NikolaHajšman NikolaHajšman komentáře u knih

Mlhovina Mlhovina Lenka Hlavničková

Když se mi Mlhovina dostala poprvé do ruky, netušila jsem, že ji přečtu během pár dní se zatajeným dechem. I přesto, že děj se odehrává na místě, které nikdo z nás nezná a proto je potřeba použít velkou dávku představivosti, se v Mlhovině cítíte jako doma. Autorčiny popisy jsou naprosto fenomenální! Ať už se jedná o popisy postav, jednotlivých oblastí v Mlhovině a nebo i popisy situací, které snad ani pro děj nejsou tak podstatné, vždy jsou dotažené k dokonalosti. Díky tomu se zamilujete do jednotilivých postav a další zase nenávidíte, místa do kterých se dostanete vidíte přímo před sebou. Úžasné názvy oblastí a bytostí jsou dalším důkazem toho, že autorka musí mít fantazie na rozdávání. Během čtení Mlhoviny jsem měla několikrát slzy v očích, nahlas se rozesmála a nechyběla ani husí kůže. Každou další kapitolu budete chtít rozečíct, protože nevydržíte do dalšího dne. Knihu jsem rozhodně nečetla naposledy a doporučila bych ji jak dospělým, tak i mladším čtenářům. Jsem moc ráda, že má v mé knihovně svoje čestné místo.

30.08.2024 5 z 5