Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Knížka pro chytré batole - Moje hračky Knížka pro chytré batole - Moje hračky neznámý - neuveden

"Plastelínové" obrázky nás s dcerkou zaujaly.

CHRASTÍTKO
Už jako malý chtěl jsem si hrát,
cinkání poslouchat, barvám se smát.

PLYŠOVÝ MEDVÍDEK
Bříško měl hebké, čumáček milý,
zakrátko jsme se skamarádili.

06.12.2023 4 z 5

Čertoviny Čertoviny František Novotný

Moc hezká kniha plná básniček a vyvedených obrázků, kterou si určitě ještě někdy vypůjčíme. Hodila by se i tématicky učitelkám mateřinek.

08.11.2023 5 z 5

Podívej, jak je krásně ve školce Podívej, jak je krásně ve školce neznámý - neuveden

Pěkné leporelo velkého formátu nabízí zábavu při hledání obrázků. Objevují se i zajímavé pojmy jako třeba domovní číslo, lucerna, přívěsek na klíče, odtok a další.

08.11.2023 4 z 5

O rackovi a kočce, která ho naučila létat O rackovi a kočce, která ho naučila létat Luis Sepúlveda

Další z náhodného výběru v knihovně. Adélka po knížce sáhla zřejmě kvůli obrázku na obálce, vyhledává kočičky...
Na tříletou dceru je kniha zatím složitě psaná. Půjčíme si ji za pár let. :-)

08.11.2023

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

V rámci Bookstartu nám knížku představila paní knihovnice a dětem k převyprávěnému příběhu pouštěla audionahrávky. Taky jsme využili boomwhackers. Bylo to zábavné dopoledne. S Adélkou si knížku půjčíme i domů. :-)

12.10.2023 5 z 5

Kde je moje kuřátko? Kde je moje kuřátko? Sylvie Doláková

Knížka nás s dcerkou zaujala v knihovně pro svoje ilustrace. Text je jednoduchý. A protože se pořád opakuje dokola, malého čtenáře pohání zvědavost, jak to celé dopadne. Nám se knížka líbí moc. A pokyny pro dospěláky na konci jsou velkým plusem.

12.10.2023 5 z 5

Minipohádky: Ošklivé káčátko Minipohádky: Ošklivé káčátko Dean Gray

Milé obrázky, textu poskrovnu. Ale u tohoto leporela děti zaujmou především tahací okénka.

18.09.2023 4 z 5

Objevujeme svět! Jídlo Objevujeme svět! Jídlo Nathalie Choux

Bezva shrnutí na konci leporela - A co chutná nejvíc tobě? Nejvíce se dceři líbí láhev s mlékem a "točivé" bonbóny. :-)

01.09.2023 5 z 5

Pojďte s námi za králíčky Pojďte s námi za králíčky Mymi Doinet

Knížka se věnuje nejčastějším dětským trápením jako nadváha, nošení brýlí, stydlivost, lenost a neposlušnost. Navíc jsou příběhy slušně zrýmované a ilustrace líbivé.
Doporučuju dětem ve věku před nástupem do školky. Naší Adélce se knížka líbí moc a čteme opakovaně.

21.08.2023 5 z 5

To mě baví - Farma To mě baví - Farma Dawn Machell

A ještě bych dodala, že leporelo moc nevydrží. Všechna ouška a další vyčnívající části byly potrhané. :-)

10.06.2023 2 z 5

Kde bydlí zvířátka Kde bydlí zvířátka Holly Brook-Piper

Knížka pro mrňátka. :-) Reliéfní prvky by mohly být znatelnější.

08.06.2023 3 z 5

Miminka Miminka Stella Baggott

Další do sbírky. :-)
Knížečka nabízí obrázky miminka při hře, když má radost, když se schovává, když má hlad, když se kamarádí, když dělá hluk, při koupání, když se vrtí, při mazlení a když spí.

29.05.2023 5 z 5

Předškolák Předškolák Christian Vandendaele

Obsahuje pěkné pracovní listy, vhodné k využití v MŠ.

26.04.2023 4 z 5

Poznávej zvířátka V lese Poznávej zvířátka V lese neznámý - neuveden

Jednoduché leporelo bez textu s pěknými obrázky.

26.04.2023 5 z 5

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

Celkem užitečná publikace, která je přehledná a jako inspirace maminkám jistě poslouží.

25.04.2023 4 z 5

Já jsem malý muzikant Já jsem malý muzikant Luděk Schneider

Písně jsou psány především v D dur. Pro děti je lépe, když je tónina posazena výš, většina zpěvníků je v C dur. Fajn je taky velkoformátové zpracování. My si u knihy zpíváme a prohlížíme obrázky. Nevýhodou je, že chybí doprovodné akordy.

24.04.2023 4 z 5

V Zoo: Knížka s puzzle V Zoo: Knížka s puzzle Anne Suess

V knížce se dozvíme informace o lvech, tuleních, orangutanech, slonech, žirafách, ledních medvědech a tučňácích.
Tato zvířátka jsou vyobrazena v prostředí zoologické zahrady. Obrázky zachycují spoustu detailů. Podněcují tak k dalším aktivitám jako vyhledávání určitých obrázků a k dalšímu povídání nad knihou.

21.04.2023 5 z 5

Těšíme se na jaro Těšíme se na jaro Kathryn Selbert

Rozkvetlé louky, Velikonoce, malí zajíčci i kuřátka... To vše a ještě mnohem víc najdete v této samolepkové knížce.

Ilustrace jsou velmi zdařilé, moc se mi líbí barevně sladěné okraje samolepek, které děti nasměrují, kam (na jaké pozadí) mohou samolepky nalepit.
Ve finále tak hezky "zapadnou" do celkového obrázku.

Samolepky se dají znovu přelepit, pokud je třeba. Každé téma doprovází pár slov.
Na konci knížky děti čeká úkol - vrátit se zpět a na každém obrázku vyhledat tři symboly.

Doporučuji.

21.04.2023 5 z 5

Husa Husa Gilles Laurendon

Jde vlastně o takovou mini encyklopedii, kde se děti dozvědí spoustu zajímavostí o husách. Například o jednotlivých částech jejich těla, v čem se od husy liší houser a house.

Malí čtenáři si mohou přečíst porovnání jejich života na dvorku a v chovu, co jedí na farmě a co u vody.
Další dvoustránka je věnována péči o mláďata a kejhání, dále jejich povaze a chování.

Nechybí informace o husím peří i se zmínkou o historii jeho užívání.

Mě a dcerku nejvíc zaujala různá husí plemena s popisy.

A nakonec dva veselé pohádkové příběhy o létání a o "hlídací schopnosti" těchto leckdy agresivních ptáků (osobní zkušenost). :-)

19.04.2023 5 z 5

Dobrou noc s ukolébavkou Dobrou noc s ukolébavkou Sam Taplin

V obchodě jsem nahlédla do tohoto zvukového leporela kvůli nádherným ilustracím. Hudební výběr je bezvadný, jednotlivé ukázky skladeb vcelku dlouhé a přiměřeně hlasité.
Celá knížka působí snově a pohladí po duši.

Myslím, že ji pořídím domů pro dcerku, protože já jsem okouzlena. :-)

11.03.2023 5 z 5