petraj30 petraj30 komentáře u knih

Záležitost srdce Záležitost srdce Mary Balogh

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Komentáře pode mnou byly rozporuplné a anotace taky mnoho neprozradila. Ale byla jsem nadšená. Došla jsem ke správnému záměru ještě před půlkou, protože jsem si říkala, že to nebude tak, jak se může na první pohled zdát.
Mě se to moc líbilo. Bylo to milé, vtipné a hlavně originální. Ale jak už je to tu zmiňováno, bohužel i strašně krátké. Rozhodně bych se z toho snažila vytřískat víc.
Oba hrdinové se mi líbili, i jejich rodiče (pokud bych přimhouřila obě oči) byli skvělí.
Řekla bych, že tohle byla nejlepší kniha od Mary Balogh. Velká škoda, že je tak krátká:-).

21.01.2021 5 z 5

Letní bouře Letní bouře Denise Domning

Netradiční oddechový příběh a celkem povedený.
Philippa byla týraná svým manželem a jeho matkou. Po příjezdu ke své sestře se dostala do jiné společnosti a začala se měnit, ale neustále se dokázala radovat i ze sebemenších maličkostí a pro normálního člověka i zbytečností. Jen u Temrika si nejsem vůbec jistá, co si mám myslet, protože jeho povaha byla jen tak ledabyle popsaná, spíš se choval jako každý druhý. Popravdě jsem byla vůči jejich lásce skeptická, protože si ji vyznali na úplném začátku. Sice k sobě patřili, ale nebylo to blíže vysvětleno, jak došli k tomu, že si jsou osudem souzeni.
Taky jsem nepochopila proč se tam spisovatelka rozepisovala o tajemnu, když to bylo jen ve dvou větách.
Nějaké věci byly nedořešené a strašně ráda bych se dozvěděla, co se stalo s její tchýní.
Byl to hodně originální příběh, ale měl svá hluchá místa. K dokonalosti mu ještě něco málo chybí:-)

20.01.2021 4 z 5

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

(SPOILER) Další otřesné téma, ale bohužel stále a neustále aktuální.
Alex sice začal pracovat pro FBI, ale v jistém směru mi tam chybí loajalita ostatních kolegů. Myslím, že to taky nebude po pravé ořechové. Přijde mi to, že šel Alex z bláta do louže. Ale tady to teprve začíná, tak snad se mu v budoucnu povede alespoň po té profesní stránce .
Strašně mě mrzí, že se objevil problém v podobě Christine a tahanice okolo malého Alexe.
Alex Cross to asi nikdy nebude mít v životě jednoduché. A nebude klid ani ve zločineckém světě, protože ten pravý Vlk ještě nebyl dopaden.
I když to byl hrůzný případ a smutný příběh, líbilo se mi to více než některé předešlé knihy. Jsem napnutá, co se bude dít dál. Opět je tu otevřený konec nejen s Vlkem, ale myslím, že i s Christine.

19.01.2021 5 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Hodně zajímavý a napínavý případ. Byla jsem zvědavá, co mi přinese téma válka ve Vietnamu. Nemůžu napsat, že bych byla zklamaná, jen je tu opět to téma "války." Možná jsem se dozvěděla zajímavé informace, ale spíš něž zajímavé mi mnohdy přišli až nechutné, a to si myslím, že to muselo vypadat ještě daleko hůř. Nicméně ten případ byl moc zajímavý.
Ta závěrečná scéna mi přišla hodně přitažená za vlasy, ale asi to dokazuje, že Alex Cross se řadí mezi nepřemožitelné.
Nebylo to špatné, ale spisovatel to umí daleko líp.

18.01.2021 4 z 5

Pohádky ovčí babičky Pohádky ovčí babičky Pavel Sýkora

Beránek se pásl pod lesem a ovečka se pásla s ním... Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou nepřekonatelnou Jiřinou Bohdalovou a tam těch pohádek bylo daleko víc. Nedávno jsem půjčila v knihovně dětem, ale děti mají raději jako večerníček v televizi, protože já neumím tolik měnit hlas:-). Takže mám přečteno, ale u nás vypráví O beránkovi jedině Jiřinka:-).

17.01.2021 5 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Kniha se mi moc líbila. Napínavé, vtipné a romantické, přesně tak jak to mám ráda.
Oba hrdinové byli skvělí. Moc se mi líbili ti malí chlapci a všichni obyvatelé malého zapadákova i ty jejich vtípky.
Celkový případ nepostrádal nápad, jen to na mě působilo téměř komicky a obzvláště dnes v 21. století. Vím, že taková místa jistě existují, jen si to zkrátka nedovedu představit.
Ta vedlejší dějová linka zločinců se mi moc líbila, ale přišlo mi to na konci úplně zbytečné a řekla bych, že se to vyřešilo tak nějak samo od sebe. Spíš tam byli jiné záležitosti, u kterých jsem si myslela, že budou mít pokračování.
Opět jsem se při četbě dozvěděla plno zajímavých věcí, nejen o horolezectví. Takové detaily Linda Howard umí dokonale vyšperkovat k dokonalosti.
I když se může zdát, že jsem hodně kritizovala, tak tam přece jen není nic, co bych vytkla nebo úplně změnila. Byla to hodně zajímavá kniha, kterou si s určitostí ještě přečtu. Moc pěkné:-)

15.01.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

V první řadě chci poděkovat autorovi za zaslání knihy. Sice toto téma nevyhledávám, ale byla jsem celkem překvapená, protože se kniha četla sama a musím říct, že mi přišla i zajímavá a dosti napínavá.
Co mi trochu vadilo, byly ty zmiňované boje. Podle mě jich bylo trochu moc a taky to mučení se mi moc nelíbilo, ale řekla bych, že do takového tématu to patří.
Nevadilo mi, že kniha neobsahuje mnoho dialogů, protože tomu vévodil popis všeho okolo.
Možná ještě ty charaktery hlavních postav mohly být více rozepsány. Vždy, když čtu zajímavou knihu, tak se stávám hlavní postavou a ten příběh prožívám, tady jsem jej spíš sledovala zpovzdálí, ale i tak je to velký úspěch.
Myslím, že celkové téma nebylo moc jednoduché. Byl to hodně propracovaný a složitý příběh, možná více příběhů v jednom podání. Opravdu smekám, protože něco takového napsat hned napoprvé, se opravdu jen tak někomu nepovede. Nic podobného jsem ještě nečetla a myslím, že tuto knihu si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Strašně ráda bych si přečetla pokračování.
Ještě jednou moc děkuji. Jak za zaslání, tak i zajímavý nevšední zážitek. Jen tak dál:-)

14.01.2021 4 z 5

Nahý král Nahý král Sally MacKenzie

Tak jsem ten závěr očekávala trochu lepší než je. Nebylo to špatné, ale předchozí díl a nejen ten byly zkrátka lepší. Tohle patří k těm horším ze série.
Ann se mi vůbec nelíbila. Ke všemu se stavěla negativně a ve všem hledala nějaký háček. Vůbec se ke Stephenovi nehodila nebo si jej spíš ani nezasloužila, protože Stephen byl naopak úžasný.
Sice se to dobře četlo a bylo to vtipné, ale čekala jsem víc.
Nicméně celá série nebyla špatná a i když tam vážně celou dobu o nic nešlo, lehce se to četlo a bylo to vtipné. K některým dílům se s radostí v budoucnu vrátím:-)

13.01.2021 3 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Úžasné. KONEČNĚ jsem narazila na knihu, kde je pořádný děj i napětí. Z této série a od této spisovatelky zatím nejlepší kniha.
Té erotiky nebo jen nějakého erotického náznaku jsou mraky na každé stránce. Ale nasmála jsem se nejen kvůli vtipným erotickým scénkám, ale hlavně kvůli Edmundovým tetičkám. Ovšem na druhou stranu dlít v jejich společnosti delší dobu....asi bych vraždila:-) a ta zoo byla taky úžasná:-):-) Oba hrdinové byli skvělí.
Opravdu jsem se hodně pobavila. Tak doufám, že to není jen nějaká výjimka a najdu ještě nějakou podobnou knihu od této spisovatelky, kde nebude chybět děj i napětí:-) Moc pěkné čtení

12.01.2021 5 z 5

Nahý baron Nahý baron Sally MacKenzie

Trošku jiný příběh z této série. Tady už neprobíhalo ani žádné doprošování, všechno bylo nalajnované, protože tu šlo o dva páry, ale musím uznat, že mě to bavilo.
Ano byl to dobrý nápad přidat další postavy, ale připadalo mi to, jakoby už spisovatelce docházely nápady, jinak by tento příběh podle anotace měl tak 80 stránek.
Oproti minulému dílu to má opět nějakou přijatelnou úroveň, ale myslím, že tohle se odehrávalo ještě před čtvrtým dílem. John tu byl ještě svobodný.
Všechny hlavní postavy se mi líbili, ale Grace a Kate by měly mít více rozumu a nedělat nesmyslné drahoty.
Ten konec byl useknutý a spousta věcí nebyla zodpovězena. Škoda, ale nebylo to špatné a celkem vtipné

11.01.2021 3 z 5

Jak blecha doskákala Janečkovi pro štěstí Jak blecha doskákala Janečkovi pro štěstí Václav Čtvrtek (p)

Mně se tahle knížka moc líbila. Jsou v ní dvě pěkné pohádky. Ano, je to sice napsáno trochu krkolomnou češtinou, ale pokud máte alespoň nějaký základ slovní zásoby a trochu fantazie, dokážete to přizpůsobit nejen k obrazu svému ale i k obrazu dětí. A vtipná a krásná pohádka je na světě. Už několikrát jsem u sešitových i jiných tenoučkých knížek převypravovala pohádky podle svého a myslím, že nejsem zdaleka jediná. Mě i dětem se to moc líbí. Jsou to pěkné, jednoduché a krátké příběhy.

10.01.2021 5 z 5

Stopy ve tmě Stopy ve tmě Nora Roberts

Moc pěkná kniha. Jen nevím proč, ale do prvního příběhu jsem se nějak nemohla začíst. Chvilku to trvalo, než jsem si navykla na všechny osoby a všechny okolnosti. Od půlky jsem pro změnu nemohla knihu odložit, jak to bylo napínavé. Rozhodně to byl zajímavý případ.
Druhý díl byl naprosto skvělý. Líbil se mi ze všech příběhů z této série nejvíc. Ten příběh jsem si opravdu užila.
Moc se mi líbilo, že se tu objevili i hrdinové a jejich přírůstky z minulých dílů. Někdy ty příhody s dětmi byly vážně moc vtipné.
Obě knihy se mi moc líbily a v budoucnu se k nim ještě vrátím:-).

08.01.2021 4 z 5

Chuť krve Chuť krve James Patterson

Bylo to skvěle a čtivě napsané, ale to téma mi nevyhovovalo. Sice mám knihy o upírech ráda, ale tohle přece jen do té kategorie nepatřilo. Mám raději upíry v rakvích. Tady ti upíři působili podle mě až moc vyumělkovaně.
Spíše jsem hltala tu dějovou linku s "Géniem." Ale myslím, že to asi ještě není úplný konec.
Možný spoiler - Lásky Alexe Crosse nemají dlouhého trvání. Buď zemřou nebo mají jiný důvod, proč s ním nebýt. Obávám se další milostné aférky. Myslím, že to taky šťastně neskončí.
Konec u téhle knihy mě opět překvapil a navnadil na další díl.
Tenhle díl se mi tolik nelíbil, ale je to kvůli mým názorům na toto téma. Jinak to bylo skvělé

07.01.2021 4 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Tak ten konec, to jsem nečekala. Vlastně jsem čekala všechno možné, ale tohle byl mistrovský kousek a já ještě teď valím oči. No páni!....
Po minulém dílu jsem byla hodně zvědavá, co se bude dít dál hlavně v Alexově životě. A ani nevím, jestli mám brečet nebo se smát. Strašně moc bych si přála pro Alexe nějaký happyend, ale to nastane asi až na samotném konci této série a nebo taky ne. Ta dějová linka s Christine mohla být lépe vymyšlená a ani mi to tam nějak nezapadá. Mám z toho rozporuplné pocity. Ale ještě není všem dílům konec a já jsem v podstatě ještě na začátku.
Jak jsem již psala k samotnému případu, byla to vážně síla. Jako vždy mistrovsky napsané, ale z té poslední věty jsem se ještě nevzpamatovala. Úžasné a těším se na další díl:-).

06.01.2021 5 z 5

O čem dáma sní O čem dáma sní Victoria Alexander

Tohle bylo ještě lepší než úvodní díl. Ano, pořád jde jen o pomluvy a intriky, ale bylo o něco lepší a děj byl celkově živější.
Felicity byla naprosto skvělá. Byla ve všem pohotová a velice inteligentní, vše dělala s rozmyslem...není jí co vytknout. Myslím, že hlavně její postava a charakter dává celému příběhu tu správnou šťávu. Nigel byl sice sobec, ale naštěstí si to uvědomil, i když kolem všeho dělal strašný cirkus.
Ten konec mě trochu mrzel, ale bylo to pěkně zakončeno. Souhlasím s ostatními komentáři, že ten to díl byl mnohem vtipnější, usmívala jsem se skoro po celou dobu četby. Moc pěkné:-)

05.01.2021 5 z 5

Hra na lásku Hra na lásku Victoria Alexander

Byl to pěkný příběh s plynulým a někdy i humorným dějem. Dobře se to četlo, i když každý ví, jak tyto příběhy končí, téměř vždy jsou okořeněny nějakou zajímavou a napínavou zápletkou. Tady to oživení děje trochu chybí, ale i přesto jsem překvapená, že se to čte chvílemi i samo. Tady jsou sice jen intriky, ale jak je vidět i to stačí na pěkný příběh.
Gideon se mi moc líbil, ale Judith by potřebovala proplesknout, třeba by se jí rozsvítilo.
Myslím, že Gideonova tetička tam měla mít více prostoru a s tou Judithinou "sestřičkou" bych si taky v jistých směrech více pohrála. Bylo to pěkné, ale trocha toho oživení by ničemu neuškodila

04.01.2021 4 z 5

Naplněná závěť Naplněná závěť Catherine Coulter

Kniha nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. Jessi nebyla typická kráska a i tím svým chováním a vystupováním připomínala mladého kluka. Po odcestování se to konečně začalo rozjíždět
Někdy jsem se tedy popadala za břicho – ty kompromitující situace, to bylo úžasné. Některé věci mohly být více rozvedeny, ale nijak to nevadilo. Znám od autorky lepší, ale i tak to nebylo špatné.

03.01.2021 3 z 5

Odvážná dáma Odvážná dáma Sabrina Jeffries

Mě se to moc líbilo, hodně jsem se u toho nasmála.
Amélie byla úžasná. Lucas byl podle mého suchar a právě v některých chvílích potřeboval popostrčit. Ta jejich společná dobrodružství neměla chybu, stejně tak i jejich konverzace. Jak už tu bylo psáno, ty dvojsmyslné narážky byly dokonalé.
Knihu jsem si moc užila a těším se na další.

01.01.2021 5 z 5

První dojem První dojem Jude Gilliam White

Taková trocha romantiky s trochou krimi, někdy jsem se i zasmála, ale od Jude Deveraux znám mnohem lepší knihy. Na tuhle během pár dnů zapomenete, ale na letní dovolenou nebo na dlouhé zimní večery to pro jednou postačí.

31.12.2020 3 z 5

Požehnání Požehnání Jude Deveraux (p)

Kniha se dobře četla, ale vůbec nic se tam nedělo. Něco tomu scházelo a hrdinka byla podle mě trochu hloupoučká a ničím výjimečná. Kniha mě bohužel ničím nezaujala.

31.12.2020 3 z 5