rafan65 rafan65 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Poměrně obsáhlá kniha, jejíž děj by se vešel i do poloviny. Ke knize jsem se několikrát vracel, protože jsem ji vždy pro její nezáživnost po pár stránkách odložil. Osobně preferuji větší a komplikovanější zápletky, protože lépe vtáhnou do děje. Upřímně, čekal jsem víc...

12.02.2022 2 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Četlo se to pěkně, příběh který čtenáře musí bavit. Humorné scénky střídají napínavé sekvence, lidská tragédie a děsivý konec. To je zhruba zhrnutí této moc pěkné detektivky.

13.06.2024 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Jsem opět spokojený, Josefína Divíšková znovu nezklamala, perfektní čtení které čtenáře hodí do pohody. Zápletka je trochu slabší, zato humorných pasáží obsahuje tento díl spoustu, to mě osobně vyhovuje. Tyto odlehčené knihy mám hodně rád čtou se krásně a člověk se zasměje.

16.03.2024 5 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Napínavý příběh který má úplně všechno co jsem od pěkné knihy čekal. Tyto detektivky které se odehrávají v dostihovém prostředí mají své kouzlo a jako laik jsem se dozvěděl spoustu věcí o kterých jsme neměl ani tušení. Takže jsem spokojen a knihu doporučuji.

29.12.2023 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Tentokrát marně přemýšlím kdy jsem tuto knihu četl naposledy, asi hodně dávno. Příběh je opět moc pěkný jako všechny od pana Eduarda Štorcha. Čas od času se k těmto knihám vracím a prožívám znovu skvělá dobrodružství která autor ve svých knihách popisuje. Pěkné čtení které milovníka dobrodružství musí bavit.

27.10.2023 5 z 5

3x kapitán Exner poprvé 3x kapitán Exner poprvé Václav Erben

Tři pěkné příběhy kapitána Exnera které jsem už několikrát četl. Tyto knihy jsou prostě moje srdcovky. Pan Václav Erben je mezi autory tehdejší doby v krimi žánru absolutní jednička.

28.09.2023 5 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Pěkné a vtipné čtení které jsem pojal jako jednohubku. Josefína je veselá kopa a řešení vraždy bere jako hru která má jednoduchou zápletku. Škoda že příběh není delší.

08.07.2023 4 z 5

Slunce, seno, erotika Slunce, seno, erotika Petr Markov

Tak tato kniha už je slabší ale pořád se člověk zasměje. Nemá to smysl srovnávat z filmovou verzi oboje je dobré. Každý člověk má svůj vlastní styl který rád čte a není fér některý žánr upřednostňovat. Takže slušné čtení které má určitě své příznivce.

16.05.2023 4 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Tak tato kniha mě docela dostala. Četla se pěkně a některé pasáže mě motaly hlavu, za žádnou cenu jsem nemohl zjistit kdo je ta zrůda. Konec mě úplně sestřelil, to jsem teda nečekal. Je pravda že Věra mě napřed připadala jako ( totálně neschopný a ukňouraný spratek) nakonec se projevila jako statečná žena. Takže jsem spokojený a budu hledat další knihy této autorky.

13.04.2023 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Kniha nic moc, čekal jsem naprosto něco jiného. Filmová verze je opravdu mnohem lepší, má velmi dobré herecké obsazení a příběh je mnohem napínavější a rozmanitější. Nemůžu si pomoct ale tato kniha mě hodně zklamal.

12.04.2023 3 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Tato kniha je moc pěkná ale zároveň hodně děsivá. Příběh mladého Hannibala je smutnou epizodou jak se člověk po traumatickém zážitku mění ve zvíře které vraždí vrahy své malé sestry. Opravdu hodně děsivá kniha ale stojí za přečtení.

08.04.2023 5 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

První případ Oty Finka je docela napínavé čtení které je prošpikované úžasným humorem Jaroslava Velinského. Moc pěkné čtení a skvělá zábava.

09.03.2022 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Bylo to pohodové a mírně napínavé čtení. Středověké krimi pana Vondrušky prostě neomrzí. Spisovatel popisuje znamenitě dění na Moravě, kam sice sahala pravomoc krále, ale byla i otupena olomouckým biskupem. Děj je tak znamenitě propletený, že nenechá čtenáře v klidu, dokud se v závěru nedoví, kdo byl pachatelem. Ve finále byl strůjcem zločinu opět někdo jiný, než jsem předpokládal.

06.12.2021 5 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Moc pěkná kniha. Pokud ji porovnám z velmi známým seriálem tak je opravdu hodně zajímavá. Při čtení knihy si může člověk dosadit tváře herců kteří v seriálu hráli a tím kniha dostává novou tvář a čtení je super. Určitě budu číst ještě další 2 díly.

06.02.2021 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Krásně napsané, při čtení této knihy člověk prožívá znovu útržky filmů které jsou natočeny podle knih pana Šabacha. Suroví styl psaní tohoto autora mě neskutečně sedí, jeho knihy může člověk číst pořád dokola a stále se parádně baví. Je velká škoda že autor zemřel celkem brzy, mohl ještě napsat pár takto pěkných knih. Každopádně knihu doporučuji, kdo tohoto autora ještě nečetl má šanci najít něco nového.

11.02.2024 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Od pana Josefa Škvoreckého jsem už dlouho nic nečetl, tak jsem se rozhodl pro starého dobrého poručíka Borůvku. První kniha příběhů obsahuje několik povídek, některé jsou parádní a pár trošku slabších. Jako celek tuto knihu hodnotím kladně, mám ji rád.

03.02.2024 4 z 5

Muž pod vlastním dohledem Muž pod vlastním dohledem Ivan Kraus

Krátké povídky které mají spíše vážnější podtext a moc jsem se při jejich čtení nebavil. Od pana Krause mám radši jeho humorná dílka která jsou podle mého mnohem lepší. Pokud se rozhodnete pro tuto knihu určitě nečekejte smršť při které se budete smíchem propadat za břicho.

23.10.2023 3 z 5

Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější * antologie

Další pěkný výběr strašidelných povídek které jsou celkem vkusně sestavené do této knihy. Některé povídky jsou opravdu zvláštní, jiné zase hodně dobré. U těchto antologii se prostě pokaždé objevují dílka různé kvality a záleží na čtenářích jak je zaujmou. Já tento výběr hodnotím celkem kladně a jsem spokojen.

20.10.2023 4 z 5

Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Dva případy kapitána Exnera - Znamení lyry / Poklad byzantského kupce Václav Erben

Znamení lyry je trošku slabší příběh,Poklad byzantského kupce je super. Škoda že pan Erben nenapsal těchto detektivek mnohem víc. Jde o krásné příběhy plné osobní elegance Michala Exnera.

15.10.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Poklad byzantského kupce / Bláznova smrt Václav Erben

Dva příběhy které jsem četl několikrát a pokaždé jsem hodně spokojený. Postavy i prostředí mě osobně sedí, kapitán Exner děj zvýrazní svým šarmem a elegancí. Tyto knihy čtu v různých časových intervalech a pokaždé jsem spokojený. Mám pocit že perfektně sedí do doby kterou popisují.

08.10.2023 5 z 5