Ondra_P Ondra_P komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Nesdílím nadšení mnohých, pro mě jeden z nejslabších dílů téhle série.

25.07.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Předchozí kniha se mi líbila a tak jsem se hodně těšil i na tuhle, protože Luhačovice mám téměř za rohem. Bohužel nadšený jako z Odbočky v lesích jsem z ní nebyl. Každopádně až autorka napíše další knihu, určitě si ji opět přečtu.

26.03.2023 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Skvěle zachycená manipulace vedoucího, ale jinak nejsem asi správná cílová skupina. Kniha se vlekla a dočtení mi dalo zabrat.

14.03.2023 3 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Válka se stromy je knihou, která bude rozdělovat lidi na dvě poloviny. Já patřím k těm, kteří z ní unešeni nejsou.

10.12.2022 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Na začátku knihy jsem byl docela v rozpacích, říkal jsem si, že to asi nebude čtení dle mých představ. Jenže jak dny v knize ubíhaly, tak se začal můj názor měnit. Je to velice povedený cestopis a rozhodně budu ve čtení knih autora pokračovat.

02.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Co jiného od Roberta Bryndzy čekat, než skvělou detektivku. I další díl ze série s Kate Marshallovou Propast smrti je opět vynikající a fanoušci autora budou rozhodně potěšeni.

25.12.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Velmi se mi líbilo prostředí lunaparku kde se příběh po většinu času odehrává. K úplné spokojenosti mi však chybělo více napětí.

30.10.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Stejně dobrá jako předchozí série s Erikou. Fanouškům Bryndzy se určitě bude líbit a ani mě nezklamala.

11.01.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Příjemné čtení. Není to horor, ale spíš taková pohádka pro dospělé. Duch domu Ashburnů na mě zapůsobil o něco více.

17.07.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Moje první kniha od téhle autorky. Měl jsem ji přečtenou rychle, kapitoly jsou poměrně krátké, takže se to četlo samo. Líbilo se mi střídání pohledu matky, dcery a detektiva, které navazovalo tam kde předchozí skončilo. Kniha byla celkem napínavá, ale závěr jsem odhadl správně.

11.01.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Jak je zde vícekrát zmíněno, než se v knize něco začne dít, tak dobrá polovina příběhu je za námi. Jsem rád, že jsem vydržel do konce a knihu dočetl, závěr už měl spád a bavil mě. Škoda jen více nedovysvětlených věcí, proto knihu hodnotím jako průměrnou.

27.11.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první setkání s Kingem. Kniha má pozvolný děj, který se příjemně čte. Asi jsem čekal něco trochu jiného, ale stejně jsem byl na konci s knihou spokojen. Teď už je mi jasné, že je lepší nechat mrtvé mrtvými :-D a teď po knize jsem zvědavý na film :-)

29.05.2019 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Kniha kterou jsem četl po návštěvě koncentračního tábora v Osvětimi. Velice silný příběh o tom co znamenalo být členem Sonderkommanda, srozumitelně popsáno co se tam odehrávalo. Myslím, že tuhle knihu s touhle tématikou jen těžce něco překoná.

14.04.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se četla dobře, je napínavá s překvapivým koncem, ale řekl bych že autorčina prvotina Manželé od vedle se povedla o trošku víc :-)

14.04.2019 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Moje třetí kniha popisující hrůzy, které se odehrávaly v Osvětimi. Je až neuvěřitelné co dokázaly malé sestry zvládnout.

14.04.2019 4 z 5

Host Host B. A. Paris (p)

Svižný thriller s překvapivým koncem. Za mě dobrý.

29.06.2024 4 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Jak už je tu několikrát zmíněno, kniha by si zasloužil více stran, rozvinutější příběh a lépe uchopený závěr. I tak knihu hodnotím spíše kladně

29.03.2024 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Všechny knihy autora si dražší nastavenou laťku. Tahle na mě vzhledem k cestování napříč Evropou a střídání států působila svižnějším dojmem.

06.06.2023 4 z 5

Příjemná jednohubka, která mě však nezasáhla tak silně, jako mnohé ostatní.

25.01.2023 3 z 5

Spousta informací o zemi, o které toho běžný čtenář moc neví.

22.01.2023 4 z 5