NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

(SPOILER) Tenhle dil mam rada, do ted si pamatuju kdyz jsem ho hltala poprve a Kate se ocitla v Mismaru, fandila jsem ji v te vode, prekvapeni z babicky. Nevim proc ale tahle cast patri k nejoblibenejsim asi tim jak je napinava a dobre popsana ale pritom to neni zbytecne natahovane. Navic kniha krasne vtahne a nepusti az do konce, takze cloveka ani nenapadne nic jineho nez sahnout po dalsim dilu:)

12.11.2020 5 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Se zatnutymi zuby za 3*
Styl autorky mi nesedel, jeji dej byl, asi nejlepsi vyraz je, divny... napad byl dobrej ale provedeni se mi uplne nelibilo, bylo nesmyslne. Nektere vykecavacky uprostred bitvy kdy jde o zivot “celeho lidstva”... jako nechapu. Shay i Rev se chovali jako alfove, lanovali resili utoky atd. Calla byla blbka ktere rekli co se bude dit a ta sla a konala co se od ni cekalo. Marne jsem hledala nejakou vudci myslenku.
V prubehu cteni jsem si precetla, ze autorka byla velmi mlada kdyz ji to vyslo, coz jde na cele serii velmi citit. Vim ze jeste je dalsi dil ale na to uz nemam nervy. Mozna za cas.
Co me celkem potesilo je konec. To jak dopadne smecka a to proc a jak ma celkem hlavu a patu.. no skoro...

08.11.2020 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Neni to uplne spatne, jen to proste je spis pohadka... dej je pruhledny a az na par vyjimek neoslni. Navic je plny klise. Asi bych knihu nazvala nevyzralou.

06.11.2020 3 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

(SPOILER) POZOR! DULEZITE SPOILERY!
Kniha nebyla spatna, mela dobry namet, ale misty mi prisla zdlouhava a nektere popisy zbytecne, napr. Cesta z Mexika by se dala popsat za jeden odstavec a myslim ze by to nikomu nevadilo. Zachrana Indianky a nasledne stranky mi prisly zazivnejsi nez cela doba v Mexiku. Naopak je skoda odflaknuty konec s Rubenem. Na jednu stranu chapu ze ji miluje, ale na druhou jeji vysvetleni mi prijde tezce nedostatecne a on pak pusobi jako slaboch a ne jako Alfa. Jako by autorka proste vypatlala kapacitu pismenek na blbostech a pak to podstatne musela useknout. Mam smisene pocity proto 3*

26.10.2020 3 z 5

V zajetí slasti V zajetí slasti Nalini Singh

Myslim, ze tentokrat to melo vsechno i to co mi minule chybelo a ten zaver... nechci spoilerovat... ale jsem rada jak to dopadlo:)

21.10.2020 4 z 5

Okovy minulosti Okovy minulosti Nalini Singh

Mily pribeh bez vetsiho vzruseni, ale cte se dobre.

20.10.2020 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Anna se vyvinula v omegu, kterou mela byt. Charles bojuje sam se sebou a to vse za probihajiciho vysetrovani fbi. Kniha ma sice nevyrovnany spad deje, ale to uz je tak nejak celkove autorcin podpis. Presto si nemuzu pomoct a mam cely tenhle svet rada:)

16.10.2020 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Mam Annu i Charlese mooooc rada. Libi se mi ze Charles nezmekl, nebo aspon ne moc, jako se to stava jinym “drsnakum”, a stale kolem siri auru desu. Samozrejme krome jeho vztahu s Annou. Libi se mi jejich posun a vyvoj, on se poddava a prijma, co je mu ochotna dat a ona se pere s tim, co se ji stalo a snazi se mu priblizit z vlastni vule (nevim jak to lip napsat). Pribeh sam o sobe je dobry, ne tak dobry jako 1. dil, presto pro me za 5*

14.10.2020 5 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Autorka neni uplne muj salek kavy, ale je zmenou zanru a oddechem. Cekala jsem John Paula trou vic, brucounskeho a odtazitejsiho, aspon podle toho, co si vybavuju z minuleho dilu. Na me se moc smal. Dej mi chvilemi pripadal opravdu jako zminovana honba za pokladem a byl v podstate jen o jizde /chuzi na nejake misto. Jak jsem napsala neni to muj salek a neco mi tam chybelo.

09.10.2020 3 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Nebylo to tak dobre jako minule dva dily, ale nebylo to tak spatne jako dily predtim... par hezkych myslenek, zajimavych situaci a i troska napeti. I kdyz myslim, ze trochu (malicko) autorka prestrelila s Laylou a Qhuynnem, jako co udelali ok, ale asi by to neudelali, kdyby na ni hledel jako na sestru, potreba nepotreba. To mi neprislo jsko dobre prirovnani.

02.10.2020 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

(SPOILER) Inu autorka chytila minulou knihou druhy dech (aspon pro me) a tato kniha jen kousek zaostava. Dej je vice mene rovnomerne rozdelen mezi Payne a jeji dvojce, ktere s ni uzce souvisi a jen sem tam odbiha jinam, ale ne neprijemne. Co mi na tomhle dile vadilo vic, bylo ze zacina pribarvovat veci, ktere v minulych dilech jasne popsala. Vishous do sveho apartmanu nikdy nebral muze, krom jedne “zalezitosti” v tabore otce s nimi ani nespal,aspon myslim, a Qhuinn nespal s muzi aspon doposud. Casova linie taky lehce kulha...
Jinak je kniha prekvapive ctiva a pribeh tentokrat i pekne prekvapivy. Autorka zase pekne zaonacila jak muzou zustat spolu :)

29.09.2020 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

(SPOILER) Prekvapeni!!! Po dilech, kdy jsem mela chut cteckou hodit o zed, protoze me to akorat rozcilovalo, prisel dil, ktery me bavil. Moc jsem se na Johns tesila uz od zacatku, kdyz se objevil. Sice se opakuje myslenka, chlapa, ktereho vzrusuje biti sve milenky, opakuje se pro me rozcilujici rozdeleni dejovych linii, prerusovani pribehu v blbych momentech, ale konecne me vice mene vsechny dejove linky bavily a konecne byla kniha opravdu vice mene o tech dvou co mela. Xhex na muj vkus trochu moc zmekla, ale to uz dela s lidmi laska. Prej:oD k cemu mam zasadni vyhrady je komunikace Johna a Xhex, ano da se naucit prstova abeceda za par chvilek. Ale dokazete si predstavit (klidne i jen hlasem) kazde slovo hlaskovat? Uz jsem si driv vsimla par autorcinych zaseku co se znakovky tyce, chapu ze to potrebovala vyresit, ale tohle uz je fakt pritazene za vlasy. To uz ho rovnou mohla “vylecit”... Zajimava byla Dariova linka o zrozeni Xhex. I kdyz mozna cele to bylo jen o nafukovani pribehu a honeni pismenek. Ale za to se nezlobim.
Takze... kniha me mile prekvapila, ale bohuzel na 5* to nebylo.

27.09.2020 4 z 5

Ledové pohlazení Ledové pohlazení Nalini Singh

(SPOILER) Po pauze se vracim k serii. Nedokazu rict jestli je to vzate pres kopirak, jako predchozi dil, ale kniha urcite zaujala. Dokonce tak ze si u me po kratkem vahani zaslouzila 5* a to ja davam jen pokud to za to opravdu stoji.
Pekna zapletka, pekne popsane postupne prolamovani utiseni, i kdyz mozna az moc snadne (nemyslim ted to definitivni), ale co prece si byli souzeni;) co se mi libi tak se autorka neopakuje, zlouhave nepopisuje to co by uz mel ctenar vedet z minulych dilu. Kdyz je treba situaci zmini, ale zbytecne znovu nerozebira.
Kniha se cetla dobre, plynule, vtahla do deje. Napinala i rozesmala. Pro nekoho mozna trochu pruhledna zapletka, ale me to tentokrat nedocvaklo (aspon co se Rady tyce).
Co jeste ocenuju jsou nenasilne prechody mezi dejovymi linkami popisovanymi z pohledu ruznych osob. Clovek se dozvi co potrebuje, ale dej neni nasilne prerusovan jako napr v BCD, tam me to pekne sve.

20.09.2020 5 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Trochu zdlouhavy a popisny zacatek, ale pak se to rozjede a celkem slusne plyne. Akorat autorka trosku neumi pocitat strely a hl. hrdina musi prebijet po dvou ranach.. jejda...

19.09.2020 3 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Tohle nebylo moc povedene ani promyslene. Zapletka hlavniho deje vlastne ani nebyla tak aby se nereklo, tam autorka prskla nakonec jednu smrt a ducha. Zajimavejsi byla Phuriho linka coz je smutne, tak snad bude za to stat i ta dalsi kniha.
Jo a abych nezapomnela. Pokud chce autorka psat o konkretnich typech zbrani mela by si je lepe nastudovat.

15.09.2020 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Kniha opet formou prolinani pribehu. Stale si stojim za tim, ze linka pana O je jen honeni pismenek. Tenhle styl mi tak docela nesedi, protoze mam pak problem se zacist. I kdyz to tady neni nejhorsi, cetla jsem i horsi. Na Z jsem se se hodne tesila. Jeho vzpominani atd, jeho dobre popsany pribeh jen na konci mi prijde ze az moc zmeknul. Uvidime jak moc v dalsich dilech.

12.09.2020 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Mam ponekud smisene pocity, kniha je psana z nekolika pohledu, pricemz obcas skaze naprosto nesmyslne z jedne na druhou, coz ja osobne nesnasim. Navic linie zaporaka O je naprosto zbytecne honeni pismenek. Vcelku chapu linku Johna a predpokladam, ze se casem dovim vic. Nejak nechapu autorciny umysly a predpoklady schopnosti upiru, zvladte schopnost teleportace, nemaj ji jen clenove bratrstva, ale i jini jak se jasne pise. Ale kdyz to potrebuje Bella tak to najednou jen ona neumi.... kdyby aspon napsala proc nez aby to bylo proste proto ze se ji to nehodi do kramu. Zbytek byla takova ta klasika. Vahla jsem v hodnoceni, chtela jsem dat nizsi protoze me chvilemi kniha rozcilovala, napriklad ten neukonceny konec s Bell, ale co je to hned v dalsi knize, a tak nakonec za par veci, ktere me preci jen “dostaly” 4*

11.09.2020 4 z 5

Podivná závěť Podivná závěť Caroline Cross

Uz dlouho jsem zadnou harlekynku necetla, nikdy mi to az takova tragedie neprislo, ale tohle je hruza...

09.09.2020 odpad!

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

(SPOILER) Super, napinavy pribeh, zajimave rozsireni vedomosti o Kateine rodine. Curran s Kate na to konecne “hupsli”. Vsechno fajn. Chybel mi teda trochu “Zazracny chlapec”, jeho postava patri mezi me oblibene, ale vic me rozcilovalo pocitani autoru, ktere dost pokulhava. Z 500 kozomencu je najednou 1500, a od 15. listopadu uplynuly nejdriv 3 tydny, ale stale se blizilo dikuvzdani a pak dalsi 3 tydny, kdy probiha pribeh a Curran lezi v bezvedomi a stale nejsou Vanoce... ja nejak asi neumim pocitat. Ale ok, tohle jsou moje hnidopisske problemy...
Kate je proste borka, kterou autorka hazi pokazde do vetsich sr... problemu aby z nich vylezla jen o vlasek, ale silnejsi nez predtim, protoze zazrakem ziska novou silu/schopnost.
Stejne to mam rada:)

09.09.2020 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

(SPOILER) V teto serii neni spatnych dilu. Tady se vice dozvidame o svete Kate a zacina se nam zamotavat jeji “vztah” s Curranem. Libi se mi jejich spickovani. Autori pomalu utvari komplikovany a propracovany svet, sem tam se vloudi drobna chybicka v cislech, ale toho si clovek sotva vsimne (vsimnete si jak se navysuji bez udani duvodu pocty kozomencu... Az se ustali na nejakych 1500)...

05.09.2020 5 z 5