olívoil olívoil komentáře u knih

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

klasika severských detektivek, úžasná autorská a manželská dvojice opět nezklamala

31.12.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

úžasný relax při četbě této knihy

01.11.2018 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Autor, vystudovaný pedagog, velice čtivým způsobem napsal knihu, ve které je hlavní zápletkou zneužívání malých dětí právě pedagogickým pracovníkem. Kniha se mi velmi líbila.

06.09.2018 5 z 5

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Moje druhá kniha od této autorky a tentokrát musím pochválit. Již to mělo "hlavu - patu". Četlo se to samo a moc mě děj bavil.

18.04.2024 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Špatně se mi do knihy začítalo, ale bylo to asi proto, že jsem v té době měla hodně "rozlítané" myšlenky..........kniha mě pak opět vtáhla a rukopis autora zapůsobil jako vždy...........opět doporučuji těm, kdo mají rádi oddychové knihy a historické detektivky

12.11.2023 5 z 5

Nejúžasnější příběhy z olympijských her Nejúžasnější příběhy z olympijských her Luciano Wernicke

Úžasné příběhy, nejen o vítězích a poražených, ale shrnutí veškerých letních olympijských her do roku 2016..........příběhy, o kterých se třeba ani nemluvilo nebo neví mezi veřejností.......dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy ze sportovního prostředí

12.08.2023 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Opět jsem naprosto spokojená. Zápletka byla úžasná, rozuzlení zajímavé, jen mě mrzí, že Jiří Adam zůstává sám..........vřele doporučuji

22.06.2023 5 z 5

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Kniha se mi moc líbila......jako holka jsem knihy Stanislava Rudolfa hltala, ale spíš holčičí románky............tento příběh byl ale také poutavý , doporučuji hlavně mládeži, byť neobsahuje mobily, noťasy, ale to pravé kamarádství a rodinné příběhy

13.04.2023 5 z 5

Vánoční pohádky z celého světa Vánoční pohádky z celého světa Martina Drijverová

Nádherné pohádky s vánoční tématikou z celého světa. Vůbec jsem je neznala. Přečteno v rámci dětské výzvy. Doporučuji všem maminkám a babičkám s malými i většími dětmi. Kniha je nádherně ilustrovaná.

10.02.2023 5 z 5

Útěk do klece Útěk do klece Jan Cimický

Zajímavý příběh z minulého století...........autor známý psychiatr a sexuolog Jan Cimický............jak je "jednoduché" dostat se do maléru, do psychiatrické léčebny, do vězení..........stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě, mít strach, udělat, co mi kdo přikáže........nemít žádné zájmy a koníčky...........zajímavá kniha

21.11.2022 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal...........řešení bylo zajímavé.........a líbilo se mi, že i na Bezdězu se dějí nekalosti........tentokrát pomohly i královy dcery

24.05.2022 5 z 5

Zásnuby se smrtí Zásnuby se smrtí Roman Cílek

kriminální povídky.............spíše oddychové čtení, nic napínavého...........popravdě jsem četla od autora lepší knihy

12.03.2022 4 z 5

Kriminálka v ofsajdu Kriminálka v ofsajdu Ladislav Beran

Skvělé příběhy písecké kriminálky z pera Ladislava Berana. Nejedná se o vraždy a přesto je každý případ zajímavý. Jedná se o loupeže různých úrovní. Kdo má rád "klidné" a při tom vtipné kriminální příběhy, doporučuji.

13.02.2022 5 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

Nemám ráda sci-fi..........přečetla jsem v rámci Čtenářské výzvy, nicméně mě mile překvapilo, že byla psána jako detektivka.........jen mě mrzelo, že unesené děti, které byly vypátrané, nebylo možné vrátit.............prostě sci-fi. Ze tří knih tohoto žánru pro mě nejlepší.

24.01.2022 4 z 5

Rok na kanadské vsi Rok na kanadské vsi Josef Novotný

Není to klasická vesnice, je to ves v kanadské provincii poblíž Aljašky. Na rok se sem dostává český učitel Josef, učí francouzštinu a další předměty, ve volném čase chodí s ostatními na lov a účastní se slavností s žáky i jejich rodiči. Na to, že kniha byla napsána v 70.letech 20. století, je zde popisována řada technických vymožeností, které se k nám dostali podstatně déle.

02.07.2021 4 z 5

Výbor z díla Výbor z díla Alexandr Sergejevič Puškin

Původně jsem si půjčila z knihovny kvůli Měděnému jezdci, nakonec jsem ji přečetla celou......poezii i prózu. některé ukázky a díla se mi příliš nelíbily, a proto pouze 4 hvězdy

03.03.2021 4 z 5

Študáci a kantoři / Z tajností žižkovského podsvětí Študáci a kantoři / Z tajností žižkovského podsvětí Jaroslav Žák

Od mala jsem chtěla být učitelkou. Můj sen se mi splnil. Na rozdíl od knihy neučím na střední škole a už vůbec v prostředí, které spisovatel popisuje ve své knize. Nicméně některé autorovy postřehy mi v dnešní době chybí, na druhou stranu žijeme v jiné době.
Kniha mě velice pobavila, protože mi připomněla dva úžasné filmy z prostředí školních škamen, a to Škola základ života a Do hlubin študákovy duše.
Druhou část si přečtu v brzké době.

31.12.2020 5 z 5

Katka má starosti Katka má starosti Josef Suchý

Knihu jsem dostala jako teenegerka a teď jsem si ji připomněla díky výzvě. Vždycky jsem milovala dívčí románky, které by pro dnešní slečny byly velmi naivní..........já je ale miluji stále

26.11.2020 5 z 5

Říkám to písní Říkám to písní Karel Gott

Karel Gott byl od mého dětství mým nejoblíbenějším zpěvákem a jeho písně mě vždy potěší..........tato kniha je jeho vyprávěním od jeho začátků v 16 letech, až po rok1968..........dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí...........mám další knihy o něm, tak se těším na další zážitky

22.10.2020 5 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Napsaná jako první v sérii, četla jsem však jako druhou.............nicméně byla opět skvělá. Možná i lepší. Rozdělená na dvě linie - začátek vsazen do období 2. světové války,kdy detektivové spolu začínali a poté období, kdy na scénu vstupuje opět tentýž vrah, o kterém si mysleli, že je mrtev..........budu číst i další knihy tohoto autora

07.07.2020 5 z 5