petraj30 petraj30 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Ještěže tahle kniha existuje. Mého syna už unavili všechny knihy, které jsem s ním za poslední týden v karanténě přečetla, tak už jsme vzala i knihy ze železné zásoby a na horší časy. Další nádherná kniha z mého dětství, na kterou se nedá zapomenout. Podlaha, dort a roztržené kalhoty jsem přečetla nesčetněkrát a ještě častěji pustila v televizi. Už se mi o tom i zdá:-).
Jsem moc ráda, že můžu předávat dál. Jsou to pohádky, které nikdy neomrzí:-)

18.03.2020 5 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Příběh byl o něco málo slabší než první díl, ale i tak to bylo povedené. Byla to taková detektivka zasazená do středověku, prostě řádná dávka napětí s prvky romantiky.
Morwenna se mi moc líbila. Celou dobu jsem si říkala, že s Carrickem to bude nakonec přece jen trošku jinak, tak jsem zvědavá, co mě čeká v příštím díle a Theron… no asi další chlap, do kterého jsem se zamilovala:-):-)
Na jméno vraha jsem opět neměla štěstí, podezírala jsem každého muže, takže i chvíli samotného vraha:-)
Kniha se mi líbila, jen mě trochu mrzelo, že se tam neobjevili hrdinové z prvního dílu a taky bych přidala stránku nebo dvě Morwenně a Theronovi. Doufám, že ve třetím díle se mihnou všichni hlavní hrdinové.

18.03.2020 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Pěkná a vtipná kniha. Jak už bylo psáno pode mnou Julia Quinn ráda propojuje série. Ráda jsem si zase přečetla o Bridgertonových a dokonce se zde mihla i má oblíbenkyně lady Danburyová.
Kniha se dobře četla i hlavní dvojice byla k sežrání, bylo to opravdu velmi vtipné, ale mnohem silnější dojem na mě zanechala již zmiňovaná série Bridgerton. Nevím čím to je, ale tahle série pro mě nemá konkurenci a u této spisovatelky už nebudu asi schopná číst jiné knihy. Je mi to moc líto, ale pokračování číst nebudu:-(

17.03.2020 4 z 5

Ocet Ocet * antologie

Další knížka plná užitečných rad do domácnosti a dalšího využití, asi nejvíc se mi bude hodit v kuchyni a v domácnosti. Někdy jsem až žasla nad tím, jak může mít obyčejný ocet širokou škálu využití. Knížku mohu jedině doporučit

16.03.2020 5 z 5

Tři hastrmani Tři hastrmani Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížečka na kterou jsem zapomněla, asi proto, že jsem se v dětství topila v mnoha krásných knížkách a jedna se mezi nimi ztratí:-) Teď předčítám svým dětem, protože už i nás vyhnali do karantény a uzavřely školky:-(. Kraťoučké příběhy o třech vodnících nám krásně zpestří nudné dny. Velká škoda že nebyl natočen večerníček podle těchto pohádek. Je tu devět příběhů, pro každého vodníka tři, ale syna nejvíce zaujal vodník Česílko. Mohu jedině doporučit!!!

16.03.2020 5 z 5

Večeře v horách Večeře v horách Sandra Brown

Někdy až moc přeslazený příběh, sice trochu smutný, ale čtivě a poutavě psaný. Byla to pro mě trochu jiná a někdy až moc romantická Sandra Brown. Bylo to o něco málo lepší než první díl, ale zase mnohem smutnější. Celkově si myslím, že ty krimi příběhy jí jdou lépe, ale jako zpestření nudného dne...proč ne?

16.03.2020 4 z 5

Ostrov divokých snů Ostrov divokých snů Jude Deveraux (p)

Velice rozmanitý a zajímavý příběh, ani na chviličku jsem se nenudila. Četla jsem s očima vytřeštěnýma a hltala napínavý děj. Bylo to trochu přitažené za vlasy a něco působilo jako sci-fi, ale bylo to čtivě napsané, takže by tomu i člověk věřil:-) Některé knihy nemají ani jeden příběh, ale tato kniha vydá rovnou za 10 příběhů. Takový netypický příběh s troškou romantiky.

14.03.2020 4 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

Ne že by to byl nejlepší díl, ale díky intrikám, podvodům a penězům to knihu povzneslo na vyšší úroveň. Ano, bylo někdy překombinované a hodně přitažené za vlasy, ale nic podobného jsem nikdy nečetla, takže to pro mě bylo rozhodně originální téma.
To co ubíralo příběhu body byla samozřejmě Josefína. Rozmazlenějšího fracka jsem ještě neviděla nebo o takovém nečetla. Pokud měla nejlepší učitele, tak ji měli naučit slušnému chování, obzvláště pokud vystupovala jako princezna. Chudák Sebastian. V minulých dílech se choval jako suchar, ale tohle si opravdu nezasloužil.
Taky to mohla spisovatelka nějak stylově zakončit nějakým společným epilogem pro všechny Griffiny.
Bohužel si od autorky nic nepřečtu. Její knihy mě nezaujaly. Myslím že na úroveň ostatních spisovatelek to nemá.

13.03.2020 2 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství Suzanne Enoch

Byla to příjemná změna oproti předešlým dílům. Ten začátek byl trošku nudnější, ale od poloviny se to zdárně rozjelo a na konci jsem se od srdce zasmála (to jsem překvapila sebe sama). Předchozí díl mě tolik nenadchl.
Sarala nebyla typická anglická slečinka, ale někdy to dost přeháněla. Shay se mi ze sourozenců líbil zatím nejvíc. O největší zpestření se ale zasloužili delegáti z Číny.
Zbývá mi poslední díl, ale mám trochu obavy, protože Sebastian je takový bručoun a působí jako suchar...

12.03.2020 3 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Knihy Sandry Brown mám moc ráda. Četla jsem zatím krimi příběhy a v celku mě zaujaly. Tento příběh je jen samá romantika od začátku do konce, ani žádná zápletka. Nějak mi to k ní ani nesedělo. Příběh by sám o sobě špatný nebyl, ale byl bez nápadu. Podobný příběh napsala Nora Roberts, ale byl mnohem lepší a propracovanější.
Ještě mě čeká druhý díl, kde se to celé uzavře.
Dám tři hvězdičky, ale jen proto, že mám autorku v oblibě.

11.03.2020 3 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

Tento příběh mě velice zklamal. Trochu jsem čekala, že s hodnocením půjdu dolů, ale netušila jsem jak moc.
Zatím všichni z rodu Griffinů nevědí, co chtějí a Karo jsem snad ani nepochopila. Tváří se, že něco chce, ale ve skutečnosti chce něco jiného. Přišla chvíle, kdy jsem si bláhově myslela, že dostala rozum a ejhle, ona zbaběle uteče. Bylo řečeno, že je chytrá, ale už i její hloupé sestry mi někdy přišly chytřejší i když se chovaly jako husy.
Takový rádoby vtipný příběh, ale mě neoslovil. Skoro se bojím pokračování...

10.03.2020 1 z 5

Svůdkyně Svůdkyně Susan Johnson

Příběh byl hodně podobný těm, které autorka píše - čili na "jedno brdo." Jediné, čím byl příběh trošku okořeněn byla přítomnost indiánů a nesmím zapomenout na Floru. Ta trošku vybočovala z řad hrdinek Susan Johnson. V každé knize, které jsem měla možnost číst byli obletováni muži, tady byla středem pozornosti Flora.
Erotiky tam bylo na mě už trochu moc a hlavně to působilo jako sci-fi.
Nebylo to špatné, ale četla jsem lepší.

09.03.2020 3 z 5

Vzpomínka Vzpomínka Jude Deveraux (p)

Hodně silný příběh, ještě i teď se mi trochu klepou ruce....
První část se hodně vlekla, když to konečně přešlo na další část, byla jsem z příběhu unešená, ale ten konec druhé časti mě opravdu hodně zklamal. I když to muselo tak skončit, byla jsem hodně otřesená. Třetí část dávala do pořádku předešlé dvě a nějak se to zakončovalo...Dopadlo to dobře, ale vlastně strašně smutně.
Vypadá to, že moje hormony se již nikdy neuklidní a já budu nad silnějšími příběhy prolévat potoky slz. Právě proto asi nikdy nedokončím "Čtenářskou výzvu." To by mě asi odvezli na odvykací kůru do Bohnic.:-):-)
Dám plný počet, ale tenhle příběh už nebudu schopná podruhé číst

07.03.2020 5 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Byl to takový lepší průměr.
Nell mi připadala strašně naivní, občas to se vším přeháněla a zlobila se na všechny kolem sebe. Prostě taková osudem znuděná slečinka, která neví co chce - alespoň to dokázala přiznat a nejen sama sobě.
Na druhé straně Valentin... to taky byla kapitola sama o sobě. Prostopášník, který tahá Nell z prů… problémů:-)
Trošku mě štvalo, že do posledních deseti stránek, nacpala autorka všechno, co se dalo - to přepadení mohla naplánovat dřív, ale to je jen další z mnoha mých názorů.:-)
Nebylo to sice špatné, ale je to kniha, na kterou během pár dní zapomenete.

06.03.2020 3 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Gayle Callen

Moc jsem tomu nevěřila, ale kniha byla celkem pěkná. Jen tam bylo splácáno dohromady všechno možné.
Rebeka byla spíš ztřeštěná a Julian se vyhrocené situace snažil uklidňovat. Bylo to celkem vtipné.
Možný SPOILER
Konečně jsem narazila na knihu, která mladé hrdiny zavede na místa, kde si budou muset vydělávat vlastníma rukama. Měla jsem možnost nahlédnout na skutečnost, která se nikomu z aristokratických rodin nezamlouvá. Bylo výstižně popsané, co všechno musí pracující lid a hlavně za jakých podmínek snášet.
Byla to skoro taková pohádka Pyšná princezna bez Pyšné princezny:-)
Doufám, že budu mít možnost přečíst si další dvě pokračování.

05.03.2020 4 z 5

Tajemství dámy Tajemství dámy Jo Beverley

Bohužel mě příběh vůbec nezaujal. Možná mi nesedí styl psaní této spisovatelky. Četla jsem několik jejích knih ze série Mallorenů, ale zaujal mě jen jeden příběh a to "Falešné zásnuby."
Vím, že její knihy mají vysoké hodnocení, ale tyto knihy nejsou můj šálek čaje.
Dám tři hvězdičky, protože je to vlastně můj problém, že tuto sérii nečtu:-)

04.03.2020 3 z 5

Hrdina z Vysočiny Hrdina z Vysočiny Hannah Howell

Velmi povedený příběh. Soužití s takovými dětmi musela být radost sama o sobě, občas měli vtipné připomínky.
Jsem moc ráda, že se zde objevila Elspeth a Cormac (můj nejoblíbenější díl). Mám ráda všechny z Rodu Murrayů, ať už pokrevních nebo přiženěných. Jejich příběhy mi vždy zvednou náladu. Tady byl konec úplně kouzlený a to hlavně kvůli dětem, moc jsem se nasmála. Tak doufám, že další příběhy budou taky skvělé.
P.S. Jen by mě zajímalo, kolik bude ještě dílů, protože se tam objevuje čím dál víc potomků a ostatních dětí:-)

03.03.2020 5 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Jak už to tu bylo několikrát psáno pode mnou, bylo to opravdu "Exkluzivní."
Moje úvahy, jak příběh asi pravděpodobně skončí se měnily tak často, jako se posouvá sekundová ručička na hodinách, ale samotný konec...ten by do mých nekonečných návrhů nezapadl.
Už samotný název knihy napovídá, že hlavní aktérem bude vtíravá novinářka nebo reportérka. Bohužel, lidi jako je Barrie neumím hodnotit kladně, zato Gray se mi moc líbil. Jeho vlastní příběh se znázorňoval postupně, ale neúplně. Až na "konci" vyplula na povrch všechna tajemství najednou.
Sandra Brown strašně ráda rozděluje "konec" a "konec," takže i po přečtení posledního slova můžete dostat infarkt:-):-). Příběh na někoho může působit dojmem, že skončil "otevřeným koncem," ale potom by se vytratil ten správný efekt a nedostavil by se šok.
Knihu si určitě v budoucnu přečtu, tak snad mě žádný infarkt nečeká, ale u téhle skvělé autorky člověk nikdy neví:-):-) Mohu jedině doporučit!

01.03.2020 5 z 5

Místo nejtemnější Místo nejtemnější Amanda Quick (p)

Moc pěkně napsané. Mladé dámy to v té době neměly jednoduché, tak jsem moc ráda, že žiju ve 21. století a leccos si můžu jako žena dovolit.
Celá série byla hodně povedená, ale doporučuji číst s delším časovým odstupem. Od této autorky si dám na chvilku pauzu, protože čeho je moc, toho je příliš. Není to v žádném případě urážka, ale při častém čtení vám začnou její příběhy splývat.
Hlavní dvojice byla opět skvělá, nasmála jsem se při jejich rozhovorech a ty čtyři mladé dámy neměly chybu, teď si tak říkám, kdo komu korigoval život.
Sice bylo jasné, jak příběh skončí, ale knihu jsem stejně neodložila dřív, než jsem přečetla poslední stránku. Celou sérii si určitě znovu přečtu, ale jak už jsem psala, později:-)

27.02.2020 4 z 5

Vezmu si tě Vezmu si tě Jayne Ann Krentz

Další romanticko - detektivní příběh. Moc mě to bavilo.
Emma byla sice trošku víc ztřeštěná a občas "střílela dřív než mířila", proto bylo k popukání sledovat jejich trefnou výměnu názorů. Edison byl hrdina s kladnými vlastnostmi, přesto všechno bych se o něm ještě ráda něco dozvěděla.
Mě se příběh líbil, ale žádnou velkou spojitost se Sochou Afrodity jsem tam nenašla ( jméno spisovatelky a její knihy mi jako dostatečné propojení nepřijde), přesto to byl velmi povedený příběh, ale musím napsat, že od této autorky jsem četla jeden román, který se tomuto nápadně podobal, ale to mi vůbec nevadilo

26.02.2020 4 z 5