Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zase něco úplně jiného a zase super, i když tedy Němce nesnáším ještě víc než předtím... Sophie i Liv jsem strašně moc fandila a jen jsem se bála, aby mi Jojo nepřipravila smutný konec a opět nezklamala! :-) A opět jsem brečela jak želva :-) Jsem strašně smutná z toho, jak se s lidmi zacházelo za války a ani si nedokážu představit, jak to bylo kruté a strašné :-( A teda Paul má u mě plný počet bodů!!! :-) Opět knihu moc moc doporučuji a těším se na další, která u nás od Jojo vyjde...

08.11.2015 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Nemám slov... Úžasný, krásný příběh, i když zas oba dva mají moc tragické příběhy, ale mě kniha pohltila. Archera si musí každá zamilovat, stejně jako já, Bree jsem držela palce, zase jsem s nimi všechno prožívala, slzy ukáply, prostě nádhera :-)

14.10.2015 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Jakože cože?! Chcete mi říct, že se pokračování nedočkáme? Tento díl autorka napsala v roce 2020 a do teď nic? S tím se ale smířit nechci! Závěr v tomto duchu jsem i čekala, ale potřebuju vědět, co a jestli je něco dál.. výborný díl, akční jízda od začátku do konce, i když jsem nějaké věci - lidi odhadla, i tak to byly skvělé zvraty.. celá série je skvěle načtena a mě mrzí, že se Sayer musím rozloučit.. doporučuji všem milovníkům tohoto žánru :-)

11.04.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Za mě opět velká spokojenost! Už kniha "Dál nechoď" mě velmi překvapila a "Sagittarius" rozhodně nezaostává.. Navíc z prostředí mně blízké, i Plzeň zde zazní, a to mému uchu lahodí :-) Opravdu stačí málo, aby člověk byl schopen zabíjet..

15.03.2024 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

(SPOILER) I když mě Cecílie místy rozčilovala, i když byl Tobiáš tvrdohlavý paličák.. i tak dávám plný počet a to díky emocím, které ve mně tento díl vyvolal.. tato kniha je bolavá, jakože hodně.. srdce se několikrát zlomilo.. pro Dominika, pro Seana, ale i pro Tobiáše.. kapesníčky jsou nutnou výbavou ke čtení.. trošku mě překvapil skok v čase, 6 let je docela dlouhá doba, ale budiž :-) A nemůžu se ubránit srovnání Triple Falls - Mystic Falls.. i ti "bratři" :-) A ten rychlý konec?! Jakože najednou "blik, cvak, příjem, osvícení", nebo co a Tobiáš chce vše? Jako, má to hodně nedostatků, nevím, co očekávat od 3.dílu, ale kvůli těm emocím a všem Havranům prostě plný počet dávám s čistým svědomím :-)

06.11.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Co více dodat.. hodně smutný - drsný poslech.. vůbec jsem neměla tušení, jak moc a jak dlouuuho v tom Matthew lítal.. Vlastně se i divím, že v tomhle stylu života toho natočil docela hodně.. je to opravdu smutné, je mi to líto a jen doufám, že už je mu jen a jen dobře ..

31.10.2023 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

(Audiokniha)
Liss: "Jak? Jak mám žít?!! Pro co?!!"
Sally: "Pro mě!!"

Dvě ženy, dva osudy, které se jednoho dne protnou.. Každá je úplně jiná, ale stávají se jedna pro druhou velmi důležitou osobou v životě.. Smutné, depresivní, zajímavé, ale hlavně nadějeplné vyprávění o tom, že je stále pro co žít... i když to někdy opravdu bolí a dochází síly a víra, ale vždy je pro co - pro koho žít. Závěr byl moc krásný, docela bych uvítala i nějaký epilog :-)
Opět bravurní Jitka Ježková, jak ta dokáže postavy oživit, až mám někdy pocit, že se ocitám uprostřed příběhu..

05.09.2023 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

(Audiokniha)
K sérii s Lottie Parkerovou se vracím opravdu ráda, jelikož její případy mě baví a zatím nezklamaly. Když tedy opominu její "tragický" osobní život, který je stále takový žalostný, budu doufat v lepší zítřky, už jen díky zdejšímu epilogu :-)
Lukáš Hlavica opět skvělý, k Lottie už prostě patří.

20.05.2023 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

(Audiokniha)
Jako první díl, do uvedení této série, je to opravdu velmi povedené.. I když hlavní postala Henry má opět tragickou minulost, neubírá to poutavosti.. ale i tak mám raději, když do poslední chvíle nevíme, kdo je vrah :-) Další díl - díly si nenechám ujít, jelikož Marek Holý je skvělý!

07.05.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

(Audiokniha)
Asi zatím nejlepší kniha od Karin. Rodinný propletenec, který vyústí v odhalení pravdy až po mnoha letech. Tak nějak jsem tušila, jak se to bude ubírat a jaká je pravda, ale to vůbec nevadí. Je to docela psycho žít v těchto nejistotách skoro celý život.
No a Richard, ten to opravdu umí, jeho hlas vás vtáhne od prvního slova a poslech je naprosto skvělý :-)

13.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Také osobně nechápu ten "boom" kolem knihy, vesměs je to jedna z mnoha knih s tématem, který tu máme všude kolem... Ale příběh je opravdu velmi čtivý, i když jsou vědci úplně odlišná skupina lidí :-))) Adam s Olive se mi líbili, ale na jejich věk to bylo občas dosti "naivní" chování. Za doplňující kapitolu z pohledu Adama jsem ráda, ale boha jeho, proč tam je zase ta příšerná "číča" :-/
Jinak samozřejmě jako odpočinkovou knihu doporučuji :-)

05.04.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Výborný začátek série, jsem nadšená! Laurel je naprosto skvělá a moc mě její vyšetřování bavilo. A moc povedené propojení thrilleru s romantickou linkou. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu :-)

10.02.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Hodně dojemná jednohubka, která nutí přemýšlet, co čeká nás samotné...

30.01.2023 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Robert Kett opět nezklamal... I když místy je vlastně skoro až nesmrtelný :-) Ale moc mě baví a jeho dcery jsou k popukání, jen stále nechápu, jak to vlastně všechno zvládá. Pomocníků na hlídání má sice dost, ale i tak. No, na některými věcmi je třeba zamhouřit oko a prostě si knihu užít. Tento díl byl opět napínavý, strašidelný, "nechutný", zvrácený... Jaksi se teď budu do lesa vydávat více obezřetná :-))) No a ten konec??? Jsem zvědavá, v jakém díle se dozvíme, co se s Billie stalo...

14.10.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

(SPOILER) (Audiokniha)
I Miko Syrový je můj velký oblíbenec, těším se na každé audio, které vyjde, protože Martin Preiss je prostě skvělý! Chtěla jsem dát plný počet, ale 2. část z Chile mě úplně nenadchla, moc se to táhlo :-( Tento díl je velmi smutný, ponurý a bolavý... chápu Mikovo jednání, plánování a jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Bála jsem se, co udělá za blbost. Ale i tak opět doporučuji, jsem spokojená :-)

01.10.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

I když je kniha tenoučká, překvapivě jsem spokojená a moc se mi to líbilo.
Sexy jednohubka na odpoledne, kdy si maximálně odpočinete a užijete vzrušující zážitek se skvělou dvojicí.

31.05.2022 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Také musím dát o jednu hvězdu méně kvůli Aubrey. Určitě je fajn, bavila mi, ale opravdu na můj vkus jí to trvalo moc dlouho, než mu zase skočila do postele :-) Bylo mi Chancea opravdu líto a na jeho místě bych se na to už dávno vybodla. Ale víme, jak tyto knihy fungují, jaký mají scénář a i tak mě kniha moc bavila. Chance úžasný sexy bastard a Pixy - Skopový naprosto bezkonkurenční, skvělá dvojka. Doporučuji jako skvělé oddechové čtení :-)

12.05.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po knize "Dilema" (pro mě hodně velké zklamání) jsem se obávala, s čím na nás autorka přijde. Modlila jsem se, abych zase nebyla z rozuzlení naštvaná, ale teda parádní počtení. Opět B. A. Paris na kterou jsem zvyklá, sice zasvěcení do děje bylo takové zdlouhavější, ale po polovině už se nedalo odtrhnout. Také jsem dumala nad tím, kdo za tím vším stojí, splétala jsem různé teorie jako Alice a byla jsem úplně vedle :-) Finální stránky jsem zhltla jak malinu, jak jsem byla napnutá. Takže za mě velké doporučení!
Mám jen pár výhrad ohledně chování Alice k Leovi, bylo mi ho líto a asi bych nechtěla bydlet v takovém uzavřeném komplexu, kde každý o sobě ví vesměs skoro všechno... Ale do děje to samozřejmě zapadlo tak jak mělo :-)

30.03.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Do knihy jsem se pustila ze zvědavosti a vtáhla mě snad hned od první řádky... Ale teda dala mi zabrat, celou dobu jsem měla husí kůži a strašně divný pocit po těle. Popisy vražd, místa činu, myšlení vraha, brrrr... Pořád jsem si musela říkat, že je to jen kniha, je to vymyšlené (teda doufám :-))) ). Sice mám radši, že do poslední stránky nevíme, kdo je vrah a tady už od začátku se střídají kapitoly z pohledu vraha a z pohledu vyšetřování - inspektorky Rosalind Krayové. I tak mě to hodně bavilo a Roz je skvělá. A její nadřízení? Ti mě fakt vytáčeli. No, chtěla jsem si dát něco na odlehčení, ale pouštím se do dalšího případu :-)

03.02.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Do svých dětských let jsem se vrátila díky čtenářské výzvě a moc jsem si poslech užila. Úplně se mi vrátila vzpomínka, když jsem knihu Honzíkova cesta jako malá dostala. Opatrovala jsem ji na každém kroku, pořád ji hladila a měla jsem z knížky ohromnou radost :-) Postránecký má úžasný hlas a k Honzíkovi a jeho vyprávění dobrodružství se skvěle hodí, moc doporučuji.

09.01.2022 5 z 5