PetraBery PetraBery komentáře u knih

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Celkem čtivá kniha, pro mne nové informace ohledně virtuálního sexu na live chatu. Hrdinka Deanna mi seděla, jen jsem měla problém s uvěřitelností jejích vražedných choutek. Ale jako vymyšlený příběh fajn, dobře se četlo.

17.07.2020 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Lexie a Caine, osobní asistentka a její šéf, jedna společná událost v minulosti ovlivňující celý život. Za mne od autorky nejslabší příběh, ale svému žánru (erotická romance) odpovídá. Oddechovka, kde moc nekoukám na reálnost a přidanou hodnotu ze čtení.

09.07.2020 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Zvláštní, zajímavá, filozofická kniha o jedné "obyčejné" domovnici Renée, která ale vůbec obyčejná není. Vyprávění Renée doplňují hluboké myšlenky a deníkové zápisky dvanáctileté Palomy, která také není klasickým průměrným dítětem. Příběh o přátelství, nesnadných životních cestách i jedinečnosti každého z nás. Rozhodně kniha k zamyšlení.

09.07.2020 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha krátká počtem stránek, ale silná obsahem. Helena se po návratu z vězení snaží začít žít nový život. Vzhledem k minulosti to ale není právě jednoduché. Svižně psané, vulgární výrazy mě neurážely, prostě výborná jednohubka.

01.07.2020 4 z 5

Všechny hvězdy na nebi Všechny hvězdy na nebi Kit Frick

Přátelství nerozlučných kamarádek rozdělí událost, která všechno změní. Ellory se snaží vyrovnat s minulostí, kterou nám pomalu odhaluje, včetně svých pocitů a myšlenek. Nejen dospívající duše je křehká a odpuštění není vždy jednoduché.

01.07.2020 3 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

Mellise zemře maminka Eleonor když je jí pouhých 8 let. V pětadvaceti se dostane ke knize/deníku, který pro ní právě Eleonor sepsala. Nečekaná odhalení, boj s nemocí a strašně málo času s těmi, které milujeme nejvíc. Smutné téma, čtivé a dojemné, přesto to za mne na plný počet není.

01.07.2020 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nečekaná láska mezi sedmnáctiletým Eliem a o pár let starším Oliverem se rozhoří během jednoho léta v době pár týdnů. Kniha plná niterních pocitů, myšlenek a touhy hlavního hrdiny, psaná poetickou formou. Zajímavá čtivá kniha, která se ale určitě nebude líbit všem.

24.06.2020 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Náčelnice Kate Burkholdová se jako agent v utajení snaží sžít s amišskou komunitou ve vzdáleném okresu. Smrt mladé dívky a podivné okolnosti, které komunitu obestírají, jsou dalším případem, do kterého se Kate pouští. Nevím, jestli vstup mezi Amiše je tak jednoduchý, jak je popsáno, ale jinak je kniha čtivá jako vždy.

24.06.2020 4 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Že se jedná o druhý díl jsem zjistila až doma, knihu jsem si půjčila v knihovně na základě anotace a obalu. Nejsem cílová skupina, přečetla jsem, ale nic extra mi kniha nedala. Jakou moc a jaké nebezpečí můžou mít sociální sítě, dnes ví téměř každý, koho tato problematika zajímá. Přečtu i první díl, abych věděla, co vztahu Tessy a Erica předcházelo.

18.06.2020 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Pěkná kniha o malém přímořském městečku Silver Bay, velkém tajemství hlavní hrdinky Lisy a těžkém boji s developerským projektem na výstavbu nového hotelu. Kniha se čte plynule, krásně je popsaný život velryb i delfínů. A samozřejmě nechybí ani láska :o).

15.06.2020 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Po náročnější četbě vždy uvítám oddechovku. A tou tato kniha bezpochyby je. Populární zpěvačka Skylar se vlastním rozhodnutím ocitá na druhé straně světa a živí se jako pouliční umělkyně. Že se s námi někdy život nemazlí a musíme se postavit osudu čelem, se přesvědčí i Sky, která přijme pomocnou ruku od manažera hudebního vydavatelství Killiana. Ale nabídka na pomoc není zadarmo. Příjemné oddychové čtení, přesně jako u ostatních knih autorky.

15.06.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Další ze skutečných příběhů přeživších hrůzy válečného tažení. Syrový, hutný, smutný a opravdový život paní Sternové před, během i po válce. Jedna z knih, na které nelze zapomenout, protože rozum během četby zůstával stát nad zvěrstvy páchanými na nevinných.

07.06.2020 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Young adult literatura, psaná formou dopisů. Patnáctiletá hlavní hrdinka Zoe píše po nocích dopisy, ve kterých vypráví svůj životní příběh, k trestu smrti odsouzenému vrahovi Stuartovi. Co se tenkrát v noci před rokem stalo? Zoe má velký pocit viny, ze kterého se chce vypsat a doufá, že jí psaní dopisů pomůže... Kniha mne neoslovila tak, jak jsem po přečtení anotace čekala, hodnotím proto jako průměr.

07.06.2020 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Velkým překvapením pro mě v knize byla umělá inteligence v robotické podobě. Z anotace nic takového nelze vyčíst, komentáře u knih čtu až po přečtení. Tak trochu jiná kniha, čekala jsem psychothriller, ale nějak nevím... Nebylo to špatné, bestseller za mě určitě ne, autorův styl je ale rozhodně čtivý. Konec překvapil, z postav se mi líbil Danny, téma autismu je zajímavé vždy.

31.05.2020 3 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Pěkné zpestření ve formě povídek. Dvanáct setkání s Jackem Reacherem, počátky jeho rváčské kariéry i postupy vojenských úředníků. Příjemně strávené chvíle, těším se ale na další plnohodnotný díl série :o).

31.05.2020 4 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Young adult příběh o první lásce, přátelství a odpuštění. Jak moc může ovlivnit náš život smrt někoho blízkého si na vlastní kůži vyzkouší Jaden, když mu zahynou rodiče. Kenz, hlavní hrdinka, si ale v srdci nese také svoji bolest a nedokáže být Jadenovi oporou. Po roce od tragédie se spolu potkávají a zjišťují, že i přes to všechno chtějí být spolu. Milý příběh pro náctileté.

23.05.2020 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná vzpomínka na dětství. Desetiletý sirotek - zrzavá Anna s neuvěřitelnou představivostí se dílem náhody a štěstí ocitá v Zeleném domě u postarších sourozenců Marie a Matěje. Sledujeme její dospívání vykreslené všemi barvami každého ročního období.

23.05.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Super čtení. Samostatný román autora mě pohltil stejně jako série HH. Možná i o něco víc, protože mě Sonny prostě hodně bavil. Ano, něco bylo přitažené za vlasy, ale jako celek to fungovalo naprosto skvěle. Jsem ráda jak za romantickou linku, tak za rozlousknutí celé minulosti a konečné prozrazení leváka. Jo, tenhle autor prostě psát umí.

23.05.2020 5 z 5

Nehýbej se Nehýbej se Margaret Mazzantini

Náhodný výběr knihy po přečtení anotace. A dobrá volba, výpověď otce u lůžka jeho dcery v nemocnici, jeho přiznání lásky k jiné ženě než je dívčina matka. Timoteo nám vypráví celý svůj milostný příběh včetně jeho hořkého konce a provinění.

23.05.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Originální poutavý příběh nás přenese do vesnice, jde jsou dívky ve svém šestnáctém roce života na rok odvezeny na místo, odkud se některé již nevrátí. Důvodem je zbavení se jejich magie. Hlavní hrdinka Tierney mi seděla, nebyla všemocná, přesto dokazala opravdu hodně, nejen sama v sobě. Výborně zpracovaná psychika postav, celý příběh rychle plynul a čtení mě moc bavilo. Za mne ano.

23.05.2020 4 z 5