Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl nám víc osvětluje život v Nížinách,
dozvídáme se i víc informací o pětadvacítce.
Četlo se to zase velmi dobře, téměř tak dobře jako první díl.

15.09.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem si prvně četl anotaci, znělo to zamotaně a o knihu jsem se víc nezajímal.
Pak mi ji půjčila sestra a při čtení jsem si uvědomil, že mé první přehlédnutí byla chyba, velká chyba.
Nápad mi připadá docela originální, děj pěkně utíkal a kniha byla zábavná. K tomu navíc česká autorka?
No prostě tohle se povedlo :)

15.09.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čekal jsem asi trošku víc, ale nejspíš jsem měl přehnané očekávání podle hodnocení. Navíc jsem napřed viděl seriál, což mě jistě ovlivnilo.
Nicméně se mi většina příběhů líbila i když Gerald není zrovna takový simpaták, jak jsem čekal :D

15.09.2022 4 z 5

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

(SPOILER) No,

jako myšlenka, že přiletí nadřazená rasa a začne buzerovat není vůbec špatná.

Nicméně nějak moc mě to nevtáhlo do děje, a ten konec to bylo fakt na depku :D

PS: prosím vysvětlete mi, proč vládcům vadilo, že se zabíjeli zbytečně zvířata, když věděli že za necelých 100 let zanikne celá planeta? ...:) to je mi záhadou

Ale pořád to byl Clarke. za mě 3,5*, tak zaokrouhlím na 4 :)

15.09.2022 4 z 5

Kladivonoš Kladivonoš Graham McNeill

(SPOILER) Kniha mě bavila.
Na začátku divoši s bronzovými meči, kteří se starají jen o svůj píseček a na konci jedenáctka spřátelených zemí kteří čelí zelenému moři Orků :)
Napsané spíš jednoduše, ale četlo se to dobře a jsem zvědavý na další díl :)

21.08.2022 4 z 5

Chováme kozy – chytré hlavičky v zájmovém chovu Chováme kozy – chytré hlavičky v zájmovém chovu Ann-Marie Hagenkötter

Knihu evidentně psala paní, která kozy bere jako psa nebo podobné zvíře.
Což je milé ale podle toho ta kniha vypadá.
Podle mě je v ní užitečných informací asi jako v průměrném článku na internetu, tedy nic moc.
Hodně řeči o tom jak postavit plot nebo ohledně procházek ale o velikostech obydlí, výběhu, množství krmení atd skoro nic. A o využití mlíka nebo tak vůbec nic.
Takže pro mě osobně naprosto zbytečná knížka.

15.08.2022 1 z 5

Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti Jak přežít konec civilizace aneb Cesta k soběstačnosti Magdalena Vožická

Moc jsem nevěděl, co od knihy čekat. Nakonec to bylo milé překvapení a mě právě ta část s Jindřichem bavila.
Velkou část rad a návodů znám, ale hodně pro mě bylo nových.
Jen u těch zvířat jsem měl pocit, že tam žádné osobní zkušenosti nejsou a je to trochu dramatické ( slepice nesou i v zimě, i když méně a záleží na druhu. A neznám nikoho, kdo čistí denně králíky :) )
Ale kniha celkově super a hned mě to navnadilo koupit si další podobnou.

09.07.2022 5 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Arthur Charles Clarke

Taková trochu jednoduchá záležitost, která neurazí a nenudí.
Dá se říct, že to vzal autor hodně zeširoka a probírá dost věcí kolem, takže děj rychle uteče.

01.06.2022 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

V Prachu vše směřuje ke konci, ale k jakému je až do posledních stránek docela záhada, protože v sile 1, které stále hraje prim se situace značně změnila. Část knihy je vlastně detektivka :)
Podle mě velmi slušné zakončení, navíc děj je rovným dílem jak v silu 1 tak v silech 17/18 :) Dále spoiler!
Jen mi přišlo, že mohl být trochu lepší poměr mrtvých/zachráněných. Když to tak vezmu, padlo celé silo 1 a ze sila 18 přežilo kolik? 2% lidí ..... a nevím jestli by stovka lidí dokázala vytvořit životaschopnou populaci :)

24.05.2022 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) Druhý díl byl pro mě trochu méně zábavný než Silo, nicméně podle mě skvěle doplnil potřebné informace a ačkoli jsem dříve neměl moc rád knihy kde se poskakuje v čase sem a tam, tady jsem s tím problém neměl.
A celkem důležitě ukáže že i ti v sile 1 co tahají za nitky, to nemají zrovna růžové....

24.05.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě dobrá kniha,
kdy se postupně dozvídáme více a více "zakázaných" informací a tvoří se nám obrázek momentálního stavu světa.
Mám rád když nějaký hrdina má úkol u kterého musí projít různá místa kde žije, a autor má možnost popsat svůj svět.

23.04.2022 5 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Kniha nebyla špatná.
Nicméně proti předchozím dílům bych řekl že to byla trochu nuda.
Při čtení prvního dílu jsem byl vtažen do děje mistrovským způsobem.
I druhý díl mě značně citové zasáhl, i když tam bylo trochu moc blbosti. Ale v tomto případě mi přišel den takový lineární, roztažený...jako by autor nevěděl kam se vydat. Trochu jsem se těšil konce, nakonec byl ale řekněme přiměřený, i když žádné terno to taky nebylo.
Ale celkově pořád dobrá kniha, která má nevýhodu že ji předcházela nedostižná vteřina poté.

30.03.2022 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

No
Byl to děs
Chtěl jsem zkusit tolik chváleneho autora, naštěstí jsem si vybral krátkou knihu, ale i tak jsem měl fakt problém to dočíst. Přitom nápad byl super.
Ale to asi vše. Poslední třetinu knihy už jsem přeskakovala a doufal jsem že konec to zachrání..no nezachránil.

06.03.2022 1 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ano jak je již xkrát zmíněno, už to nebylo úplně takové žůžo, a značně labilní velká část hlavních hrdinů mi šla trochu na nervy. Ale špatné to nebylo.

19.02.2022 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Čte se to dobře.
Základní myšlenky jsou rozhodně hodnotné a moudré.
Nicméně je třeba na to pořád pohlížet jako na pohádkové příběhy.
Ale určitě všem doporučuji

08.02.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Super pokračování ve stylu prvního dílu.
Má to trochu pomalejší rozjezd, nicméně v tomto díle není až tak důležitý boj v aréně, ale spíš pohled na celkovou situaci v Panemu. Jak už to u druhých dílů bývá, spíš je to příprava na 3. díl.

05.02.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knížka je fakt super, víc asi není co dodat.
Není divu, že i filmy jsou hodně povedené, jelikož až překvapivě přesně dodržují knihu.

29.01.2022 5 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Do čtení se mi moc nechtělo, protože první díl byl podle mě luxusní a tedy jsem očekával snížení kvalit, což se také potvrdilo. Nicméně i tak to byla dobrá kniha, která na mě působila až moc reálně a i nějaký čas po dočtení jsem uvažoval, coby kdyby....

29.01.2022 5 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

(SPOILER) Byl jsem na tento kousek hodně zvědavý, jelikož hodně lidí ho považovalo za nejlepší gamebook. Takže když konečně bylo k mání druhé vydání šel jsem do toho.
Výsledek je docela dobrý. Styl psaní ala parodie je fakt suprovní, příběh i postavy taky dobré. řekl bych, že souboje tu byly někdy spíš až na škodu ( modrý něco jako chlap to jsem musel švindlovat jinak bych se dal asi nikdy nedostal) a taky bez toho lesa bych se obešel. Konec je vymyšlený taky dobře, přesněji řečeno konců je tady mnoho, ale jen jeden končí něčím malým, žlutým a kulatým :)

11.01.2022 4 z 5

Zelenina pod sklem a fólií Zelenina pod sklem a fólií Ingrid Gabriel

Při zakoupení této knihy jsem čekal rady a návody na pěstování zeleniny ve skleníku.
Ve zkutečnosti by se ale kniha měla jmenovat skleníky 100x jinak.
80% knihy zabírá popis různých skleníků, foliovníků atd.
Jedině na konci je pár stran co se věnují pěstování, pěkná a přehledná tabulka.
Navíc celá kniha je ve stylu eko pěstování, ale autorka pořád všude cpe desítky zakoupených přípravků, jsou sice eko, ale přijde mi to celkem divné.
Takže 2*, při jiném názvu mohly být 3,5* :)

11.01.2022 2 z 5