Selinute Selinute komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ách jo, co jsem se na ni v knihovně načekala.. Téměř půl roku! Takový obrovský zájem. No, a pak jsem zase čekala, kdy se dostaví nějaké to Wow a ono nic.. A to nic až do konce. Tak nevím, tolik kladných komentářů.. Ale já jsem to prostě nemohla dát už od samého začátku! Knížka mě ničím nepřesvědčila, že je to kniha roku nebo dokonce Bestseller. Řekla bych, že mě doslova zklamala na celé čáře. Ještě že jsem si ji nekoupila.

11.06.2016 2 z 5

Cestou hvězdy Cestou hvězdy Pavla Jazairiová

Již podruhé jsem se vydala společně s Pavlou Jazairiovou na nelehkou pouť, kterou křesťané putují od devátého století a která skrývá tajemství mnoha kultur a kultů a určitě má i svou osobitou energii. Prostřednictvím této knihy byla i moje cesta rozhodně schůdnější a příjemnější a těch osm set kilometrů jsem zvládla za necelé dva dny.

09.06.2016 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Historická detektivka - to je to, co mě momentálně tak baví. Nečekala jsem nic, co už by tu nebylo a ono přece... Velmi příjemné čtení s výstižným popisem dobových reálií a napínavým pátráním po záhadném vrahovi. Děj zasazený do prostředí starého kláštera působí mysticky a tajemně. Kdo má rád středověk a napětí, tak se bude skvěle bavit.

08.06.2016 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Knížku jsem poprvé četla už tak dávno, hodně dávno... Pak jsem ji někomu půjčila, a už nebyla... Nedávno jsem ji dostala jako dárek s doporučením: "to si přečti, to je fakt dobré". Ano, je to nádherná kniha, ale to já už dávno vím... A tak jsem se do ní po letech opět začetla a nechala se okouzlit nejen středověkou Paříží a francouzským venkovem, ale i nezbedným mistrem balad...

06.06.2016 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Každou stránku tohoto dobrodružného románu jsem si doslova užívala, děj mě úplně pohltil. Jen mě mrzí, že knížka byla, na můj vkus, moc krátká. Jen jsem se začetla, už byl konec. Dávám 5* a těším se na další díl s oblíbeným hrdinou.

03.06.2016 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Ani se mi nechtělo věřit, že čtu českého autora. Poslední James Bond je proti hlavní hrdince Bo naprostý břídil. Scény jak z amerického filmu nepostrádají napětí, jsou ale místy tak brutální, že se jim dá jen stěží uvěřit. Zpočátku mě kniha docela zaujala, ale s přibývajícím dějem nabitým násilím a krví jsem ji jen stěží dočítala. Ne, další knihu tohoto autora asi brzy číst nebudu...

01.06.2016 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Bylo to zábavné, vtipné i napínavé. Jo, docela to šlo.... i když ve štiavnických horách se mi líbilo asi víc... (viz. první díl série)

30.05.2016 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Bezva historická detektivka, která se panu Červenákovi opravdu povedla. Mně se líbila a taky mě i bavila. Už se těším na další setkání s kapitánem Steinem, notářem Barbaričem a kaprálem Jarošem.

27.05.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nevím, proč jsem v knihovně tak dlouho odolávala Hypnotizerovi? Teď už však vím, že jsem skutečně o nic podstatného nepřišla, a byla jsem dokonce ráda, když jsem knihu konečně dočetla. Rodina hypnotizera Barka mně byla naprosto nesympatická, jeho skok do minulosti bylo jen zbytečné protahování příběhu a pokémoni, tak ti to tak akorát dorazili. Celý děj byl pro mě dost těžko uvěřitelný, místy chaotický a překombinovaný.
Pro mě je to jedna ze slabších severských detektivek a v žádném případě Lars Kepler není rovnocenný následovník Stiega Larssona.

25.05.2016 3 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Další volné pokračování oblíbené Katovy dcery bylo pro mě příjemnou oddechovkou. I tento díl mě hodně bavil a knížka se mně líbila. Snad jen malá výtka - je to můj osobní dojem, ale možná by ji prospělo menší zkrácení stránek, předchozí díly měly kolem 400 stran a tato 550! Kdo má však rád historické ságy, určitě si přijde na své.

24.05.2016 4 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Na novinku od Monse Kallentofta jsem už netrpělivě čekala. Navyklá na jeho vypravěčský styl, jsem do knížky jen tak lehce vklouzla a nechala se dějem unášet. Je pravdou, že Kallentoftovi čtenáři se rozdělují do dvou skupin, jedni jeho styl psaní zavrhují a tvrdí, že se jím silou vůle prokousávají, a ti druzí se mu naopak obdivují. Já patřím rozhodně k té druhé skupině, protože Monse je, podle mě, úžasný vypravěč. A tato sedmá knížka naprosto splnila má očekávání.

19.05.2016 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Mankellovy detektivní romány mají u mě vzestupnou tendenci. Tento je můj třetí, a zatím nejlepší. Jsou sice trošku zastaralé oproti dnešním severským topkám, na které jsme zvyklí, ale přesto jsou to nepřekombinované, kvalitní a velmi dobré krimi. A tato se Mankellovi obzvlášť povedla, vybrousil ji do naprosté dokonalosti.

18.05.2016 5 z 5

Vykoupení krví Vykoupení krví Peter Tremayne (p)

I tentokrát u mě Tremayne získává plný počet. Moc pěkné čtení!

16.05.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Můj komentář, který je v pořadí stým k této knize, svědčí o velké oblibě autorových knih. Proto není snadné napsat nějaký superlativ, který tu ještě nebyl použit. Snad jenom, že to byla opět skvělá jízda... A závěr je pecka, která Vám vyrazí dech. Dokonale napínavá, příjemně vzrušující, no prostě jedna z nejlepších Deaverových knih!

14.05.2016 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Knížku hodnotím jako nadprůměrný autorčin debut se správnou dávkou postupně zvyšujícího se napětí. Bylo to sice silné, opravdové i čtivé, ale pro mě to, bohužel, nebyl Bestseller.

12.05.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Další hodně dobré severské krimi.
Je to knížka, kterou jen tak neodložíte, alespoň u mě tomu tak bylo. Přečetla jsem ji za jeden den. Na debut je fakt skvělá, a proto si ji nenechte ujít ani Vy!

11.05.2016 5 z 5

Pán duší Pán duší Peter Tremayne (p)

Nádherný, barvitý a opět napínavý příběh, který si od samého začátku dokázal získat moji pozornost. Už se těším na další díly...

10.05.2016 5 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

I já se přidávám ke všem pozitivním komentářům. Je to opravdu výborná detektivka, kterou můžu jen doporučit.

07.05.2016 5 z 5

Kalich krve Kalich krve Peter Tremayne (p)

Vynikající, hodně dobrá historická detektivka!
Moje první setkání s autorem a sestrou Fidelmou. Ze začátku, než jsem si zvykla, mě malinko potrápila nezvyklá jména a názvy, ale pak už následovalo jen dokonalé souznění - já a kniha...

05.05.2016 5 z 5

Chřiby - po hradských cestách Chřiby - po hradských cestách Jiří Jilík

Šestý díl je věnován památce ThDr. Františka Přikryla, cyrilometodějského badatele. S Expedicí Chřiby se vydáme opět po stopách známých i méně známých pradávných hradisek a tvrzí, božích muk, kapliček a vesnických kostelíčků. Zastavíme se u studánky na kraji lesa, podél potoka u mohutné lípy a dojdeme až ke kameni, u kterého hodoval moravský král, jehož jméno už bylo zapomenuto. Nemineme ani Cetechovický a Litenčický zámek, které stojící na místech dávných tvrzí. Touto nádhernou a přátelskou krajinou po stopách naší Expedice a Františka Přikryla se můžete projít i Vy!

03.05.2016 5 z 5