Opatov Opatov komentáře u knih

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Skvělá audio kniha, perfektně namluvena. O nečekane situace a zvraty není nouze. Napětí až do konce, spolu s vtipnymi dialogy. Určitě doporučuji audio.

22.09.2019 5 z 5

Návrhář Návrhář Marius Gabriel

Další úžasný zážitek od Metafory. Fikce sepsána částečně na základě skutečných událostí o Christianu Diorovi. Příběh začínající novinářky na pozadi poválečné Paříže. Moc se mi líbilo.

20.09.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Předchozí díl byl pro mě zklamáním, ale tentokrát jsem si zlepšila nazor. Jako kdyby každý díl psal nekdo jiný. Skvěle se četlo, nemohla jsem se od knihy utrhnout. Dobré téma, výborná psychologie postav. Rozhodně si přečtu další pokračování série.

31.08.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Dobrý začátek, dokonce výborný začátek. Střídání osob se mi u detektivky vždy líbí. Závěr naprosto originální, ale pro mě stěží uvěřitelný, který mi hodně připomíná Hru o trůny.

27.08.2019 4 z 5

Alkoholická cesta po Nahorním Karabachu, Arménie a Gruzii. Od autora jsem dosud žádnou knihu nečetla, takže jsem netušila, co vydrží. Líčení obyvatel a jejich života bylo úsměvné. Pohostinnost je maximální, největším problémem je odmítnout a zůstat střízlivým. Nejvíc Gruzince dokaze rozveselit cena brambor a věk nevěst v Čechách. Docela jsem se pobavila.

20.07.2019 4 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Na autorciny knihy v audio podobě v podání J. Cvancarove se vždy těším. Prostě život. Nevnucuje nikomu svůj názor a povídky a situace jsou sarkasticke a nenudi. Mám ráda tenhle styl psaní, krátké jasné věty bez prikras.

20.07.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Četla jsem i předchozí 2 díly. Bohužel nesdílím hvězdickové nadšení. Došla jsem k názoru, že není čeho se bát, protože Erika bude zcela jistě pokračovat v zatýkání tak dlouho, dokud vraha nenajde. Vlastně jsem na nej nebyla ani moc zvedava. Jen jsem se bála, ať proboha nezatkne i vlastní sestru, která za ní těžce dorazila z Čech. Každým dílem se zvyšuje brutalita, ale je to asi trend doby. Erika trpí nesmírnou frustraci, je nedocenena. No, počet přidělených policistů, kteří se zabývají starým případem, je úctyhodný. Situace a události považuji za příliš nereálné. Prostě geniální úžasná policistka ridi neuvěřitelným způsobem vyšetřování. Její vztah k dětem ji přímo předurčuje k úspěchu.

19.07.2019 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Pro mě TOP autorka. Příběh dvojčat rozdělených po porodu, láska, zrada. Další úžasný příběh. Doporučuji.

12.07.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Skvělé nactena audiokniha. Technických detailů tak akorát. Nelze srovnávat s Martanem, uz jen diky hlavni postave, kterou je divoka dospivajici teenagerka. Prostředí samozřejmě v budoucnosti mimo planetu a hlavní hrdinka je samozřejmě geniální a ma obrovsky technicky potencial. Ale příjemne se posloucha.

05.07.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem se na další knihu těšila. Zpočátku jsem se zacetla do Forresta Gumpa, ale příběh se pomalu ale jistě rozjíždí, což je dobře, protože spletenec vztahu se postupně plynule pospojuje. Myslím, že část deje se opravdu asi nekdy někomu stala. Spletitý, ale docela uvěřitelný příběh, od kterého se nedá odejít. Skvela knizka, která má hodně blizko k Hermankovemu údolí, predevsim diky prostredi, vztahům a politickým změnám.

30.06.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Vzdálene mi připomíná Tělo od Kinga, asi tou atmosférou. Ale jinak jsem nadšená. Střídání časových rovin, překvapivé zvraty a prekapko nakonec. Výborné namluvená audio kniha. Výraz klíčová sirka u nás zdomácněl.

29.06.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Skvěly námět. Skvělé střídání vyprávění z pohledu hlavních postav. Zajímavé prostředí. Celkový zazitek bohuzel kazí těžko uvěřitelna naivita. Ale i tak, bezvadná knížka.

23.06.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Audiokniha. Velmi precizní, hodně inteligentní. Vědec patrajici po vrahovi využívá maximálně vědecké postupy a možnosti vědy. Zřejmě náročnější na čtení, ale forma audia mi vyhovovala. Zajímavé predevsim díky metodám a vědeckém přístupu.

20.06.2019 5 z 5

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Velmi vtipna biografie, spise jen uryvky a vzpominky. Knizka je stejne pozitivni a zabavna jako jeho filmy. Rozhodne jsem se nenudila.

04.06.2019 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Po Ledovych sestrach prijemne prekvapeni. Mozna k tomu prispelo, ze jsem poslouchala skvele namluvenou audioknihu, ktera hororovy dej umocnila. Opet ponura atmosfera, opet psychika a mystika v jednom. Ale napinave az do konce s prekvapenim. Urcite si od autorky prectu dalsi knihu, ktera vyjde.

19.05.2019 5 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Hlavni hrdinka byla od zacatku nesympaticka, sobecka. Ale postupne, jak se zacala menit, byl to uz nekdo uplne jiny a kniha dostala spad. Prijemne cteni.

10.05.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Knizky od Miniera patri dlouhodobe k mym oblibenym. Proste jedna z nejlepsich detektivnich serii poslednich let.

08.05.2019 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Další skvělý příběh s Evou Dallasovou a jejím tymem. Detektivní serie budoucnosti se posunula do roku 2060. Ale ani v daleké budoucnosti není jednoduché chytit seriove vrahy. Tahle série mě prostě nikdy nepřestane bavit.

16.04.2019 5 z 5

Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Bronislava Janečková

Poslouchala jsem audio, jedná se o výjimečný projekt, který se autorům opravdu povedl. Jednotlivé příběhy podle skutečných událostí jsou nadherne namluveny a součásti je i související dokumentace. Doporučuji určitě audio. Krásné se poslouchalo, nedá se od toho vůbec utrhnout. Donutilo mě znovu přečíst Němého svědka.

07.04.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Styl psaní se mi líbí. Námět se mi líbí. Střídání osob a dějových linií se mi líbí. Nejlepší je konec, žádný nejasný otevřený příběh, aby se mohlo navázat dalším dílem. Skvělá psychologie postav a hlavně, v jejích knihách se více či méně najdou snad všichni. Doporucuji!!!

31.03.2019 5 z 5