Selinute Online Selinute komentáře u knih

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Průměrná detektivka. Patří mezi ty méně zdařilé. Přesto stoji za přečtení.

15.03.2013 4 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

"Třešnička na dortu" mezi knihami Rosamundy Pilcherové. Je prostě nejlepší - úžasná a nemá chybu. A zase Cornwall, ta krajina s nádhernou přímořskou scenérií a dějem, který nás nutí ke čtení až dokonce. Rovněž filmové zpracování je hodně dobré, alespoň pro mě.

12.03.2013 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Rosamunde Pilcher

Myslím si, že po "Hledači mušlí" je tato knížka druhá nejlepší od Rosamundy Pilcherové. Četla jsem ji poměrně dlouho. Přesto jsem se každý den těšila na chvíli, kdy budu moci pokračovat ve čtení. "Nancherrow" na mě působil jako kouzelné zaklínadlo. Osudy Loveday, Guse, Phyllis, Judity a úžasná krajina Cornwallu to všechno bylo prostě nádherné. Škoda jen, že u nás zatím nevyšlo pokračování této poutavé knížky - "Zámek Nancherrow". Filmové zpracování obou knih je malinko odlišné od knihy, a proto by mě zajímalo, jak to ve sktečnosti všechno mělo být. Dávám 5*. Určitě si ji někdy přečtu znovu.

12.03.2013 5 z 5

Pohádek jako kvítí Pohádek jako kvítí Josef Štefan Kubín

Velmi oblíbená knížečka. Hodně se z ní četlo - taky tak vypadá.

10.02.2013 5 z 5

Nový zákon: Obrázková bible (komiks) Nový zákon: Obrázková bible (komiks) neznámý - neuveden

Poutavé a zajímavé čtení určeno především pro malé čtenáře.

10.02.2013 4 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Nikdy mi nepřirostla k srdci. Neupoutala ani mé děti. Hodně zvláštní, nudná, nezajímavá. Přečtená jednou a naposled.

10.02.2013 2 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Dávám 4+ jen proto, že je to moje oblíbená spisovatelka. Rozhodně tato knížka nepatří nezi špičku její tvorby. Průměr.

10.02.2013 4 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Dost dobrá, zajímavá, skrývající tajemství. Obě dějové línie jsou velmi poutavě napsané. Pro mě je ale výraznější línie popisující atmosféru středověku. Při čtení jste díky autorčiným vynikajícím znalostem a přehledu té doby přímo vtaženi do děje.

18.01.2013 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Kouzelné poetické dílko. Knížka je plná slunce a voňavých bylinek. Stačí jen zavřít oči a nadechnout se.

17.01.2013 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Království stínů a Oheň je tvým osuden jsou nejlepší díla Barbary Erskinové. Taky patří mezi mé nejoblíbenější.

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Moje první knížka, kterou jsem si od Erskinové koupila. Četla jsem ji před několika lety a moc se mi líbila. Od té doby patří Barbara Erskinová mezi mé oblíbené autorky.

05.01.2013

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Hodně dobrá knížka. Jedna z nejlepších od Erskinové.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Úžasné dílko. Zábavné a milé. Momentálně sháním do knihotéky vydání z roku 2004. Toužím znovu prožít spolu s Virginií a dvojčaty to "strašidelné" dobrodružství na cantervillském sídle.

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Pěkné čtení. Ještě cítím vůni všech těch bylinek rostoucích kolem Bramasole. Ve stínu lip, které chrání před poledním žárem, slyším bzučení cikád. Úžasná římská cesta, která vede přes pozemek, háj olivovníků a všudepřítomné pozůstatky etruské a římské kultury - stačí jen kopnout motykou nebo rýčem. Krásně se to čte.... tříměsíční dovolená v úžasné krajině, kde se k nebi tyčí staré cypriše a mezi nimi probělávají kamenné zdi statků. Toskánsko prostě okouzlí každého.

04.01.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Docela dobrá detektivka. Moje čtvrtá od Nesba. Čte se dobře, děj má spád. Posledních 25 stran je však zbytečně hodně natáhlých a překombinovaných. Pachatele jsem tipla po 200 stranách. Přesto stojí za přečtení.

31.12.2012 4 z 5

Obrázky z Bretaně podruhé Obrázky z Bretaně podruhé Jan Šmíd

Knížku jsem dostala jako vánoční dárek . Je úžasná jako všechny od pana Šmída. Bretaň mám moc ráda, bohužel jeden poznávací zájezd nemůže ukázat všechny krásné místa této nádherné části Francie. Proto jsem panu Šmídovi moc vděčná za další vydání "Obrázků z Bretaně", které mi mohou ukazát nová místa, která stojí za další návštěvu. Určitě by se mi moc líbilo v Brestu, Nantés, či Quimperlé, v nádherném městě kde se zastavil čas v Locronanu, ve starém korzárském městě Roscoffu a na pobřeží růžové žuly. Ráda bych zvovu navštívila Le Mont-Sain.Michal, - Horu svatého Michala i když ta vlastně oficiálně patří k Normandii. Stejne jako pan Šmíd bych taky ráda viděla domek u Plougrescantu, Castel Meur, který je sevřený mezi dvěma kameny - zmáčknutý ve skalní náruči tolikrát fotografovaný a tak známý. A v neposlední řadě jsou to všudepřítomné nádherné květy hortenzií, kvetoucí v různých barevných odstínech prostě všude.

26.12.2012 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Docela příijemná romantická oddechovka, která mě zaujala od první stránky. Pěkný je i popis nejen přírody kolem norfolkého panství, ale i thajské přírody - pláží, džungle, vodopádů a života tamních obyvatel. Čte se jedním dechem a romantičky určite nezklame.

23.12.2012 4 z 5

Probuzená minulost Probuzená minulost Deborah Crombie

Mám ráda knížky od Deborah s jejími mladými detektivy Gemou Jamesovou a Duncanem Kincaidem. Jako vždy vynikající.

Voda jako kámen Voda jako kámen Deborah Crombie

Pro mě výborná, ale to je můj osobní názor. Mám knihy od Deborah Crombie moc ráda.

Cizí rukou Cizí rukou Deborah Crombie

Tak tuto knihu jsem před 2,5 lety hodně dlouho sháněla. Chtěla jsem mít všechny díly od Deborah a tak jsem nakonec na aukru za ni zaplatila několikatinásobek původní ceny. V roce 2011 vyšlo 2 vydání. Je skvělá jako všechny. 5*