rafan65 rafan65 komentáře u knih

Případ podivného gombíku Případ podivného gombíku Stanislav Češka

Opět jsem velmi spokojen, kniha se četla moc pěkně od příběhu jsem se nemohl odtrhnout. Pokud autor udrží nastavenou laťku mám ke čtení novou sérii. Takové napínavé čtení které dokáže člověka upoutat mám moc rád.

23.05.2024 5 z 5

Rukojmí z Bella Vista Rukojmí z Bella Vista Jiří Svetozar Kupka

Zase jeden z lepších příběhů majora Zemana. Tento díl má ten správný náboj, není tam takové množství politické agitky jak ve většině případů. Četlo se to pěkně a dobře jsem se bavil.

03.04.2024 4 z 5

Nikdo mi neunikne Nikdo mi neunikne John Kirby

Paní tak toto je opravdu hodně vydařený western. Partička pěkně hnusných zabijáků, jeden mladý šerif, dvě unesený krásný ženský, jeden starý traper a tlupa Apačů na válečné stezce. Tak tohle je osazenstvo tohoto příběhu který všem milovníkům westernů doporučuji.

14.02.2024 5 z 5

Cesta pomsty Cesta pomsty John Kirby

Celkem napínavé čtení které mě osobně vyhovuje. Westerny čtu rád a pokud příběh nepostrádá hlavu a patu tak se moc těším na další dobrodružství. Tak uvidíme jaký bude další díl.

13.02.2024 3 z 5

Poslední autobus do Woodstocku Poslední autobus do Woodstocku Colin Dexter

Vcelku pohodová detektivka která má dobře vymyšlený příběh. Jediné co mě vadilo je opravdu hodně překombinované rozuzlení příběh. Tolik různých variant jsem opravdu ještě v žádné knize nezažil. Myslím že je to velká škoda protože z rozuzlení příběhu se stává blamáž ve které se čtenář začíná ztrácet.

13.02.2024 4 z 5

Síť démonů Síť démonů Jason Dark (p)

Pohádka pro dospělé ale četlo se to celkem dobře. Pokaždé se divím kde autor chodí na nápady k těmto příběhům. Asi má hodně nápadů když dokázal napsat tak obsáhlou sérii.

11.12.2023 4 z 5

Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím Kapitán Exner uvádí: 7 příběhů s tajemstvím * antologie

Vcelku dobře napsané povídky které mají jeden společný aspekt, zločin. Různí autoři a každý má svůj styl psaní. Několikrát jsem přemýšlel která povídka mě asi nejvíce oslovila, vyhrála povídka Modrý kvíteček. Tyto antologie moc v lásce nemám ale občas nějakou přečtu.

04.12.2023 4 z 5

Poslední cesty obou Quitzowů I. Poslední cesty obou Quitzowů I. Karel May

Knihu jsem přečetl ještě jednou a musím uznat že není tak špatná jak jsem uvedl ve svém prvním komentáři. Karel May napsal jenom knihu která je dějem zasazená do jiné doby jak jsme zvyklí.

29.11.2023 4 z 5

Hrdelní příběhy z Prácheňska Hrdelní příběhy z Prácheňska Vladimír Šindelář

Kniha je pěkně napsaná a velmi dobře se četla. Historie kriminálních činů je zajímavé čtení ze života našich předků. Autor popisuje průběh jednotlivých činů hodně barvitě a jejich vyšetření do detailů. Všechny případy jsou zajímavé a moc hezky histiricky doložené.

03.03.2023 5 z 5

O čarodějích a čarodějnicích - díl II. O čarodějích a čarodějnicích - díl II. Alfons Bohumil Šťastný

Druhá část pohádek se nese ve stejném duchu jako první kniha. Některé pohádky jdou lepší, některé slabší ale jako celek pěkné čtení. Je to jiné pojetí jako u pohádek jaké čteme dětem večer před spaním. Stojí určitě za přečtení.

18.02.2023 5 z 5

Café Rosé Café Rosé Zbigniew Safjan

Další příběh Kapitána Klosse zavádí do Turecka. Děj je dobrý a čte se pěkně.

18.09.2022 5 z 5

Smrt komára Smrt komára Jaroslav Velinský

Tento příběh je mnohem slabší než předchozí díly. Začátek knihy je hodně nezáživný, děj se odvíjí skoro pořád v továrně a mezi soudruhama a jejich pracovním nasazením. V druhé polovině knihy se to rozjede a konec je dobrý.

27.07.2022 4 z 5

V žáru noci V žáru noci John Dudley Ball

Stará dobrá detektivka která se zabývá nenávisti bělochů k černému policistovi. Moc pěkně napsaná kniha která je napínavá od začátku až do konce. Určitě stojí za přečtení.

09.03.2022 5 z 5

Musíš mě zabít Musíš mě zabít Eva Kačírková

Původní česká detektivka je série která má pěkné knihy a knihy slabší. Tato kniha patří mezi ty slabší a dost nezáživné. Docela jsem se přemáhal abych to dočetl.

28.12.2021 3 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Tato kniha je decela nuda. Asi jsem čekal víc díky tomu že Tomáš jako dětský herec byl úžasný. Tato kniha mě už tak úžasná nepřipadá.

27.12.2021 3 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Opět moc pěkná kniha, četla se parádně má napínavý příběh který má náboj a akci. Určitě přečtu další díl série.

19.08.2021 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Moc pěkná kniha no prostě klasa.

11.12.2019 5 z 5

Stříbrný důl. Stříbrný důl. John Kirby

Hromada stříbra a k tomu jedna absolutně šílená ženská, neřešitelný problém. Pokud je ženská intrikánská mrcha a ovládá všechny kolem sebe průšvih je na světě. Každopádně jde o celkem napínavé čtení.

14.02.2024 4 z 5

Santana Santana John Kirby

Tento příběh mě nějak moc nenadchl. Příběhy o agentech zamotané do westernů mě osobně neberou. Neříkám že celý příběh je špatný to určitě není, pasáže kdy Santana bojuje proti banditům jsou napínavé ale jako celek tuto knihu hodnotím jako slabší díl.

14.02.2024 3 z 5

Rozbroje v Coloradu Rozbroje v Coloradu John Kirby

Klasické téma pro westernové příběhy. Jeden nenasytný rančer který se snaží za každou cenu sebrat pozemky svých sousedů. No a jeden džentlmen který se bude snažit aby jeho plány překazil. Samozřejmě tam nesmí chybět jedna mladá a krásná žena. Jak to dopadlo?

14.02.2024 4 z 5