oldshatterhand oldshatterhand komentáře u knih

Vinnetou Vinnetou Karel May

Tato kniha člověka který se alespoň malinko podobá našemu "greenhornovi" naprosto změní. Touží po tom aby se z něj alespoň na pouhý okamžik, biť jen na sekundu jím stal. A ti co jsou mu téměř na chlup podobní, ti co myslí jako on, ti co se chovají podobně a jejíž sny to co on udělal pak ti se stanou opravdovými hrdiny naší doby protože mají alespoň trochu dobré srdce. největším plusem ale je to že nepoužívá žádná kouzla a ni podobné podvody a díky tomu se stal tím jenž je - člověkem kterého zná celý svět.

10.10.2011 5 z 5

Tintin v Tibetu Tintin v Tibetu Hergé (p)

Musím vám na začátek říci, že jsem tuto sérii začal číst potom co jsem to vyděl u kamaráda a dnes jsem jedním z Tintinových fanoušků. Všichni kdo četl alespoň jeden díl mohou říci že stačilo pár stran a do hlavních postav se doslova zamilovali (alespoň u mne to tak bylo). Kapitán Haddock a jeho originální nadávky, Tintin a jeho "ryzí srdce", Filuta a jeho láska k alkoholu stejně jako u Haddocka a spousta dalších milosrdných postav úžasně dokreslují děj. Jak sám Hergé jednou řekl "Děti potřebují svého Tintina" a osobně si myslím že měl pravdu. Dnešní děti milují Spidermana, Pokémony, Gormity a Transformery a místo toho by měly znát i mnohem starší hrdiny.

12.06.2012 4 z 5

Obrazový atlas dinosaurů Obrazový atlas dinosaurů William Lindsay

Zajímavá a přijatelně odborná kniha pro milovníky dinosaurů. Obsahuje i milé ilustrace. Doporučuji

03.01.2012

Petrolejový princ Petrolejový princ Karel May

Tato kniha má své kouzlo. Sice je škoda že není vyprávěn v první osobě. Když se zde poprvé objevilo podrobné popsání Old Shatterhanda všiml jsem si že filmaři Constantin Film udělali ve filmu ohromnou chybu a to tu že v knize má Old Shatterhand kaštanově hnědé vousy a vlasy zatímco ve filmu je blonďák. Ale to na kouzlu knihy nic nemění. Vzrušujcí.

22.11.2011

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tato kniha je skutečně skvělá a jen pár knih které jsem dosud četl a které by byly stejně dobré nebo lepší. Spisovatelo umění popsat podmínky je opravdu geniální.

05.09.2011

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Draci, dračí jezdci, mladý chlapec a modrá dračice - to všechno dosti připomíná sérii Eragon. I mimo to se mi kniha líbila jelikož má takový vzláštní "náboj". Opravdu mě zaujala originální jména a názvy vystupujících věcí a osob. Tato kniha se určitě může řadit do předních řad dětských knihoven.

15.08.2012 4 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Hezká kniha, člověk při ní ztrácí iluze, i když ne všechny. A právě to je kouzlo všech Májovek. Pravdivost, nespoutanost, fantazie, energie, adrenalin a především "láska k bližnímu svému". Ten kdo tuto knihu nečetl by ji určitě měl zkusit. Není příliš dlouhá ani násilná.

19.07.2012 3 z 5

Pojídač duší Pojídač duší Michelle Paver

Tato kniha již od první strany uchvátí především mladší čtenáře a to tím, že hlavní hrdinům je teprve 13 let a především tím že tento příběh ukazuje události, a to jak na ně reagují pohledem čtyř různých osob, totiž : Renn, Toraka, Vlčka a (sice nejméně, ale přece) Fin-Kedina. Tato kniha nepatří mezi typické ságy, a proto si myslím že tato kniha se velmi dobře hodí jako dárek k narozeninám, svátku a nebo již předem k vysvědčení či vánocům.

10.05.2012 3 z 5

Hříbě jménem Naděje Hříbě jménem Naděje Joanna Campbell

Zajímavá kniha co se tíče děje jenž je nadchnutí dnešní oblíbeností koní. Doporučuji především mladším čtenářům.

09.03.2012

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Právě jsem tuto knihu dočetl a jsem nadšený! Je opravdu poutavě a zajímavě napsaná a myslím že tato kniha by s přehledem předčila dnes již tak známou ságu Stmívání. Příběh je právem považován za divoký, strhující a nespoutaný. Doporučuji všem čtenářům jakékoliv generace.

09.03.2012 4 z 5

Tintin v Americe Tintin v Americe Hergé (p)

Dávám sice přednost delším knihám avšak když jsem s přáteli vyděl film naprosto mě to uchvátilo. Je pravda že téměř pravidelně sleduji televizní seriál v televizi a velice se mi to líbí. Nemám sice v oblibě detektivní příběhy, ale tuto knihu vřele doporučuji všem malím, ale i velkým s představivostí.

18.01.2012 3 z 5

Vinnetou - 2. díl Vinnetou - 2. díl Karel May

Geniální, geniální a nic než geniální. Ta neskunečná autorova fantazie by se dala se ctí přirovnat k dítěti. Sám ji teď čtu musím říci že napětí jenž tato kniha dokáže vytvořit je neskutečné. Samotná kniha je dokonalá - napínavá, vtipná a pocit tepla u srdce při nekterých scénách je naprosto inscenující.

03.10.2011 5 z 5

Cesta vlka Cesta vlka Bear Grylls (p)

Knížka je zajímavě, ale i poutavě napsána. Moc se mi líbilo jak se mladý kluk dokázal aklimatizovat v divoké přírodě a přitom přežít

30.01.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Nevím jak to říci, ale tato kniha je velice poutavá a i když je určena pro děti od 12-ti let dokáže okouzlit dějem a dynamikou i o něco starší generace. Člověka upoutá už to že v příběhu hraje jednu z hlavních rolí tak známí alchymista jako je Nikolas Flamel nebo John Dee. Ale i to že kostra příběhu tedy legenda o Nicolasovi je pravdivá. Už teď se těším na pokračování.

29.07.2012 4 z 5

Garfield se vybarvuje Garfield se vybarvuje Jim Davis

Kdo nečetl neuvěří, že tato kniha je vtipná od začátku po konec. Ale tím životním, nikoliv infantilním humorem, který je v našich končinách čím dál více oblíben.

19.07.2012 3 z 5

Super testy pro holky: Jaká vlastně jsi? Super testy pro holky: Jaká vlastně jsi? Marie Clerc

Četl jsem kvůli osmileté sestřenici. Zajímavě pojato.

08.06.2012 1 z 5

Tintinova dobrodružství - kniha k filmu Tintinova dobrodružství - kniha k filmu Stephanie Peters

Jelikož jsem jak komiks tak knihu četl a vyděl jsem i film, musím přiznat že mě trošku zklamala. Kniha pojednává pouze o hledání pokladu a na T-Kadlece a jejich honbu za kapsářem zapomíná. Ovšem i děj knihy se od filmu trochu liší, ale co dělat když je tato kniha určena dětem od 9-ti let. Tento nezdar mě ale neodradil a s dětskou nedočkavostí se těším na románové ztvárnění filmu.

08.06.2012 2 z 5

Garfield užívá života Garfield užívá života Jim Davis

Znovu se nám naskýtá pohled na našeho někým milovaného, jiným nenáviděného tlustého kocoura před nímž si není nikdo jistý. Skvělá zábava pro každou věkovou kategorii.

06.06.2012 5 z 5

Ptačí srdce Ptačí srdce Clive Woodall

V skutku zajímavá kniha když vezmeme v úvahu že na konci knihy nevíme co se stalo s hlavním zloduchem druhé části tak se nám naskýtá otevřený konec. Musím přiznat že se mi tato kniha líbila že s neklidným srdcem očekávám druhý díl.

06.06.2012 3 z 5

Koks na palubě Koks na palubě Hergé (p)

Musím přiznat, že právě tato kniha mne osobně příliš názvem nezaujala. Dobrovolně se ale přiznávám, že patří mezi nejlepší knihy této série. Haddock zde podává neskutečné výkony....

02.05.2012 5 z 5