Msomaji Msomaji komentáře u knih

Ve stínech Ve stínech G.R. Halliday

Víc jak půl knihy bylo fajn - ponurá atmosféra, tajemný případ... pak přišel nějaký zlom, a konec mi absolutně nesedl. Škoda...

16.08.2022 3 z 5

Ďábel si počká Ďábel si počká Maxime Chattam (p)

O chloupeček za prvním dílem zaostává, sem tam mi text přišel moc rozvleklý, ale jinak to je naprosto „dábelské“. Nechutné samozřejmě taky, proto si dovolím poznamenat, že tahle série určitě není pro jemné duše.

20.07.2022 4 z 5

Frida nespoutaná Frida nespoutaná Maren Gottschalk

Frida nespoutaná je krásné čtení, ale není lehké, stejně tak jako život Fridy Kahlo. Ukazuje nám život hrdé ženy, která si prošla láskou, zklamáním i neskutečnou bolestí, ale neztratila chuť žít.

18.11.2021 5 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Tento román je směsí chytrosti, vtipu, lásky, přátelství a pochopení. Nevyhne se ani citlivějšímu tématu stáří a k němu patřícím neduhům, ale to ho právě dělá realističtějším.
Kniha se bude líbit všem, kteří mají rádi jemnější detektivky se špetkou humoru. Ale pozor, je tu i pár velmi dojemných chvilek.

12.11.2021 4 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Román Saudade je i přes svou obsáhlost velmi čtivý a autorka zde využila své znalosti a rozhodně nešetřila slovy při popisech nádherného prostředí, a to takovým způsobem, že jsem až chvilkama měla pocit jako bych tam sama byla.
Pokud máte chuť cestovat, ale nikam teď nemůžete, Saudade je ideální četbou na zpříjemnění sychravých dní.

12.11.2021 3 z 5

Vrány Vrány Kass Morgan

Příběh plný magie, tajemství, přátelství, ale hlavně čarodějnický spolek s dlouholetou tradicí, který nesmí být „obyčejnými“ lidmi odhalen.
Svižné, čtivé, vůbec ne romantické (i když tam maličkatý kousek romantiky také najdeme). Už teď se hodně těším na další díl!

10.11.2021 4 z 5

Tři ženy pana Wrighta Tři ženy pana Wrighta Linda Keir

Román nepřináší žádnou tajemnou pointu (tu nám vyzrazuje vlastně už název), ani žádné nové téma, ale velmi dobře s ním pracuje. Skvěle popsané charaktery postav nám tak umožňují vcítit se do pocitů hrdinek a napjatě očekávat, jak to všechno vlastně dopadne.

10.09.2021 3 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Přiznám se rovnou, že ač jsem se na knihu velmi těšila, i jsem se trochu bála. Po poměrně šokujícím konci předešlého dílu jsem Krutou hru začala číst velmi opatrně, ale obavy byly naprosto zbytečné. 450 stran neskutečně čtivého textu mě nadchlo, i když ubylo děsivých momentů a děj byl o něco klidnější – to ovšem neznamená, že byl méně mrazivý! Opět zde najdeme velmi kvalitní psychologické prvky a poměrně nečekaná odhalení. Kapitoly jsou krátké, což nás nabádá k tomu, přečíst si další, a další... a je to skvělá „jízda“!

11.06.2021 4 z 5

Znamení zla Znamení zla Christoffer Carlsson

Znamení zla je velmi temný a zároveň velmi silný příběh. Je to příběh o životě, který je ovlivněn okolnostmi, je to příběh o lidech, které okolí zaškatulkuje, příběh o touze poznat pravdu za každou cenu.
Pokud máte chuť na něco temného, a svým způsobem i tajemného, rozhodně doporučuji.

10.03.2021 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

Smrtelný hřích je skvělý, čtivý, temný a drsný thriller, který Vás prostě nenechá spát (já nebyla schopná ho odložit, takže jsem četla dlouho do noci), a vzbouří všechny Vaše emoce.
Setkáváme se zde s duem policejních vyšetřovatelek, což není až tak běžné, z nichž každá má nějakým způsobem pohnutou minulost. To samozřejmě trochu ovlivňuje nejen jejich práci, ale také jejich vzájemnou spolupráci a zároveň to z nich dělá ženy silné a velmi schopné.
Příběh je zajímavý, napínavý, postavy i prostředí dobře popsané, a stejně jako u většiny severských thrillerů má i tento velmi osobité a „syrové“ konverzace.

05.03.2021 4 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Další detektivka z pera anglické spisovatelky Ann Graner je opět skvělá. Knihy od ní mám ráda – líbí se mi prostředí, perfektně vykreslené postavy i s jejich problémy, detailní popisy i občasný trefný humor. Ani tato kniha není výjimkou, i když je malinko jiná. Tím, že se jedná o hodně starý případ, se většina knihy zaobírá minulostí, a tím pádem není tak „akční“. Ale to vůbec nevadí! Máme tak dostatek času seznámit se s hrdiny i s aktéry minulého vyšetřování, s jejich pocity a sami si tak můžeme udělat obrázek, co se vlastně tenkrát stalo. Postupně se poskládají všechny střípky, a ve druhé půlce knihy už nabereme obvyklou rychlost, až stránky ubíhají neskutečně rychle.

Pokud by někoho trápilo, že některou sérii nečetl (já například ještě nečetla tu s Markbym), vůbec se nemusí bát. Autorka nám všechny postavy nenásilným způsobem představí, čímž odpadne nepříjemný pocit neznalosti, a spíš to zapůsobí opačně – že si chcete přečíst knihy předchozí.

15.02.2021 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Tahle fantasy mě lákala, ale pak jsem se trochu rozmýšlela, jestli se do ní pustit, protože jsem narážela na mnoho rozporuplných komentářů. Ale konečně jsem na ní dostala „chutˇ“
Hříšní světci by měl být první díl trilogie „Bohové a netvoři“ (pokud nebude víc dílů, já pochopila, že budou tři) a je to spisovatelčin debut.
Ze začátku, jsem měla trochu problém se začíst, přišlo mi to takové maličko zmatené, ale to jsem poměrně rychle překonala a čekala mne velmi temná fantasy s originálním námětem. Nejsem rozhodně odborník na tento žánr, i tak bych neřekla, že to je nejlepší fantasy – ALE! Musím přiznat, že se mi to celkem líbilo. Hlavně námět knihy – dva proti sobě bojující světy a každý používá jiný druh magie. S postavami už to bylo trochu horší – moc se mi nelíbila některá jména, sem tam jsem měla pocit, že někteří nejsou dostatečně „vykresleni“; co jsem ovšem ocenila je postava Malachiáše - ten byl podle mě popsán dostatečně a dost jsem si ho oblíbila.

Příběh se poměrně dobře čte, i když jsem našla pár nudnějších částí – ale to autorce klidně odpustím, přece jen je to její debut. Jsem docela zvědavá na pokračování, protože po dočtení tohoto dílu mám docela dost otázek, které doufám budou zodpovězeny.

Pokud jste knihu nečetli a těšíte se na gotický příběh, jak je avizováno, připravte se na zklamaní. Je to temný příběh plný magie, ale rozhodně bych ho nenazvala gotický (možná je to myšleno na celou sérii, což po prvním dílu těžko posoudím).

21.12.2020 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

YA série, které mě vyloženě bavila, na každý díl jsem se těšila jak malá (a to jsem si při prvním dílu skoro klepala na čelo, že přece nebudu číst sci-fi pro děti :) ). Určitě mohu doporučit.

29.04.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Po mnoha pozitivních hodnoceních (níže ovšem vidím i ty méně pozitivní) jsem se rozhodla tuto knihu také přečíst, i když patří do YA, což už rozhodně nejsem.
Kniha se velmi dobře čte, opravdu je velice svižná, kapitoly většinou velmi krátké. Musím říct, že se mi líbila a myslím že je opravdu potřeba brát v potaz, že je to právě YA. Určitě v každém zanechá pocit, alespoň se na chvilku zamyslet, jak strašné by bylo, kdyby to vše byla realita.

24.02.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Já nějak nevím :( začátek super, polovina super, třičtvrtiny super, konec katastrofa. Konec budu vážně nějakou dobu vstřebávat, ten se mi opravdu nelíbil.

18.11.2019 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha nebyla špatná, téma se do dnešní mobilní doby hodí. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, vadily mi anglické fráze - sem tam nějakou bych unesla, ale bylo jich opravdu až moc. Ale určitě mne to neodradí od dalšího dílu (jen za to uberu hvězdičku).

13.09.2019 3 z 5

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

Skvělá a úžasná kniha! Jsem tak nadšená, že ani nedokážu momentálně napsat shrnutí, aniž bych “vyžvanila” obsah :)) Určitě se k ní ještě vrátím :)

29.05.2019 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Nó... abych tak řekla, první díl se mi líbil (neokoukané prostředí, dobře napsané, čtivé). Druhý díl už jsem spíš odtrpěla a řekla si, že do třetího už “nejdu”. Jak je vidět, přece jen mi to nedalo, protože většina názorů na první dva se shodovala s mými a tento chválí. Ovšem zde se tedy od většiny silně odkláním - tento díl už dle mého názoru nemusel být. Brunhilda zas důvěřuje komukoli a opravdu mi většina věcí přijde velmi nereálná. Já bych to asi uzavřela tímto: neslibuj, když nedokážeš splnit...

24.04.2019 3 z 5