oli.cvancarka11 oli.cvancarka11 komentáře u knih

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Ačkoliv jsem si tuto ságu velmi zamilovala a jde také o jednu z mála výplodů novodobé literatury pro mladé s originálním dějem a nevnucovanými postavami, nemůžu se ubránit malému dojmu, že poslední 3 díly už byly trochu prodlužováním a znovuotevíráním už krásně ukončeného příběhu. Ale pořád ještě se dá mluvit o velmi kvalitním prodlužování, kde si autorka dala práci s propracovaným dějem a podmanivou zápletkou. Jenom si říkám a mrzí mě, že tahle sága si, co se filmového zpracování týče, zasloužila o hodně víc a řekla bych, že tvůrci ji hodně podcenili, protože bych si dokázala představit asi milion jiných způsobů jak ztvárnit tento svět, než udělat z toho další hollywoodskou B-slátaninu. Škoda

22.12.2015 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Upřímný, ničím nepřikrášlený a neskutečně výstižný popis typického lidského chování, aneb zničme se sami naší vlastní naivitou o tom, že jsme páni všeho. Můžu říct, že jsem možná ke konci díla mlokům docela fandila :D

Matka Matka Karel Čapek

Nikdy bych nevěřila, že by někdo byl schopen tak výstižně konfrontovat mužský a ženský pohled na problémy, aniž by přitom podrýval jedno, nebo druhé pohlaví. Nevím, kde se to v Čapkovi vzalo a u tohoto díla bych ho klidně podezřívala z telepatie, nebo jiné zvláštní moci. Skvěle promyšlené dílo a opět tleskám.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Dobrá kniha se zajímavým nápadem a pojetím budoucnosti, ale co víc, znamená to start nové éry hlavních hrdinů. Je vcelku zajímavé sledovat, kam se posunují trendy příběhů pro mladé. Počínaje klasickými romány o hledání lásky, přes hysterické stalkerky upírů, až po sebevědomé gladiátorky sekajíci hlavy ... začíná se mi to líbit :DD

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Řekněme, že o něco málo čtivější než slavné Fifty shades, ale pořád stejná trapná konstrukce. Vezmeme jednoho introvertního ,,muže" a jeho nejlepšího kamaráda: vlasový gel. Přidáme k němu naivní, hysterickou slepičku 365 dní v roce plačící nad svým hrozným životem. Dáme to autorce, která si v 15ti letech udělala představu o svém panu božském a která ji nejspíš drží doteď. A k tomu ještě hoodně dobrého propagátora. Vuala máme bestseller.... bože ... proč?

23.02.2015 1 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Úžasná vypravovací schopnost. Ne u každé knížky se stává, že ji zhltnete za jeden večer, ale nešla odložit. To nadšení z příběhu, znechucení nad tím co všechno tyto ženy musí vytrpět, ten obdiv nad odvahou a snahou udržet si alespoň trochu hrdosti po tom, co se z nich stane jen nepodstatná část majetku dělá tuto knihu srdceryvným a krásným zážitkem.

03.02.2015

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Pravdou je, že jsem si tento příběh zamilovala hlavně kvůli seriálovému zpracování. Knížka je sice trochu zdlouhavá, ale vzhledem k zápletkám a promyšlenému světu je to vcelku pochopitelné. Báví mě autorova odvaha vraždit hlavní postavy. Člověk nikdy neví o koho příjde o 2 stránky dál, což činí toto dílo nepředvídatelné a o to víc jsem zvědavá, kde tohle bude mít konec :D

03.02.2015 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Proč se vždy docela zajímavého námětu ujme někdo, kdo evidentně zůstal zamražen v době probíhající puberty a rozhodne se napsat Stmívání pro dospělé? Nevím co je na této knize tak učarujícího. Jde jen o míšenici ustálených frází, kdy se autorka pomocí klávesy Ctrl+C rozhodla napsat si knížku za večer o 500 str. Jestli jsou podobné výtvory budoucností literatury, tak to bude opravdu ,,obohacující budoucnost".

03.02.2015 odpad!