdo mají takovou literaturu rádi.

17.02.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha o oddělení Q. Zpočátku jsem myslela,ze ji odložím, moc jsem se nevyznala v postavách, ale vydržela jsem a ve druhé půlce knihy se to rapidně zlepšilo. Určitě si přečtu další díl a některé předcházející.

07.01.2023 4 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Pěkné čtení na vánoční prázdniny.

07.01.2023 4 z 5

Bojovnice Bojovnice Lesley Pearse

Neuvěřitelné, co se dá za život stihnout. Na začátku mi Mari tak trochu lezla na nervy, nemám ráda hrdinky, které dělají všechno naopak, ale během čtení se můj vztah k ní změnil. Tak jako se změnila ona sama.

02.08.2022 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Magor,zřejmě velmi solventní magor, vystavěl obrovský dvojitý skleník, ve kterém vězní dívky. Dělá z nich motýly a po dovršení určitého věku je zabije a chemicky ošetřené vystaví ve skleněných vitrínách. Dívky se ani nesnaží utéct. Magor má manželku a 2 syny, jeden z nich je ještě horší než jeho otec.Víc z děje psát nebudu. Hvězdičku jsem strhla za malou uvěřitelnost a tu druhou za celkem nesympatickou hlavní postavu. Chvilkami jsem se nutila do čtení. Po tom, co jsem to konečně dočetla, jsem knihu vrátila do knihovny s tím, že se k ní už nikdy nevrátím. Další díly mě zatím vůbec nepřitahují.

11.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla díky Čtenářské výzvě a nelituju toho. Líbila se mi. Příběh ženy, které rodiče nalinkovali budoucnost. Takovou, o které se mnohým ani nezdálo. Eugenie s manželem pracovali, zvelebovali majetek ale tak nějak bez lásky, bez nadšení. Tomu románu chyběla jiskra, o jednoho muže přišla, začala si s jiným, ale nakonec se zamilovala do někoho úplně jiného. Vychovala dvě děti, prostě prožila takový normální život.

31.08.2021 4 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

(SPOILER) Hlavní hrdinka neudělala jednu chybu, ale pěkně vršila jednu za druhou. V některých chvílích jsem ji nesnášela. Našla si špatného muže, připravil ji o všechny peníze, rodiče jí půjčili peníze, které šetřili celý život, zase o všechno přišla. Věčně byla v práci, doma malý syn, který nechápe, co se to u nich děje. Na jedné párty se potká s mužem, který jí slíbí peníze za sex / Neslušný návrh ???? /. A není sám. Tak nějak jsem nepochopila, jak si ty peníze užila, něco koupila a byly zase pryč. Nakonec na to doplatil její syn, když ho milencova manželka přejela autem. V některých chvílích jsem hlavní hrdinku nesnášela, ale to už jsem psala.

15.03.2021 3 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Kniha se mi moc líbila. Anna je rozmazlená, sebestředná a líná. Po rozchodu s Radimem se dostane na anglický venkov a nic není tak, jak si představovala. Její příběh by byl na 4 hvězdičky, jednu přidávám za úžasný popis krajiny a charakteristiku lidí. Jen jsem si myslela, že tam vydrží déle. Nakonec se ukázalo, že česká žena si dovede poradit s jakoukoliv prací.

21.02.2021 5 z 5