petraj30 petraj30 komentáře u knih

Velká kniha říkadel Velká kniha říkadel neznámý - neuveden

Tuto knihu si oblíbil můj syn a teď je to oblíbená kniha mé dcery. Mohla bych číst, zpívat a recitovat od rána do večera. Knihu doprovázejí krásné ilustrace, které se nám moc líbí.
Pro nejmenší děti ideální

30.12.2019 4 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Tento příběh byl o něco málo lepší, než díl předchozí, ale pořád to podle mě nebylo žádné veledílo. Vím, že to spisovatelka umí mnohem líp.
Tato série mne příliš neoslovila, i když pochází z pera mé oblíbené spisovatelky a má celkem vysoké hodnocení. Podle mě těmto příběhům něco chybí a nebo naopak přebývá - možná to je až velký nadbytek sci-fy a magie nebo je to něco jiného. Prostě mi to opravdu nesedlo, ale přesto vím, že tato série má své příznivce

19.12.2019 3 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Kniha se mi moc líbila. Byla plná lásky a napětí.
Kiera mi byla od začátku hodně sympatická, na rozdíl od její nezdárné sestry, která myslela jen na sebe a Kelan mi raky přirostl k srdci - no ale to jeho dlouhé obviňování - vždyť taky nebyl žádný svatoušek.
Konec bych zase o pár stránek prodloužila, protože tam nebyly zmíněny všechny osudy vedlejších postav a nevím, zda se k nim spisovatelka vrátí v dalších knihách, které budou mít svůj vlastní příběh.
Od této spisovatelky jsem četla zatím jen detektivky, a proto jsem byla zvědavá na její historické romány a zklamaná jsem vůbec nebyla. Moc se těším na další pokračování této série, stejně tak na další detektivní příběhy

17.12.2019 4 z 5

Princ z Powys Princ z Powys Julia London (p)

Nesnáším nedočtené knihy, ale tohle se opravdu nedalo. Hrdinka byla neuvěřitelně naivní, no spíš blbá, a to je ještě v rámci možnosti slušná nadávka. Je mi to moc líto, ale zabalila jsem to asi ve čtvrtině knihy.
Jestli hrdinka přijde k rozumu nevím, ale podle toho, co jsem doposud měla možnost načíst, bych tipla, že ne a bohužel musím napsat, že mě to ani nezajímá.
Princi musím dát jednu hvězdičku, ale spíš ze soucitu, proto že strávit s tím teletem zbytek života? …..

12.12.2019 1 z 5

Skandální sňatek Skandální sňatek Nicola Cornick

Popisek knihy mě v celku zaujal, ale bohužel. Často jsem přeskakovala, bylo tam příliš hluchých míst. Spoustu bych toho proškrtala, ale konec bych zase o několik stránek prodloužila, abychom se dozvěděli, jestli je taky potkalo štěstí.
Nell mi bylo velmi líto a opět zde byla ukázka, jaké dokážou být matky potvory.
Kit byl skvělý hrdina s kladnými vlastnostmi, ale na začátku mi přišel trochu moc krutý - sice se chtěl k Nell přiblížit, ale pro mě tam bylo moc ponižování.
Po druhé si knihu nepřečtu, ale je to škoda. Znělo to celkem slibně

11.12.2019 3 z 5

Srdce z Vysočiny Srdce z Vysočiny Hannah Howell

Řekla bych, že tohle byla jedna z těch povedenějších knih od HH, ale samozřejmě bych měla nějaké výtky - jako vždy.
Tess jsem si hodně oblíbila, stejně tak Revana, jen mi u něj na konci vadila jeho nerozhodnost a to, že se chopil příležitosti a utekl, což mě celkem zklamalo.
V závěrečné kapitole to bylo celkem úsměvné a velmi mě potěšila malá lest příbuzných.
Kniha byla pěkně napsaná, čtivá a napínavá bez hluchých míst. Sice to není ten top, ale tenhle příběh řadím mezi ty lepší

10.12.2019 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Na této knize jsem vyrůstala a četla jsem ji téměř každé prázdniny. Je doplněna překrásnými ilustracemi, které mi pokaždé vhání slzy do očí stejně, jako celý příběh. Díky této knize se pokaždé vracím zpět do dětských let.
Tuším, že tenhle "poklad" bude zajímat spíše mou dceru než mého syna, ale ještě chvíli potrvá, než ji bude moci patřičně ocenit.
Tuhle knihu doporučuji všem čtenářkám různého věku. Myslím, že každá dívka by tuto knihu měla mít doma a vychutnávat si ji plnými doušky

06.12.2019 5 z 5

Uklidněte toho parchanta Uklidněte toho parchanta David Vienna

Tuhla knihu jsem si koupila, protože mě překvapil název knihy. Samozřejmě pro ty co mají alespoň základ smyslu pro humor jistě pochopí.:-)
Kniha je opravdu vtipně napsaná, musím naspat, že takhle jsem se u knihy hodně dlouho nepobavila a oslovila i mého muže, který čtení vyloženě nesnáší.
Kniha je určená pro rodiče od nejmenších dětí po předškoláky a udává rady určitých situací, které mohou nastat. Kdyby bylo na mě, klidně bych do knihy přidala další rady a řešení, protože vysvětlování bylo opravdu bezkonkurenční :-)
Samozřejmě, že je kniha určena rodičům menších dětí, ale přečíst si ji může vlastně kdokoli, protože se určitě s chutí rádi pobavíte. Tato kniha pobavila i moji babičku :-) opravdu originál:-)

06.12.2019 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Čtivá a hodně napínavá kniha. Ani na chvíli jsme se nenudila.
Samozřejmě jsem od začátku tušila jméno vraha, ale jak to tak bývá, ke zvratům může dojít i na posledních stránkách. Byla jsem hodně překvapená, jak to dopadlo a všechno bylo opravdu vysvětleno až na úplném konci.
Musím napsat, že Claire byla pro mě od začátku záhadou, nevěděla jsem, co si mám myslet, protože byla hodně uzavřená a samozřejmě pořád lhala. I když jsem pochopila už na začátku, jaké tam asi budou kolovat vztahy, pořád mi jaksi unikala její opravdová osobnost a zcela jsem ji nepochopila.
Velmi zajímavý příběh a pro ty, co máte knihy této spisovatelky rádi, mohu vřele doporučit:-)

06.12.2019 4 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Kinley MacGregor (p)

Krásné zakončení celé série, sice to bylo trošičku slabší než předchozí díly, strach ani čest by mi nedovolili dát jen 4 hvězdy :-)
Hlavní hrdinové se sice od začátku nemohli vystát, ale později to byla láska jako v minulých dílech - prostě "ta pravá"
Trochu mě mrzelo, že nejsou všichni bratři pohromadě, ale tak to někdy chodí.
Jen na konec bych dala nějaký pořádný závěrečný epilog pro všechny sourozence a hlavně se všemi hrdiny z Bratrstva obecně.
Z celé série jsem byla nadšená, sice mi k přečtení chybí ještě jeden díl, ale ten mě určitě nezklame. Velmi ráda se pustím do čtení znovu. Škoda, že není víc dílů:-)

04.12.2019 5 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Pěkný a pohodový příběh na jedno odpoledne. Děj plyne rychle, vůbec se nenudíte, občas se usmějete - prostě, co víc si přát.
Oba hrdinové byli velmi sympatičtí a hodně je obdivuji za zachování chladné hlavy "v nouzi nejvyšší" - já bych se hned zbláznila:-)
Čekala jsem trochu jiný zvrat na konci, ale opravdu mě překvapil motiv.
Příběh se opravdu dobře čte, jediné mínus dávám za velmi rychlý konec, pár stran bych určitě přidala, ale jinak skvělé

03.12.2019 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

I druhý díl byl poměrně zdařilý, ale řekla bych, že na jedničku to nemá.
Isabel mě ze začátku trochu štvala, ale nebylo to tak vyhrocené jako u jiných hrdinek v knihách podobného typu. Nick byl úplně jiný něž jeho bratr- byl podle mě takový milejší a vstřícnější.
Hodně mě překvapilo, že byl napsán i třetí díl s Julianou, ale bohužel nevyšel. Je to škoda, protože si myslím, že Juliana byla velmi vtipná a chtělo by to nějaké pěkné zakončení sourozenecké trojice a jejich poloviček, tak doufám, že u nás v knihovně seženu originál

02.12.2019 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Celkem mě zarážel počet stránek. Říkala jsem si, že to budu číst 2 dny, ale byla jsem velmi mile překvapená, četlo se to samo, nebylo tam nic navíc.
Opět se zde setkáváme s hrdinkou, která nemá obličej a postavu jako za žurnálu, ale je to prostě obyčejně neobyčejná dívka. Sice mě svým chováním ze začátku štvala, ale ve společnosti Gabriela se z ní stával úplně jiný člověk, totéž platilo i v opačném případě. Z Gabriela se stal člověk s velkým srdcem.:-)
Byl to kouzelný příběh a já jsem opět uchvácená. Velmi se těším na další pokračování a doufám, že se opět setkám s hrdiny tohoto dílu.
Obrovská škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček. Překrásné. Doporučuji!

26.11.2019 5 z 5

Podvedený vikomt Podvedený vikomt Julia London (p)

Velice zajímavý a netradiční příběh. Oba hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí, zejména Will, velmi se lišil od ostatních hrdinů obdobného žánru - všechno se snažil řešit v klidu a čestně, takže to byla velmi příjemná změna oproti "rozmazleným slečinkám":-)
Velmi se mi líbilo, jak každý si našel svou druhou polovičku a nikdo nezůstal sám. Na konci bylo vše pěkně vysvětleno a "práce žen" vyřešena. Sice byla kniha v některých místech celkem zbytečně natahovaná, ale kouzlo příběhu to neohrozilo.
Opět při mém štěstí jsem sáhla po posledním dílu, tak se budu těšit na ty předchozí:-)

25.11.2019 4 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Catherine Coulter

Pěkný čtivý příběh, ale to jak se choval Douglas?.. To byl prostě výsměch se vším všudy. Já chápu, že láska je slepá a Alex mu taky občas dávala kapky, ale podle mě to bylo málo.
Přijde mi, že téměř všichni hrdinové CC se chovají jako ufňukané slečinky a myslím, že kdybych je vyvraždila všechny, asi by kvůli mě obnovili trest smrti:-):-)
Tony byl naprosto skvělý a je velká škoda, že nedostal více prostoru nebo samostatnou knihu. Dalším příjemný rozptýlením byla Sinjun - její vtipné komentáře opravdu neměli chybu, od srdce jsem se zasmála.
Postupně si přečtu celou sérii, tak doufám, že se tam budou chlapi chovat, alespoň trochu normálně

21.11.2019 3 z 5

Šance na lásku Šance na lásku Suzanne Enoch

Od této spisovatelky jsem četla 3 knihy, předešlé dvě mě vůbec neoslovily, ale tahle kniha se mi celkem líbila, začátek mi sice přišel nemastný neslaný a takový zamotaný a často jsem si pokládala otázku "proč?" Ale potom se to začalo pěkně rozjíždět.
Moc se mi líbili hlavní postavy. Jen by mě zajímalo, jak dopadli vedlejší postavy včetně "milé tetičky" - ten konec bych více rozepsala a nebylo tam vysvětleno plno věcí, které jsem na začátku nepochopila.
Ale byla to celkem pěkná knížka, až na nějaké nesrovnalosti

20.11.2019 3 z 5

Zrozená z hanby Zrozená z hanby Nora Roberts

Poměrně zdařilý příběh. Jen Shannon se mi zpočátku moc nezamlouvala - byla nepřístupná, uzavřená a rozhodnutá nedát nikomu a ničemu šanci, ale jsem velmi ráda, že změnila svůj postoj. Na příběh Murphyho jsem se moc těšila, protože mi byl od prvního dílu velmi sympatický, jen mi bylo líto, že musel na tu svou čarodějnici tak dlouho čekat:-)
Byla jsem moc ráda, že tam byli postavy z minulých dílů.
Bez duchovna bych se celkem obešla, i když to nenarušovalo celkový příběh, ale opět by to chtělo pořádný závěrečný epilog se vším všudy.
Celá série byla (až na nějaké drobnosti) moc pěkně napsaná. NR je úžasná spisovatelka a já se budu velmi těšit na další její knihy

18.11.2019 4 z 5

Zrozená z ledu Zrozená z ledu Nora Roberts

Na příběh Brianny jsem se velmi těšila, ale bohužel jsem se trochu nudila a to hlavně ze začátku. Řekla bych, že tam bylo splácáno všechno dohromady a popisováno téměř vše na co pomysleli.
Brianna byla v některých situacích až moc klidná na rozdíl od nevyzpytatelné Maggie. Sice byl děj klidný a člověk zde vyloženě vdechoval pohodu, ale byl to takový stereotyp.
Začalo se to rozjíždět asi od poloviny, při jejich cestování jsem se nasmála. Některé dialogy byly úžasné, ale teprve konec byl naprosto kouzelný. Velmi se mi líbilo, jak Gray prozřel - to nemělo chybu.
Jednička byla podle mě živější, ale dvojka má určitě taky své čtenáře. Tak to završíme trojkou, abych to měla kompletní

15.11.2019 4 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Velmi zajímavý a netradiční příběh. I když žijeme v moderním světě, stále někde - především ve velkých městech můžeme vidět rozdělení společnosti - boháči a obyčejní lidé, kteří nic nezdědili a na život si vydělávají poctivou prací a právě toto zažila hrdinka Maggie.
Maggie neměla lehké dětství, proto se chovala velice nevyzpytatelně, jako taková neřízená střela a vlastně chápu, proč se tak chovala k Roganovi. O takové hrdince jsem ještě nečetla a bylo to příjemné zpestření, proto taky docházelo k mnoha vtipným dialogům.
Velmi se těším na další díl, na příběh Brie i hrdinů z minulého dílu a taky tak trochu doufám pokračování vztahu matka - dcera.
Nora Roberts krásně popisuje přírodu a okolí, i teď mám chuť tam s rodinou zakotvit:-)

14.11.2019 5 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Pěkný příběh plný romantiky, ale bohužel i násilí, Ainslee a její sourozenci neměli lehké dětství, pokud se to dětstvím dá vůbec nazývat, ale bohužel na ní se to podepsalo nejvíc - taková nespravedlivá nenávist, teprve po poznání Gabela konečně zažívá šťastné chvilky.
Nemám moc ráda bitvy - takže jsem přeskakovala, naštěstí to nebylo tak dlouhé. Byla to další pohodová kniha na jedno odpoledne od mé oblíbené autorky

12.11.2019 4 z 5