roman9276 roman9276 komentáře u knih

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Bohužel ani s třetím pokračováním se tady nekoná žádnej zázrak. Knihy naneštěstí postrádají wow efekt odhalení vraha, který mě nutěj pomalu ani nedýchat jak jsem napnutej a tady se to prostě neděje. Postavy jsem si po třetím dílu nijak extra nezamiloval a nemyslím si, že se to kdy stane. Lháři, lháři byl nejlepší díl z celý série o Charlie, kde se vyskytuje opět zajímavá zápletka. Opět mě baví brutalita jednotlivých vražd. Vyšetřování a příběh už tolik ne.

10.09.2020 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tak já ti ty vole nevim. Rozjezd knihy velice slušnej, plusový body za drastický části, který rozhodně přidávaj na atraktivitě týhle detektivní série. Jenže to je bohužel jediný pozitivum, co se o knize dá říct. Autorka by se měla věnovat jedný lince a jednomu pachateli. Úplně zbytečně tady kombinovala několik kriminálních linek vyšetřování, a to bohužel způsobilo, že sice tady působila brutalita činů, ale o pachatelově minulosti jsme se toho zase tolik nedozvěděli. Ačkoli se jedná již o druhý pokračování, tak nedokážu s postavama nikterak soucítit a pokud by je všechny pozabíjeli, bylo by mi to úplně buřt. Nicméně mi ještě dost vadí, jak jsou všichni v práci strašný nejky. Jako sorry ty vole, ale všude je nějakej kretén, tudíž tady ta jedna velká policejní happy family působí hodně nereálně. Na sérii ale nezanevřu a rovnou se pustim do dalšího dílu.

04.09.2020 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

(SPOILER) Na rozjezd detektivní série musim říct, že docela slušný. Zápletka se mi moc líbila svojí originalitou a hlavně mi udělalo radost to, že ke konci se nekonaltypickej happyend. Trochu neoriginální postavy, vyšetřovatelka chvílema nejlepší, chvílema nemotora, to bylo prazvláštní, když chceš ozvláštnit postavu vyšetřovatele, tak přidáme rodinnou tragédii a opět zde byl šéf/náhradní otec to tomu nasadilo korunu. Trochu mě mrzel místama roztahanej děj a ukvapenej konec. Ale další díl si rozhodně přečtu.

24.08.2020 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Boží zakončení série. Marissa mě hodně potěšila a nebojim se říct, že se jedná o nejlepší díl celý série. Romantická linka, která je nenásilně vpasována a zároveň se okolo ní celý děj netočil, jak jsme zvyklí z mnoha knih, byla příjemná. Dost dlouho jsem loboval za Anarchisty a Nova byla moje nejoblíbenější postava a měla hodně originální schopnosti, dal bych si říct s takovym darem. Celkově autorka tady vystavěla skvělej svět a dokázala lidem přiřknout úžasný síly, některý obyčejný, některý hodně specifický a některý totálně boží. Děj mě bavil od začátku do konce, i když za konec bych půl hvězdičky strhnul. Epilog jsem si musel ty vole přečíst dvakrát, než mi to docvaklo, co se to tam sakra stalo. Božsky zakomponovaný, ale na jednu stranu, je to finální díl a mě to dost naštvalo, protože bych tam ještě jednu kapitolku, co navazuje na epilog rozhodně ocenil, takhle byla skoro zbytečná a s moc otevřenym koncem.

24.06.2020 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Hlavním bodem knížky je tajemství. Parta kamarádů a jedna celebrita a každá postava něco před ostatními tají. Je to o každodenním boji se svými pocity, vnitřními démony, strachu, ale i o lásce a síle přátelství. Jednoduchá oddechovka, která se dá zhltnout velice rychle, ale autor nám tady naservíroval něco víc, než americký teenage drámo na road tripu. Nejsem sice cílovka, proto jsem z knížky nebyl tak odvařenej, jak bych asi býval byl před 10 lety, ale našel jsem si v tom to svoje. Jsou tady momenty, který mě hodně překvapily, ale i momenty, kdy jsem měl chuť na postavy křičet, že jsou úplně stupidní. Jen mě mrzelo, že konec, teda alespoň pro mě, byl dost očekávanej.

12.03.2020 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Pokaždý, když čtu něco od Neila Gaimana tak mám takovej zvláštní pocit. Nevim, jestli mě semele ta atmoška daný knížky nebo to, jak je knížka napsaná, ale prostě něco tam je. Někdy jsem měl pocit, že po mně autor hází random nějaký věty, který nemaj s dějem nic společnýho, ale to je prostě Gaiman. Občas tam ta omáčka jak se kdo tváří nebo cítí není potřeba, ale na druhou stranu jsou ty postavy tak okrajově líznutý, že bych je chtěl znát víc do hloubky. Autor nás nechává spoustu věcí si domyslet, proto asi kdybych neviděl seriál, tak by mě knížka nebavila. Seriál je daleko barvitější a spousta věcí je tam jinak, ale po 3 letech čekání, kdy člověk neví, jak to dopadne, jsem byl rád, že jsem se vrhnul na knížku.

28.02.2020 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Když jsem měl loni čtecí krizi, tak se mi dostal do rukou Losos v kaluži a já byl nadšenej. Když jsem pak četl InTyMně, tak jsem věděl, že mě to bude bavit a taky bavilo. Ale Panda v nesnázích? Ou maj god!! Chvilku mi teda trvalo než jsem se začetl, ale přibližně od poloviny jsem se nemohl odtrhnout! Šíleně napínavej děj, kdy od chvíle, co matka Pandy dojela do Itálie, jsem nestíhal ty vole valit voči a měl jsem hrozný nutkání přeskakovat řádky (ale vydržel jsem), jak jsem byl zvědavej. Úplně něco jinýho než jsem od Markéty čekal a hrozně moc doufám, že autorka dodrží tradici a jakmile začne padat ze stromů listí tak Martině Lukášový vyjde nová knížka.

25.11.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Mňam do pí**. Po předchozí YA knize tohle byla přesně tasprávná volba. Krev, úchylárny a napětí celou knihu. Mein gott já jsem teda nadšenej, mělo to hlavu i patu. Začátek jako klasická detektivka, která se točí od sexuálně motivované vraždy až přes klasický vyšetřování, až po je je hlavní podezřelej vlastně vůbec vinnej? Pořád jsem čekal, kde bude ten nadpřirozenej nádech, kterej se v Kingovkách tak často vyskytuje a v poslední třetině jsem ho dostal. Od konce jsem čekal trochu víc, ale promyšlený to bylo skvěle a hlavní záporák byl vyobrazenej velice dobře.

26.08.2019 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Jakooo bylo to dobrý, ale přesně je tady znát, že autor tuhle knihu zamýšlel jako poslední, ale byla tak obsáhlá, že ji rozdělil na 2 díly a proto je tohle taková předehra k očekávanému konci. Oproti předchozím dílům totok bylo slabší a už to začíná bejt utahanější, doufám, že si poslední díl dojem napraví. Stále mě svět dračích jezdců baví a jsem napnutej jak to sakra dopadne.

07.08.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Přiznám se, že první díl se mi líbil o trošíček víc, vyvolal ve mně daleko víc emocí. Ale zase se to četlo tak lehce, že jsem to zhltnul skoro hned. Tady mi Daniel lezl trochu na nervy, přišel mi až moc ufňukanej, ale chápu, že když člověk žije s takovým otcem, se kterým Dani, tak prosadit svůj názor, vůli nebo odvahu musí být dosti těžké. Vztah mezi klukama se více prohlubuje a fakt mě to bavilo. Poslední stránky jsem přímo hltal a hrozně rád bych věděl, jak to s klukama, jejich láskou a jejich kamarády bylo dál.

20.06.2019 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tohle byla parádička. Sice pro děti mládež, ale druhej díl byl snad ještě lepší než předchozí. Rád jsem se vrátil do tohohle kouzelnýho světa pohádek a tentokrát jsme se setkali se sněhovou královnou, mořskou čarodějnicí a s mnoha dalšíma. Fakt mě to bavilo, zase jsem si užil pěkný dobrodrůžo, chvílema to bylo dost napínavý, ale ten konec? Jako vážně? Životně nutně potřebuju další díl!

08.03.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Přebral je totálně boží! A vlastně i ilustrace i ty povídky! Jedna z nejhezčích knížek, který máme doma. Šest předělaných pohádek. Některý ucházející, ale většina mega úžasnejch. Fanoušci šesti vran a světa Grišů si nemůžou nechat ujit.

10.02.2019 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Sérii nástrojů smrti jsem si zamiloval. Všechny díly jsem zhltnul za nějaký tři tejdny a vlastně nechápu, proč jsem to tolik let neustále odkládal. Konec teda za mě byl trošku slabší, nevim, čekal jsem od toho něco víc. Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo, ale osudy některejch postav zvlášť ke konci mě zamrzely. Ale fakt mě to bavilo! Cassandra Clare prostě umí a já jsem jí vděčněj, že vymyslela tenhle úžasnej svět.

27.01.2019 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Iko byla jedna z mejch nejvíc oblíbenejch postav v Měsíčních kronikách. Když jsem zjistil, že o ní bude vycházet komiks, tak jsem byl mega natěšenej. Tak moc rád jsem se zase vrátil do tohohle světa a s touhle přidrzlou androidkou se slabostí pro módu a hezký chlapy mě to o to víc bavilo.

02.01.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Bla bla bla romantika, klišé tady, klišé támhle. Tohle čtení asi neni pro mě. Nešlo se mi začíst a zase už přesně víte, jak to dopadne. Po dokonalym Posledním dopisu od tvé lásky a Než jsem tě poznala mi přijde, že fakt Jojo začíná psát takový polovičatý věci. Asi už nejsem cílovka.

26.11.2018 3 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Poprvý jsem četl knížku, kde někdo trpěl autismem, ale nebylo to vyloženě o něm. Je těžký starat se o člověka, který tímto trpí. Madonna se takhle každodenně stará o svojí mladší sestru Beyoncé (jména mě fakt rozesmály :D) a je to mega dřina, ale láska k sestře je silnější. Další postavou je Albert, který díky svýmu vypatlanýmu otci a bratrovi, to taky nemá vůbec jednoduchý. Netradiční love story, která mě chytla prakticky od začátku. Lehký čtení, který se dá sfouknout během pár hodin. Velkou chybou je nápis na přední straně knihy, kde to na vás křičí, jak to dopadne.

21.11.2018 4 z 5

Nějak jsem od knížky čekal úplně něco jinýho. Některý pasáže byly zajímavý, zvlášť ty o prokletí a hledání smrtky. Ale nemohl jsem se pořádně začíst, páč když už překonáte 200 stran a ono to pořád nefunguje, tak vás to vlastně baví o to míň. Konec celkem ušel, ale byl dost předvídatelnej. Nápad skvělej, ale autorka ho nedokázala, dle mýho, dostatečně využít.

13.11.2018 2 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Ze začátku jsem byl docela skeptickej. Jasně, červená knihovna, takže všichni víme, jak to dopadne. Moc "náhodnejch" setkání už bylo na mě nějak přespříliš, nevim, jestli jsem takovej cynik, ale za mě tohle pokračování rozhodně nejslabší a ani ten konec už to moc nezachránil.

30.09.2018 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Jak jsem se těšil, tak Jedna želva za druhou mě zklamala. Oukej, typickej Green, prostě dosadí jako hlavní postavu takovýho psychicky narušenýho divnotvora od čehož jsem si sliboval, že Aza bude ten fajn typ outsidera, kterej ten děj nakopne, ale to se tady jaksi nedělo. Celej děj je takovej nemastnej, neslanej a v podstatě žádná postava mi nepřirostla k srdci. Hezky se to čte, ale nějak mě to neuchvátilo.

13.09.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Naprosto skvělý čtení. Napínák od začátku do konce, prakticky hned mě to pohltilo a nepustilo do úplnýho konce, páč jsem byl celou dobu nervní jako prase, jak to s Ruth dopadne. Ukázka americký justice, kde ten jejich nastavenej soudní systém dokazování asi nikdy nepochopim. Když se člověk podívá kolem sebe, tak opravdu předsudky hejbou světem.

06.08.2018 5 z 5