NightGepard NightGepard komentáře u knih

Poslední stadium Poslední stadium Jiří Pavlovský

A je konec. To jako vážně? Pořád nemůžu uvěřit, jak to skončilo. Subjektivně můžu říct, že se mi kniha zdála o ždibec slabší, než tak předchozí.

01.11.2017 4 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Pěkně psané a podobá se to stylu Pavlovského. Víc knih od tohoto autora do série Kladivo na čaroděje by bylo fajn. Po dlouhé době, kdy mě zase hodně chytla zápletka v této sérii.

24.10.2017 5 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Z dalších pěkně čtivých krátkých románů po epizodě IV.

18.10.2017 5 z 5

Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Star Wars - Zbraň rytíře Jedi: Dobrodružství Luka Skywalkera Jason Fry

Byl jsem zvědav na tuto útlou knížečku, ale nezklamala. Dalo by se to brát jako taková malá epizoda ze seriálu. Zajímavě doplňuje děj po epizodě IV.

10.10.2017 5 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Zatím snad nejslabší díl, co jsem ze série 12 knih četl. Kniha začala být záživná a zábavnější ve druhé polovině. Místy se autor příliš zdržuje popisováním krvelačných scén a neustále se tím opakuje. Je tu snaha o filozofování, což mi moc pak nesedí se střídáním syrových a násilných scén. Tím pádem málo dějově posunujícího obsahu na hodně stranách. Ale také se občas pobavíte. Za mě hodnotím, že se to moc nepovedlo.

06.10.2017 2 z 5

Libeňskou minulostí Libeňskou minulostí Josef Tomeš

Četl jsem její o zhruba deset let mladší verzi, která by měla být dle doslovu o nějaký ten obsah aktualizována. Pro zájemce o libeňskou minulost dávnou i nedávnou - můžu vřele doporučit. Publikace je úsporná co se týče velikosti i obrázků. Zájemcům o rozsáhlejší fotografickou dokumentaci můžu doporučit publikaci Libeň - Zmizelý svět od Jana Jungmanna. Tam se dozvíte i další zajímavosti.

05.10.2017 4 z 5

Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Star Trek - Q: Otázky a odpovědi Keith R. A. DeCandido

Dobré opáčko epizod TNG s Q se zajímavým vyvrcholením. Aneb Q nejsou nejmocnější bytosti. Částečně kniha navazuje na děj předchozí knihy - Odpor. Četlo se výborně a rychle. Až byl najednou konec.

05.10.2017 5 z 5

Odpor Odpor J. M. Dillard

A zase ty Borgové. Člověk by řekl, že už je to ve Star Treku vyčerpané téma. Četlo se velmi dobře. Když pomineme, že v jednu chvíli se musejí postavy zachovat proti zdravému rozumu, aby zafungovala zápletka. A to jest sednou Borgům na lep i po těch všech zkušenostech.

02.10.2017 5 z 5

Kyborg / Zázrak Kyborg / Zázrak William F. Wu

Místy příliš mnoho filozofování a zbytečné přešlapování na místě. Jinak hodnotím kladně.

02.10.2017 4 z 5

Města v kosmu Města v kosmu Karel Pacner

V dnešní době vhodné k přečtení jako jen porovnání, co se realizovalo a co bylo opravdu jen sci-fi.

12.09.2017 4 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Kniha má trochu delší rozjezd, ale pak začne být napínavá a stejné vtipná jako od autora prvních dílů.

12.01.2017 4 z 5

Orionovi psi Orionovi psi Christopher L. Bennett

Zajímavé pokračování k pilotnímu dílu Nové generace, kde se vlastně dozvíme, odkud jsou "hvězdúzy". Co hodnotím jako mínus, je nepřehledné množství postav nehumanoidů z posádky Titanu, kde si ani u třetího dílu nepamatuji kdo je kdo. Mám raději, když autor "pitvá" jen 2 nebo 3 členy posádky během mise, protože to tolik nerozštěpuje pozornost. Zajímavě řešené konflikty se směrnicí o nevměšovaní a dalších morálních dilemat. Některé z řešení by nefungovali v reálném světe, bohužel. Ale zase je to sci-fi, tak proč ne? :-)

28.12.2016 4 z 5