petraj30 petraj30 komentáře u knih

Zakázané doteky Zakázané doteky Ann Maxwell

Oproti prvnímu dílu to bylo celkem zklamání. První polovinu se vůbec nic nedělo a to anotace slibovala poměrně zajímavý příběh. Bohužel musím napsat, že i hlavní postavy mi nijak nepřirostly k srdci. V Amber jsem se nevyznala, když se nic nedělo tak jen brečela, a když se toho naopak dělo až moc, byla klidná. Duncana bych něčím s radostí praštila po hlavě. Neříkám, že druhá polovina knihy byla špatná. Dokonce naopak, ale nějak to nebylo podle mých představ. I tak jsem zvědavá na další díl. Snad ten bude lepší.

25.04.2022 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ten začátek byl katastrofální, takhle jsem se nenudila hodně dlouho, pokud vůbec. Myslela jsem, že to položím po 20 stránkách. Tipovala jsem, že mi změnili titulní obálku. Nicméně jsem vydržela, protože po přečtení určitých komentářů, to prý ještě bude pořádná jízda. A světe div se! Děj nabral na obrátkách ze vteřiny na vteřinu a já už jsem pak nebyla schopná knihu ani na okamžik pustit z ruky.
Možný spoiler:
Od celého začátku jsem si říkala, že jejich vztah nemůže být až tak jednoduchý. A i když má mince dvě strany, tak tady těch stran bylo mnohem víc. Myslela jsem, že Amy má jen jedna zadní vrátka a ejhle, ona fakt myslela na všechno. Až to člověka děsí, jen ten konec mě zklamal. Tady spravedlnost nezvítězila.
Ani ve snu by mě nenapadlo, jak ten příběh může skončit. Tohle je moje první kniha, kde jsem uvažovala o všech možných dostupných hodnoceních. Nakonec se dám zlatou střední cestou i kvůli tomu začátku. Ale pořád jsem z toho v šoku. Vážně to bylo super.

22.04.2022 3 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Podle anotace jsem soudila, že se jedná jen červenou knihovnu, ale nakonec se z toho vyklubal úžasný příběh se vším všudy.
Faith byla úžasná, i když to nikdy neměla lehké, kdežto Gray byl naopak člověk, kterému bych k nohám nepadla asi nikdy. S tím neustálým ponižováním a ztěžováním situací to bylo přehnané, ale dle všeho to Faith tolik nevadilo a okamžitě mu podlehla (to je asi jediné mínus, které Faith měla). Škoda, že na konci nebyla zmínka o členech její rodiny. Docela by mě zajímalo, jak všichni skončili.
Skvělé čtení. Těším se na další knihy této podobné.

20.04.2022 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Tuto knihu jsem hodně dlouho odkládala nebo spíš přemýšlela, jestli se mám vůbec do něčeho takového pouštět. Na začátku jsem si říkala, že to ještě není tak strašné a četla jsem i horší osudy, ale to mi vydrželo jen do chvíle, kdy jsem si přečetla jistou osudovou pasáž. Potom ta kniha nabrala na úplně jiných rozměrech. Rozhodně to nebylo lehké čtení zvláště, když si člověk uvědomí, že stačí jedno malé rozhodnutí...
Nemůžu napsat, že by mi Kacey byla kdovíjak sympatická, ale byla dost tvrdá na to, aby všechno přežila, už to si zaslouží jistý obdiv.
Trent byl kluk, kterému jsem strašně fandila, ale pak ....Na jakou stranu se přiklonit? Snažila jsem se vcítit, ale tohle opravdu nešlo. Něco takového si člověk nedokáže ani představit, natož to prožít.
I když to bylo velice smutné, přesto to bylo nádherné. Těším se na další díl, jen doufám, že to bude o něčem méně bolestném.

19.04.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Upřímně doufám, že ještě nějaký ten díl navíc přibude. I když Bergman jako člověk i jako vyšetřovatel má své mouchy, nechce se mi s ním loučit, stejně tak i se Sedlákovou.
Všechny díly mají něco společné - zazobance nebo naopak chudší obyvatelstvo se všemi možnými problémy, nádherně popsanou scenérii, vraha, kterého by mnoho lidí netiplo a v neposlední řadě Bergmana, kterému se lidé svěřují na potkání, ale policii neprozradí ani ň.
Pravdou ovšem zůstává, že tato série se mimořádně povedla. I když některé knihy nepatřily mezi nejlepší a nejnapínavější, četlo se to velmi pěkně a často jsem nemohla knihu v klidu odložit.
Velice děkuji za všechny případy a doufám, že tenhle není poslední.

15.04.2022 5 z 5

Nevěsta z Blackthornu Nevěsta z Blackthornu Ann Maxwell

Četla jsem jen velmi málo středověkých románů, kde bych šlápla vedle. Ale tento byl krásný. Řekla bych, že magie jde ruku v ruce se středověkem (a někdy bývá i rušivým elementem), ale tady té magie bylo, co by se za nehet vešlo. Jen povídání o bylinkách a lehká forma léčitelství.
Meg se mi líbila, jen bych asi neroztála jak zmrzlina, kdykoliv by mi někdo složil poklonu. Dominic to se svým podezříváním poněkud přeháněl, ale to by potom byl příběh o ničem na pár stránek, kdyby se tak nechoval.
Mně se to líbilo a těším se na pokračování.

13.04.2022 4 z 5

Dotek strachu Dotek strachu Kay Hooper

Počáteční díly této série mi často splývaly, byly buď lepší nebo horší, ale se stejným základem. Teto díl mě opět velice potěšil a hlavně tím, že se velmi odlišoval od ostatních.
Jasnovidka, na chvíli vyřazena z provozu. To bylo skvělé. Jen vrah mi neustále unikal, tak jako v knize. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a několikrát i vraha, tak jsem to brala jen jako tipovačku kdo s koho.
Další skvělé provedení. Těším se na další díl. Jen tak přemýšlím, kolik lidí ještě Bishop v týmu má.

11.04.2022 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Film patří mezi moje oblíbené, proto se mi při čtení odvíjel přímo před očima (i s několika drobnostmi navíc). S chutí jsem se některým situacím zasmála. Je pravda, že filmové zpracování je o chloupek lepší, veselejší a podle mě i spontánnější, ale i kniha je skvělá. Člověk si dá dohromady pár malých detailů a prožije milou a zábavnou chvíli. Opravdu skvělé. Děkuji. Velká škoda, že v dnešní době si člověk tolik zábavy a dobrodružství, kolik bylo v knížce, neužije.

08.04.2022 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Musím souhlasit s komentářem pode mnou, ale i pro mě to bylo zklamání. Na tento díl jsem se těšila a to nejen proto, že je to poslední díl série, která mi až tak moc nesedla, ale hlavně proto, že se dozvím, jak celý příběh skončí a nějaké další podrobnosti. Bohužel jsem se nemohla vůbec začíst, nějaké kapitoly jsem jen prolétla okem. Byla to celkem dřina a nuda.
V minulém komentáři jsem se zmínila, že všechno leží na Jimovi a Adrianovi...Tady jsem se naštěstí mýlila, i ti Nejvyšší tahali občas za nitky a to je asi to jediné málo pozitivní z tohoto dílu.
Tato kniha patří k těm horším ze série. Jednou mi to ke čtení stačilo.

06.04.2022 2 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Možný spoiler:
Nebylo to vyloženě špatné, ale očekávala jsem o kousek víc. Předně proto, že Sissy dostala celkem důležitou roli, ale ještě nedostala příliš velký prostor k projevu.
Všechny povinnosti zůstávají ležet na Jimovi a Adrianovi. Jejich nadřízení jim podle mě moc nepomáhají a ta poslední událost.... Nigel se zachoval jako srab. A to má být rovnováha sil? Zlo má tedy podle všeho větší šanci na úspěch.
No teď mě čeká závěrečný díl, tak třeba se stane zázrak....

04.04.2022 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Nora Roberts

Velmi netradiční a krásný příběh. Začátek mohl působit jako "romance se šejkem," ale místo laskavého prince nebo krále, tu byl ďábel v lidském provedení.
Možný spoiler.
Přát štěstí dvěma zlodějům bylo snadné. Líbilo se mi jejich hašteření i loupeže, společná dobrodružství i návštěva rodiny. Ženy na Blízkém východě (a nejen tam) nemají žádná práva, jen povinnosti. Mně by určitě vyhostili ještě pře mým příjezdem, v tom lepším případě:-).
Krádež toho hlavního šperku jsem očekávala bez komplikací. Jen tu pomstu bych ještě trošku přikořenila a konec jako vždy, o pár stránek prodloužila. Jinak byla kniha úžasná. Těším se na další knihy. Skvělé.

31.03.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pepík Bergman vyšetřuje svůj další příběh zase v Čechách. Snad konečně našel sám sebe, i když jsem narazila na pár vět, které dokazovaly opak... Ale teď už k této knize.
Telenovela s různými osudy obyvatel malé vesničky. Jsme v Čechách, takže se opět můžeme pochlubit prvotřídními charaktery. Velice klidné čtení, kde zhoustne napětí až v posledních stránkách. Mezitím Bergman vyšetřuje případ a zastává roli zpovědníka, kterému všichni plně důvěřují a k vyřešení případu přijde jako slepý k houslím.
Plně se ztotožňuji s komentářem pode mnou, ale kniha se mi líbila mnohem víc.
Škoda, že není víc dílů. Tento byl super. Amen. A jdeme do finiše.

29.03.2022 5 z 5

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

Líbilo se mi to mnohem víc, než jsem původně čekala. Byly tu sice nějaké nesrovnalosti a zmatky, taky to působilo až moc nereálně, a ten jejich vztah nevztah...asi škoda mluvit, ale jako celek to bylo super.
Nialla bych chtěla ještě víc poznat, abych si udělala přesný obrázek. Grace jsem záviděla její odvahu, ale aby měla takové štěstí ve všem na co sáhla, mi přišlo přehnané.
Konec by chtěl o pár stránek prodloužit, ale jinak i přes malé hodnocení se mi to líbilo

25.03.2022 4 z 5

Hnízdo strachu Hnízdo strachu Kay Hooper

Tohle byl doposud nejlepší díl s Bishopem, tedy hlavně s jeho partičkou. Kdyby tam nebylo několikrát zmíněno jméno Bishopa, tak bych si myslela, že knihu napsal někdo jiný a i když těch duchů tam mnohdy byla přemíra, tak mi to vůbec nevadilo. Tento díl se opravdu povedl.
Kniha mohla mít o pár stránek víc a taky bych si ráda přečetla o setkání s otcem Diany, ale i tak to byl příběh se vším všudy.

22.03.2022 5 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Nečekala jsem, že se tu objeví Matt a dostane něco jako druhou šanci. Inu, proč ne? Nicméně z předchozích dílů ho mám zakomplexovaného jako maniaka, toužícího po odplatě za nic a teď taková otočka. Nevím, jaký postoj k tomu zaujmout.
Bohužel ani přesto přese všechno to tento příběh nepovzneslo na lepší úroveň.
Dobře se to čte a pořád mě zajímá, co se bude dít dál, zvláště teď v dalším díle, ale nemá to ten správný náboj, na který jsem od autorky zvyklá.
P.S.: Docela by mě zajímalo, kolik let je Mattovi. Myslela jsem, že je o dost starší, ale 55 bych mu díky tomuto dílu neřekla

18.03.2022 3 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Bylo to něco lepší, než minulý díl, ale můj názor i nadále zůstává stejný - "Bratrstvo je Bratrstvo."
Sophii bych v jistých chvílích zakroutila krkem. Devina je pořád stejná, ale přesto jsem zvědavá, co dalšího provede. Ta mužská cháska je prostě skvělá.
Tento příběh se mi zatím líbil nejvíc, i téma bylo skvělé, ale k dokonalosti to má stále ještě daleko. Nicméně se těším na další setkání s Jimem a snad i pro něj vše skončí dobře.

16.03.2022 3 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

Začátek knihy jsem si velice užívala. Bylo to napínavé a velice čtivé. Ale s přibývajícími stránkami mě kniha začínala skoro až nudit.
Molly byla až neuvěřitelně důvěřivá a naivní, a je mi líto, že to musím použít i výraz slova "ubohá." Souhlasím s komentáři, že David je typ muže, co nemyslí mozkem.
No... podle mého scénáře by kniha dopadla podstatně jinak.
Nemůžu napsat, že mě kniha nebavila, jen jsem ve druhé polovině čekala něco trochu jiného.

14.03.2022 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Moc povedené čtení, jen konec na mě působil trochu kostrbatě.
Oba hrdinové byli úžasní, jen jsem měla chvíli problém zorientovat se ve jménech ostatních postav.
Možný spoiler
Dějová linka o opatrovnictví nepůsobila příliš dobrým dojmem a na konci po velkém překvapení jsem očekávala, že to moc nedopadne, ale kupodivu to skončilo pro všechny více než dobře. A ten konec byl jasný, i když se dohadovali, že to prostě a jednoduše nejde. Bohužel konec krimi případu mi nějak neseděl, ale jinak jsem velice spokojená a ke knize se v budoucnu vrátím

11.03.2022 5 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Kouzelný příběh. Po dlouhé době konečně knížka, která pohladí po duši.
Do Garetha jsem se okamžitě zamilovala, jen Clare byla na někdy na ránu, ale nebylo to tak strašné.
V některých částech a hlavně na konci se děj trochu vlekl, ale nejhorší na celé knize bylo slovo "baže." Třikrát na každé stránce, při velkém štěstí jsem na to slovo narazila pouze dvakrát a do toho Svatá Hermína a její palce, podvazky, malíčky, zuby a jiné části těl:-):-).
Někdy jsem obracela oči v sloup, ale knize to neubralo. Vážně velice povedené čtení, jen si to strašné slovo přepíšu na " ano" nebo "souhlasím." Ještě, že tam nebylo slovo "arci", to bych asi nedočetla:-)

08.03.2022 4 z 5

Pohanský kámen Pohanský kámen Nora Roberts

Tak ani ten poslední díl mě tolik nenadchl a hlavní příčinou zřejmě bylo, že mi hlavní postavy a zejména Gage byl velmi nepříjemný, a právě jemu jsem na začátku fandila nejvíc.
Moje hodnocení mě opravdu mrzí, ale celá tahle série mi nesedla a něco mi na hodně vadilo, bohužel nedokážu popsat, co přesně.

04.03.2022 3 z 5