Niveth Niveth komentáře u knih

Úsvit Onyxu Úsvit Onyxu Kate Golden

No… kde bych jen začala… Zvažovala jsem 3 hvězičky, protože nápad je to pěkný, ale ve výsledku je to jen jedna z romantasy na stejné brdo. Nechala jsem se zlákat skvělými recenzemi a samou chválou na tuto knihu, ale musím přiznat, že jsem se takřka celou knihu nudila a vyloženě jsem se přemlouvala číst. Ani si nepamatuju, kdy naposledy mi trvalo tak dlouho přečíst knihu. Kdybych mohla, tak ji vrátím zpátky do knihkupectví. Alespoň co se týče prvních cca 300 stran. Posledních 100 stran mě bavilo, protože jsme mohli přihlížet "proměně" Arwen z hloupoučké, naivní (jak jen mě svou hloupostí občas vytáčela) a vyloženě otravné holky v silnější ženu. Možná jsem jen rozmazlená ženskými postavami, které píše S. J. Maas nebo Rebecca Yarros, ale opravdu jsem Arwen občas nezvládala. Kane byl na druhou stranu fajn, jeho postava se mi líbila teda mnohem více. Díky těm posledním stranám nejspíše sáhnu i po druhém dílu, chápu, že se jedná o autorčinu prvotinu, takže jí dám ještě jednu šanci. Pokud bude druhý díl pokračovat ve stejném nebo podobném duchu jako konec prvního, věřím, že budu hodnotit tuto sérii lépe.

29.09.2024 2 z 5