Selinute Selinute komentáře u knih

Smrt krále orchidejí Smrt krále orchidejí Martin O'Brien

Vynikající detektivka se sympatickým inspektorem Danielem Jacquotem umocněná čarovnou atmosférou jižní Francie. Určite si přečtu i druhou, u nás vydanou knížku od tohoto autora - Smrt mistra

18.09.2014 5 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Knížku hodnotím jako slabší průměr. Stále jsem čekala, kdy na mě začne působit magická sila, kouzlo, krása, vůně či barvy tohoto nádherného kraje. A ono nic. Knížky jako např. Toskánská vinice - Sen milovníka vína nebo Pod toskánským sluncem jsou nesrovnatelně lepší. Tato nedosahuje jejich úrovně, přesto však některé milovníky Toskánska může potěšit.

15.09.2014 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Vtipná, klasická detektivka s nečekaným rozuzlením.

12.09.2014 4 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Děj zasazený do středověkého Brna s detektivním nádechem mě velmi pobavil. Knížku jsem přečetla během dvou dnů a ani chvilku jsem se nenudila. Moc pěkné počteníčko, které můžu všem doporučit.

10.09.2014 5 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Moje třetí kniha od Nadi Horákové. Jako česká současná detektivka mě přišla skvělá a velmi čtivá. Nepostrádá napětí a určitě nezklame.

09.09.2014 4 z 5

Případ nezvěstných žen Případ nezvěstných žen Deborah Crombie

Osudy mladých sympatických kriminalistů a jejich přátel můžeme sledovat i v tomto díle. Super detektivka. Je od mé oblíbené autorky.

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Paní Horáková, klobouk dolů. Bylo to vynikající.

Zvuk rozbitého skla Zvuk rozbitého skla Deborah Crombie

Na tuto knížku od Deborah jsem se už hodně těšila i proto, že se její vydání posunulo z 12/2013 až na 8/2014. Mám v knihovně všech 15 dílů autorky, a tak se Gemma, Duncan i Melody u nás doma tak nějak zabydleli. Ten kdo nesleduje jejich osudy o začátku, bude tuto knížku hodnotit jako průměrnou. Pro mě to ale byla příjemná detektivka z londýnského prostředí se sympatickými mladými vyšetřovateli.

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Moje první seznámení s Naďou Horákovou mě mile překvapilo a potěšilo. Historie Moravy je mi velmi blízká, a proto i čtení této knížky bylo příjemným zážitkem. Určitě si přečtu i její další knížky.

01.09.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na knížku jsem se podle komentářů docela těšila. Bohužel nesplnila moje očekávání. Byla sice hodně vtipná, ale .... možná až příliš. Ano, párkrát jsem se usmála, ale to bylo všechno. Čekala jsem od ní rozhodně víc. Tento humor byl pro mě hodně násilný a křečovitý a prostě mně nesedl. Nebyl to můj šálek čaje.

29.08.2014 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Knížka mě bavila od první stránky. Je čtivá, napínavá a dokáže zaujmout. Gradující závěr smetl všechny mé teorie a odhalil šokující skutečnost.

26.08.2014 5 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

První dvě třetiny knížky, tak to bylo opravdu super počteníčko. Perfektně vykreslené všechny hlavní postavy i univerzitní prostředí v Cambridgi.
Ale pak děj, plný nečekaných zvratů, nabral opravdu rychlý spád. Kdo je vrah? Jeden kandidát nebo druhý? Ne a zase špatně. Neustále jsem měnila své typy. A závěr, tak to bylo i pro mě hodně silné kafe, ještě teď o něm musím přemýšlet. A taky o tom, co budu číst dál. Nevím. Asi si dám chvíli oddych, než tento silný zážitek dostanu z hlavy.

09.08.2014 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Konec dobrý. Všechno dobré. Rozhodně tato sága stála za přečtení. Ráda se k ní znovu někdy vrátím.

06.08.2014 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

... i tento díl mě hodně bavil. Fakt skvělá sága.

31.07.2014 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Tento díl je o malinko slabší než předchozí dva. Přesto ani tento nepostrádá napětí a moc dobře se čte. Jsem zvědavá na pokračování, a tak ani překlepy, kterými se to v obou knihách hemží, mě neodradí od další četby.

22.07.2014 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Je velmi, velmi čtivá. Pohltí vás a nepustí. Nutí číst neustále dál a dál. A než se nadáte, je konec. Pak už jen zbývá těšit se na další díl.

12.07.2014 5 z 5

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

Tak jsem ji po dlouhé době zase oprášila a přečetla. Je skvělá. Mám ráda tyto detektivky, které ani časem neztratily své kouzlo.

08.07.2014 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

První knížka kvůli které jsem si vzala i dovolenou. Je prostě úžasná.

04.07.2014 5 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Vynikající... Knížku jsem přečetla během dvou dnů. Závěr hodně drsný a naprosto šokující. Přečtěte si, uvidíte...

01.07.2014 5 z 5

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

Koho okoulil Reběčin příběh od Daphne du Maurier, určitě by si něměl nechat ujít ani toto volné pokračování. Rozhodně stojí za přečtení.

29.06.2014 4 z 5