petraj30 petraj30 komentáře u knih

Válečníkova svatba Válečníkova svatba Janet Chapman

Moc se mi to líbilo. Na příběh Michaela jsem se těšila, protože měl nejtěžší osud ze všech hrdinů, a taky mi zatím z těch dosavadních hrdinů přišel povahově nejlepší - toho chlapa nelze nemilovat. Jen příběh Libby nebyl podle mě úplně zakončený, ještě tam na konci mohla být nějaká kapitola o jejich společném životě a hlavně o tom, jak to s Libby celé dopadlo.
Tato série začala naprosto úžasně - skloubení historie s dnešní dobou byl hodně dobrý nápad. Pořád cítím tu spojitost s tou historií.
Moc se těším na pokračování s Robbiem, tak třeba tam se dočtu, jak to vlastně s Libby dopadlo. Jen tak dál. Skvělé :-)

21.05.2020 5 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Nora je Paní spisovatelka. Další zajímavý příběh s mým oblíbeným tématem (jen zdánlivě vyřešené krimi případy). Tady ještě všemu směle konkuruje skvělý popis divoké přírody.
Oba hlavní hrdiny můžeme sledovat od jejich dětství a vidět jejich postupnou proměnu v chování - hlavně u Olivie, od nevinného milého dítěte po zatvrzelou neústupnou osobu. Chápu, že to v životě neměla lehké, ale podle mě zbytečně moc přehrávala a na Noaha byla až moc tvrdá.
Téměř celý příběh se odehrává v přírodě a ten případ je tam jen okrajově a hlavně jako pojítko všeho a všech okolo. Podle mě se neomílal tak často.
Vrah se ukázal až na úplném konci, a to jsem si říkala, že musí nějaké stránky chybět :-). Připsala bych nějakou závěrečnou kapitolu. Jinak skvělá knížka

20.05.2020 4 z 5

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Vím, že to tak muselo skončit, jen mi přišlo trochu brutální - budu se modlit, aby série Willa Trenta neskončila podobně.
Souhlasím s komentářem pode mnou, že tenhle díl byl strašně překombinovaný, ale nijak mě to nenadchlo. Přestože už jsem byla smířená s koncem a čekala nevyhnutelné, jsem si knihu ani pořádně nevychutnala. Častokrát jsem uvažovala nad něčím jiným.
Jak už jsem v minulých komentářích psala xkrát, tato série mě tolik nenadchla a ještě musím opravit svůj původní komentář - I kdybych tuhle sérii četla jako první, nemohla bych hodnotit vyšším počtem hvězd, nicméně k autorce mám obrovskou úctu a velmi ji obdivuji.

18.05.2020 3 z 5

Pravidla lásky Pravidla lásky Nora Roberts

Moc pěkné. U prvního příběhu nechybělo napětí a to krásné popsání řecké krajiny....to bylo úžasné. Člověk na chvilku vypne a nechává se unášet.
Ten druhý příběh taky nebyl špatný, ale byl až moc poklidný, chybělo mi tam to napětí, jaké bylo v tom prvním příběhu, ale i tak to bylo pěkné.
Nora Roberts prostě umí :-)

17.05.2020 4 z 5

Síla osudu Síla osudu Catherine Coulter

Naprosto se ztotožňuji s názorem Knihomolky 97. Celkem se mi to líbilo, ale bylo tam moc násilí - někdy až moc. Přišlo mi, že autorce docházeli nápady, tak tam přidala právě to násilí.
Cass se mi celkem líbila, ale prakticky hned se Anthonymu vrhla kolem krku. No nevím, jestli by se takhle nějaká žena normálně zachovala. Antohony mi ze začátku přišel jako zbabělec, hlavně proto, co udělal. Potom jsem ho jaksi tolerovala, protože ti dva opravdu patřili k sobě, ale pořád mi na něm něco vadí.
Celkově se mi příběh líbil, rychle se četl, ale je tam to ALE.
3 hvězdy jsou málo a 4 moc, ale dám je:-)

15.05.2020 4 z 5

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Narazila jsem na pár knih, kde se nacházeli náboženští fanatici a sekty, ale bylo to jen tak okrajově, ale tady mě odpuzoval i ten kříž na obálce a z té knihy to vyloženě čpělo. Tady se to téměř od začátku točilo kolem víry nebo těch jejich "údajných trestů"..... není mi z toho moc dobře.
Mám ráda styl psaní Karin Slaughter a pořád to je pro mě Paní spisovatelka, ale tohle téma mě nikdy moc nebralo.
Tak už mi zbývá jen poslední díl, u kterého asi tuším jak skončí :-/

14.05.2020 3 z 5

Srdcová dáma Srdcová dáma Nora Roberts

Škoda, že jsem neměla k dispozici první díl, ale tady jsem se dočetla, o čem to asi zhruba bylo, protože zde byli hrdinové z prvního dílu.
Bylo to pěkné, oddechové a nenáročné čtení na jedno odpoledne. Občas jsem se zasmála, ale bylo strašně předvídatelné.
Ed mi připomíná mou drahou polovičku:-). Jen Grace byla pro mě jak neřízená střela a občas jsem se v ní nevyznala, ale byla jsem spokojená:-)

13.05.2020 4 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Tak tohle byl zatím nejlepší díl z celé řady. Sice jsem z počátku nechápala, proč tam jsou dvě časové linky, ale přešlo mě to hned po druhé kapitole. Byla jsem unešená - teď nemyslím na krev a mrtvoly :-) ale celkový příběh. Viděla sem v televizi hodně přepadení, ale v knize to má jiné rozměry a přišlo mi to víc než napínavé a taky mě překvapilo, že přepadení se táhne celou knihou.
Taky jsem byla moc překvapená, že se tu objevila i Amanda. Sice je to stará rašple, ale tady jsem vřele uvítala její kousavé a ironické poznámky. Přišlo mi tím ještě silnější spojení s druhou řadou.
Kniha je pro mě samým příjemným překvapením. Tady nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami, a to zaslouženě

12.05.2020 5 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Moc se mi to líbilo, a to jsem se po tom minulém dílu celkem bála vzít do ruky další knihu v pořadí. Naštěstí se začíná s čistým stolem a v tomto případě s novým případem.
Lena mě štve díl od dílu víc a víc. Pořád si hraje na ublíženou a myslí, že trpí jen a jen ona. Nevím, jestli to, co tady prožila, ji nějak změní, ale silně o tom pochybuji.
Mám tendenci srovnávat tyto dvě řady a pokud bych tuhle začala číst jako první, hodnotila bych vyšším počtem, ale druhá řada mě naprosto uchvátila a tady mi prostě něco málo chybí.
Tato kniha sice byla výborná, rychle se četla, byla napínavá, dokonce i vraha jsem poměrně rychle odhalila, ale k dokonalosti mi něco chybělo. Jen kdybych dokázala popsat co.

11.05.2020 4 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Přišlo mi, že tahle kniha se od ostatních, které jsem již od Sandry přečetla, strašně lišila. Nebylo to sice špatné, ale podle mě to bylo strašně překombinované a tím víc nevěrohodné.
První dvě třetiny knihy se nesly v jednom duchu, ale potom..... Nebyla jsem si jistá, jestli náhodou nečtu jinou knihu. Chvílemi jsem tomu ani nerozuměla a nebylo to jen špatným překladem. Plavala jsem mezi přítomností a vzpomínkami na minulost. Nebo to byla jen přítomnost?
Možná bych více rozvedla vedlejší dějovou linku Bowieho a Janellen. Taky jsem očekávala jistý trest pro Darcy, ale ten už byl trochu moc a bylo mi to strašně líto. I přesto se mi ten konec za celým uzavřením všeho možného i nemožného celkem líbil.
Nebylo to tak špatné, ale od Sandry znám mnohem lepší.

08.05.2020 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Zhruba jsem tušila, co můžu od knihy očekávat, ale bohužel tam byly takové nechutnosti, které předčily moje očekávání. Běhal mi z toho mráz po zádech a někdy mi opravdu nebylo dobře jen po psychické stránce, ale i po fyzické.
Já žiju ve své blažené nevědomosti a nepřipouštím si, že něco takového vůbec existuje. I když jsem četla několik knih o dětské pornografii a incestu, nedosahovalo to takové hloubky jako tady.
Dalo by se říct, že jsem si rozšířila obzory:-/, ale tohle téma je prostě hodně silná káva i pro hodně silné povahy a to se mě netýká.
Byla to dobře napsaná kniha, ale krásná opravdu nebyla:-/. Dávám plný počet, protože si to kniha určitě zaslouží, nicméně si ji už nikdy nepřečtu.

06.05.2020 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Velmi krásný a silný příběh. Jsem naprosto uchvácená. Nemělo to chybu. První díl mě překvapil, ale tohle.... nemám dostatek hvězdiček. Celá série má něco do sebe, ale netušila jsem, jak moc.
Po přečtení této knihy jsem si silně uvědomovala, co vlastně v životě mám a totéž platí i o mé minulosti. Ne všichni se narodí do zlaté kolébky nebo milujícím rodičům. A tohle se odehrává v tomto příběhu hlavním hrdinům.
V prvním díle jsem Johannu vnímala jako velice sympatickou, zato zlatokopku. Tady se ukázalo, jak to doopravdy je a s čím se musí potýkat a moc ji za to obdivuji.
Cam to taky neměl jednoduché, ale věřím, že oba čeká nový začátek plný štěstí.
Ne, že by příběhu něco chybělo, jen bych se více rozepsala o Camovi nebo bych to ráda četla i z jeho pohledu, ale to je jen moje připomínka.
Strašně se těším na další díl a tento mohu vřele doporučit

05.05.2020 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Krásný příběh, ale ten konec mě moc mrzel. Vím, že to tak muselo skončit nejen z dějepisu, ale i z filmového ztvárnění, přesto mi to bylo moc líto.
Pro mě to byla pohádka a to nejen kvůli Wallacemu. Sice tam bylo hodně bojů a nepokojů, ale tak to prostě kdysi bylo, ale ta Skotská vysočina na mě působí jako pohádka:-)
Oba hrdinové se mi moc líbili. Eleonora nebyla žádná padavka a křehotinka a Brendan...to se snad ani nedá popsat, prostě byl skvělý:-)
Tohle je další kniha, kterou už jsem od této autorky před nedávnem četla, ale opět jsem si nebyla jistá. Přesto jsem byla moc ráda, že si ji mohu znovu připomenout.
Byl to nápaditý a krásný příběh, ale moc mě mrzelo, že oba se hrdinové museli na čas rozloučit, ale nechci zbytečně spoilerovat. Ten příběh prostě neměl chybu. Mohu jen doporučit:-)

04.05.2020 5 z 5

Poslední přípitek Poslední přípitek Nora Roberts

Krásný příběh. I když bylo hned z kraje zmíněno jméno člověka, který bude dělat problémy, tak i přesto byla kniha velice napínavá.
Bylo tam velké množství postav. Sice tam všechny měly svou důležitou roli, ale najednou toho bylo trochu moc. Chvilku mi pak trvalo ke komu je mám zařadit a nejhorší bylo knihu rozložit na dva dny:-)
Hlavních hrdinů tu bylo trochu víc a každý žil svůj vlastní život, proto to bylo velmi pestré, žádný stereotyp a já se ani na chvilku nenudila.
Čtení jsem si opravdu užila, a těším se na další knihy:-)

01.05.2020 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Jillian Hunter

Moc jsem od knihy neočekávala, ale vím, že Jillian Hunter má neotřelý smysl pro humor a to knihu zkrášluje. Já byla spokojená a ta jejich konverzace byla prostě dokonalá - vtipná a trefná.
Kniha má trošku nižší hodnocení a je to zřejmě tím, že celkový příběh je podobný mnoha jiným a za pár dní nebudete vědět, o čem to bylo.
Anna se mi moc nezamlouvala, asi proto, že byla pořád zahleděná do minulosti a upustila od toho až opravdu na poslední chvíli. To jen Patrick všechno zachraňoval - taky by se mi líbilo mít doma takového sluhu:-)
Mě kniha potěšila a ta vtipná stránka celého příběhu byla je třešnička na dortu:-)

29.04.2020 4 z 5

Muž s mečem Muž s mečem Janet Chapman

Moc krásný a stejně jako první díl to byl velmi netradiční příběh.
Celý příběh se odehrává v divoké přírodě, takže pořád z toho cítím to lehké pohlazení z historie, i ta magie do toho krásně zapadá. Jen to kouzlo na konci bylo až příliš, ale jinak to opravdu stálo za to.
Oba hrdinové se mi velmi líbili a jejich výměna názorů i oslovování byla vtipná, jen Sadie si sama musela uvědomit svou krásu. Spolu tvoří úžasný pár.
Bylo to krásné pokračování, jen mě trošku mrzelo, že tam nebyl konečný epilog a taky hrdinové z prvního dílu, ale myslím, že ti se tam určitě v dalších dílech objeví. Moc se těším na další díl.

28.04.2020 4 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Já prostě miluju tu ztřeštěnou a bláznivou rozrůstající se rodinku Malory (nevím, jak to správně vyskloňovat, už jsem pár let ze školy:-):-)).
Ten začátek byl podle mě trošku přitažený za vlasy. Na takovou neseriózní nabídku jako je dražba, bych svému strýčkovi nikdy nekývla a ani se sama nenabídla jako oběť - to bych musela být nesvéprávná nebo by mě musel něčím omámit. Kelsey mi ale přišla velice inteligentní, přesto jsem ji nechápala. Po zvláštním začátku to nemělo chybu (tak vlastně chápu, že se museli seznámit za velmi choulostivých a kompromitujících podmínek).
Byla tam velmi otřesná zápletka s mučením a jinými praktikami, nedivila bych se tomu, kdyby to bylo založeno na pravdě. Ale tady to mělo šťastný konec.
Oba hrdinové se mi moc líbili a úžasně zapadnou mezi ostatní. Na konci příběhu jsem se popadala za břicho:-)
Až na těch pár stránek na začátku to bylo prostě skvělé

27.04.2020 5 z 5

Rošťákovy radosti Rošťákovy radosti Hope Tarr

Bylo to moc krásné, ale měla jsem slzy na krajíčku kvůli Chelsee. Mně se vůbec nelíbilo, jak se k ní Anthony choval - sobecky a arogantně. Pořád sám sobě tvrdil, že sňatek by je zničil, ale na konci mu to zřejmě vůbec nevadilo.
Taky to mohlo být o stránku delší, ale příběh jako takový stál opravdu za to. Byl to netradiční romantický příběh, někdy i úsměvný, ale Anthony by se za mnou musel plazit po kolenou hooooodně dlouho, rozhodně bych se mu nevrhla do náruče hned po příchodu

24.04.2020 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Jelikož jsme již přečetla řadu Willa Trenta, tak už jsem si udělala obrázek o charakteru některých postav. Opravdu nechápu, proč má Lena ještě policejní odznak. Naseká v případu tolik chyb...a v těch dalších knihách to myslím nebude lepší (hlavně v další řadě). Sáře jsem fandila vždycky, neměla jednoduchý život, ale přesto dokázala zůstat svá. Jen o Jeffovi si musím přečíst o něco víc.
Samotný případ byl dost otřesný a ten barvitý popis pitev a řezů....brr, někdy autorka až moc tlačila na pilu. Nicméně samotná kniha se mi moc líbila.
Možná jsem příliš ovlivněna druhou řadou, ale ty případy se mi tam líbili o krapet víc, ale pořád to byla slušná dávka napětí a já jsem navýsost spokojená. I vraha jsem odhadla poměrně brzy (po mateřské se hlásím ke kriminálce:-):-))
I když převážně tuším, jak bude celá série pokračovat, ujít si ji opravdu nenechám:-)
Skvělé :-)

23.04.2020 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Popravdě jsem očekávala jen sex, sex a v neposlední řadě sex, nicméně jsem byla opravdu překvapená a hlavně ráda, že kniha popisuje i něco jiného.
Kromě hlavních hrdinů se příběh točí i kolem jejich přátel a příbuzných, ale celý příběh měl trošku hlubší podtext, takže to nemusí být jen pro ty mladší ročníky. Bylo to smysluplný příběh, sice to poněkud smutnější, ale bylo to vykresleno reálně, dokonce i tak reálně, že jsem v některých chvílích na Bradena žárlila:-):-)
Sérii jsem měla celkem dlouho, ale pořád jsem ji odkládala, protože, jsem si bláhově myslela, že se to točí jen kolem sexu, ale bylo to úžasné

22.04.2020 5 z 5