petraj30 petraj30 komentáře u knih

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Kniha mě překvapila. Poměrně dlouho jsem knihu nebo spíš celou sérii odkládala, protože cestování v čase se ne vždy povede dobře popsat, ale tady to snad ani neplatí. Celý příběh byla ve své podstatě míchanice všeho možného i nemožného, takže to někdy působilo jako sci-fi, nicméně to kupodivu dobře ladilo a zanechalo to ve mně nezapomenutelný zážitek.
Nebyl to klasický románový příběh, na který jsem zvyklá. Příběh se odehrává v dnešní době, ale je tam pár postav z 12. století, takže to má zároveň i nádech z historie.
Je to moje první kniha od této autorky a podle této knihy (snad) mohu soudit, že má hodně bujnou fantazii, protože kniha vydá za 10 příběhů. Někdy jsem se pobavila, jindy zase zadržovala slzy. Opravdu nezapomenutelný zážitek. S chutí se pustím do dalších příběhů:-)

21.04.2020 5 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Byla jsem opravdu nadšená. Napětí od začátku do konce a jiskření mezi hlavními hrdiny...skvělé. Jsou zde vykresleny i ty zlé stránky života a já byla na vážkách, na kterou stranu se přiklonit. Pro své blízké je člověk schopný udělat cokoli...Ale dopadlo to dobře pro všechny strany. Moc se mi to líbilo
Je to moje velká blbost, ale mívám tendenci podceňovat tvorbu této autorky a to i přesto, že všechny moje doposud načtené knihy byly moc dobře napsané. Nevím proč, ale nikdy moc neočekávám a jsem vážně překvapená, protože ty knihy byly moc pěkné a tahle rozhodně nebyla výjimkou. Budu se těšit na další knihy (a teď už opravdu těšit :-))

20.04.2020 5 z 5

Normanský dobyvatel Normanský dobyvatel Sandra Lee

Taková odpočinková a nenáročná četba. Moc jsem od toho neočekávala a udělala jsem dobře. Podobné příběhy jsem četla od Lindy Needham. Bylo to sice celkem dobře napsané, ale já mám prostě ráda tu středověkou klasiku od J. Garwood a tohle mi přišlo jako slabší odvar a za pár dní si nebudu pamatovat název natož obsah.

17.04.2020 3 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Bylo to rozhodně lepší, než první díl, ale očekávala jsem trochu víc. Stejně každý asi tušil, jaké je tajemství celého příběhu. Nejvíc se mi líbil ten konec a ten začátek se naopak zase moc vlekl.
Byla jsem opravdu překvapená, jakou má Anna drzost, když pracuje jako hospodyně. Po tolika letech se mohla naučit trochu pokory - možná celé to divadýlko byl pro mě rušivý element celého příběhu.
Snad se dočkám ještě od Teresy Medeiros nějakého příběhu, který mě po všech stránkách zaujme, protože jsem poslední dobou četla knihy, které mi od ní vůbec neseděly. Vím, že má příběhy, které rozhodně vezmou za srdce.

16.04.2020 3 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Velice napínavá a zajímavá kniha. Mám moc ráda nevyřešené nebo jen zdánlivě vyřešené případy. Po pomalejším rozjedu jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec mě zklamal. Možná je to taky proto, že jsem knihu četla dva dny a proto jsem celkový závěr očekávala více akčnější a možná jsem taky rychle odhadla vraha, takže se pro mě žádné překvapení nekonalo.
Ty tři hlavní podezřelé bych netypovala ani omylem, nejen proto, že by to bylo až moc jednoduché, ale ani styl vraždy mi ani na jednoho nesedl. Když jsem na to podívala z trochu jiného pohledu, tak jsem měla motiv a vraha k tomu. (Stejně tam nebylo ani moc dalších lidí, které můžete podezřívat)
Tahle kniha určitě stojí za přečtení, možná, kdybych vynechala spánek a četla ji v tahu, tak by se mi líbila o něco víc:-) Dávám 4 hvězdičky za zdlouhavý začátek a taky za nějaké nesrovnalosti u hlavní vraždy - chyběl mi tam podrobný popis toho, jak se vražda odehrála (a vím, že to zní morbidně:-):-))
Sandru Brown mám jako spisovatelku moc ráda a těším se na další její napínavé příběhy.

15.04.2020 4 z 5

Svůdce Svůdce Nicole Jordan

Krásná knížka, jen mi to opět připadalo, jako bych tu knihu již četla. Nicole Jordan má krásné knihy, ale po přečtení většího množství vám začnou splývat. Sice jsou to krásné a nápadité příběhy, jen jsou si téměř všechny strašně podobné, ale jsem moc ráda, že se můžu něčím odreagovat:-)

13.04.2020 3 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Krásný a silný příběh. Sice nemám ráda příběhy o válkách a otroctví, ale tady to bylo jen okrajově a mě to nijak nerušilo.
Mary Rose mi chováním připomínala dítě - krásné, čisté, milé, upřímné a nezkažené. Měla ráda snad úplně všechny. Harrison byl čestný a někdy i upřímný a jako horala jsem si jej velmi oblíbila.
Když Mary Rose odjela za svou rodinou, upřímně jsem ji litovala a všechny nepříjemnosti prožívala s ní. Jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo a všichni dospěli k názoru, co je pro ně nejlepší.
Kniha se mi moc líbila, sice byla poněkud delší, ale Julie Garwood dokáže popsat velice poutavě i sebevětší zbytečnosti. Někdy to bylo i smutné, ale vzhledem k tomu v jaké to bylo době, je to pochopitelné, ale byly tam i situace, kdy jsem se popadala za břicho:-)
Jsem moc zvědavá na všechny příběhy sourozenců Claybornových. Moc se mi líbilo to pevné pouto mezi všemi, sice ne pokrevní, ale přesto velice silné.

10.04.2020

Nalezený sen Nalezený sen Nora Roberts

To nejlepší na konec. Byla to nádhera. Konec mě opravdu dojal.
Od Nory Roberts jsem četla několik sérií, proto mi to připadalo, jakoby spojila několik svých sérií dohromady a vzniklo tohle.
Život se s Laurou nemazlil a přesto jsem si ji oblíbila ze všech tří dívek nejvíc a možná proto se k sobě s Michaelem tak hodili, prožili si to zlé a to dobré společné je teprve čeká.
Zase jsem očekávala pořádné zakončení, třeba epilog za dva roky po té a ještě bych se ráda dozvěděla o Lauřině bývalém manželovi a té jeho "úžasné" manželce, jak jim to v manželství klapalo.
Celá série se mi líbila a tento díl byl opravdová třešinka na dortu, možná rovnou celá třešeň :-)

08.04.2020 5 z 5

Věrná svému snu Věrná svému snu Nora Roberts

Krásný příběh, žádná větší dramatická zápletka, jen klidný pohodový příběh na spoustu nudných dnů, kterých teď máme víc, než dost.
Nechci být puntičkářský pitval, ale Kate mi trochu vadila, asi i kvůli tomu, že nedokázala přijmout pomocnou ruku a nedokázala slevit ze své hrdosti. V minulém díle Kate předvedla dokonalý obrázek ženy, která pracuje od rána do večera a její koníček je jen práce. Možná jsem přece jen očekávala, že se změní....no, chybí mi ještě jeden díl, tak doufám, že přinese ovoce, ale hlavně se těším na příběh Laury.
Asi už mi taky straší v hlavě a já už z nudy hledám chyby, kde nejsou.

07.04.2020 3 z 5

Odvaha snít Odvaha snít Nora Roberts

Další z krásných sériových románů, sice jsem něco podobného již četla, ale nijak mi to nevadí. Příjemně to osvěží nudné a dlouhé dny.
Moc se mi líbí, jak Nora Roberts dokáže krásně propojit všechny příběhy na pokračování.

06.04.2020 4 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

V komentáři minulého dílu jsem napsala, že byl příběh poměrně krutý. To jsem ještě nečetla tento díl a nepocítila správnou váhu toho slova, takže opravuji své původní znění a připisuji, že první díl sice nebyl žádná procházka růžovou zahradou, ale zase takové zlo to taky nebylo. Toto pokračování bylo opravdu kruté a místy nelítostné. Sice to nedosahovalo kvalit prvního dílu a já byla rozhodnuta dát o jednu hvězdičku méně, ale na konci jsem musela přehodnotit svoje stanovisko a dám jen 3 hvězdy. Tento díl na mě působil jako utrpení, i přes ty milostné chvilky. Ani jejich láska mě nijak neoslovila. Tady byly boje od začátku do konce.
Nebylo to sice špatné, ale znám od autorky mnohem lepší.

03.04.2020 3 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

Krásný příběh, ale poměrně krutý. Bylo tam celkem dost bojování - mezi Normany i Sasy, ale i mezi hlavními hrdiny - tam snad panovaly boje od počátku věků:-)
Fallon byla na můj vkus až moc hrdá a neústupná, možná i trochu rozmazlená, ale přišlo mi to někdy až moc hrané a přehnané
Alaric byl taky v některých chvílích hodně tvrdý, proto to mezi nimi krásně skřípalo.
Byl to v celku dlouhý příběh, možná těch bojů bylo hodně, ale četlo se to vyloženě samo. Jen mi připadalo, jako bych ten příběh už četla - řekla bych že autorka spojila dva své příběhy a vznikl tento s Vilémem Dobyvatelem. Moc se mi to líbilo, tak jsem zvědavá na druhý díl

02.04.2020 5 z 5

Ráj Ráj Judith McNaught

Příběh byl opravdu moc krásný a dojemný, ale příběh s její sestrou se mi líbil o něco málo víc - asi na 100 stránkách autorka popsala krásný a hlavně zakončený příběh . Tahle kniha měla něco málo přes 400 stran, ale řekla bych, že tam snad ani nebylo řečeno všechno. Chyběl mi především nějaký pořádný epilog s její úžasnou rodinou. Taky mě celkem překvapovalo, že i na vzdory počtu stránek byl ten jejich případ obdivuhodně rychle vyřešen. Některé věci byly rozepsány na pár řádcích, a některé se zase strašně vlekly. Nějaké části bych určitě více rozepsala. Jinak se mi příběh moc líbil.

01.04.2020 4 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Kathleen E. Woodiwiss

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Kniha mě vůbec nebavila, více jak 400 stránek v podstatě o ničem - jen o únosu mladé pipi. Jak se chovala, to byla naprostá hrůza. Myslím, že se dostala na vrchní příčky mých nejméně oblíbených hrdinek, hrozně se divím, že po tom všem, co únoscům a vlastně i všem ostatním prováděla zůstala na živu. Bylo to strašně natahované, stačila by polovina stránek.
Pochybuji, že by mě kniha bavila více, kdybych ji četla v jiné době. Ale možná už jsem taky ovlivněná pochmurnou náladou celého Česka a svoje pocity si vybíjím na knize.

31.03.2020

Prokletá nevěsta Prokletá nevěsta Rexanne Becnel

Byla jsem nadšená. Kniha byla velice krásná, sice trochu smutná, ale krásná.
Jako druhorozená a ve své podstatě i nenáviděná dcera se nabídla, že se provdá místo své sestry, která ji jako jediná měla ráda, za muže, který dobyl jejich hrad. Z počátku to mohlo vypadat, že šla z bláta do louže, ale později se do svého manžela zamilovala....
Linda byla úžasná, sice nechápu, proč chtěla tolik stoupnout v ceně u své rodiny, obzvlášť u své babičky, když se k ní celý život chovali hůř než ke služce. Stejně by to nic nezměnilo.
Axton byl podle mě moc tvrdý a přísný na všechny kolem sebe, ale i na sebe. Trvalo mu trošku déle, než si uvědomil, co vlastně chce.
Nádherná kniha na jedno odpoledne, ale přišla strašně rychle zakončená, jen aby se neřeklo, ale strašně ráda bych se dozvěděla, co se stalo s ostatními postavami

27.03.2020 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Velice zajímavý a napínavý příběh. Asi jako většina knih Sandry Brown.
Záliby mladé generace jsou zde skvěle popsány, ale musím napsat, že mě to jako rodiče děsí. Kdyby tohle prováděli moje děti.....myslím, že si každý domyslí, co chci říct. Tahle kniha vyšla v mých pubertálních letech, ale takhle se snad nechovali ani ti nejlehkomyslnější volnomyšlenkáři té doby. Dnes bych se tomu možná nedivila, ale z velké části je vina také rodičů - myslím, že tam byla názorná ukázka.
Musím napsat, že na vraha jsem měla jisté typy a nespletla jsem se. Myslím, že asi od poloviny to muselo každého napadnout, ale samotný motiv nebo spíš podnět, který ho k motivu vedl - to byla hodně silná káva.
Kniha byla naprosto skvělá a já se nemohla odtrhnout, taky si myslím, že by mohla působit jako takový odstrašující případ a měli by ho číst všechny dívky od 15 let povinně. Doporučuji.

26.03.2020 5 z 5

Nataša se bojí lásky Nataša se bojí lásky Nora Roberts

Nádherný příběh, který chytne za srdce každého romantika.
Tuto knihu jsem nemohla dlouho sehnat. Naštěstí mám kamarádku, která má všechny Harlequinky, které na celém světě vyšly a knížku mi půjčila a stejně jsem ji později našla i na internetu.
Opravdu jsem byla nadšená. Je to sice trochu smutnější příběh, ale mooooc se mi to líbilo. Nataše trvalo strašně dlouho, než se k něčemu odhodlala, ale člověk se jí nedivil, když se dozvěděl, čím si na světě musela projít. Spencer se mi moc líbil, asi jako všichni hrdinové z romancí:-)
Tento díl se mi líbil o kousíček víc, než ten druhý, ale celkově si myslím, že se mi budou líbit všichni z celé rodiny (ale raději nebudu psát jejich jméno, ještě bych se do toho zamotala:-):-)) Krásné!

24.03.2020 5 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Další z mnoha knížek, které jsem milovala a usínala s nimi. Teď předčítám dětem, ale už nejsou do poslouchání tak zapálení jako dřív, tedy zatím ten starší. Možná čtu moc často. Vím, že to rozhodně není knihou, ale aktivním vyžitím.
Je to krásná knížka, kterou můžeme číst celý rok, "ale upřímně," kdo si přečte jen jednu pohádku? Za den jsme přečetla minimálně 10 pohádek a stejně to bylo málo. Nejraději bych přečetla celou knihu za jediný den:-)
S dětmi je to teď těžké, ale už zase brzy se vrátí dny, kdy budou o předčítání pohádek žebrat a tuhle knihu začneme číst znovu. Teď hodnotím jen za sebe, ale nemůžu jinak než plným počtem:-) Doporučuji!

24.03.2020 5 z 5

Dědic hraběte z Grevillu Dědic hraběte z Grevillu Kat Martin

Příběh byl krásný, ale strašně smutný. Ponurý osud hrdinů s ponurým dětstvím. Jinak se to ani popsat nedá, i celý děj na mě ta působil - smutně a ponuře.
Sice to bylo takový neotřelý styl, prostě zase něco nového, ale díky tomu deprimujícímu ději, to na mě velký dojem neudělalo. Kniha se dobře a rychle četla (až na ten pomalejší rozjezd), ale asi si ji znovu nepřečtu. Sice to skončilo dobře, protože se to od červené knihovny očekává, ale opravdu jsem čekala, něco, co by děj trošku vesele oživilo, nějaký střípek naděje...bohužel nic. Prostě to bylo krásné, ale na mě velice smutné

23.03.2020 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Kniha mě bohužel vůbec nepotěšila, někdy to bylo vyloženě utrpení. Podle mě byla kniha absolutně o ničem, pořád samé cestování a hledání drahokamů...
První díl se mi moc líbil, druhý taky nebyl špatný, ale třetí díl podle mě za moc nestál. Taky mě moc mrzelo, že to Lisa Jackson jako sérii nějak pořádně nepropojila. Bylo to sice o sourozencích, ale hrdinové prvního dílu se tam už neukázali. Hrdinové z druhého dílu se tam sice mihli, ale žádný velký dojem to na mě neudělalo, prostě celá trojka podle mě postrádala všechny emoce a to pouto které drželo Morwennu a Therona pohromadě, tam vůbec nebylo.
Ten konec, jestli se tak tomu dá prostě říkat, se mi vůbec nelíbil. Chtělo by to ještě pár stránek na úplně zakončení a Carrick mohl dopadnout trošku lépe.
Minule si s tím dějem autorka mnohem více vyhrála a taky vím, že její ostatní knihy jsou výborné:-) Každá kniha nemůže být dokonalá:-)

20.03.2020 1 z 5