Shanib Shanib komentáře u knih

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

První třetina knihy mě bavila a čtení jsem si užívala. Pak to ale šlo hodně dolů a když jsem se blížila ke konci, přistihla jsem se, že už to chci dočíst, a tak jsem nasadila rychlejší tempo (popisné pasáže jsem přeskakovala), abych se mohla vrhnout na něco jiného. Je to škoda, protože potenciál příjemné oddechovky, při které se usmíváte, to mělo.

14.01.2021 2 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Co se mi na knize líbilo nejvíc? Ten malý ústřižek ze života Grace a Jonathana. U toho jsem se rozplývala a byla jsem zároveň zklamaná, že nám toho autorka nedala víc. Jinak se děj neuvěřitelně táhl a já si místy už přála mít knížku přečtenou, abych se mohla posunout dál.

18.12.2019 3 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Očekávala jsem trochu víc. Sophia a Matteo mě ani zdaleka nebavili tolik jako Grace s Jonathanem. Obzvlášť Sophia byla nemastná neslaná. Narozdíl od původních dvou dílů si tento už znovu nepřečtu.

18.12.2019 3 z 5

Nalezená v tobě Nalezená v tobě Laurelin Paige

Hudson a Alayna se snaží pracovat na svém vztahu s větší otevřeností a důvěrou. Alayna je bohužel opravdu neuvěřitelně naivní, co se týče Celie, až jsem nad tím doslova kroutila hlavou. Hudson mě zase začínal pomalu iritovat tím, jak si Alayinu postavil na piedestal.

29.11.2019 4 z 5

Exil Exil James Swallow

Pomalejší rozjezd, ale pak to nabralo grády. Mark je sympaťák, který se v prvním díle otrkával a všechno bylo hlavně o štěstí. To hrálo velkou roli i tady, ale bylo znát, že už je otrkanější a jistější ve svých schopnostech. Nicméně autor z něj neudělal žádného neprůstřelného super hrdinu, ale člověka, který prochází jistým vývojem a dělá i chyby. Sekunduje mu opět Lucy, se kterou tvoří sehranou dvojku a je tu i zbytek týmu Rubikonu. Líbily se mi i neotřelé lokality, do kterých byl děj zasazen a zvraty v podobě "skořápek" mě bavily.

13.11.2019 4 z 5

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Nic moc...asi tak jako předchozí díl z této série. Mezi hlavními postavami jsem necítila žádnou chemii ani napětí. Zápletka velmi jednoduchá, zato spousta zbytečného popisu, který jsem od poloviny knížky přeskakovala, jen abych to už konečně dočetla.

02.09.2019 2 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Už jsem četla spousty podobných knížek, a tak je mé hodnocení čím dám přísnější. Navíc mám problém, že od doby, co jsem četla Seznam skandálních snů, tak všechny ostatní příběhy tohoto typu blednou.
Nebylo to špatné, četlo se to hezky a tak...ale věřím, že příští týden si už nebudu pamatovat, o čem to bylo. Nicméně přečtu si druhý díl o Cannonovi, protože mám takové tušení, že by mohl být lepší.

26.08.2019 2 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Moje první kniha od Haliny a jsem z ní lehce rozpačitá. Kamarádka její knihy miluje a já čekala pořádnou dávku humoru. Jenže právě toho jsem se nedočkala. Bylo to hodně lehké čtení (lehčí už snad ani neexistuje). Příběh byl čtivý a já si lámala hlavu, jestli to je z autorčina života nebo ne. Jenže ono to celé bylo vlastně takové dějově a emotivně ploché převyprávění určitých okamžiků.

30.07.2019 2 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Než jsem se do knížek pustila, byla jsem překvapená, že poslední díl má nejvyšší ohodnocení. Obvykle ho u tohoto žánru má ten první...a u mě to tak i bude. Příběh Livy a Millera se mi moc líbil, ale tady mě bavilo až posledních sto stran. Co mi vadilo byla zbytečná dramatičnost a zveličování. U slov jako masakr nebo krvavá jatka jsem se začala smát. Miller byl najednou strašný podpantoflák a Livy mi většinu času lezla na nervy. Co se však moc povedlo byl epilog.

21.06.2019 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Ta knížka má spoustu chyb, o tom žádná. Vyjmenovávat je tu nebudu, bylo by to zbytečný, protože nejdůležitější je, že se mi příběh Livy a Millera moc líbí, od knížky jsem se nemohla odtrhnout a v některým pasážích jsem byla nervózní k zbláznění. Vrhám se na další díl.

17.06.2019 5 z 5

V objatí manžela V objatí manžela Emily D. Beňová (p)

Na předchozí díly nedám dopustit. Četla jsem je už několikrát a když jsem se dozvěděla, že vyšla i 4. kniha, nemohla jsme se dočkat. Bohužel přišlo zklamání. Měla jsem pocit, jako kdyby Melany a Sebastian vůbec nebyli ti, které jsem znala, ale někdo úplně jiný. Ona mi místy lezla na nervy a on už neměl žádné charisma. Děj mi přišel splácaný a asi vymyšlený za pochodu.

06.02.2019 3 z 5

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Kniha mě tak strašně nudila, že jsem ji ani nedočetla. Hrozně nerada to dělám, ovšem tohle byla ztráta času. Mám ráda dobové romány, ale zde ve mě děj ani hlavní hrdinové nevyvolali absolutně žádné emoce.

16.01.2019 1 z 5

Hra v masce Hra v masce Kelly Stevens

Knížka na jeden den. Nic speciálního jsem od ní nečekala, vzhledem k tomu, že je součástí větší série a má tak málo stránek. Hledala jsem něco oddychového a rychlého a zároveň abych u toho nemusela kroutit očima. To kniha splnila.

11.01.2019 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo. Předtím jsem četla Dokonalého muže od L. Howard a to bylo jasných 5 hvězdiček. Tady dám zlatý střed. V první polovině jsem se do čtení občas nutila. Druhá polovina byla lepší.

09.01.2019 3 z 5

Osudová hra Osudová hra Linda S. Howington

Neurazí, nenadchne. Předvídatelný děj a občas nepříliš logické situace. Předchozí díly jsem nečetla, možná je zkusím, třeba budou lepší.

03.01.2019 2 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Konečně jsem došla k tomu, abych měla Blaire ráda. Rush byl úžasný jako vždy, ačkoliv jsem musela souhlasit s občasnou poznámkou některých postav, že ztratil koule. To, že se děj místy soustředil i na jich přátele mi nevadilo. Nějak se ty stránky popsat museli, abychom se mohly s příběhem ústřední dvojice rozloučit. Navíc tak autorka poukázala na další díly.

Všechny tři knihy jsem přečtla za jeden víkend. To mluví za vše. Navíc jsem si v originále sehnala i zbylé díly, a tak jsem moc ráda, že se všemi hrdiny ještě nemusím rozloučit.

03.09.2018 5 z 5

Nejznámější potápěčská místa na světě Nejznámější potápěčská místa na světě * antologie

Kniha plná nádherných fotografií a výstižného popisu, která ve vás vzbudí touhu po podmořském dobrodružství v různých koutech světa. Dokonce jsem si i začala hledat kurzy potápění s přístrojem :D

15.07.2018 5 z 5

Do úsvitu Do úsvitu Philip Shelby

Jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem kdy četla. Příběhu nechybí vůbec nic. Dokonale propracované postavy, napínavý děj od začátku do konce, vývoj vztahů mezi hrdiny v pozadí, skvělá záporná postava a zakončení. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

10.05.2018 5 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Další díl a dalších pět hvězdiček. Jinak to prostě nejde. Akorát mě mrzí, že některé situace, které jsou zde zmíněny a které jsou ve skutečnosti velké, jsou zde ukázány takříkajíc letem světem. Týká se to především předchozího dílu, kdy ke konci Mercy umírala a emoční projevy jejích přátel byly hodně stroze prezentovány, a tak jste nabyli pocit, že se nic tak hrozného nestalo. V tomto díle se ale najednou dozvídáme, že Adam si z toho odnesl noční můry. Připadám si tak trochu ochuzená o napjaté okamžiky. Nebo by mě zajímalo, jak vypadal rozhovor mezi Mercy a Adamem ohledně založení rodiny. Určitě bych přišla i na něco dalšího. Nicméně i tak to bylo opět super!

05.02.2018 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Super! Sice byste někdy Mercy nejraději vzali něčím po hlavě, ale stejně ji budete mít rádi. Adama je zbytečné komentovat, pasáže s ním jsou mé nejoblíbenější. Sam šel hodně do pozadí a trochu mě mrzí, že se ze silné postavy stal někdo, koho čtenáři nakonec litují. Každopádně mám moc ráda Bena. Každým dílem mi více přirůstá k srdci a byla bych ráda, kdyby dostal i jeho "příběh" více prostoru.

26.01.2018 5 z 5