petraj30 Online petraj30 komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tohle je opravdu poslední díl ? Copak to takhle může skončit?
Budu se modlit za další díly a skvělé případy a teď k této knize.
Možný spoiler.
Od ostatních knih této série se to trochu lišilo, protože tady pachatele vůbec neznáme a pro mě to bylo o to napínavější a záludnější zjistit, kdo to vlastně je. Měla jsem svoje typy, ale byla jsem úplně vedle. Ovšem, když přišel ten konec a všechno vyšlo najevo, byla jsem trochu zklamaná. Motiv i vrah mi tomu případu a ke knize prostě neseděli.
Kdyby si na vraha zahrála nějaká zhrzená a podváděná manželka, líbilo by se mi to víc. Ale upřímně, kdyby se ten případ točil kolem nacismu od začátku, asi bych to ani nedočetla.
Bylo to rozhodně další originální dílo a já nemůžu dát méně hvězdiček, i když ten konec mi prostě nějak neseděl

04.11.2021 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Začátek byl jen o velice milé, zato o velice naivní dívce. To je ve všech erotických románech stejné (ale pochybuji, že jsou všechny holky tak naivní). Skoro do půlky se nic zásadního nedělo a já jsem si začínala říkat "proč tak vysoké hodnocení?" Naštěstí ta druhá půlka nabrala na obrátkách i s hořkosladkým nádechem. Ten konec jsem čekala, ale to asi každý. Bylo to rozhodně pěkné a vtipné čtení, ale ničím mě to nepřekvapilo, protože jsem na něco podobného již narazila.

03.11.2021 4 z 5

Zimní žár Zimní žár Ann Maxwell

Bylo to v celku pěkné. Opět krásný popis krajiny a tvrdého života. V jádru věci se to vůbec nelišilo od minulých dílů. Někdy byli na ránu muži, jindy zase ženy, stejně jako tady. Ale i přesto to zřejmě bude patřit ke knihám, které si jednou přečtu a podruhé se k nim nevrátím, protože mě tolik nezaujaly a ničím novým nepřekvapily

01.11.2021 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Kniha se mi moc líbila. Byl to netradiční příběh, ale se samotným filmem to nemělo až tolik společných věcí. Film byl vyloženě pohádka, ale kniha podle mě situovala spíš fantasy.
Osudy některých lidí v knize nedopadly zrovna dobře oproti filmu. Taky se mi nějaká filmová část líbila víc, než ta knižní a zase obráceně. Ale obě verze jak filmová tak knižní se mi moc líbili, nicméně každá mě zaujala něčím jiným. Ovšem ten knižní konec jsem probrečela – to bylo dokonalé. Moc pěkné.

28.10.2021 5 z 5

S... jako smrt S... jako smrt Sue Grafton

Tato kniha mi přišla pod ruku náhodou už na střední, spíše mě zaujal název, a že to má pokračování a předchozí díly, jsem ani moc neřešila, a jelikož to prozatím nemůžu srovnávat s žádnou jinou knihou z této série, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězdiček. Mě se to prostě a jednoduše moc líbilo
Od začátku mi dělalo problém knihu odložit. Bylo to poutavě napsané a ani mi nevadilo věčné časové přeskakování. Vraha jsem si neodvažovala tipnout, ale byla jsem stejně překvapená jako při objevení hrobu. Doufám, že budu mít možnost tuto knihu i další z řady postupně přečíst, protože už tenkrát to byl pro mě velký zážitek.

27.10.2021 5 z 5

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Tuto detektivku jsem viděla kdysi dávno v pubertálních letech v televizi. Moc se mi to líbilo. Když jsem si o několik měsíců později knihu půjčila, byla jsem stejně nadšená a vůbec mi nevadilo, že motiv, vraha i okolnosti už znám. Alespoň jsem ke všem jménům přidala příslušné tváře. I teď v dospělosti to patří mezi mé oblíbené detektivky. Pro mě to bylo i je mistrovské dílo mezi detektivkami. Řekla bych, že takhle zapeklité případy měla ve svých knihách snad jen Agatha Christie. Bylo to napínavé od první do poslední stránky a na konci jsem tomu ani nemohla uvěřit. Opravdu to na mě zanechalo hluboký dojem. Tohle dílo vřele doporučuji.

26.10.2021 5 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Tohle byla asi jedna z nejlepších knih od této autorky.
Tady se mi moc líbilo, že hlavní hrdina byl zlomený muž z války, proto se raději stranil ostatních. V historických romancích, které jsem až doposud načetla, a že jich (troufám si tvrdit) nebylo málo, jsem téměř vždycky narazila na statečného, ničím neohroženého a téměř nadpozemského hrdinu. Byly i určité výjimky, ale těch bylo strašně málo, a stejně byl ten hrdina ještě přikrášlen. Tato kniha podle mě popisovala skutečnost a právě proto jsem si Roberta moc oblíbila a moc jsem jej obdivovala. Ten svůj happyend si opravdu zasloužil. Ne každý dokáže zvládnout strasti války.
Sice to podle mě něco postrádalo, ale i přesto to bylo povedené.

25.10.2021 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Bohužel jdu proti proudu. Kniha mě moc nezaujala. Tohle byla první kniha od této autorky, ale hned mě napadlo, že mi asi její styl nebude vyhovovat. Sice to bylo místy velice vtipné, ale ten zbytek jaksi zanikl.
Lucien byl naprosto úžasný, právě on si dokázal ze všeho dělat legraci, ale Alexandra byla podle mě úplně mimo. Je mi to líto, ale nebylo to podle mého gusta

22.10.2021 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj budete buď milovat nebo nenávidět. Poezie nikdy nebyla můj šálek čaje (až na pár výjimek), ale zkusila jsem tomu dát ještě šanci. Říkala jsem si, že jsem do toho už možná dospěla...No tak zřejmě asi ne:-). Na některá díla české literatury se mění názor postupem věku, ale můj názor se tady nezměnil. Stále to ve mně zanechává jistou pachuť. Některým částem jsem horko těžko rozuměla, pokud vůbec a ve verších marně hledala tu romantiku.
Takhle opravdu romantika vypadá?

21.10.2021 3 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

I když tato kniha nese cejch “povinná četba”( a mně se vždy příčilo něco takového číst), tak se mi to přesto líbilo. No...lepší termín je zaujalo.
Začalo to docela nevinně, ale potom jsem se nestačila divit. Vlastně se divím ještě teď. Četla jsem ji 2x, a myslím, že po druhé to číst ani nebylo třeba, protože tohle vám z paměti jen tak někdo nevymaže. Po přečtení mi nebylo zrovna nejlépe.. Byla to rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četla, leč velmi depresivních.

20.10.2021 4 z 5

Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Emma Mars

Ani nevím, jak je možné, že jsem přečetla celou sérii, která má kolem 1500 stránek. Tohle patří mezi moje první romány, které jsem začala číst, tak jsem je chtěla trochu porovnat. Děj byl strašně zdlouhavý, natahovaný a ucouraný. Hodně jsem přeskakovala, protáčela oči a modlila se, aby to utrpení už skončilo. Asi jsem čekala něco fakt velkého a pořád jsem si říkala a snažila sama sebe přesvědčit, že to není až tak špatně napsané, ale bohužel přišlo mi to jako naprostá blbost. Pořád jsem si myslela, že nastane nějaký zvrat, ale celou dobu se nedělo v podstatě nic, co má logiku a dává nějaký smysl – je to jeden velký nesmysl.
Od prvního setkání si jen lhali a to proč ji Luis nakonec vyhledal mi přišlo postavené na hlavu a já byla úplně zhnusená. Říkala jsem si, že romány z Francie by to mohly mít jinou úroveň, ale tohle bylo spíš pod úroveň světových erotických románů. Dám jednu hvězdičku, ale nevím, jestli to je ze soucitu, z hodně povedené obálky nebo ta hvězdička patří mně za trpělivost a statečnost, že jsem četbu hlavně přežila:-) Hrůza

19.10.2021 1 z 5

Čarodějný mlýn Čarodějný mlýn Jurij Brězan

Nedávno jsem zase procházela naši starou knihovnu a narazila na tuto knihu. No, nejsem si úplně jistá, jestli bych ji zařadila do sekce „knihy pro děti“, spíš bych to doporučila vyšší věkové kategorii. Je to jedna z verzí o Krabatovi neboli Čarodějově učni. Má to sice podobné základy, nicméně celkový příběh knihy je úplně jiný. Přijde mi syrovější a celkově drsnější a krvavěší, ale působilo to na mě mnohem silnějším dojmem. Bylo to moc pěkné, ale řekla bych, že asi nejsmutnější ztěch všech verzí, na které jsem doposud narazila. Tuhle knihu dám dětem až budou v pozdějším školním věku. Nicméně já jsem moc spokojená.

18.10.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělá a bezkonkurenční jízda. Mé nadšení nezmírnil ani fakt, že jsem od začátku věděla jakou roli hrál vrah. Myslím, že to bylo jasné hned.
Možný spoiler
Ale ten samotný závěr v odhalení byla hodně silná káva. Sice mě to na chvilku napadlo, ale říkala jsem si, že by to působilo až moc arogantně, sebejistě a chladnokrevně. A zvláště, když se tam objevoval opakovaně, ale....
Další věc, které se ještě divím, je, že Kim ještě žije. Po tom všem, jakými boji prochází je to jen těžko uvěřitelné.
Ale Kim ani jejímu týmu fandit nepřestanu. Skvělé!

14.10.2021 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Moc jsem se na tento díl těšila a ještě víc mě těšilo, že jsem se nezklamala, dokonce to předčilo má očekávání. Sice ještě nebylo řečeno úplně všechno, ale to bude opět v dalších dílech.
Od začátku jsem byla zvědavá, jakou roli zaujme Lassiter. Bylo to takové menší překvápko, ale nikdo jiný se na tu "roli" nehodí lépe.
Tento díl byl úžasný a jsem zvědavá, jak bastardi zamíchají dějem v budoucnosti.
Moc se těším na příběhy Jo, Therese (i když hodně předbíhám:-)) a celého Bratrstva.

13.10.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělé jako vždy, možná ještě lepší. Tento scénář byl krvavější než posledně a taky napínavější. Vyskytlo se tu sice pár výjimek, kdy to bylo trochu přehnané a taky nebylo úplně všechno vysvětlené, ale i přesto "klobouk dolů." Pro mě to bylo uvěřitelné.
Možný spoiler.
Scénář, kdy vraha známe od poloviny knihy, je u této série téměř neměnný. Ale vůbec není na škodu sledovat vrahův postupný vývoj. Dokonce jsem narazila i na pár překvapení.
Tato série je úžasná a moc mě mrzí, že už se blížím do finiše. Erice bych přála štěstí i v tom osobním životě.
Upřímně doufám, že tato série ještě nekončí a dočkáme se dalších skvělých pokračování.

08.10.2021 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Tento díl se hodně povedl, oproti minulému dílu, který mi tolik nesedl, to byla paráda. Rhaga si nešlo neoblíbit už od prvních dílů a Mary je pro něj jako stvořená. Přibyly nové postavy a já jsem moc zvědavá, jak s celkovým dějem zatočí.
Moc se mi líbila malá Bitty a její postoj k Bratrstvu.
Tem konec byl naprosto úžasný, ale to je ve všech knihách. Opravdu moc krásné čtení. Na další díl Vyvolená, čekám jak na smilování. Už se moc těším.

06.10.2021 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Mám z toho rozporuplné pocity.
Něco bylo popsáno strašně zdlouhavě, některé pasáže byly naopak nádherné (i když to někdy bylo strastiplné). Bylo to velice rozmanité i zajímavé čtení. Začátek na mě působil jako ze života středověku, ale poslední čtvrtina knihy strašně překombinovaná a podle mě hodně málo uvěřitelná. Dobře se to četlo, má to však nějaké to ale.

05.10.2021 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Víc než krimi, mi to na začátku připomínalo spíše telenovelu o vztazích a tajemstvích jedné dědiny:-). Opět jeden člověk sympatičtější než druhý (to se ale netýká těch dospívajících), a to jsem někde četla, že jsme národ milých, vstřícných a usměvavých lidí:-)
Znovu mi tam vadilo to oslovování i kultivovanost a až na pár maličkostí, to bylo skvostné.
V minulých dílech mělo všechno svůj konec, tady v něčem zůstávají jen dohady, jak to asi bylo. To mě taky trochu mrzí, ale jinak jsem se čtením moc a moc spokojená

30.09.2021 5 z 5

Na mystickém jezeře Na mystickém jezeře Kristin Hannah

Tohle je typická červená knihovna. Příběh byl krásný, hodně dojemný, ale mě už takové příběhy ani potěšení nepřináší, protože jsou předvídatelné a strašně ploché.
Začátek knihy ještě celkem ušel, ale na konci to bylo zase šíleně natahované a nudné. To už jsem čekala jen na to jedno. Na úplný závěr bych naopak připsala ještě pár větiček, chtělo to pořádně zakončit.
Bylo to pěkné, ale po druhé se k tomu vracet nebudu.

29.09.2021 3 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Bohužel mě to moc neoslovilo. Pro mě to byl momentálně nejhorší díl. Nemohla jsem se vůbec začíst a začala se mi plést jména Tohr, Trez Throe nebo iAm a Assail. Taky mi to přijde často strašně táhlé a moje nadšení pomalu upadá. Sice mě pořád zajímá, co se bude dít v bratrstvu dál, ale zbytek kapitol už vyloženě přeskakuju.
Spoiler
Hodně mě mrzelo, že musela Selena zemřít, i když to tam bylo naznačováno od začátku, ale všichni ostatní přežívají. Škoda, že to nešlo udělat nějak i tady.

28.09.2021 3 z 5