n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

knihy Simony Monyové mám rád, knihy ze života, dobře napsané. Jen bohužel mi přijde, že se posléze všechny skoro začnou opakovat s malými obměnami. To ale nijak nesnižuje jejich čtivost. Každopádně škoda, že již další nebudou

21.12.2019 4 z 5

Osm žen z Hradu Osm žen z Hradu Pavel Kosatík

výborná kniha, která popisuje životní příběhy manželek prezidentů. Líbí se mi, že není psaná nijak tendenčně a obsahuje pouze holá fakta, autor nijak nesoudí ani neodsuzuje.

21.12.2019 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Stephen King místo toho, aby dceři četl klasické pohádky, radši napíše svoji. Moc mě baví provázanost Kingových knih, kdy zde jako zlý rádce vystupuje Randal Flagg, který se vyskytuje v mnoha dalších mistrových románech. Ač možná toto není jedna z nejlepších knih, které jsem od Kinga četl, přesto je velmi dobrá

07.12.2019 4 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Trochu netradiční kniha JF ze školního prostředí, kde ovšem stále platí, že chlapecká čest a poctivost je pořád nejvíc. Možná lehce naivní a jednoduché, přesto za mě výborné

30.10.2019 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Jako velký fanda SK jsem se rozhodl zkusit tvorbu jeho syna, kdy jsem si náhodně vybral dílo Rohy. Musím říct, že knížka mě velice mile překvapila, skvělý nápad, kdy neprávem obviněný člověk z vraždy a znásilnění se stane ďáblem a jeho cesta za pomstou. Připomíná mi to knihy SK, kdy se děj velice pomalu rozjíždí a vyvrcholení je tak 3/4 před koncem a konec je zase takový pozvolna uklidňující. Myslím, že toto nebyla jeho poslední kniha, kterou si přečtu

14.10.2019 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Za mě velice příjemné překvapení, příběh nijak složitý, ale pointa zajímavá. Gwendy má kouzelnou skříňku, se kterou může změnit osudy lidstva. No a konec je přesně podle Mistra

26.03.2019 4 z 5

Aleš & spol. Aleš & spol. Vojtěch Steklač

Velmi vtipně popsané příběhy party kamarádů, kdy každý je povahově jiný, přesto stojí pevně při sobě. Osobně se mi na knihách líbí, kdy na mě dýchne trocha nostalgie a zde popsané staré Holešovice naprosto nemají chybu.

01.01.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tak tato série zůstane nedočtena, protože čím další díl knihy, tím prakticky horší. První tři díly přečteny horko těžko, vždy jsem doufal, že už konečně ten další bude lepší, ale bohužel. Nevím zda je to překladem anebo v originále je to podobné, ale už mě začalo totálně nebavit broukání, vrčení (Aelin a Jeřáb prakticky nic jinýho ani nedělali), zacvrlikání, protáčení očí, ukázování obzvláště neslušných gest či obzvláště neslušné urážky. Prakticky celý děj naprosto o ničem, až ke konci začne být nějaká akce, ale jinak do té doby jen děj plný řečí. Další věc co nechápu, kde se v téhle době vzala lednička či elektřina, to král Adarlanu měl u Zlomuvalu vybudovanou elektrárnu? Tohle fantasy už opravdu nikdy.

18.06.2018 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bohužel se mi tato kniha líbila méně než Volání kukačky, sice zajímavá zápletka, ale prostě Robin už v této knize začíná být velice nesympatická

20.05.2018 3 z 5

Fotbal na prodej Fotbal na prodej Vladimír Zemánek

kniha se snaží působit senzacechtivě, bohužel mi přijde dost zmatená, jen dohady ale je otázka co je skutečně pravda

18.12.2015 1 z 5

Trojhvězdí nesmrtelných - Mandlová, Baarová, Gollová Trojhvězdí nesmrtelných - Mandlová, Baarová, Gollová Josef Frais

Životopis tří našich nejznámějších hereček předválečné a válečné doby. Víceméně stručné shrnutí jejich osudů a příběhů, které autor zasadil do historických souvislostí. Kniha není špatná, ale pokud člověk četl jiné knihy, které byly o nich sepsány, nedozví se nic nového. Tato kniha je spíše pro ty čtenáře, kteří se chtějí poprvé něco o nich dozvědět.

24.05.2020 3 z 5

Jestřábe, vypravuj... Jestřábe, vypravuj... Jaroslav Foglar

Na této knize je vidět, že Foglar nebyl jen spisovatel omezující se na chlapecké hrdiny, ale dokázal poutavě napsat např. i příběhy odehrávající se na Divokém Západě. Ale i ostatní povídky jsou neméně zdařilé a jejich styl odpovídá posezení v partě, kdy venku se smráká

04.05.2020 5 z 5

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Knihy o Kedrigenovi mě moc baví a hlavně jejich suchý humor. Čaroděj se rozhodne odejít z cechu čarodějů a usadit se v horách, jenže potká trolla a poté zakletou princeznu a tím dobrodružství začíná.

13.04.2020 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

pro mě jako velkého fanouška Sherlocka Holmese nejde čekat ani jiné hodnocení, moc mě baví jeho případy a jejich vyřešení hlavně i popis tehdejší doby a reálií Londýna. Arthur Conan Doyle a Londýn bude pro mě vždy na prvním místě

31.03.2020 5 z 5

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Závěrečný díl této fantastické trilogie, kdy Reynevan se účastní všech rozhodujících bitev té doby včetně rozhodující bitvy U Lipan, ze které se šťastně a náhodně dostane a ke konci nalezne svou milovanou ženu. Tuto trilogii jsem si obrovsky zamiloval a moc mě bavila

21.03.2020 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Završení série je možná to nejlepší co mohlo být, děj je opět naprosto o ničem. Pokus o drama, kdy je chudák Ana včetně své vnitřní bohyně unesena, mi přijde jako totální fraška a závěr, ze kterého teče sirup proudem, kdy Ana s Christianem si postaví svůj úžasný dům a čekají dalšího potomka. Závěru už chyběl jediný dovětek, měli spolu 7 dětí, Ana byla úspěšná novinářka, která sama zvládala péči o rodinu a pokud nezemřeli, žijí dodnes

04.02.2020 odpad!

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pokud rozečtu nějakou sérii, tak se jí snažím dočíst, protože vždy věřím, že další díl bude lepší než předešlý. Bohužel i tento díl pro mě představuje nudu a zbytečnou ztrátu času. Ana a její vnitřní bohyně jsou k uzoufání a ani pokus o šokující "otřesné" dětství Christiana nezabírá, naopak. Vím, že do mrtvol se nekope, ale tohle je další příšerná kniha

04.02.2020 odpad!

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Překvapivě hodně vtipná a možná ne příliš známá knížka o chlapíkovi, co se stane pomocníkem Smrtě. Za mě velmi dobrý černý humor, kdy jsem se u této knihy opravdu vyloženě bavil a smál

21.12.2019 5 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Celkem překvapivě dobré povídky, je vidět, že jablko nespadlo daleko od stromu. Joe Hill mě příjemně překvapil. Za mě výborná Snídaně u vdovy či Otcova maska.

20.12.2019 4 z 5

Turnerovy deníky Turnerovy deníky Andrew Macdonald (p)

Skvělé postapo, kdy bílí nacionalisté povstanou proti vládě ovládané ZOG a jejich boj za konečné vítězství. Z počátku boj teroristickými útoky, které postupně přerostou v regulérní válku.

15.12.2019 5 z 5