roso.mak roso.mak komentáře u knih

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

No, zas tak nadupaný to nebylo.

Hlavní hrdina je ambiciózní pako, který má sotva na brambory, ale odmítá steak, protože pán chce přece lanýže. Ne, že by mu to vycházelo. Přestože autor knihu zasadil do budoucnosti, hlavní hrdina (černoch) stále řeší otrokářského otázku a tahá s sebou klíč od okovů své praprapra prababičky, který jí ukoval nějaký kovář (protože měl 3D scanner a dokázal oskenovat klíčovou dírku, předpokládám).

Jednání hlavního hrdiny i ostatních hrdinů dost často není přirozené, aby vznikaly thrillerove situace, ignorují logiku i fakta.

Srovnání na obálce, že kniha je něco mezi Prvních 100 a Akta illuminae, dává smysl. Akta illuminae jsou napínavé, i když mají své díry prvních 100 stojí za houby. Číst se to dá, ale pověst si to nezaslouží.

22.08.2020 2 z 5

Adaptace Adaptace Jeff VanderMeer

Asi nejpřehlednější díl trilogie. Kdyby to bylo psané stejným stylem a bylo to zkrácené tak na 10% objemu, byla by to velmi zajímavá kniha. Rozhřešení je částečné, konec otevřený, ale přeci jenom se konečně o oblasti x něco dozvíme.

10.08.2020 3 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

2. Díl je na trochu racionálnější notu, nicméně se úplně neskutečně táhne, a přitom se nedá přeskakovat, protože vám unikne v tom zmatku nějaký zastrčený detail. A ve výsledku se stejně nic nevyřeší.

10.08.2020 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Za prvé upozorňuji - Marťan byl neskutečně skvělá kniha a pokud budete srovnávat, tak se vám Artemis líbit nebude. Laťka je totiž zatraceně vysoko.

Ale pokud se chcete pustit do nepříliš vzdálené budoucnosti a navštívit město na Měsíci, které by rozhodně mohlo fungovat - pak do toho.

23.07.2020 4 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Já nevím. Máme tu podivný pozměněný kus světa, který viditelně zabíjí. Ale místo toho, abychom tu měli hrdinu/hrdinku, která se s tím světem dokáže racionálně poprat, tu je osoba, která se bez zjevného důvodu stává velmi brzy psychicky labilní a pomocí svého deníku nám předkládá myšlenkový proud svého počínajícího šílenství, kde musíme popis toho, co se vlastně děje aktivně hledat.

Výsledkem je, že za celou knihu se toho vlastně moc nestane a nějak tak prostě člověka neuspokojí.

23.07.2020 2 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Klasická dobrodružná akčňárna s trochou vědeckého fantastična. Děj napínavý do začátku do konce, i když je od začátku jasné, kdo přežije a kdo ne. Složení hrdinů je velmi klasické. Samozřejmě jako u každé autorovy knihy čekejte úmrtnost velikou. Akorát ti hlavní záporáci mohli umřít trochu brutálněji, vzhledem k tomu, co všechno způsobili.

23.07.2020 5 z 5

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Spíše takové fejetonky z cest. Příjemně čtivé, hodně tenké. Kdo tuto knihu ale zařadil pod cestopis, nikdy ji neotevřel.

17.07.2020 3 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Přiměřeně napínavá, přiměřeně ubíhající. Není to žádný trhák, co vás donutí číst dlouho do noci a ten závan fantastična, co se ke konci rozvíjí, mě trochu znejistěl, ale vzhledem k tomu, jak se to nakonec vyvinulo - proč ne.

17.07.2020 4 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Jsem ráda, že tato kniha vznikla, neb autoři málo kdy předají jakékoliv know-how. A i když červenou knihovnu nečtu, bo mě nebaví submisivní hrdinky a spousta spousta keců, ráda jsem do této knihy nahlédla. Díky tomu vím, jak autoři těchto knih postupují a díky tomu jsem zjistila, že červenou knihovnu netřeba dál zkoušet. Dvě věci, které mi vadí, to jest spoustu řečí při sexu a znásilnění jako součást začátku romantického vztahu, jsou podle autorky v tomto žánru normou a žádané.

A propos, je tam spousta ukázek, pokud se chcete pobavit.

09.07.2020 3 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Kniha tlustá, z které je nutné přečíst pouze první pětinu a ze zbytku 1/16, podle toho, ke kterému typu jste se přiřadili. Aplikace známé teorie typu na ženy na mateřské. Doporučuji půjčit, nekupovat.

09.07.2020 3 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Serie pokracuje stejne ctive, kniha je to vyplnkova, ale zabavna.

09.07.2020 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Zajimave rozuzleni. I kdyz me zaver neprekvapil, cetlo se to jedna radost.

09.07.2020 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Wow, tak konec téhle knihy je fakt bomba. Pokud váháte zda sérii dočíst až sem, rozhodně neváhejte. Ještě, že sérii čtu až teď po vydání. Kdybych měla čekat rok na dalsi dil, tak me asi jebne, admini prominou.

08.07.2020 5 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Tahle kniha mě zatím bavila nejméně. Alespoň tam trochu vymysleli berličku pro tu hrdinovu zatracenou kliku na herní postup.

25.06.2020 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

25.06.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

+ autor opravdu umí vyprávět. Přes všechny mínusy níže, jsem se dobře bavila a na konci byla lehce dojatá.
- hrdinové to mají podezřele jednoduché
- prokreslení postav nic moc
- dost dobře pochybuji, že by se rodiče zbavovali dětí, se kterými se museli 16 let piplat, nehledě na mateřské instinkty atd., jen proto ,že nosili špatné známky a občas se poprali

25.06.2020 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Samozřejmě velmi oceňuji tuto knihu, vzhledem k roku, ve kterém byla napsána. Nicmene, že by mi úplně vyhovoval styl volného toku myšlenek, nedokončených vět a vyjadřování odpovídající počátečnímu šílenství... Těžko se to čte ,ale nejen pro výše vyjmenované. Akce je tam velmi pomálu. Kdyby to bylo napsané jako současná kniha hodím hodnocení 1-2. Musí se to holt vzít v kontextu doby.

25.06.2020 3 z 5

Skvělá kniha i na několikáté přečtení. Moje nej je Vedla nás Šmauzová a Jak jsem se učil kouřit.

25.06.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Knihu jsem nakonec zhltla na posezení, nenechte se odradit prvními stránkami. Je to jako hrát Word of Warcraft, aniž by se člověk musel obtěžovat doopravdy hrát. Prostě sledujete, jak se to to hlavnímu hrdinovi zatraceně daří.

Jo, daří se mu až moc. Deus ex machina by mohl občas šlápnout na brzdu, ale mám pocit, že to v rámci série bude dávat nějaký vyšší smysl. Nehledě na to, že by ta kniha nebyla jinak tak čtivá.

19.06.2020 5 z 5

Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Hal Koerner

Velmi podrobný manuál k běhání dlouhých tras. Nečekejte tabulky tréninků - těch se po internetu válí plno, ale osobní rady autora. Dozvíte se, co mu fungovalo, co ne a navíc dost rad, které fungují prostě tak nějak všeobecně. Prostě dobré doplňkové vzdělání.

19.06.2020 3 z 5