rafan65 rafan65 komentáře u knih

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Tato kniha mě nějak nechytila nemohl jsem se začíst a ani děj mě osobně moc neseděl. Pokud srovnám knihu a seriál musím uznat že filmaři odvedli dobrou práci. Ve čtení dalších dílů zatím pokračovat nebudu, nechám tomu nějaký čas a uvidím.

27.07.2024 3 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Pěkná kniha která je zároveň také vzpomínkou na krásný film. Tyto počiny které pan Svěrák vytvořil jsou protkané lidskostí a ke čtenáři promlouvá jako krásný příběh plný vážných i veselých scének. Moc pěkné doporučuji.

21.07.2024 5 z 5

Žhavé slunce Mexika 2. část Žhavé slunce Mexika 2. část Karl May

Tak pomalu se blíží finále tohoto příběhu, tento díl to neskutečně zamotal. Jsem hodně zvědavý jak to autor zvládne nějak rozumně ukončit aby to mělo hlavu a patu. Doufám že konec nebude otevřený. Takové příběhy nesnáším, člověk něco čte a nakonec zjistí že příběh zůstává neukončený a může si tam dosadit co chce. Tak uvidíme.

01.07.2024 5 z 5

Žhavé slunce Mexika 1. část Žhavé slunce Mexika 1. část Karl May

Tak jsem po nějaké době sehnal další díly tohoto příběhu, znovu jsem spokojen. Tentokrát se děj odehrává v Mexiku ve kterém probíhá nelítostný boj o život, plný chamtivosti a intrik. Četlo se to pěkně a hned jdu na druhou část.

20.06.2024 5 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Hodně pěkné a vtipné čtení jako všechny předchozí knihy této autorky. Jenom škoda že jde o krátký příběh. No nevadí mám připravený ještě jeden díl této série.

02.06.2024 5 z 5

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Tentokrát jsme sáhl po historické detektivce od pana Stanislava Češky a udělal jsem dobře. Kniha mě mile překvapila, celkový pohled na život našich předků je zajímavé čtení a pokud beru v potaz že místa kde se děj odehrává velmi dobře znám tak oto mě čtení vtáhlo víc do děje. Jsem hodně spokojených a budu v této série pokračovat.

21.05.2024 5 z 5

Nevychovaný džentlmen Nevychovaný džentlmen Bill Jeffers

V těchto brakových příbězích nesmí čtenář hledat žádný velký kumšt. Jde vyloženě o odpočinkové čtení které kolikrát nemá logiku. Za mnoho to nestalo ale mě se u těchto jednohubek pěkně relaxuje.

26.04.2024 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Jsem celkem rozpolcený, nějak mě tato kniha nenadchla. Není to úplně špatné ani žádný trhák. Nebudu chodit kolem horké kaše, kniha mě osobně nesedla.

10.04.2024 3 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Asi jsem čekal něco jiného, nemohl jsem se začíst. Dobrodružné příběhy mám rád ale příběh musí mít spád. To ovšem není případ této knihy, je to velká škoda námět je dobrý ale bohužel výsledek je hodně slabý.

17.03.2024 3 z 5

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

Sbírka krátkých povídek, některé jsou parádní a některé slabší. Jako celek tuto knihu hodnotím kladně, mám dojem že některé jsem už četl, asi už vyšly v jiných knihách. Jde o lehkou oddechovou četbu.

03.03.2024 3 z 5

Léčka Léčka John Kirby

Tento příběh mě osobně moc nebavíl, děj mě připadá nezáživný a nemohl jsem se začíst. Tento druh westernů nemám rád, série obsahuje mnohem lépe napsané příběhy.

02.03.2024 3 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Další příběh této série je opět hodně dobré čtení. Děj znovu čtenáře vtáhne do příběhu a nepustí. Musím přiznat že jsem narazil na perfektní čtení které mě osobně hodně baví. No uvidím co bude následovat, docela se těším.

28.02.2024 5 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Taková akční pohádka ale mě osobně hodně bavila. Nad příběhem který autor dokázal napsat, nesmí člověk moc přemýšlet a nechat se unášet dějem. Tady je možné úplně všechno a to mě prostě baví. Těším se na čtení dalších příběhů Dirka Pitta.

20.02.2024 5 z 5

Xaver má strach Xaver má strach Miloš Jura

Příběh který je podstatou této knihy není až tak špatný ale zpracování je opravdu hodně ubohé. Takové množství soudruhů co každá stránka obsahuje je opravdu hodně. Nakládat je do vagónů tak mě asi jeden vlak nestačí. No prostě komunistická agitka jak prase.

04.01.2024 2 z 5

Vrah policistů Vrah policistů Per Wahlöö

Hledal jsem knihu dvou autorů do Výzvy a vzpomněl si na tuto kdysi populární partnerskou dvojici. Pěkná policejní detektivka, stejně jako ostatní příběhy této série. Tahle konkrétní patří asi k mým nejoblíbenějším, ale doporučuji přečíst celou řadu. Výborné čtení!

08.01.2023 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Je to druhá kniha ze série Sigma Force,kterou jsem přečetl a klidně můžu napsat že Písečná bouře první kniha ze série je výborná a Mapa z kostí je přímo vynikajíci. Mám rád historii, hlavně evropskou, takže toto téma mne oslovilo. Určitě budu Sigmu číst nadále.

03.01.2023 5 z 5

Ryzlink ostrý jako nůž Ryzlink ostrý jako nůž Věra Fojtová

Příběh kapitána Otakara Kuby a Lenky pokračuje dalším hezkým případem. Znovu pěkná a poklidná detektivka která se četla moc pěkně. Pachatele jsem odhalil už po polovině knihy ale vůbec mi to nevadilo. Při čtení těchto příběhů dýchá na člověka pohoda a vůně vína.

22.12.2022 5 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Detektivka která se četla moc pěkně. Autorka napsala knihu která má všechny atributy které čtenář žádá. Neschází napětí, humor a trocha romantiky. Při čtení se člověku v hlavě odvíjí obrázek zrající vinice zalité sluncem a chuť skvělého vína. Tento kraj mám hodně rád a každý rok ho navštěvují.

14.12.2022 5 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Dle mého gusta, jde o náhled na dílo Pink Floyd celých čtyřiceti let existence. Knihu doplňují fotografie a obrázky, z nichž mnohé pocházejí z osobního archivu Nicka Masona a zachycují nejdůležitější okamžiky života skupiny. Je to inteligentní, originální a sebekritické vyprávění o rockovém bandu, který se stal legendou.

20.04.2022 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Tato kniha stejně jako ostatní knihy J. Rollinse byla vskutku napínavým dobrodružstvím. Rozhodně se nejedná o jednohubku, protože těch informací ke zpracování je tam opravdu dost. Od Rollinse jsem jako první četl Amazonii, která mě dostala a tak jsem se trochu bál toho, že další kniha od stejného autora bude zklamání. Ale naopak dávám palec nahoru!

22.12.2021 5 z 5