notburga notburga komentáře u knih

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Zase pěkné čtení. Hlavně proměna Kaidana byla fascinující, i když drobné náznaky by se našly i dříve. Nakonec umřelo méně oblíbených postav, než jsem očekávala, ale i tak bylo finále skvělé. A epilog se mi zrovna líbil, díky za něj. Sestry vážně někdy dávají dobré tipy na oddechové čtení, díky Ájo :)

18.03.2016 4 z 5

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Zajímavá a velmi dobře napsaná kniha. Příběhy se četly velmi dobře a na konci mi bylo líto, že nejsou další. Měly v sobě velké kouzlo.

13.01.2016 5 z 5

Skřetí spár Skřetí spár Michal Špaček

Dobře jsem se místy pobavila. Skřetí hit nemá chybu a vůbec pohled na Středozemi z pozice skřetů má něco do sebe. Fajn oddechovka, ke které se určitě vrátím. Jen bojovnice Elbereth (jinde tak vychvalované) se mi zrovna moc nelíbily, asi trochu přitažené za vlasy na můj vkus.

13.01.2016 4 z 5

Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury Kuchařské recepty vypsané z krásné literatury Jaroslava Jiskrová

Knížka, při jejímž čtení se vám sbíhají sliny a navíc možná narazíte na jiné knihy, které si později s chutí přečtete. Co chtít více?

30.12.2015 5 z 5

Zpackaný pokus Zpackaný pokus Mo O'Hara

Skvělá knížka, víceméně odpovídá věkovému doporučení. Sice jsme museli několikrát ozřejmovat, že slovo "kretén" se neříká (ne neděste se, takhle tam mluví jen zlotřilý bratr), ale jinak skvělé. Dobře se to četlo, děti se ani na chvíli nenudily a být to na nich, přečteme celou najednou. Rozhodně kniha, která umí zaujmout a to se u dnešních dětí počítá :)

05.12.2015 5 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Krásný příběh, ale pro děti je místy docela smutný. Doporučila bych až tak od dvanácti let.

09.10.2015 4 z 5

Štít času Štít času Poul Anderson

Velmi poutavě napsaná kniha. Hodně času bylo věnováno popisu historických událostí (a toho, co se smí/nesmí změnit) a kupodivu mě to velmi bavilo i přes to, že méně než polovinu událostí jsem znala jen trochu víc než rámcově. Líbí se mi, že tohle není svět, kde i ta sebemenší změna může způsobit změnu v historii. A líbil se mi i Manse Everard, kterého mi v některých situacích nezbývalo než obdivovat.

05.10.2015 5 z 5

Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Cutomu Minakami

Určitě kniha hodná povšimnutí. Japonská jména se sice ze začátku trochu pletou, ale vše se dá rychle rozklíčovat. navíc je jich méně, než v mnoha obdobných dílech. Více se mi také líbila druhá povídka. Ale je škoda, že u nás nevyšly další svazky navazující na Chrám divokým husí. Další osudy Džinena by mě velmi zajímaly, zvlášť když při jeho tvorbě čerpal Cutomu Minakami ze svých vlastních prožitků.

24.08.2015 5 z 5

Vetřelci z Minecraftu Vetřelci z Minecraftu Petr Heteša

Také to nebylo špatné, i když první příběh za světa MC mě nadchl více ... Místy na mě působí příběh trochu roztahaně, ale zase je v něm spousta nápadů, které by si určitě každý hráč chtěl vyzkoušet. A je pravda, že od přečtení se ve hře dívám na každou ovci s největším podezřením :D

15.08.2015 4 z 5

Meč proti meči Meč proti meči Eduard Štorch

Další skvělá kniha. Bylo příjemné přečíst si klasický příběh o Václavovi a Boleslavovi zase z jiné stránky.

14.08.2015 5 z 5

Sandokan - Pomstiteľ krásnej Suramy Sandokan - Pomstiteľ krásnej Suramy Emilio Salgari

Další velmi milý příběh, který v češtině nikdy nevyšel.
Pokud jste se někdy podivovali, jakže se to ten nezkrotný Yanez dostal do manželského lože královny Suramy, máte v této knize jedinečnou příležitost se to dozvědět. I když jejich úplně první setkání jsou stále zahalena zpola průsvitnou rouškou tajemství.
Zpočátku jsem se poněkud podivovala nátuře slovenského překladatele, nebo Sandokan ve slovenském znění mi připadal poněkud hrubší verzí mého oblíbené KODovkového.

K příběhu samému výhrady nemám. Plynul rychle bez větších zádrhelů. Nechyběly leckdy až nesmyslně riskantní akce a plány, na které jsme od Sandokana a jeho přátel už zvyklí. Zkrátka klasický Salgarovský příběh.

Náruživí čitatelé dobrodružné literatury by jistě dali zasloužené čtyři hvězdičky (souboj s tygřicemi v podzemí byl vskutku nádherný), obdivovatelé Sandokana (jako já) pak plných pět. Každopádně kniha jistě nikoho nezklame.

21.07.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Stručně řečeno, s tím koncem si mohla pohrát více. ke konci čtení mi hlavou běžela jen jedna otázka: "To už je vážně všechno?" A je to vážně škoda, protože jinak se s rozetnutím gordického uzlu, který navíjela v předchozích šesti příbězích, poprala Rowlingová velmi dobře. Uzavřela také spoustu vedlejších linií a otazníků, u kterých jsem už přestala doufat. Takže velmi dobré čtyři hvězdičky :)

28.06.2015 4 z 5

První kniha ze série, která si ode mně zaslouží 5 hvězdiček (95 %). Neskutečně mě fascinovalo vše okolo Siriuse Blacka :)

28.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi milá pohádka. Číst to jako dítě, určitě bych dala hvězd 5 (syn mi tu vykřikuje přes rameno, že určitě 5 :). Nicméně, není to kniha, ke které bych se chtěla pravidelně vracet. Já radši jiná čarodějnická díla...

28.06.2015 4 z 5

Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Timothy Boggs

Jako dítě jsem ji měla ráda, stejně jako seriál s Kevinem Sorbem. A pokud chci dnes něco opravdu oddechového a vzpomínkového, sáhnu pro ni...

24.06.2015 4 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Anna Sewell

Také jedna z mých nejoblíbenějších, kolikrát jsem ji četla už asi nespočítám a stále se k ní vracím. Má krásný příběh a je i hodně poučná :)

12.06.2015 5 z 5

Prázdné hory jsou plné větru a deště Prázdné hory jsou plné větru a deště * antologie

Poezie podaná tak, jak to umí jen opravdoví zenoví mistři. Některé myšlenky sice nejsou tak úderné jako v haiku (též často používaném zenovými učenci), ale o to více je z nich patrná zamýšlená atmosféra nebo vnitřní pohnutky autora.
Velmi oceňuji vložený slovníček a zestručněný úvod.

29.05.2015

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Krásná knížka, ke které se vždycky ráda vrátím. A Rikki-tikki-tavi je vážně nejlepší (a super jako jazykolam :)

14.05.2015 5 z 5

Zapomenuté jezero Zapomenuté jezero Josef Pecinovský

V mých očích úžasná knížka. Bylo zajímavé přečíst si Holubových Sedm let v Africe trochu jinak. Při čtení mi hodně pomáhala znalost reálií, ale nic nezbytně nutného. Autor vždy vše vysvětlí, i když občas o několik stránek později.

Děj mi před očima ubíhal doslova sám a to, že jsem se jednou musela vracet, protože mi unikl důležitý detail, bylo jistě zaviněno mou horlivostí při čtení než autorovým neumětelstvím. Rozhodně doporučuji, za plných 5 hvězd, i když si nejsem jistá, jestli ta pátá hvězda není jen kvůli přítomnosti mého oblíbeného cestovatele :)

06.05.2015 5 z 5

Čtvrtá královna Čtvrtá královna Debbie Taylor

Zajímavě a poutavě napsáno. Autorka se při psaní inspirovala historií, ovšem smyšlené části textu označuje bez uzardění jako fikci a nesnaží se je schovávat za pravdivý háv.

Kniha se mi četla dobře. Velmi mě bavily popisy různých dobových obřadů i to, že císař není vyložený krasavec, jak to jinak v podobné literatuře bývá. Jen mě hodně zklamal konec. Příběh končí v polovině a nechává vše ostatní na fantazii čtenářů. Autorka sice vymyslela velmi spletitý a nápaditý děj, ale s jeho dokončením se neobtěžovala. A podle toho, co vím z historických pramenů, je konec příběhu více než přitažený za vlasy a neumím si představit, jak ho elegantně uzavřít a neobcházet přitom historii. Proto tři hvězdičky.

03.04.2015 3 z 5