Samira Samira komentáře u knih

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Autorka v této oddechové knize propojila dva své pracovní světy - právo a filmové prostředí. Tenkrát však pouze okrajově. Kniha je především nenáročnou, avšak velmi milou a příjemnou romantikou na jeden dva večery.
Nic na co budete dlouho vzpomínat, ale čas s ní splní očekávání a především začátek pobaví, stejně jako sympatické postavy.
Mrzelo mne pouze, že závěr knihy mohl být delší. Za mne 3,5.

04.02.2017 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krásná místy hořkosladká lahůdka pro všechny fanoušky úžasné Měsíční kroniky. Nebudu lhát a přiznávám bez mučení, zvládla jsem první dvě povídky a pak jsem to nevydržela a přečetla poslední, která se jako jediná dějově odehrává až po skončení knihy Winter. Osm ostatních mapuje osudy hrdinů před událostmi z knihy první. Devátá povídka přináší přesně to, co v závěru poslední knihy chybělo a mohla být klidně o mnoho stran delší, ale to by ji musel napsat někdo zcela jiný, jsem proto autorce vděčná za každé slovo, které představuje dech mých zamilovaných postav.
Zbytek povídek zachycuje nečekaná, nenápadná hrdinství, ukazuje a nabízí nové perspektivy na nejdůležitější momenty v životech našich hrdinů. Máme tak dokonalou příležitost je ještě lépe poznat.
Samostatně by nefungovala, ale jako doplnění je prostě skvělá, i když bych prostě moc chtěla ještě kousíček.
Těšit se ale můžeme na novou knihu od autorky. Kniha Bez srdce bude v květnu má :). Jistě to bude sázka na jistotu. Jako všechny.

Doporučuji!

03.02.2017 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Žánrová kniha, kterou jsem si po dlouhé době moc užila a nebojím se ji pochválit. Předchozí série This man měla pomalejší rozjezd, ale poslední díl byl opravdu přesvědčivý. Série Jedna noc se naproti tomu rozjede takřka na první straně. Ano vykazuje určitou podobnost s 50-ti odstíny, ale jinou než bývá obvyklé. Nejde o vykrádání, pouze zachovává podobnou strukturu vyprávění, ale pohybujeme se v jiných psychologických vodách. Psychologii svých postav autorka opravdu ovládá a nebudeme si nic nalhávat jedinci jsou to značně narušení. Hrdinova obsese, která mnohé napovídá, je opravdu vážná, přesto se musíte usmívat a mnohdy i smát.
Autorka jde v zápletce dál než bývá běžné a závěr je opravdu šokový, přesto musím říci, že jsem si celé vyprávění a zajímavé postavy užila. Z vedlejších vyzdvihuji postavu babičky, která je okouzlující a osvěžující.
Žánroví čtenáři budou jistě mile překvapeni, i když autorka tentokrát pracuje s nepohádkovou a mnohem reálnější a tvrdší realitou.

Moc se těším na pokračování, které bych nejraději otevřela okamžitě!!!

29.01.2017 5 z 5

Úsmev ženy Úsmev ženy Nicolas Barreau

Láska v Paříži mě naprosto uchvátila a při jejím čtení jsem myslela na filmy Woodyho Allena, který je zcela jistě i autorových oblíbencem.
I Úsměv ženy se velmi povedl, oceňuji především autorův okouzlující styl vyprávění. Přece však nedosáhl kvality knihy předchozí, tedy Lásky.
Hlavní problém spočívá v zápletce, není vám úplně jasné proč bylo nutné vodit hrdinku tak dlouho za nos. Mám však ráda hrdiny, kteří nejsou dokonalí, takže jsem si i tak knihu velmi užila.
Určitě stojí za to!

25.01.2017 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Harry Hole je mým velikým oblíbencem, nebojím se ho vyzdvihnout i hájit se všemi jeho klady a zápory. Přesto, že jsem se zamilovala poměrně rychle, chvíli mne musel přemlouvat. Syn nemusel, vlastnil mě okamžitě a poprvé vím, že se k téhle výjimečně dobré knize nejednou vrátím. I když i ona vykazovala Nesbův specifický styl a i zde bylo potřeba přimhouřit oko, protože takhle osamělá, spanilá a krvavá jízda za pomstou a spravedlností plynula bez jakýchkoli problémů. Ale ruku na srdce, četla se úžasně a musím přiznat, že mně seděla ze všech Nesbových knih nejvíce ( Harry neposlouchej:)).

Obdivuji s jakou lehkostí dokázal vystavět poměrně složitý příběh, pomohla k tomu i skutečnost, že je vyprávěn z více pohledů, přesto se nevytratil, naopak krásně rozvinul jedinečný charakter všech postav.
Ačkoli je psán s lehkostí, rozhodně patří mezi jeho nejdrsnější kusy. Celkově však zanechá ten nejlepší dojem a já mám dobrý pocit ještě teď.

25.01.2017 5 z 5

Hříšníci Hříšníci Marie A. Gregorová

Obálka i anotace vábily a pokud bych měla hodnotit pouze druhou novelu Navždy je příliš dlouho, byla bych spokojená. Pravda překvapená, protože takovouhle bizardní romanci se scifi prvky jsem nečekala. Ale celkové vyznění se mi moc líbilo, tato novela stojí za to.
Druhá je pak zcela jinou kávou. Působila místy lehce zmatečně, ale to bych jí odpustila. Bohužel po dopadu první kapky krve jsem se spíše snažila ji ustát. Drsné čtení, měl mě varovat název Hříšníci, čekala jsem však podstatně odlehčenější verzi. Myslím, že nebylo nutné dát tam tolik temnoty.
Celkově se proto v hodnocení držím průměru.

21.01.2017 3 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Miluji tuhle výjimečnou sérii a nezaměnitelný styl téhle úžasné autorky. Minulý díl byl pravda v sérii nejslabší, ale bylo jasné, že díl o Coleovi vše vynahradí, protože myslím nejsem jediná, která si tohoto charismatického talentovaného kluka s nelehkou minulostí zamilovala. Věděla to i sama autorka a dala si opravdu záležet. Nádherná pasáž v úvodu nás zanese k jejich osudovému prvnímu setkání, které je více než půvabné. Následná pak skočí v čase a dočkáme se Colea dospělého :). Také však úžasné Shannon a spousty nových i starých, ale stejně skvělých postav.
Sérii se dá číst i samostatně, ale doporučuji nepřeskakovat.
Tento díl splnil má veliká očekávání, líbilo se mi, že své problémy řešili a že si pomáhali.
Opravdu moc se těším na Logana, kterého se snad dočkáme.
Možná vůbec nejlepší díl, doporučuji!

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Výborná a pak , že i příběh lásky nemůže mít něco navíc a být opravdu zajímavým, napínavým a chytrým čtením.
Autorka má můj veliký obdiv a po dočtení si ji zařazuji mezi své nejoblíbenější, neboť tahle kniha musela dát obrovské množství práce. Prostředí finančního a mocenského boje je opravdu detailní, skvěle zpracované a rozhodně není jen povinnou omáčkou navíc.
Hlavní hrdina je opravdovým dravcem a profesionalitu nehraje , jako tomu často bývá, až člověk kroutí hlavou, Natalie mu pak je vyrovnaným soupeřem a jejich slovní přestřelky doslova září.
Jde však o obrovskou kauzu, takže rozhodně nepůjde o příběh dvou osamělých charakterů.
Příběh pomsty, rodinné špíny, zakázané lásky mě uchvátil, líbit se bude, ale spíš čtenářům 30 plus. Za to jistě hodně, stejně jako mně.
Hned bych otevřela další autorčin kousek.

Měsíční svit nad Paříží Měsíční svit nad Paříží Jennifer Robson

Knihu si většinou vybírám podle jiných měřítek než je krásná obálka, ale takhle ke mně vysloveně promlouvala :).
Kniha uvnitř je pak stejně půvabná, příjemně a kvalitně psána. Více než potěší úžasně zajímavými a nesmírně lehkými popisy reálií dané doby, prostředí a umělecké bohémy.
A také krásné lásky. Byla tak dobře napsaná, že pokud by autorka nevolila tak pohádkový závěr, který však potěší nejednoho romantika, mohla být i výjimečná a s přesahem.
I tak, ale udělá velikou radost, za mne 4,5.
Doporučuji!

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Na první vymazlený a autorčin evidentně srdcový díl jsem pěla jen samou chválu a na druhý o mém velkém oblíbenci Justinovi se moc těšila. A určitě nezklamal, ačkoli první nepřekonal. Bylo to však pravděpodobně i mnou, protože byl více zaměřen na čtenáře mladší.
Polovina děje se odvíjí, když je hrdinům 15 let, druhá pak o tři roky později. Kromě lásky je hlavní dějovou linkou překonání sebe sama a musím říci, že se to autorce povedlo zpracovat opravdu krásně.
Takže jen jednu, ale velikou výtku, která však směřuje směrem k nakladatelství. Co je to proboha za obálku. Ne že by nebyla pěkná, je. Ale tak, tak nevhodná a neodpovídající. Jezdkyni ródea a školního baseballového playboye, který dostane každou jen pohledem, no nevím... Představu mám celkově diametrálně jinou. A to mluvím jen o vnější charakteristice.
Jinak ale moc příjemné čtení, které doporučuji!

16.01.2017 4 z 5

Nešťastné slečny šťastné Nešťastné slečny šťastné Eileen Dreyer

Zajímavý koncept - tři spisovatelky a každá dá život jedné ze sester s čarodějnými schopnosti. Celkový děj není nijak složitý a jde především hlavně o romantickou a vztahovou linku, díky níž se každá z nich setká s osudovou láskou.
Milé, nenáročné, na oddech - víc ale nečekejte.

14.01.2017 4 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Snově krásná obálka nemusí být zárukou kvalitního příběhu uvnitř a naopak. Ale někdy se výjimečně povede obojí. Dreamologie je prostě úžasná - snová, inteligentní, srší brisktním vtipem i mnoha náměty k zamyšlení. Zahřeje svou vřelostí a jednoznačně okouzlí.

Andělé se na autorce vyřádili a dávali a dávali. Ona to však stejnou měrou vrací a doufám, že nedržím její poslední kousek.

Recenze v záložkách

08.01.2017 5 z 5

A-Ž půjdeš do školy: Pro holky, co se neztratí A-Ž půjdeš do školy: Pro holky, co se neztratí Michaela Fišarová

Velice zajímavá kniha, kterou ocení rodiče budoucích i čerstvých prvňáčků. Je příjemně psaná, hravou, srozumitelnou a hlavně zábavnou formou poskytne všechny potřebné informace a ještě potěší hezkými ilustracemi.
Jen pasáž s houbou na tabuli nebyla úplně povedená.
Později se dá použít jako pokročilejší první čtení.

07.01.2017 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Kniha plná intrik odkrývá místy zkažené, ale i nelehké osudy mladistvé smetánky z budoucnosti, stejně jako těch, co žijí ve zcela jiné společenské vrstvě, ačkoli bydlí ve stejné budově.
Nereálně vysoká věž z budoucnosti je zde však jen prostředkem, jak rozehrát pořádně zamotanou a místy dost temnou partii.
Ačkoli to vypadá, že jde o celistvý román, představuje pouze díl první a končí opravdu v infarktové situaci. Budu se muset uklidnit u nějakého příjemného filmu.
Rozumnější by bylo knihu číst s výhledem na díl další.
Špatná, ale určitě není!

07.01.2017 4 z 5

Svět hraček a her Svět hraček a her Eva Horáková

Výborné první čtení. Potěší nejen pěkné ilustrace, ale i milé příjemně dlouhé příběhy. Dceři se velmi líbila a to je nejdůležitější!

07.01.2017 5 z 5

Mistr papírových kouzel Mistr papírových kouzel Charlie N. Holmberg

K této nesporně zajímavé knize mě přilákala krásná obálka a úžasný nápad. Ten i jeho detaily, vůbec celkový příběh a postavy je třeba pochválit a mohlo z něho být vytěženo hodně.
Pohyb v abstraktních vodách však vyžaduje značnou zručnost a vypsanost autora. Kniha je autorčinou prvotinou a i přes všechny dobré úmysly je to u takhle těžkého tématu hodně znát.
Počátek je příliš zrychlený, ve středu se zase ztratíme v srdci a vypadá to, že cesta ven ani není. Ale závěr leč drsný vše vynahradí a mile propojí.

01.01.2017 4 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Přiznávám, že kdybych autorku neznala a nevěděla, jak pěkné její knihy jsou, nikdy bych knihu s takovouhle obálkou neotevřela.
Kniha samotná je však velmi zábavná s milými postavami a výbornými slovními vyměnami. Kromě zmiňované obálky, mě však lehce iritovalo oslovení hlavního hrdiny Svatoušek. Skvělé uvěznění kalil fakt, že autorka zapomněla na základní potřeby člověka, takže pak hlavní scéna nepůsobila úplně důvěryhodně a především naprosto nesmyslně zrychlený závěr.
Ač to vypadá, že ji jen haním, celkově šlo o příjemné čtení, kterému ledacos odpustíte.

31.12.2016 4 z 5

Kos je bos Kos je bos Hanka Jelínková

Výborné, pravda velice rychle přečtené první čtení, které udělá začínajícímu čtenáři velikou radost a dodá mu sebevědomí. Porozumí, nebude unaven a potěší se stejně jako my krásnými ilustracemi. Škoda, že takových není víc.
Veliké doporučení!

29.12.2016 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Neuvěřitelné, tomu říkám fantazie za hranicí možného. Že se setkám s takovou originalitou místy bizardní, jsem opravdu nečekala. Bylo to jiné a klasikářům, tento kousek který neustále hranice mezi dobrem a zlem vytyčuje a přitom žádné nemá, nemusí sedět i já si chvíli zvykala. Ale pak nezbývá než obdivovat roztodivné detaily a občas postavy plné barev milovat i nenávidět, zvláště Sofie čtenáře zkouší.
Ke konci autor v přemíře vjemů děj lehce topil.
Skvělé, mírně uspěchané finále vše vynahradilo.
Nedá se však nic výrazného vyčíst, rozjezd to byl úžasný a vše nás čeká až v díle dalším, na který se moc těším.
Celkově stojí za to!

29.12.2016 4 z 5

Petr a Petra Petr a Petra Astrid Lindgren

Čtení vhodné spíše již jako čtení druhé. Příběh, který je probarven krásnými ilustracemi plyne v příjemném duchu a najednou je konec, rozuzlení a poučení, ale vlastně smysl si musí čtenář utvořit sám. Astrid je vždy výborná, ale tuto povídku první čtenáři sotva ocení.

29.12.2016 3 z 5