Nicole26 Nicole26 komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Na začiatku som vážne rozmýšľala, či pokračovať v čítaní alebo nie. Začiatok prišiel (aspoň mne) veľmi mätúci, nevedela som, kto je kto a tak podobne, no kedže som v tej chvíli nemala čo iné čítať, povedal som si, že musím vydržať. A dobre som urobila! Jeden fakt o mne: milujem dystópie ❤️! A táto bola naozaj veľmi veľmi dobrá! Asi v desatine knihy, keď som už vedela, kto je kto, som si knihu začala naozaj užívať. Milujem, keď postavy nie sú celý čas rovnaké a tu to presne tak bolo! Neviem prečo, ale mám slabosť na menenie názorov kvôli sexy chalanom

14.10.2015 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Prečítané za jednu celú a ešte kúsok z ďalšej noci :D. Celá kniha mi prišla úplne famózna, nemohla som sa od nej absolútne odtrhnúť, (SPOILER!) keď už nebolo ani chýru ani slychu po Seanovi, začal mi trošičku chýbať, ale akonáhle sa objavil Caden - zbohom, Sean! Takýchto dobrých chlapcov sa skrátka neviem nabažiť ❤️ Preto by som občas najradšej chytila Davy za vlasy a mierne s ňou vytrpela podlahu, aby si uvedomila, akého famózneho chlapa ma pred sebou a neodstrkovala ho... Na druhej strane ale chápem, že po rok všetkom, čím si prešla, sa skrátka viac nemôže správať ako človek, ktorý si týmto neprešiel... V poslednej dobe mám strašne pocit, že autori zvysoka kašlú na vytvorenie nejakého naozaj pekného konca, ktorý sa vám bude v mysli pripomínať ešte nejaký ten čas, tu to nebolo až tak zlé, v podstate sme sa čo-to z Davinej budúcnosti dozvedeli, no aj tak mi tam ešte chýbala aspoň minimálna zmienka o tom, ako sa vodí Zacovi, ako sa vyrovnal so smrťou Victorie, ako sú na tom Davini rodičia a podobne... No nevadí, možem len dúfať, že niekedy vyjde nejaká 2,5-ka, v ktorej sa aspoň čo-to ešte dozviem ☺️ Za mňa 98%

04.10.2015 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Na toto som sa tešila už odkedy prvýkrát CooBoo oznámilo, že sa ju chystajú vydať. Mojim pravidlom je nikdy nezačať čítať sériu skôr, než bude celá preložená. Kvôli tomuto a zároveň kvôli povinnostiam, ktoré mi posledné týždne nedali spávať, som sa k nej dostala až predpredvčerom. A dnes som ju oficiálne dočítala. Nemám jej čo vytknúť, bola som ňou nadšená od prvej stránky až po (zatiaľ) poslednú a okamžite sa idem pustiť do pokračovania

01.10.2015 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Príbeh zo života vojaka, ktorý sa práve vrátil z Afganistanu a snaží sa vyrovnať so všetkým, čo sa vo vojne stalo. Veľmi zaujímavý nápad, viem si predstaviť, že najmä v tak vlasteneckej krajine, akou Spojené štáty americké jednoznačne sú, je táto kniha braná asi trochu inak ako u nás, no bolo to pekné, oddychové čítanie, prečítala som ju za dve noci, stále som čakala na nejaký veľký dojemný koniec, no, bohužiaľ, ten ma dosť sklamal... Preto za mňa 70% :).

27.09.2015 4 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Nevedela som, čo od tejto knihy očakávať, popravde to bol môj prvý thriller v knižnom podaní... Od začiatku to bolo zaujímavé, nie veľa zbytočných opisov, zaujímavý spôsob podania emócií hlavnej postavy... potom to trošku spomalilo, nevedela som sa cez niektoré časti prehrýzť, dej dosť opadol... ale ku koncu sa to zase stalo zaujímavejším, nové zápletky a tak, však to poznáte, no úplný koniec ma dosť sklamal... po všetkých tých niekoľko sto prečítaných stranách bola kniha ukončená cca na piatich. Trochu škoda, čakala som od konca viac, či už akcie, strachu, skrátka niečoho, nie len suché skonštatovanie toho, čo sa udialo v nasledujúcich mesiacoch. Ale celkovo ma kniha zaujala, takže za mňa 75% ;).

23.09.2015 4 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Wow. Telefón mi to najprv prepísal na SOS. Zlatý, už ma pozná. K tejto knihe nemám povedať nič iné okrem toho, že som prečítala takmer 4 kapitoly (za čo by si čitateľ zaslúžil minimálne metál) a takto extrémne chaotickú, úplne predvídateľnú a hlavne absolútne nezaujímavú knihu som nevidela už veeeeľmi dávno. Hrôza.

06.09.2015 odpad!

Priznanie tohto muža Priznanie tohto muža Jodi Ellen Malpas

Na začiatku čítania tejto knihy pri istých udalostiach, ktoré tu ale opisovať nebudem, keďže by sme ich mohli označiť ako spoiler, som si bola na 100% istá, že tejto knihe skrátka viac ako 1 hviezdičku nedám, ani keby ma mučili. Podľa môjho názoru by sa 3/4 knihy mohli bez problémov vymazať a nikomu by to ani nechýbalo, pretože aj tak takmer všetok hlavný dej sa odohral v závere knihy. Ten sa mi (na moje veľké prekvapenie) páčil naozaj veľmi.
Preto mám teraz naozaj problém ohodnotiť knihu ako celok. Najradšej by som dala prvým 3/4 hodnotenie 0% = "Odpad" a 4/4 nejakých 80%, čiže keď to spriemerujeme, vyjde nám 40%, čiže 2 hviezdičky.

Každopádne, som rada, že táto séria skončila :D.

29.06.2015 2 z 5

Jedine s ním Jedine s ním Lisa Renee Jones

Včera v noci (alebo to bolo už dnes ráno? :D) som dočítala knihu Jedine s ním. Túto sériu som začala čítať asi pred dvoma týždňami v sladkej nevedomosti, keďže som si myslela, že je to trilógia a finito. Aké bolo moje prekvapenie, keď bolo 10 strán do konca a vlastne sa nič nevyriešilo :D .Tak a teraz už len čakať do marca budúceho roka na pokračovanie -_- Ale inak knihu jednoznačne odporúčam, bolo to zaujímavé čítanie :D.

23.04.2015 5 z 5

Pod týmto mužom Pod týmto mužom Jodi Ellen Malpas

Prvý diel ma úplne sklamal a druhý... no, nebolo to až také inferno. Stále sa dá nad každou treťou stranou len krútiť hlavou nad počínaním si jednej alebo druhej hlavnej postavy - seriózne, keby sa chlap reálne takto správal, bol by obvinený minimálne z domáceho násilia a obmedzovania ľudskej slobody, ale bol tu už aj náznak deja. Ďalšie nejasnosti - chlap, ktorý vás nechce pustiť ani len k najlepšej kamarátke, či do práce, zistí, kto vás otrávil (a ešte k tomu toho človeka aj pozná) a keď sa opýtate, či zavolať políciu, odpovie vám nie?! Skrátka neviem prísť tejto sérii na chuť...
Moje hodnotenie - 35%

17.03.2015 2 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Nestáva sa mi až tak často, že knižku nedočítam, lebo sa to skrátka nedá čítať... No Nekonečnej láske sa to podarilo! Dej o ničom, vo štvrtine knihy stále opisovaný 1 jediný okamih a aj tak z neho vlastne takmer nič neviete... Totálne o ničom a preto odo mňa 0%!

05.03.2015 odpad!

Tento muž Tento muž Jodi Ellen Malpas

Kniha mi celá ako taká nesadla, prišlo mi to ako strašne lacná (a úbohá) kópia 50 Odtieňov... Po prečítaní 30 strán je úplne jasné, že autorke v tej dobe chýbal sex a poriadny chlap, pretože napísať také kraviny ako napríklad bozkávanie sa hneď pri prvom stretnutí?! A takýchto okamihov tam bolo sakra dosť... Skrátka odo mňa 25%, rozhodne som čakala viac.

03.03.2015 1 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Tak ja neviem, ale mne sa táto full-sexová kniha fakt páčila :D OK, fajn, dej takmer žiaden, ale inak super :D

08.12.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Na túto knihu som sa naozaj veľmi tešila, no úplne ma sklamala :( Dávam jej 2 hviezdičky aj to len za to minimum hlášok z knihy s hlbším významom, ktoré sa naozaj človeku vryjú do pamäti...

02.12.2014 2 z 5