petraj30 petraj30 komentáře u knih

Neznámý partner Neznámý partner Nora Roberts

Byl to pěkný příběh, i když velice předvídatelný.
Vraha i to ostatní jsem uhodla okamžitě, takže se překvapení nekonalo, ale i přesto to bylo moc zajímavě napsané a o nějaké ty perličky na závěr jsem taky nepřišla.
Sice nemám čtení o ambiciózních novinářích moc v lásce, ale tady na tom byl postavený celý příběh, takže jsem to prostě brala a ani mi moc nevadily ty jejich vtíravé otázky.
Moc se mi líbila komunikace mezi hlavními hrdiny. Prostě to bylo pěkně strávené odpoledne.

17.06.2020 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Moc pěkné pokračování.
Bohužel, život není peříčko. Prozatím každý díl vyprávěl o velkém trápení hlavních hrdinů a tom, jak překonávali překážky. Tento příběh nebyl výjimkou.
Nate byl velký sympaťák, jen mu strašně dlouho trvalo, než všechno pochopil. A Liv - ta byla snad ještě tvrdohlavější, prostě si nenechala nic vymluvit a tvrdě si stála za svým. Ale jinak bych řekla, že byla z těch hrdinek doposud nejlepší. Možná to jejich usmiřování bylo trochu moc natahované, ale nakonec jsem se přece jen dočkala.
Tento díl mi přišel jen o malinko slabší než předchozí, ale nedovolila bych si nižší hodnocení. Moc se těším na pokračování. Doporučuji!

16.06.2020 5 z 5

Zázračný slunovrat Zázračný slunovrat Janet Chapman

Nádherné a povedené zakončení úžasné série. Jak už jsem psala minule, moc mě mrzí, že je to poslední díl.
Ve všech ostatních dílech byla pořád zmiňována jména hrdinů z předchozích dílů, sice jen jednou větou, ale pořád lepší než nic. Tady už byl jen zlomek těch postav - ale na jednu stranu hrdinům z úvodního dílu bylo okolo 70 let. Ale chtělo to nějaký pěkný dovětek za tím vším.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, mají stejný temperament jako ostatní. Někdy se člověk až musel zasmát.
Možný SPOILER: Otce Daara (doufám, že to píšu správně) jsem v prvním díle vnímala jako negativní postavu, ale nebylo to tak. Prostě jen potřeboval Winter aby nastoupila na jeho místo, ale ten příběh s ní byl kouzelně vymyšlen... a v těch ostatních dílech jsem se několikrát kvůli němu usmívala, jak neustále "otravoval" ostatní kvůli snídani:-). To on mi neustále připomínal to propojení s magií a historií a moc mě mrzelo, že tady se už neobjevil.

Série byla kouzelná a budu se opakovat, ale obdivuji autorku za tak skvělý výsledek. Rozhodně si celou sérii znovu přečtu. Doporučuji!

15.06.2020 5 z 5

Advokátka a láska Advokátka a láska Nora Roberts

Bylo to moc pěkné, ale předchozí dva díly se mi líbili o něco málo víc. Ta jejich rodinka je vážně povedená.
Bylo to krátké čtení na jedno dopoledne nebo večer, ale jsem naprosto spokojená, protože kniha obsahuje přesně to, co mám ráda.
Myslím, že tento díl bude mít ještě dohru, tak se budu moc těšit na další rychlé odpočinkové čtení:-)

14.06.2020 3 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Nebylo to úplně špatné, ale od Sandry Brown mám ráda knihy s detektivní zápletkou. Tohle byla slaďárna od začátku do konce.
Taky mi přišlo, že ten příběh nepatří ani do dnešní doby. Bylo to nereálné, prostě to působilo jako sci-fi.

13.06.2020 3 z 5

Zrádná věrnost Zrádná věrnost Nora Roberts

Mně se to moc líbilo. Nádherně popsaná krajina a k tomu ještě chov koní... bylo to přesně podle mých představ. Nikdy jsem moc neměla v lásce sázky na dostihy, ale tady to bylo výborně popsané a já si zase o kousek rozšířila obzory. Teď mě to bude bavit mnohem víc.
Kelsey - rozmazlená slečinka, která neví co v životě chce se hodně rychle začala měnit po pár dnech strávených na farmě koní. Bylo to fajn, ale to občasné setkávání s její rodinou na mě působilo moc škrobeně. Měla mít trošku kuráže a ukázat bábince, že není tak neschopná, jak si babička myslí.
Myslím, že od začátku bylo jasné, jak se věci mají. Každý dostal, co si zasloužil, ale přece jen bych to dotáhla do úplného konce.
Byla jsem moc spokojená, čtení jsem si užila a tuto knihu můžu s klidem doporučit

12.06.2020 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Janet Chapman

Moc se mi to líbilo. Bylo to trochu překombinované a nad něčím člověk obracel oči v sloup, ale pořád to skvěle ladilo a pořád si to neslo ten nádech středověku. Jediné co mě moc mrzí je, že tohle byl předposlední díl a já se budu muset se středověkými válečníky a jejich rodinami rozloučit. Velká škoda, že těch válečníků nepřicestovalo víc:-)
Megan se mi moc líbila, jen mohla občas upustit od své hrdosti. Jack byl taky naprosto úžasný a ten jeho příběh byl taky moc zajímavý a ta jejich výměna názorů stála zato.
Řekla bych, že už tam chybí jen párek upírů a vlkodlaků:-).
Já už to vnímám jako pohádku a ne jako romanci:-). Ale ona to vlastně byla pohádka už od prvního dílu. Úžasné.

10.06.2020 5 z 5

Krajina světla Krajina světla Nora Roberts

Příběh se mi moc líbil a ještě víc se mi líbil popis krajiny a okolí - to Nora Roberts umí dokonale. Vždy po dočtení její knihy mám velkou chuť nasednout do letadla a na vlastní oči tu krásu vidět.
Nicméně ten krimi případ mi to celé rušil, vůbec jsem se do toho nedokázala pořádně vžít. A přitom mám takové případy ráda. Tentokrát mi to vůbec nesedlo a moc mě to mrzí.
Taky mi trochu vadilo, že kniha měla zbytečně moc stránek a ze začátku tam bylo strašně moc jmen najednou.
Hlavního hrdinu jsem si moc oblíbila, ale Meg mi přišla trochu lehkomyslná a podle mě se k Natovi moc nehodila.
Nebylo to špatné, ale nějak mi to nesedlo, asi nemám svůj den:-(

09.06.2020 3 z 5

Pán ostrova Pán ostrova Catherine Coulter

Řekla bych, že to bylo o kousek lepší než první díl.
V prvním díle se mluvilo jen o tom, že to jsou Vikingové, ale kdyby to nikdo neřekl, tak by to člověk ani nepoznal. Tady se to dalo poznat, že je to příběh o Vikinzích - jak žili a bojovali.
Příběh jako takový byl celkem dobře napsaný, ale bylo to šíleně překombinované. Ne, že by se v tom člověk ztrácel, ale na příběh jednoho páru toho bylo až moc.
Vztah hlavních hrdinů jsem moc nepobrala. Nejdřív se snaží jeden druhého zabít, ale na konci je to láska jako trám a jeden bez druhého nemohou žít. Spíš jsem u toho obracela oči v sloup - nebylo to tak věrohodné, jako v ostatních knihách a abych vzhlížela k manželovi, který mě bije a týrá....to bylo přece jen trochu moc.
V knize Pán vášně se až přes míru vyskytovalo slovo "arci," tady zase slovo "baže." Strašně to rušilo celý příběh.
Nebylo to sice špatné, ale znám od CC mnohem lepší knihy:-)

07.06.2020 3 z 5

Čas slunečního svitu Čas slunečního svitu Catherine Coulter

Bohužel poslední dobou mě četba knih Catherina Couler tolik neuspokojuje.
Mělo to nápad, někomu se příběh samozřejmě zamlouval, ale na mě to působilo jako zoufalost. Nemyslím tím celkový příběh, ale osud hlavní hrdinky.
Musím obdivovat, jakou měla odvahu a výdrž, protože já bych tohle všechno trýznění nevydržela a spáchala bych buď sebevraždu nebo několikanásobnou vraždu.
Tušila jsem, jak příběh pravděpodobně skončí, tím pádem byla ta "nehoda" absolutně zbytečná, ale když utrpení, tak utrpení se vším všudy i když to bylo jen dočasné. Možná chtěla autorka jen něčím vyplnit děj.
Tahle kniha mě tolik neoslovila. Sice jsem měla radost, že hlavní hrdina nebyl takový tupec a tyran, ale v těch ostatních mukách to rychle zaniklo. Dám šanci ještě ostatním dílům

05.06.2020 3 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Krásný a velmi povedený příběh. Trochu mi to připomnělo sérii, kterou jsem před nedávnem četla, taky mimochodem od Nory Roberts, ale tady to bylo obohaceno o reinkarnaci a to strašení.
Do Deca jsem se zamilovala. Ty jeho úžasný a trefný poznámky neměly chybu.
Čím víc jsem Lenu poznávala, tím víc jsem z ní byla zmatenější, ale nakonec jsem pochopila ten její strach i obavy z budoucnosti.
Tohle byl další z těch povedenější příběhů. Velmi vtipný a zajímavý. Určitě si jej v budoucnu ještě přečtu

04.06.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Sutcliffe

Po přečtení této knihy na mě padla obrovská deprese a trudomyslnost. Sice to v rámci možností dopadlo dobře, ale celý děj byl tak strašně melancholický a smutný, že po přečtení si budete myslet, že ten střípek světla na konci byl možná jen výplodem vaší fantazie.
Možná, že tohle byla skutečnost té doby, nicméně takové příběhy nemám v oblibě. Chtělo by to trochu života do toho umírání:-)
Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby to skončilo druhým dílem a ten konečný závěr by si vytvořil každý podle sebe.
Mně ta knížka přišla celkem zbytečná, možná bych to zkrátila na minimum (to, co by se dalo číst) a spojila dva díly k sobě, to je další možnost, ale jako samostatnou knihu bych to neviděla.
Já bych knihu rozhodně nezařadila pod historické romance. Tohle romance nebyla ani náhodou. Proto raději zapomenu na dva poslední díly a budu dělat, že existuje jen jeden, ten první, který byl celkem slušně napsaný.

03.06.2020 1 z 5

Oddanost Oddanost Katherine Sutcliffe

Řekla bych, že s prvním dílem to mělo společná jen jména osob.
Trey byl sobec už v jedničce, ale tady... nevím, jestli se dá očekávat nějaký posun v jeho chování jen kvůli té nehodě, a Marie byla moc milá, ale někdy to s tou svou dobrotou strašně přeháněla. Taky si myslím, že byla ovlivněná výchovou otce a ten svůj život si nedokázala dostatečně užít.
To, co tady předvedla stará vévodkyně bylo nad moje chápání a to jsem ji v jedničce v podstatě obhajovala. Tak jsem zvědavá, jak pochodí ve trojce, protože tady na konci přeci jen trochu utrpěla...
Celý příběh se strašně vlekl. Bylo to jen o péči bezmocného člověka. Tento díl bych značně proškrtala a spojila se závěrečným dílem. Myslím, že bylo celkem zbytečné psát tři knihy.
Neměla bych odvahu tvrdit, že se jedná o historickou romanci. Tohle byla podle mě jen deprese - strašně ponurý a smutný děj. Dostala jsem v celku strach pustit se do třetího dílu, protože to pravé depresivní prý teprve přijde.

02.06.2020 2 z 5

Zázrak Zázrak Katherine Sutcliffe

Nebyla to typická historická romance. Sice bych nějaké kapitoly proškrtala a něco i jinak popsala, ale byla jsem v celku spokojená. Spíš si nejsem úplně jistá jestli mi vyhovuje autorčin styl. Něco mi ten příběh prostě narušovalo - tak snad při dalším čtení.
Claytona mi bylo celkem líto. Byl daleko lepším člověkem, než jeho nezdárný bratr, ale i přesto jej nikdo nedokázal patřičně ocenit, a Miracle byla sice tvrdohlavá, ale zato s obrovským srdcem.
V dalším pokračování dostane více prostoru Trey, ale upřímně si nedovedu představit, že by se do něj nějaká dobrovolně zamilovala.
Taky mám trochu obavy z té jejich babičky, ale nepřipadala mi jako typická záporná postava, spíš si myslím, že takhle se chovala většina aristokratických starých dam, tak uvidím, jak se vybarví v dalších dílech, a budu moc ráda, když se opět setkám s hlavním hrdiny.

01.06.2020 4 z 5

Strom života Strom života Janet Chapman

Tak tohle bylo naprosto úžasný a vůbec jsem nečekala něco tak velkého a silného. Trochu jsem čekala, že bude moje nadšení klesat, ale toto předčilo moje očekávání.
Na Winter jsem se těšila od prvního dílu. Má stejný temperament jako její úžasní rodiče.
Matt byl pro mě trochu oříšek. Ale hodně mě překvapil jeho příběh. Teprve po přečtení jsem si uvědomila to silné spojení s minulým dílem.
Velmi obdivuji autorku, jak krásně dokázala skloubit historii s budoucnem a magií - je to hodně těžké vytvořit tak smysluplný a krásný příběh a ještě k tomu na pokračování v takovém rozsahu - tleskám a doporučuji!!! Moc se těším na pokračování.:-)

29.05.2020 5 z 5

Cit proti rozumu Cit proti rozumu Nora Roberts

Strašně jsem přeskakovala a dočetla to jen silou vůle. Bohužel mi to vůbec nesedlo a nebylo to autorkou, ale tématem celé knihy. Miluju tvorbu Nory Robetrs, ale tohle nebyl můj šálek čaje, proto nebudu raději ani hodnotit

28.05.2020

Vítězný rytíř Vítězný rytíř Shannon Drake (p)

Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo.
Knihy Shannon Drake jsou téměř všechny stejné - ženy se dostanou do zajetí, po té se za svého věznitele provdají a nakonec se do něj zamilují (ne nutně v tomto pořadí).
Jiné knihy této autorky mě bavili mnohem víc. Možná jsem byla ovlivněna tou morovou náladou, která opanovala celý příběh, ale stejně si myslím, že tomu chyběla určitá jiskra, která by dokázala pozvednout celý příběh na úplně jinou úroveň.
Ještě mě velice překvapil Jamie, tady se choval naprosto ukázkově, kdežto v dalším díle bych ho asi zmrzačila, tak jen tak přemýšlím, co se mu asi stalo.
Tato kniha bohužel nebyla přesně podle mých představ, ale proto že mám ráda knihy SD, dám 3 hvězdičky

27.05.2020 3 z 5

Pokušení Pokušení Janet Chapman

Byla jsem hodně zvědavá, kam se příběh posune, protože jsem se začínala bát, že ty další příběhy budou postrádat tu určitou spojitost s historií, ale tento díl mě hodně potěšil, protože tam bylo historie víc, než v předešlých dílech dohromady a strašně se mi to líbilo.
Robbie se mi líbil už jako dítě, takže jsem ani nebyla překvapená, že se změnil v úžasného muže a strážce zároveň. Velkou roli v tom hrála i výchova jeho otce (teď se mi Michael zamlouvá snad ještě víc:-))
Moc se mi líbilo, jak to bylo vymyšleno s Ianenm. Bylo moc dojemné i trochu smutné, ale vlastně to dopadlo dobře.
Hned od prvního dílu jsem si pokládala jednu otázku a ta byla zodpovězena až tady v Pokušení.
Pevně doufám, že pokračování téhle úžasné série bude pokračovat ve stejné vlně jako doposud a to propojení s magií zažiju i v dalších dílech. Úžasně napsané. Doporučuji.

26.05.2020 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Mě se to moc líbilo. Romantika s kloubená s detektivkou, to je moje. Sice to byl klasický příběh, ale s neotřelými prvky a tím dodával na originalitě.
Hlavní hrdinka mi připomínala Šípkovou Růženku, ale co já vím, jak se takoví lidé skutečně cítí:-), a Dane... až na ten malý podraz jsem si ho zamilovala.
Na konci jsem se zasmála, ale bylo to podle mě už trochu přitažené za vlasy.
Tvorba Lindy Howard se mi zamlouvá čím dál víc. Nebyla jsem vůbec zklamaná a určitě si knihu v budoucnu ještě přečtu.

25.05.2020 5 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Hodně zajímavá kniha. Sice toto téma jako jsou drogy, alkohol nebo zneužívání dětí nemám moc ráda, ale bylo to dobře a věrohodně napsané. Je to součást minulého, přítomného a budoucího života, i když hnusná a řekla bych, že to všechno v 60. letech a stylu Hippie bylo na denním pořádku.
Příběh Emmy a Michaela mi připomněl knihu Kde končí řeka. Ty jejich osudy a seznámení byly stejné - kdo četl, tak pochopí:-). Ani jeden z nich to neměl jednoduché.
Dopadlo to sice dobře, i přesto, s čím si museli všichni projít.
Bylo to opravdu zajímavé čtení a mě se to moc líbilo:-)

23.05.2020 5 z 5