n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Příběh o fyzickém a psychickém týrání ženy, jejím manželem, který je policista. Poté co po jeho napadení potratí, tak se rozhodne o něj utéci a začít žít nový život. Pro ego jejího psychopatického manžela je to naprosto ponižující a rozhodne se manželku najít a řádně jí ztrestat za její opovážlivost. Kniha se mi moc líbila a vůbec mi nevadila ta mystika v jiném světě, naopak oceňuji tuhle kombinaci reálného světa a světa fantasie. Tohle prolínání světů King již aplikoval v jiných dílech a mě moc baví.

Talisman Talisman Stephen King

Talisman mě neskutečně bavil, příběh chlapce, který musí v bájném světě Teritorií zachránit královnu, aby v současném světě zachránil vlastní matku. Jeho putování napříč Amerikou a současně magickým světem je nabitý skvělým příběhem. Toto dílo se vymyká Kingovu zaškatulkování do rubriky horor, což dokázal nejen tímto dílem, ale i pochopitelně Temnou věží a současně odpovědí kritikům, že nic jiného než horor napsat neumí.

07.05.2020 5 z 5

Výborné dvě novely, které dokazují to, že King je mistrem svého oboru. V povídce Časožrouti, kdy po přistání letadla na liduprázdném místě je úžasně popsaná děsivá a tísnivá atmosféra tohoto místa, která silně působí na psychiku pasažérů. A pro mě skvělá druhá povídka, ve které spisovateli Mortovi zaklepe na dveře jeho chaty cizinec, který jej obviní z plagiátorství a poté se v okolí začnou záhadné vraždy, kdy Mort si nemůže být jistý zda je páchá cizinec nebo dokonce on sám, ač tomu nevěří. Rozuzlení příběhu je více než překvapivé.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Další z výborných povídek Stephena Kinga, kdy mě velice potěšila Sestřičky z Elurie, kdy se vrací k mému oblíbenému Rolandovi v putování za Temnou věží. Ale za nejlepší povídku považuji 1408, kdy spisovatel stráví noc v pokoji, ve kterém straší. Kingovi povídky mě nikdy nezklamou

30.04.2020 4 z 5

Cestou vlka – Tulák 1 Cestou vlka – Tulák 1 David Gemmell

Další skvělý příběh z drenajských ság. Tulák jenž zabil krále musí v zemích Nadirů nalézt bronzovou zbroj, aby zachránil říši. Gemmel rozvíjí příběh rozporuplného hrdiny, kdy člověk, který zradí, se nakonec může stát spasitelem.

26.04.2020 5 z 5

Bohoušek & spol. Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

První kniha o této partě, kterou jsem od Steklače přečetl. Příběh kamarádů, kteří uvěří lži, že třídní šplhoun Bohoušek má získat školní odměnu a proto jej unesou na hrad. Vtipně a poutavě napsaná kniha, ze které číší pohoda letních prázdnin a dobrodružství, které zažívá člověk jen v určitém věku

18.04.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Na základě komentářů a vysokého hodnocení jsem neodolal a přečetl tuto knihu. Gang mladých se pustí do sebevražedné mise zachránit vědce z nejlépe střežené pevnosti. Děj má celkem spád a čte se dobře. Příběh špatný není, akorát mi z žádných z hrdinů vyloženě nepřirostl k srdci, sedmnáctileté děti jsou naprosto skvěle vycvičení zabijáci, vrazi a zloději. To mi přijde přitažené za vlasy. No nevím, mám sice velmi rád fantasy, ale YA opravdu není můj šálek kávy. Co mi velice vadilo, že do této fantasy byly zakomponované takové věci jako je kulomet či tanky. Celkově kniha špatná není, ale jestli někdy dám pokračování, tak asi ho hodně dlouhé době až určité věci zapomenu

17.01.2020 3 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

obecně zas až tak moc detektivky nemusím, ale tahle mě dostala asi i možná tím, že se odehrává v budoucnosti, kdy města a život s tím spojený jsou skvěle v knize popsány, depresivní atmosféra a až do konce člověk neví, kdo je vlastně vrah. Asimov byl geniální spisovatel s obrovskou představivostí

18.08.2019

Outsider Outsider Stephen King

Skvělá detektivka z pera Mistra, kdy dojde k obvinění oblíbeného trenéra místního baseballového týmu z vraždy chlapce. Ale v době vraždy byl 100 mil daleko, bylo možné být současně na dvou místech najednou? King udržuje napětí na každé stránce a člověka nutí knihu dočíst co nejrychleji. A co je na knize nejlepšího? Návrat Holly a veselého pleskače

11.06.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Po přečtení knihy jsou ve mě rozporuplné pocity, námět je dobrý, kdy ženy usínají muži nevědí co s tím. V určitých částech knihy děj strhující jako v jiných knihách Stephena Kinga, ale nemůžu se zbavit pocitu, že prostě tahle kniha není ono. Na můj vkus moc feminismu a úvah o tom jak jsou bílý policisté nespravedlivý vůči černochům. Finále, kdy si všichni odpustí veškeré zlo, které se dělo během Aurory, ve mě zanechalo velké rozpaky.

21.03.2019 3 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Z této knihy je cítit, že jí napsal opravdový fanoušek Gunners, který naplno prožívá slasti i strasti svého milovaného klubu. A když autor tvrdí, že "Kromě fotbalu nikdy na ničem nezáleží", naprosto mu rozumím

01.04.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čekal jsem, jestli další díl bude lepší než Krvavé ostří a bohužel musím konstatovat, že byl horší, kdyby autorka vynechala věčné popisy šatů, tak by kniha měla o 90 stran méně a hlavně ať už nikdo nebrouká

09.02.2018 2 z 5

Černá kniha komunismu 1. Černá kniha komunismu 1. Nicolas Werth

zrůdnosti komunismu by si měl přečíst každý pak by snad všechny komunistické strany mohly zmizet v propadlišti dějin

15.10.2017 5 z 5

Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány Fotbalová mise - Tajný mezi chuligány James Bannon

kniha, která se odehrává 80. letech, kdy ještě existovalo pravé chuligánství a policie infiltrovala tvrdé jádro Milwallu. Celkem dobře napsaná kniha, která mě utvrdila v antipatii fízlovství

07.03.2017 4 z 5

Hyeny v akci Hyeny v akci Jaroslav Pospíšil

výborně napsaná a zmapovaná historie zlínska, smutné čtení

18.12.2015 5 z 5

Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Vladimír Zemánek

Prostě Honza není člověk, Honza je bůh

18.12.2015 5 z 5

To jsem já, Franz! To jsem já, Franz! Jaroslav Kirchner

Životopisná kniha skvělého fotbalisty a poté více méně úspěšného trenéra Františka Straky. To jak vždy prožíval zápas jako hráč, ho neméně prožíval jako trenér. Každý na něj může mít jakýkoliv názor, ovšem jeho zápal a zarputilost byla obdivuhodná.

06.07.2020 4 z 5

Jak se vraždí v Česku Jak se vraždí v Česku Vojtěch Steklač

Mám moc rád knihy Vojtěch Steklače a styl jeho psaní. Proto jsem po všech příbězích party z Holešovic sáhnul po této detektivce a byl jsem mile překvapen. Postarší kriminalista řeší případy, kdy prakticky veškeré vyřeší inteligencí, žádné honičky a střílení, prostě stará dobrá detektivka z pražského prostředí.

19.06.2020 5 z 5

Ruští bohatýři Ruští bohatýři Irina Karnauchovová (p)

Jako národ český má své pověsti o udatných hrdinech této země, tak i rusové mají své byliny o jejich hrdinech a slavných to činech. Bájný kníže Vladimír, který bojoval proti tatarům, ale hlavně a nejvíce hrdina Ilja Muromec a Slavík loupežník. Dobře sepsané příběhy z dávných dob

14.05.2020 4 z 5

Němčina pro jazykové školy  1 Němčina pro jazykové školy 1 Věra Höppnerová

Neboť je potřebné rozšiřovat znalosti jazyků, když člověk rád jezdí do Deutchlandu na fussball a je potřeba rozumět místním občanům, když se potřebuje občerstvit a dát dohromady složité věty např. ein bier bitte ... či ich mochte diese bratwurst a tato výborná kniha, vám k tomu dopomůže.

30.04.2020 5 z 5