petraj30 petraj30 komentáře u knih

Cibule Cibule kolektiv autorů

Další skvěla kniha, za kterou jsem opravdu ráda. Překvapilo mě jakou širokou škálu využití může obyčejná cibule mít, ale u nás v domácnost se nejvíce využije ve zdraví - například si vyrobím sirup proti chřipce nebo nachlazení, bude mě to stát minimum a zabere lépe než léky zakoupené v lékárně

05.02.2020 5 z 5

Sůl Sůl Lumír Kaděra

Kniha mě velice zaujala. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a spoustu rad, jak sůl správně využít a to nejen v domácnosti. Pro mě je kniha k nezaplacení

05.02.2020 5 z 5

Rodinné dědictví Rodinné dědictví Nora Roberts

Pěkný nápaditý příběh, ale v první polovině knihy se nic moc nedělo, teprve druhá půlka mě zaujala.
Megan se mi moc nezamlouvala hlavně ze začátku, i přesto, co si prožila. Její švagrové mě bavily víc, nebyly tak uzavřené a podezíravé. Nathaniela jsem si zamilovala okamžitě, stejně jako ostatní hlavní hrdiny ze série - to by se to vybíralo :-)
Všechny si našli toho svého vyvoleného. Teta Colleen bude jejich čestná stráž. Jsem ráda, že tady dostala více prostoru a mohli jsme se dozvědět ještě něco z dob dávno minulých.
Tohle byl ve své podstatě takový dovětek k celé té minulosti.
Jak už se psalo v komentářích pode mnou, byl to krásný pohádkový příběh, ale příběh Suzanny se mi líbil o něco málo víc. Tady to začalo nabírat na intenzitě až ve druhé polovině knihy, proto srážím jednu hvězdičku. Celá série se mi moc líbila, ale ještě tam byly nějaké věci nedořešeny

05.02.2020 4 z 5

Ztracený náhrdelník Ztracený náhrdelník Nora Roberts

První dva díly se mi vcelku líbili, ale kam se hrabou na tohle duo. Byla to naprostá nádhera, na konci jsem zase měla slzy v očích. Příběh Suzanny a Holta byl silnější než příběh Maxe a Lilah. Byla jsem hodně zvědavá na příběh Suzanny, být matka samoživitelka, dřít od rána do večera a se strachem, s čím se vytasí bývalý manžel.... hodně jsem ji obdivovala a Holt vnesl do jejího života světlo, tento příběh byl dokonalý
V prvních dvou dílech se hodně mluvilo o minulosti a vyvolávání duchů, ale teprve v téhle knize bylo vše vysvětleno a více to na mě působilo, asi proto, že Lilah a Suzanna byly Biance jaksi blíž (vzhledem i osudem) než jejich setry.
Tyto dva díly na mne udělaly obrovský dojem. Skvělé. Tak se moc těším na jejich švagrovou. Doufám že nebudu zklamaná po těchto dílech

04.02.2020 5 z 5

Záhadné útesy Záhadné útesy Nora Roberts

Romantika se vším všudy. Žádné drama, tedy žádné větší drama, jen romantika a relax. Co taky dělat, když venku prší a děti se oddávají odpolednímu spánku.
Příběh C.C. byl víc pohodovější. Jediné, co mě štvalo byla sice milá, ale potrhlá tetička Coco, myslím, že tak trochu manipulovala se všemi. Ve druhém díle mi tolik nevadila.
Druhý díl byl malinko akčnější a nebylo to jen svéráznou Mandy :-)
Je to celkem pěkná a hlavně odpočinková série. Už se těším na pokračování dalších dvou sester a doufám, že už konečně najdou ten poklad

03.02.2020 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Další napínavá kniha z pera mé oblíbené spisovatelky. Byla jsem napnutá od začátku až do konce, napětí od první do poslední stránky. Skvělé.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když mám občas averzi k novinářskému povolání, u knih tohohle typu to překousnu, protože, bychom asi stěží dozvěděli všechny perličky z vyšetřování na vlastní pěst.
Vraha jsem tušila od první vteřiny a mohu napsat, že jsem se nespletla. Ještě pár správných typů a můžu se přihlásit ke kriminálce :-) :-)
Hodně mě to bavilo.

02.02.2020 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Minulý týden můj syn objevil tuhle knížku u babičky v knihovně a tentokráte se do čtení a předčítání pustila naše babička. V knize najdeme i koledy a různé básničky s tématikou zimy a krásné pohádky. Samozřejmě největší krásu představují nádherné ilustrace, které přežívají celé generace a doufám, že přežijí i nás.:-)
Mému synovi je jedno jestli je léto nebo zima, strašně rád si pouští vánoční koledy a teď našel tuhle knihu. Myslím, že se máme na co těšit, protože v naší domácnosti bude Ladovská zima i když bude venku panovat léto:-)

02.02.2020 5 z 5

Svůdnice Svůdnice Catherine Coulter

Catherine Coulter mám celkem v oblibě, i když některé její hrdiny bych povraždila. To se ale netýká Rydera, ten mě vcelku bavil. Bohužel, tato kniha mě od autorky zklamala. Děj odehrávající se na Jamajce bych ještě překousla, ale (jak už to tu bylo pode mnou několikrát zmiňováno) když se děj přesunul do Anglie, začalo to pokulhávat. Sofii bych asi taky něčím majzla po hlavě - na Jamajce se chovala jako vzteklá čertice, ale jen co se dostala do Anglie, byla z ní ustrašená holka, tak mi alespoň připadala. Musím napsat, že jsem očekávala víc, ale rozhodně se těším na další - obzvláště na Sinjun

30.01.2020 2 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Výborná knížka pro děti. Vše je srozumitelně vysvětleno.
Syn se učí ve školce o počasí a tohle je skvělá pomůcka. Je jasné, že ve školce se učí vše jen okrajově a obecně, ale bude se to výborně hodit, až nastoupíme do školy.
Opět další salátové vydání naší knihovny - ale poslouží. Pro děti ideální poučná knížka.

29.01.2020 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Další z mých oblíbených pohádkových knížek a večerníčků, na které s láskou vzpomínám.
Při prohledávání naší staré knihovničky u babičky jsem objevila tuto knihu a s radostí si ji přinesla domů. Svým dětem to začnu číst později. Nevím jestli by ji teď pochopily.
U nás téměř vždy platí pravidlo "pokud se nám líbí obrázky - líbí se nám příběh," tak se moc těším, až se i já na chvíli vrátím do svého dětství:-)

29.01.2020 5 z 5

Tajnosti Tajnosti Jude Deveraux (p)

Krásný a čtivý příběh plný romantiky, a napětí.
Musím napsat, že jsem se v tom neustálém lhaní a převyprávěním příběhů podle sebe sama nějak nemohla zorientovat, nakonec to bylo ještě úplně jinak, tak jsem se to ani nesnažila moc pochopit:-):-). I přesto jsem si příběh užívala. Jsem moc ráda, že Cassi tu svoji skutečnou lásku našla - i když na ni musela tak dlouho čekat :-)

29.01.2020 4 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Hodně barvitý, zajímavý a hodně napínavý příběh. Jsem ve své podstatě ráda, jak to dopadlo, viníci byli potrestáni a všichni dostali to, co si zasloužili.
Řekla bych, že v těch knihách, co jsem zatím od Sandry Brown přečetla, to byla romantika kombinovaná s detektivkou, zato teď tam bylo romantiky poskrovnu a v popředí se držela napínavá detektivní zápletka a vůbec mi to nevadilo - řekla bych, že tady nebylo na milostné hrátky ani moc místa.
Napínavé opravdu od začátku do konce, i když si myslíte, že už je po všem, tak to nabere tak nečekané obrátky, že se nestačíte divit.
Becka jsem si oblíbila, ale jen když se zdržoval sám nebo v blízkost Sayre. Když se vyskytoval poblíž dvojice Hoylů, šli sympatie stranou. Na konci mě hodně překvapil.
Sayre se narodila jako slečinka a slečinkou zůstala, i přesto, že rodinu odsuzovala, jsem si k ní nenašla cestu. Připisuju jí k dobru, že to vydržela a zůstala. Já bych se otočila na patě a už by mě tam neviděli.
Možné SPOILERY:
Když už tam byla zmínka o manželce Chrise, tak to mohla autorka dotáhnou do konce a věnovat jí pár stránek. Střet, aby se manžílek kapánek zapotil a možná by nebylo na škodu, kdybychom se dozvěděli i postihu doktora a všech poskoků od Hoylů.
Jen malé připomínky...….
Celkově si myslím, že stálo zato si knihu přečíst. Je to jedna z těch lepších. Doporučuji.

28.01.2020 4 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Mooooooc se mi to líbilo a mooooooc jsem se u toho pobavila. Autorka to sice mohla skombinovat s vyprávěním z pohledu Kate, abychom se dozvěděli všechny třešinky, ale i bez toho byl příběh pestrý, žádná hluchá místa. Opravdu jsem si kolikrát přála ty jejich zážitky vidět na vlastní oči, někdy to bylo k popukání.
Škoda, že autorka nenapsala více dílů, to jsem i psala v minulých komentářích, protože postav tam bylo dost, možná tam začínal i nějaký nový vztah nebo víc než jeden...…
Tohle zakončení se mi líbilo snad nejvíc. Byla to chuťovka :-)

25.01.2020 5 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Další romantický a vtipný díl. Děj rychle utíká, jen mimořádně jsem narazila na hluchá místa, tak můžu být spokojená.
Pozor SPOILER:
Všechny tři díly, které jsem doposud načetla by byly dobře napsané jako samostatné knihy bez pokračování, ale uceleně tomu opravdu nerozumím, protože to na sebe vůbec nenavazuje. Tohle bych rozhodně nedávala jako třetí díl, protože se to odehrávalo během prvního dílu. Tento díl s určitými úpravami bych dala na první místo, aby ty tři zbylé knihy, které patří jednomu páru nechala pospolu. Ale je to čistě jen můj názor, možná bych na první místo dala Alexandru se Stevenem, tenhle jako druhý a úplnou třešinkou na dortu by bylo (jak už zde bylo psáno), kdyby i Billy se dočkal svého happy endu, takže ten bych dala jako šestý díl

Matthew byl od začátku velký sympaťák, jen bych řekla, že Drewovi hlášky měly věší jiskru a celkově byly trefnější. Možná to tady v hláškách řídila Dee. Tady konečně ukázala svou lidskou tvář, protože v minulých dílech připomínala drsňačku, co si ráda na něco hraje. Taky jsem se konečně dočkala a vidím prosit o druhou šanci i holky.
Tak se pustím do závěrečného dílu, uvidíme …..

23.01.2020 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Tak tenhle díl mi přišel ještě o malinko lepší než ten první. Ano, bylo to postaveno na stejných základech, ale líbilo se mi to víc.
Pozor SPOILERY- Jako v prvním díle, jde prostě o malé nedorozumění, které se vysvětlí až v poslední třetině. Špatně se pochopili a řádně si to nevyříkali a tak byl rozchod na spadnutí. Když se na to dívám zpětně, tak uvažuju, jestli se tohle může doopravdy stát - "já mluvím o koze a ty o voze" a přitom si to nevysvětlit? Ne, sbalím kufry a jdu. Aha, tak proto je tak vysoké procento rozvodů? No, ale kdyby si to vyříkali hned, tak na čem by se odehrávala celá série?
Taky tam bylo napsáno, že Dee už byla za Mattewa provdaná, ale to se odehrává, až ve 3 díle, tak doufám, že jsem nepopletla knihy a Bill mi nepřipadal takový blb jako v prvním díle. Asi proto, že z pohledu někoho jiného to vidíte jinak.
Moc se mi líbí, jak se spisovatelka dokáže vžít do role muže a ženy. S Drewem si pohrává víc, ty hlášky jsou úžasný, jako bych slyšela pubertální a chvástající mluvu svého mladšího sourozence : "Jsem Bůh, copak to nevíš?"
Je to vlastně blbost, ale moooooooooooc se mi to líbí :-)

22.01.2020 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Moc jsem se pobavila. Někomu to samozřejmě vadí, ale mně se velmi líbilo, jak Drew promlouvá k nám - ke čtenářkám a popisuje svůj příběh.
Mám ráda romantické příběhy a pokud jsou okořeněny vtipnými poznámkami a dialogy, tak se nechávám unášet příběhem a neřeším maličkosti.
Bylo to tak vtipně napsané, že i když chudák Drew trpěl, já se smála a užívala si. Vím, jak tyhle typy knih skončí.
Mně se to líbilo

21.01.2020 4 z 5

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Nádherný příběh plný lásky a romantiky. Po celodenním šišlání a předčítaní pohádek na mě tato kniha působila jako balzám, kniha od Lisy mě nikdy nezklame.
Možné SPOILERY
Holly na mě chvílemi působila (hlavně na začátku) jako matróna, hlásající heslo "Mravnost nade vše", takže jsem úsměvně obracela oči v sloup. Ale jak se dalo očekávat, po přestěhování k Zachovi se postupně začala v chování měnit i Holly.
Zach na mě ze začátku nepůsobil moc světově, hlavně ta scéna před tím plesem byla trochu drsnější, ale díky Hollyině trpělivosti roztál a ukázal své srdce. Jen bych se hrozně ráda dozvěděla, jak dokázal nashromáždit takové množství peněz.
Nakonec jsem tušila, že se tam ještě může objevit George a budou spolu rozmlouvat, ale netušila jsem za jakých podmínek, proto jsem byla velmi překvapená, jaký způsobem se tam objevil a co všechno se může ještě stát.
Byla to prostě nádhera, která mě vzala za srdce.

20.01.2020 5 z 5

Abeceda Abeceda Miloš Holas

Krásná knížka s nádhernými obrázky a básničkami pro každé písmeno. Syn se začíná učit a poznávat některá písmena a s takovou knížkou to jde samo. Skvělé pro předškolní věk

17.01.2020 5 z 5

Čítanka pro nejmenší na celý rok Čítanka pro nejmenší na celý rok Jiří Miškovský

Další krásná knížka, tuhle jsem dostala při nástupu do školky a doprovázela mě po celé roky až do školy. Kniha obsahuje básničky říkadla a pranostiky na každá měsíc v roce a k tomu krásné známé pohádky. Teď se syn ve školce začal učit o měsících a ročních obdobích a k tomuhle je kniha ideální. Doporučuji

Česká čítanka pro nejmenší Česká čítanka pro nejmenší Michal Černík

Naše úplně první knížka, ze které jsem svým dětem (tedy nejprve synovi) začala číst. Krásná říkadla, básničky, povídačky a samozřejmě krásné pohádky, které musí každý znát. Doporučuji