petraj30 petraj30 komentáře u knih

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Začalo to jako obyčejný příběh. Myslela jsem, že to bude je o dohadech, kdy na věc vlítnout atp., ale... no něco rozdýchávám ještě teď.
Hlavní hrdinka mi zprvu nebyla kdovíjak sympatická, ale postupem času jsem na ni svůj názor změnila. Hollis se zkrátka choval jako každý chlap. Nic mě na jeho chování nezaráželo, ani bych ho nijak neměnila. Chlapům zkrátka všechno dojde později, a s tím, co už měl za sebou se není čemu divit.
Byl to moc krásný příběh s určitou trpkostí, ale ani život není jen o krásných věcech.
Dám plný počet, protože si to kniha jistě zaslouží, ale nevím, jestli se k ní ještě vrátím

16.08.2021 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Nádherné rýmované pohádky. Málem bych na ni zapomněla, ale stačí přečíst první větu a ten zbytek se vám okamžitě vybaví. Tuto knihu si úplně zamilovala moje dcera. Budu se muset podívat jestli ji nenajdu v naší staré knihovně, mám ji jen jako PDF, tak se někdy večer scházíme u počítače:-), obrázky se jí líbí úplně všechny a Jeskyňkám ze Smolíčka říká Umcajz:-)

15.08.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bylo to skvělé! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a napjatě čekala, co bude dál.
Je pravda, že s Erikou by v běžném životě bylo velice těžké vyjít po dobrém, protože je to neřízená střela, ale nějaké to uznání by si určitě zasloužila.
SPOILER - Od začátku se tato kniha strašně rychle a hlavně dobře četla. Dokonce bych řekla, že to bylo lepší než první díl. Zhruba v polovině dospěl příběh do fáze, kde už bylo skoro všechno vyřešené. Vážně?...Bohužel ano, a to je to jediné, co mě trochu mrzí. Na konci jsem očekávala nějaké to překvapení nebo třešničku. Ale i tak to byla jízda.
Přečetla jsem hodně krimi příběhů, ale na knihách tohoto autora neustále narážím na nově věci. Proto mě to strašně baví a moc se těším na další díl.

11.08.2021 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Tak tady půjdu částečně proti proudu. Tento díl mě zaujal ze všech nejméně a zřejmě zato mohla ústřední dvojice. Vůbec jsem si je neoblíbila a Rehvenga bych si z těch všudypřítomných steroidů nevybrala ani náhodou.
Zaujaly všechny vedlejší linky a hlavně, to co se děje v Bratrstvu. Myslím, že se mám ještě na co těšit.
Je to úžasná série, jen tento díl v jistých aspektech trochu pokulhával

10.08.2021 4 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Společnost arkány v tomto příběhu hrála jistou roli, ale spíše v pozadí. Doufám, že se nezačne vytrácet úplně a ještě si o celé Společnosti přečtu.
Hlavní dvojice byla skvělá, ale s přibývajícími díly a para schopnostmi se v tom všem ztrácím:-). Je to moc informací najednou. Příběh se mi ze začátku moc líbil, ale potom začalo být chvílemi nudné, ale pořád je to krásné a příjemné čtení, které patří mezi ty lepší.

09.08.2021 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po přečtení Dívky ve vlaku jsem tak trochu očekávala, na co se mám u další knihy připravit, ale až budu číst v pořadí již třetí knihu, tak si začnu dělat i poznámky.
Ten začátek byl pro mě naprostý chaos. Jak já tak i většina lidí pode mnou jsme se jen těžko orientovali ve jménech. Ta jména se mi neustále pletla a já nevěděla kolik žen ve skutečnosti přišlo o život. Než jsem to všechno více méně pochopila, začala druhá část, ale už to bylo mnohem lepší.
Na vraha jsme typy měla. Každou chvíli to udělal někdo jiný, ale ten konec mě vážně překvapil, i motiv, který se každou chvíli měnil.
Když to srovnám s Dívkou ve vlaku, tak ta byla napsaná napínavějším a čtivějším stylem, ale tady se mi mnohem víc líbil celkový příběh. Ale popravdě ani tady mi ty postavy nebyly kdovíjak sympatické.
Líbilo se mi to o něco víc, jen mě mrzí, že nebylo vyřešeno úplně všechno.

04.08.2021 4 z 5

Ohnivé okovy Ohnivé okovy Kristin Hannah

Uff...No, tak tohle rozhodně nebude patřit mezi mé oblíbené knihy. Dobře, dobře, možná to bylo celkem čtivě napsané, ale jinak je to příběh podobný mnoha jiným a lepším. Ty příběhy jsou všechny v jádru stejné, ale jinak to působí jako klišé. Nic nového pod sluncem.
Ani nevím proč, ale na začátku mi to připomnělo pohádku Princezna ze mlejna, až na to, že tam místo princezny byla zarputilá stará panna. Jo, jasně, nakonec se změní, ale než se k tomu dopracovala a za jakých podmínek.... Jednou stačilo, děkuji.

03.08.2021 2 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Tento díl mě bavil o něco víc než díl s Vishousem. Sice tu bylo více dějových linií a v popředí stál hlavně John a jeho kamarádi, ale bylo to záživnější než minule. Jsem moc zvědavá na ty tři v budoucích dílech.
Phury na mě nepůsobil kdovíjak světově, ale Cormia jako jediná ho dokázala zkrotit. Ten konec byl úplná pohádka.
Moc se těším na další pokračování

02.08.2021 5 z 5

Isabel Isabel Kay Hooper

Tento díl byl pro mě zklamáním, protože opravdu patří mezi nejslabší. Podle mě to byla jen táhlá nuda. Překlad naprosto otřesný a zbytečné postavy. Dneska mě to vůbec nebavilo. Jen doufám, že další díly budou lepší. Ze soucitu dávám 2 hvězdičky.

29.07.2021 2 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tento díl mi přišel jako sci-fi na druhou, ale bylo to moc pěkné. Na Vishousův příběh jsem se moc těšila, ale i přesto nedosahoval kvalit minulého dílu. Bylo tu leccos vysvětleno, hlavně vztah mezi Vishousem a Butchem. Jane se k němu skvěle hodila a i když ten konec působil až prazvláštně, tak má spisovatelka otevřená vrátka pro další díly, tak proč ne?
Těším se na další díl.:-)

28.07.2021 4 z 5

Smrtící vlna Smrtící vlna Philippa Gregory

Bylo to něco málo lepší než úvodní díl, v mnohém vyzrálejší, ale i přesto velmi zdlouhavý.
Pro člověka, jako jsem já, jsou to knihy na jedno přečtení, ale i tak bych se ráda o jejich pouti dozvěděla víc, takže mě moc mrzí, že další díly nevyšly nebo ještě nebyly napsané. Všechny postavy se mi moc líbí a moc mě zajímá, jak to s nimi nakonec dopadne.
Je to zase něco jiného, než obvykle čtu, ale je to celkem povedené. Jen mě mrzí ty další díly.

27.07.2021 3 z 5

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Bylo to pěkně a čtivě napsané. Kacířství a inkvizice patří k tématům, které vůbec nevyhledávám, ale přesto se tento příběh četl až lehce, i když tu bylo pár nepěkných ukázek. Byla to historická detektivka a tu "romantiku" jsem horko těžko zaznamenávala. Byly tu jen náznaky ve dvou větách, ale nic víc.
V první polovině se příběh odehrával v klášteře, ale pak se to celé úplně změnilo. Tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, bylo to pěkné, jen nemám moc ráda tato témata, ale rozhodně si přečtu další knihy.

26.07.2021 3 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Když ne draci s princeznami, tak bubáci a hastrmani. Další nesmrtelná česká klasika s nádhernými ilustracemi. Už ani nevím, jestli jsem tuto knihu v dětství četla, ale večerníček se nedá zapomenout. Tyhle patří k nejkrásnějším pohádkám. Ve srovnání s těmi moderními nebe a dudy. Lepší už nikdo nenapíše

18.07.2021 5 z 5

To bylo tak blbý, až to bylo dobrý. V lecčem mi tato kniha připomněla Saturnina, ale jen tím lehkým a jednoduchým stylem psaní.
Někdy jsem nevěděla jestli mám brečet nebo se smát, tak jsem se smála, až jsem brečela:-). S takovými lidmi prožít jeden jediný den, by byl zážitek k nezaplacení. I to čtení byl zážitek k nezaplacení
Bylo to vážně skvělé a originální. Takhle jsem se dlouho nepobavila. Doporučuji

15.07.2021 5 z 5

Milovat Milovat Jude Deveraux (p)

Uff...No, zřejmě to nebude patřit mezi nejlepší díla této autorky, ale co nemůžu knize odepřít, je čtivost. Během čtení jsem se sice dostávala do fáze, kdy jsem protáčela oči v sloup a některé pasáže působily trochu kostrbatě, ale celkový příběh kupodivu až tak špatný nebyl. Bylo to hodně rozmanité čtení.
Ani nedokážu popsat, jak na mě působili hlavní hrdinové. Prostě každou chvíli jinak. Ta detektivní zápletka mě na konci hodně překvapila. Něco takového jsem nečekala.
Byla to zajímavá kniha, ani ta duchařina mi tam nepřipadala jako rušivý element, ale už se k ní zřejmě nevrátím

14.07.2021 3 z 5

Nell Nell Kay Hooper

Prozatím nejlepší a doposud nejnapínavější díl. Na konci do sebe všechno krásně zapadlo. Jen jedna malá drobnost zůstala nedořešená. Moc se mi líbilo, že příběh Nell se odkrýval postupně, až na konci se dozvíme, proč to všechno muselo být. Ale moc mě mrzelo, že ten její příběh měl až moc žalostný nádech.
Byl to moc zajímavý a napínavý díl, těším se na další.

12.07.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Další oblíbená knížka z mého dětství. Ve škole jsme ji měli jako povinnou četbu, ale tuto knihu stejně četl v té době každý a ještě rád. Dokonce jsme měli pejska pojmenovaného Dášenka, na počest té knižní. Nádherná kniha, kterou by měl mít doma každý. Všechny děti ji milují:-)

11.07.2021 5 z 5

Milovat vévodu Milovat vévodu Jo Goodman

Je mi to líto, ale hodnotím jako nedočteno. I když bych hlavní hrdinku uškrtila, bylo tu víc věcí, které mi vadily. Bylo to strašně zdlouhavě napsané a číst více jak 400 stránek o ničem se mi nechtělo a ani jsem se nemohla soustředit. Zřejmě nebudu cílovou skupinou pro tuto sérii.

08.07.2021

Víc nepotřebuji Víc nepotřebuji Jo Goodman

Na tento díl jsem se těšila, ale nějak mě to nechytlo. Celý příběh je podobný těm dvěma předešlým a nic moc vás tam už nepřekvapí.
Všechno se strašně vleklo a tentokrát celý příběh. U minulých dílů se vlekl jen ten začátek, ale tohle byla nuda. Byl to prozatím nejhorší díl.
Sophie byla někdy až moc zarputilá, ale na Gabriela jsem se těšila nejvíc, protože se mi z té čtveřice taky nejvíc líbil, ale bohužel, děj knihy zachránit nedokázal.
Jediné co se mi líbí je že tato série je postavená na detailech a všechny díly se navzájem krásně prolínají. To je podle mě jedna z mála pozitivních věcí. Tak snad ten poslední díl nějak přelouskám.

07.07.2021 2 z 5

Všechna má přání Všechna má přání Jo Goodman

Připadalo mi to stejné, jako u prvního dílu. Ten začátek se strašně vlekl, ale potom zhruba od poloviny to získalo ten správný spád. Podle mě to bylo o něco napínavější, ale přece jen ten úvodní díl se mi líbil víc
Naopak se mi moc líbí jak se díly postupně prolínají. Takže v závěru do toho spadnou všichni téměř společně.

06.07.2021 3 z 5