Petra-Nela Petra-Nela komentáře u knih

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Knížka se mě líbila, škoda že není pokračování, ráda bych se dozvěděla co se stalo s Terezou.

02.06.2023 5 z 5

Rychlé šípy 1. Rychlé šípy 1. Jaroslav Foglar

Tenhle komiks jsem hodne cetla cele svoje detstvi, patril memu stryci. Ted jsem ho po letech precetla znovu v ramci Ctenarske vyzvu a zjistila jsem ze to znam cele na zpamet.

26.01.2022 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Dostala jsem chuť na Champagne , asi se vydám do Francie. Za mě zajímavý příběh.

30.04.2024 5 z 5

Kalle Blomkvist zasahuje Kalle Blomkvist zasahuje Astrid Lindgren

Super knížka i zápletka, hlavně malý Rasmus byl tak roztomilý. Škoda že nejsou další díly.

05.01.2024 5 z 5

Utopená Sally Utopená Sally Andrew Hall

Knížku jsem sehnala až skoro po 30 letech na knihobot, měla jsem radost,

16.12.2023 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, velký hezký přibeh z první republiky.

01.09.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Nádherná knížka, vyprávění se mi moc líbilo.

27.07.2023 5 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Nádherná knížka, vyprávění, i ilustrace. Nevím zda je od Antonína Zápotockého něco od četla, ale tenhle příběh se mě velice líbil.

08.06.2023 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Příběh se mě moc líbil, knížku mě půjčila nejlepší kamarádka, řekla mi že je to moc pěkná knížka a měla pravdu.

13.04.2023 5 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Druhá Knížka co jsem četla od tohoto spisovatele, první byla Petra a Dominik, líbí se mě příběhy i způsob psaní.

10.08.2024 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Knihu jsem četla do výzvy, hezky příběh, i detailně popsány hrůzy kterým čelili obyvatelé Londýna, bylo to pěkné zpracování příběhu.

09.06.2024 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Nicholas Adams (p)

Jedna z mála knížek o kterých jsem si i po 30 letech pamatovala zhruba o čem byla. Chudák Amanda, tak se těšila na nový život a Elizabeth zase na novou kamarádku.

08.04.2024 5 z 5

Zlý měsíc Zlý měsíc Robert Lawrence Stine

Úplně jsem zapomněla že taky napsal hororový příběh o vlkodlacích, škoda že není na pokračování.

15.03.2024 5 z 5

Sbohem a na shledanou Sbohem a na shledanou Christopher Pike

Knížku mám doma už 30 let, a teď jsem ji poprvé četla, čekala jsem nějaký krvelačný horor, dost mě to překvapilo. Kniha se mě líbila, zamyšlení mezi nebem a zemí.

10.03.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa (p)

Druhá knížka co jsem četla od Asijského spisovatele, první byla Kocour, který zachraňoval knihy od Soseki Natsume, přišlo mě že mají zajímavý styl psaní. Knížka mě v určitých místech připomínala knížku Sejdeme se v knihkupectví. V knížce byly odkazy na jiné japonské autory, ráda si od nich něco přečtu.

19.02.2024 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Knihu jsem četla do výzvy, a zapomínala na můj roční pobyt v Bostonu, USA, kdy jsem byla Au pair a moje hostitelská rodina byly velcí čtenáři, tak jsem trávila hodně času v knihovně, i poslechem Audio Knih. Bylo to super.

15.01.2024 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Knížku jsem si v loni stáhla z Databáze knih a teď jsem ji četla, hodila se mi do výzvy,ráda bych si přečetla i další knížky od Škvoreckého. Seriál Hrochy pro Patera Knoxe jsem kdysi viděla.

07.01.2024 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Přečetla jsem to na jeden zátah, knížku jsem dostala k Vánocům od sestry.

06.01.2024 2 z 5

Utopená Sally Utopená Sally Andrew Hall

Knížku jsem koupila až po 30 letech, a nezklamala.

17.12.2023 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Knížka se mě líbila i film byl pěkné natočený, hlavně ty vizuální efekty.

01.08.2023 5 z 5