n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

jasná výpověď o komunistických žalářích a komunistech. Hodně syrová a hodně drsná, hlavně proto, že je realistická. Komunisté se nikdy nezmění

08.07.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

pro mě již poměrně netradiční kniha od Kinga, kdy toto již není klasický horor, jak jsme u něj byli zvyklý, ale pro mě výborně napsané se skvělou atmosférou

08.02.2016 5 z 5

Real Madrid - Královský klub Real Madrid - Královský klub Marcin Kalita

Kniha o jednom z nejlepších fotbalových klubů světa, královského mužstva z Madridu. Historie jeho vzniku, slavná vítězství i neslavné porážky, vztestupy i pády, připomenutí slavných hráčů tohoto klubu ať to byli Puskas, Di Stefano, Emilio Butragueňo, Francisco Buyo, Michel, Raul Gonzales a mnozí další. Doplněný nádhernými fotkami ze zápasů i stadionu Santiago Bernabeu. Pro fanouška Realu Madrid, který chce poznat jeho historii, je tato publikace naprosto ideální

26.10.2020 5 z 5

Mamánek Mamánek Jan Morávek

Příběh dvou mladých lidí ze začátku 20. století, kdy po seznámení a svatbě a zdánlivě idylickém manželství, se rozmazlený syn svých rodičů zamiluje do místní ženy, která si ráda užívá života. Ta jej okouzlí a odvede od rodiny, ale láska je mocnější než chtíč. Lidské osudy jsou stejné odjakživa. Výborně napsaný román ze života

24.09.2020 5 z 5

Kožené slunce Kožené slunce Josef Mašek

Počátky kopané na Kladně před první světovou válkou, kdy se zakládali místní fotbalové kluby, mezi kterými se našli šikovní fotbalisté a pražské kluby je chtěli přetáhnout do svých řad. Mám moc rád období kolem první republiky a počátky kopané u nás, kdy fotbal byl hlavně o sportu a zapálení hráčů o tuto hru bylo tehdy obrovské

16.07.2020 5 z 5

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Skvělý spisovatel si může dovolit obrátit pohádky naruby, aniž by utrpěla jejich kvalita. Na příbězích je znát, jaký dar skvělé fantazii a umění vyprávět měl Josef Lada. A když to ještě navíc vylepšil svými krásnými kresbami, tak vznikne nádherná pohádková kniha

02.06.2020 5 z 5

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Kniha o setkání jedenáctiletého Pavla s hajným Horynou, které přeroste v přátelství a jejich boj s dalšími přáteli o záchranu přírody Zeleného údolí. Podle mě jedna z prvních knih, ve které formou románu bylo nenásilně upozorňováno na ekologii a její ochranu. Určitě nejsem zelený aktivista či ekologický fanatik, ale tenhle příběh mě moc bavil

31.05.2020 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Autobiografie Stephena Kinga je neméně čtivá jako jeho romány. Tím jak se prokousával z chudoby, období drog a alkoholu a poté se dostat z té děsivé autonehody, můj respect před tímto člověkem. A stejně si myslím, že nejlepší svoje díla napsal ve svém "temném" období

06.04.2020 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Drsná, ale skvělá autobiografie Jacka Londona, který se nebál popsat svůj život i to jak procházel alkoholovými eskapádami. Ne každý dokáže narovinu vylíčit svůj život ač není možná příkladný a démon alkohol nad ním vítězí

02.02.2020 5 z 5

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

soubor nádherných českých pohádek s překrásnými ilustracemi, v dětství mi několikrát přečtená a když jsem se naučil číst, tak mnou několikrát přečtená

21.12.2019 5 z 5

Shrnutí kompletní stínadelské trilogie. Kdo by neznal legendární Rychlé Šípy, Stínadla, ježka v kleci, mrazivá a tísnivá atmosféra Stínadel, když se setmí a rozezní se zvony Dunivé Kateřiny. Nejlepší trilogie a klasika mezi českými knihami pro mládež

16.12.2019 5 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karl May

Klasická mayovka s nejkladnějšími hrdiny Vinnetouem a Old Shatterhandem, kdy na člověka dýchne kouzlo Divokého západu a vítězství spravedlnosti nad podlostí desperátů. Sice se všeobecně ví, že May nikdy toto nezažil, přesto dokázal skvěle popsat tehdejší atmosféru a vytvořit nezapomenutelnou dvojici

04.10.2019 5 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Další krásná kniha z pera Arthura Conana Doylea, kdy dokáže perfektně navodit atmosféru Londýna 19. století spolu s briskním humorem Sherlocka Holmese a jeho nadáním vyřešit neřešitelné záhady

08.12.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Předně musím říct, že Patrika Hartla mám moc rád jako divadelního režiséra, ale tahle kniha mě moc dvakrát nezaujala. Jako oddychovka celkem ujde, ale že bych se u ní zasmál, tak to opravdu ne. Humor mi přijde dost strojený a zvláštní.

08.10.2018 3 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Nádherná kniha o mládí a o lidech z vesnice v horách Provence, z této knihy na vás dýchne léto a vůně tymiánu a díky této knize jsem poznal tu krásnou oblast Provence a rád se tam vždy vracím

30.04.2018 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Povídky o přátelství ... Tělo je naprosto skvělá hořce smutná povídka s jednoduchým námětem, kdy kamarádi hledají tělo mrtvého spolužáka a kdy se nakonec velké přátelství změní v určité odcizení. Nadaný žák je též o zvláštním "přátelství" mezi chlapcem, který ve svém sousedovi odhalí dozorce v koncentračním táboře a naprosto propadne jeho vyprávění, kdy chvílemi ztratí pojem o minulosti a realitě

01.04.2018 5 z 5

Vraždy na ulici Morgue / The Murders in the Rue Morgue (dvojjazyčná kniha) Vraždy na ulici Morgue / The Murders in the Rue Morgue (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

V Paříži dojde k vraždě matky a dcery v zamčeném pokoji a policie obviní přítele Arsena Dupina, který se s tímto nechce smířit, pokusí se rozluštit záhadu zamčeného pokoje, najít vraha a očistit jméno svého přítele. Světoznámá klasická detektivní povídka, kdy hlavně v této knize je skvělé to, že na jedné straně je anglický text a na druhý slovenský. Pro toho, kdo se chce vzdělat v četbě v angličtině, ideální kniha.

30.09.2024 5 z 5

Umíte se bránit? Umíte se bránit? Zdeněk Náchodský

Ideální příručka pro ty, kteří se chtějí naučit jednoduché chvaty jak se reálu ubránit útočníkům nebo jen s věcmi, které máte po ruce. Dobré je i množství fotografií, kde toto je názorně ukázáno a poté vysvětleno.

15.09.2020 4 z 5

Ze zápisků hraběnky Inéz Ze zápisků hraběnky Inéz Pedro Gonsalvez

jedna ze slabších erotických novel o zvrhlé hraběnce, která se vyžívá v BDMS s mladými děvčaty. V násilí se nevyžívám, proto mě příběh nijak nenadchnul. Jsou mnohem lepší knihy na toto téma

13.08.2020 2 z 5

Italia 90 Italia 90 Radek Pecák

Souhrn všech zápasů na MS Itálii v r.1990 s kratičkým komentářem ke každému zápasu, plno fotek a statistik, pro toho, kdo toto mistrovství nezažil anebo si ho chce připomenout, dobře sepsaná kniha. Hlavně tady se zrodil Bomber.

12.08.2020 4 z 5