Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

I když je kniha hodně bolavá, smutná, nemůžu dát víc jak 3*.. Chápu, oba dva jsou mladí, mají toho na svých bedrech hodně, nedovedu si představit ani jednu jejich situaci, ale Vaja mě děsně štvala a Madden zase měl s ní až moc trpělivosti.. Madden je mi více sympatický, vesměs nosí srdce na rukou, Vaja stále jen utíkala a všechno v sobě dusila, jak víme, není to dobré, ani zdravé.. Už na to koukám staršíma očima, já vím, ale prostě to nebylo úplně ono..

22.01.2024 3 z 5

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Jak už je tu vícekrát zmíněno, je to vesměs roztomilá kniha :-) Na odreagování a relax, víc od toho nelze očekávat.. Mám ráda příběhy ze studií, ale už spíše z vysokoškolského prostředí, tato kniha je opravdu pro YA čtenáře :-)

04.01.2024 4 z 5

Vánoční ozdoby Vánoční ozdoby Jana Slaninová

(SPOILER) Jen díky závěru dávám 3* :-)) Ono co taky rychlého sepsat na pár stránek, je to dost přitažené za vlasy, trošku chaotické a moc rychle se vše děje.. ale užít si předvánoční čas se dvěma nabíječi zároveň, to je hodně hot, Anna ví, co chce.. která by to také nebrala, hmmm? :-)

30.12.2023 3 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

(Audiokniha)
Opravdu jednohubka, kterou jsem měla poslechnutou během vaření :-) Období Vánoc, příběh jedné rodiny.. a v pozadí číhající temno za zdmi kláštera.. při závěrečných faktech mi běhal mráz po zádech :-( Velmi příjemně a jemně načteno, doporučuji..

30.12.2023 4 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

(Audiokniha)
A jak dobře povídky začaly, tak od půlky už to šlo z kopce.. Pawlowská, Viewegh, Šabach - moc povedené a pak to začal být průměr :-( Mám tyto sbírky povídek opravdu ráda, ale už to tak prostě beru, že ne všechny se líbí.. Ale i tak jsem si knihu moc ráda poslechla..

28.12.2023 3 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

(Audiokniha)
Přiznám se, že jsem se s knihou trošku trápila.. Už jsem si zvykla, že knihy od českých autorů jsou většinou hodně drsné, ponuré, depresivní.. Nějak nevím, jak tento příběh chytit, co si z něj mám vzít, Marie s Rózou.. matka s dcerou.. ani jedna mi nebyla sympatická, i když se mě Rózy určitá situace dosti dotýká, tak jsem z Rózy byla i dost otrávená, až znechucená.. Asi jakože i vím, co nám chtěla autorka předat, ale nejspíš ještě na to nejsem dost zralá (věkem), abych to mohla opravdu ocenit..

17.12.2023 3 z 5

Jemčinská bestie Jemčinská bestie Nina Roubíková

(Audiokniha)
Bestie je opravdu bestie.. Dost drsný příběh Ley, která skončí ve spárech "Jemčinské bestie". Celou dobu poslechu jsem měla hodně nepříjemný pocit po těle. Věřím, že osudy dětí, které skončí v dětských domovech či pasťácích, nejsou vůbec lehké a šťastné :-( Je to smutné.. Chování Ley je dost očekávané, nevychované, neslušné, ale asi se není čemu divit. Baba bestie, doufám, že taková osoba je jen smyšlená.. ale kdo ví.. Na autorské čtení jsem si musela trošku zvyknout, ale pak už mi to nepřišlo tak hrozné a se zájmem jsem poslechla na jeden zátah.

28.11.2023 4 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

(Audiokniha)
Opět výborná rozmanitost povídek, které mají stejné téma Vánoc.. V podání skvělých interpretů, jako vždy.. Usmívala jsem, vzpomínala na Vánoce svého dětství, mračila se, ale i smutnila.. každý člověk, každá rodina je jedinečná, osudy jsou různé a z toho i vyplývají zvyky a prožívání Vánoc.. a já se snad už konečně také budu ladit na vánoční atmosféru, která se pomalu, ale jistě, blíží :-)

11.11.2023 4 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

(Audiokniha)
Simona Postlerová je prostě skvělá a my ji máme s Lauren Graham naprosto propojenou, takže celou dobu poslechu jsem měla před očima Lorelai Gilmorovou :-) Tudíž mi to vlastně k této knize - poslechu nepasovalo :-)) Je to život Lauren, jak se k herectví dopracovala, co prožívala, historky ze zákulisí, atd. Je to takový příjemný poslech, které kolem mně jakože plynul, ale nic extra mi to nedalo.. Ale jako pro zajímavost to bylo dobré.

28.10.2023 3 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

(Audiokniha)
Oba dva případy mě moc bavily, stejně jako ty předchozí a v podání Martina Stránskýho není vlastně ani co dodat :-) Každopádně se těším na další díly... Klára to také jednoduché nemá a její "osobní" život je takovou perličkou během celého vyšetřování :-)

12.10.2023 5 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

(Audiokniha)
Opět povedená sbírka našich současných autorů.. Ne každá povídka se bude líbit, ale tak už to o povídek bývá, každý autor má svůj osobitý styl. Já už si tyto sbírky povídek pořizuji automaticky a vždy jsem zvědavá, jak se autor daného tématu zhostí.. A interpretace všech je vždy moc povedená.

16.09.2023 4 z 5

Poslední dny Archieho Maxwella Poslední dny Archieho Maxwella Annabel Pitcher

Tato "jednohubka" toho obsahuje strašně moc na strašně málo počtu stran.. četla jsem před spaním a bála jsem se toho nejhoršího.. Lidé - děti opravdu dokáží být hodně zlí, šikanují, psychicky týrají.. děje se to dennodenně a je mi z toho smutno :-( Každá rodina má svůj příběh, své problémy, svá trápení, ale i spoustu krásných okamžiků, vzpomínek, zážitků.. jen prostě okolí je takové jaké je a nikdy to lepší nebude, bohužel..

30.07.2023 4 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

(Audiokniha)
Nenáročná průměrná humorná jakože "detektivka" :-) Tuto knihu vyzdvihuje hlavně Lukáš Hlavica, je to skvělý interpret, takže díky němu jsem i doposlechla. Je to taková kombinace Poirota se Sherlockem, ale v trošku grotesknějším stylu a s tím rozdílem, že Charlie má manželku :-)) Humor je místy trefný, místy trapný, ale jako naprostá oddychovka na odpoledne posloužila dobře :-)

29.07.2023 3 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

(SPOILER) (Audiokniha)
Moc milý a příjemný poslech, který ne jednou vyloudí úsměch na rtech :-) Čtveřice přátel je naprosto skvělá a jak tápou v moderních "vymoženostech", to je moc hezky podané. Moc jsem se pobavila, když si "holky" mezi sebou psaly smsky a nevěděly, co to vlastně znamená, jen že to pochytily od mládeže :-))) LOL, WTF, a co jsou to fitbitky? :-))) Hlavně nám všichni dokázali, že rozhodně ještě nepatří do starého železa :-) Paní Švormová s panem Vlasákem jsou skvělou volbou pro tuto "partičku", pokud hledáte důvtipnou, sympaticou detektivku, určitě doporučuji :-)

16.07.2023 4 z 5

Můj přítel Maigret  / Přítelkyně paní Maigretové Můj přítel Maigret / Přítelkyně paní Maigretové Georges Simenon

(Audiokniha - Můj přítel Maigret)
Maigret je už také taková jistota jako třeba Poirot :-) Detektivka na jedno odpoledne, moc hezky se poslouchá pan Vlasák a jako kulisa francouzská melodie, baví mě to :-)

09.07.2023 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

(Audiokniha)
Opět jednohubka na odpoledne a už od půlky jsem tušila, kdo je vrah, který se mi na konci potvrdil.. Je to taková nenáročná detektivka. Jen tedy díky interpretaci to prostě vůbec není napínavé, Kateřina Peřinová se poslouchá moc hezky, opravdu příjemný hlas, ale hlas vhodný pro romány, či erotiku :-))

21.05.2023 3 z 5

Láska ku*evská Láska ku*evská Gary John Bishop

(Audiokniha)
Nikdy nevím, co od Garyho čekat, ale musím říct, že tato kniha je pro mě zatím taková nejpřínosnější. Hodně věcí k zamyšlení, s hodně názory souhlasím, ale i tak pořád říkám, že každý vztah je "jedinečný, originální", takže vždy záleží na dané dvojici, jak se se vším popasuje. A hlavně, vždy musí chtít oba dva na vztahu pracovat. Pokud zrovna jeden ve vztahu jaksi někam "zabloudil", doporučuji k poslechu - k přečtení, třeba ho to nasměruje zas na správnou cestu :-)

28.04.2023 4 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

(Audiokniha)
Opět skvělé! Tato série je opravdu velmi povedená a i když jsem předchozí díly poslouchala v roce 2021, pamatuji si tuto "partičku" bez jediného zádrhelu a tápání, co kdy, kdo, kde... :-) Tento případ "žháře" a způsob pomsty je pro mě i docela originální a navíc, že je to inspirováno skutečným případem? No fíííha.. Jen tedy nevím, zda se dočkáme i nějakého dalšího dílu :-/

28.04.2023 5 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Když u knihy přemýšlíte, co jiného "záživnějšího" dělat, není to zrovna dobrá kniha :-) Jako ano, Cross je svým způsobem výjimečný, ale taaaaak nudný.. sáhodlouhé vysvětlování proč se tak chová, žádná akce a závěr knihy vůbec nic překvapivého.. Ale má velké plus, že hraje na varhany, ty mě docela fascinují :-)

26.04.2023 3 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

(Audiokniha)
Tento díl mě bavil o trošku více než první, i když si stále nemůžu zvyknout na interpretaci. Přijde mi, že naše dvojice se tu stává i jaksi nesmrtelnou :-)) A konec se mi líbil. Jsem zvědavá, co nám přinesou další díly, zda i Pavel zhřeší.

24.04.2023 4 z 5