NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Zapletka se prohlubuje, jak Kateina minulost tak jeji vztah se zamotava. Pribeh je svizny a i kdyz je kazdy kozomenec v meziforme nocni mura, dobre veci prevazuji. Ocenuju i Kateinu zeleznou vuli, ta holka ma “koule” z oceli a Curranovi odolavat je umeni;)
Celkove se jedna o jeden z mych nejoblibenejsich pribehu o Kate. Dobre vymysleny system her i zajimavy zaporaci.

07.09.2020 5 z 5

Popel půlnoci Popel půlnoci Lara Adrian (p)

(SPOILER) Zacatek byl a prostredek byl na prd. Stejne jako jine ctenarky, nemohla jsem se zacist. Furt jsem odbihala delat cokoli jineho, ale uz jen protoze je to “posledni” kniha jsem ji chtela docist, no a vyplatilo se.
SPOILER: konec byl mnohem pusobivejsi, konecne me to chytlo a ja to zhltla jako jednohubku, pekne se nam to zamotava, s presunem prastareho jsem cuchala pruser a je tam. No skoda, ze dalsi knihy prelozene nejsou. Ale mozna je to i dobre a clovek si muze domyslet sam jak to dopadne a nemusi se zabyvat upadajicim stylem autorky. Protoze tahle kniha byla bohuzel propad a mozna, proto neprekladali dal.. no kdo vi. Kazdopadne pokud nekdo potka nejaky funpreklad, dejte vedet. Ja dam vedet az se naucim anglicky a prectu si to (sarkasmus)...

02.09.2020 3 z 5

Procitnutí půlnoci Procitnutí půlnoci Lara Adrian (p)

(SPOILER) Myslim ze autorka si celkem drzi uroven. Bylo tam vse co se dalo cekat, vcetne noveho zaporaka pro dalsi dily. Konec me ale trosku zklamal. Byl takovy nijaky. Zachrana akce byla “jednoducha”, nerikam ze to nebylo napinave, jen tomu a vubec cele knize chybel takovy ten “wou” efekt, jak ja rikam. I tak si myslim, ze si zaslouzi 4*. Ted si dam pauzu od serie a pak uvidime, co prinese dalsi dil:)

16.08.2020 4 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Souhlasim s nazory predchozich komentaru, ona je krava, oni taky nejsou uplne svati, ale jsou mi min protivni jak ona a kniha mohla mit tak polovicni delku. Na druhou stranu ji trosku chapu.. Myslenkove pochody hl.hrdinky byly ovsem obcas na bliti a konec byl priserne preslazeny.. myslela jsem ze konecne budu mit co cist na dyl nez na den, bohuzel po tom co me to prestavalo bavit jsem nasadila svoje “rychlocteni” a bylo to za mnou pomerne rychle.

12.08.2020 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Nejak se nedokazu rozhodnout kam to zaradit, je to ctive, holka si nenecha od jinych holek nic libit ale od chlapa/chlapu sebou ne orat az se stydim, jak je naivni. Postupne se zamotame do deje ale na rozuzleni si pockame do dalsiho dilu, coz je skods, protoze je to takova jednohubka. Celkove mam z toho smisene pocity...

10.08.2020 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Mam rada zanry urban fantasy a fantasy a podobne. Tohle je pro me neco trochu noveho. Jo ja vim ZASE upiri:) ale preci jen autorka je pojala netradicne a zatim to ma nejakou hlavu a patu. Celkem dobry pribeh, zajimave postavy (jsem na spatne hochy a Z vede) a jedine co bych mohla asi vytknout je, ze kniha sice zaujala, ale neuchvatila. Takze jen 4*

08.08.2020 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Kniha byla super oddechovka, par vtipnych casti, hromada trosku nepostelove erotiky, ale chybela tomu stava, nejake napeti nebo jak to rict...

07.08.2020 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Prvni co me napadlo je: Roztomile. Kniha ma jen velmi slaby pribeh i kdyz to torzo, je celkem... no skoro originalni:), proste jsem se chvilema musela drzet, abych se nesmala nahlas, ale nejake velke slozitosti nejsou. Polovina knihy je o tom jak poznava Pariz a jak soulozi. Ale je to eroticky roman tak se neni co divit. Kniha a hlavne chlapecky Ansel si me ziskali. Jak jiz bylo receno lehky pribeh na oddech:)

06.08.2020 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

No tak uz vim urcite, je to spis serie pro pubertacky (stredoskolacky) nez roman “pro zeny”, ale i ty zeny si v tom najdou svoje. Ja si teda urcite nasla. Pribeh je celkem jednoduchy ale poutavy a dobre napsany, ze clovek opomene trochu casovych nesrovnalosti, napr. Prijdou ze skoly 15 minut si povidaji a najednou je tma... ehm... no dal.. Trochu me mrzi ze pribeh, je vlastne jeden je rozdelen do vic knih, zvlast kdyz me trva par hodin knihu precist. Jenze to je muj problem. Ten konec by me rozciloval, kdybych mela cekat na vydani dalsiho dilu.. Malo kdy tomuto zanru davam 5* ale tohle si to zaslouzi. Kupodivu je tam par dobrych, ne uplne originalniale originalne podanych, myslenek a napadu...

02.08.2020 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Autorka jede podle urciteho scenare, jeji styl je myslim nezamenitelny, trochu rozvlacny, ale presto ma neco do sebe. Na pribeh Colea jsem se tesila, nezklamal, ale myslim, ze ani neoslnil. Cole zapadl do skatulky chlapu serie a stejne tak Shannon, i kdyz kazdy prispel svym do mlyna. Pripeh celkem zajimavy a zapada do serie. Ono cela serie je postavená na jedne kostre a asi cist jeden dil za druhym by me nepavilo, ale prokladam to jinymi knihami takze ten vysledek neni tak ubijejici.

29.07.2020 3 z 5

India Place India Place Samantha Young

(SPOILER) Kniha byla trosku natahovana, a hrdinka az zoufale rozpolcena. Skoro si protirecila. Prestoze byl pribeh od zacatku velmi pruhledny, smrt studenta me prekvapila a zasahla a i par slzicek ukaplo. Epilog me trochu nastval, ale pevne verim ze bude zmineno jak to dopadlo v pristim dile na ktery se velmi tesim. Cole mi zvlast v tomhle dile prirostl k srdci a jsem zvedava s cim autorka prijde.

26.07.2020

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

(SPOILER) To jako fakt!!!??? Pribeh je lehky, dobre se cte, s klasickou zapletkou sef-podrizena, ale presto ozivene tehotenstvim. I kdyz mozna az moc romanticky preslazene a naivni.. Jen ten konec... priznam se ze prvni myslenka byla: a to je konec? To prece... si delaji pr... Druhou myslenkou bylo: fakt on? No to by mohla byt prca...

24.07.2020 3 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Mam z knihy, hlavne z hlavni hrdinky ponekud smisene pocity, ale celkove z knihy prevazuji ty pozitivni. Je to vtipne, svizne, dobre se to cte. Pulku casu jsem se do knihy krenila ale je lehce predvidatelna, coz je ale v tomhle zanru bezne. Letni oddechovka k vode:)

10.07.2020 4 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

No teda uf..... prvni polovina knihy byla ..... nuda nad nudu, ano byl to uvod do noveho sveta, ale takovym zpusobem ze se to skoro nedalo precist... pak jsem preskocila asi 40 stranek a svete div se, o nic jsem neprisla, nastesti to trochu rozjelo dej a dalsich 60 stran se dalo precist vceklu obstojne, konec byl takovy.... nijaky... opet... nejak jsem v cele knize nenasla jedinou originalni myslenku, a zadna z tech myslenek nebyla poradne rozvinuta, vse bylo svym zpusobem zmatene, neucelene, nepouzave... srovnavat to s Mesicni pisni je urazka... jedine co maj spolecne je tak mozna zanr...

09.07.2020 2 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Hvezdicka za neoriginalni namet. Ale co, takovych je. Jinak splnuje vsechny predpoklady zanru. I kdyz mozna chybi nejake to “neco” navic, je to ctiva kniha, kterou nedoporucuju zacinat vecer... ja skoncila o pul ctvrte rano, nebo pul pate? Uz nevim..:)

08.07.2020 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Ach muj boze.... clary je taaaaak nactileta... je fakt ze cist knihu v jejim veku tak mi asi prijde roztomile jak se hl. hrdinove chovaji jako pubertaci (ja vim ze jimi i jsou ale nekdy ceho je moc), bohuzel v dnesni dobe je to sice osvezujici ale nekdy az otravne... nebudu se pozastavovat nad drobnymi nesmysli typu kafe a sestnactileti a sestnactileti celou noc z domu a “rodicum” je to naprosto fuk... v komentari na prvni knihu jsem napsala ze kniha ma potencial a musim rict ze autorka hocelkem slusne rozviji... rozviji postavy i zapletku i kdyz... stale se potykam s problemem dobre se zacist, myslim ze mi ulne nesedi autorcin styl, ale pribeh stoji za to to skousnout..

22.06.2020 3 z 5

Kouřový démon Kouřový démon Patricia Briggs

Ja to proste miluju. Kniha ma spad, myslenku, zadna hlucha mista nebo tak nepatrna ze nez si clovek uvedomi ze nejake cte uz je fuc (ne proste nema)... ano autorka jede podle urcite osnovy, ale ma napad, ktery je prijemne rozvijen a cely “svet” se stale rozviji a postavy nestagnuji... rozhodne ne v tomhle dile. Jsem spokojena a v urcitem ohledu “uspokojena”...

22.06.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Bohuzel prvni jsem videla film a kdyz jsem otevrela knihu nedokazala jsem se zbavit srovnavani a ani mi neslo se poradne zacist.
Po case jsem videla film znova a znova me pribeh upoutal, hlavne myslenka zamilovanych sourozencu. Je to opravdu tak? Rozhodla jsem se knihu prelouskat za kazdou cenu a nakonec se to vyplatilo. Tedy aspon v z pohledu dobre straveneho casu u dobre knihy. Jak je to s Jacem a Clary, no rekneme ze ve me zustava cervik pochybnosti. Uvidime dal.
Vidim velky potencial knihy a sveta v nem, jsem zvedava jestli ho autorka plne vyuzije.

20.06.2020 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Kniha vyjasňuje, proc je Grey takový, jaký je, ale osobně bych čekala něco ... hlubšího... Něco tomu chybělo i když nedokážu říct co. Četlo se to stejně jako ostatní díly serie. Neurazila ale ani nenadchla.

18.06.2020 2 z 5

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Jak uz asi bylo nekolikrat napsano, bylo to jednoduche, nenarocne, ale az ploché a nezazivne. Presto ctive napsane. Posledni dobou ale hledam vic.

13.05.2023 4 z 5