Shanib Shanib komentáře u knih

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Byla to jízda. Tahle slova děj vystihují. Ze začátku pozvolnější, ale pak jsem knížku nedokázala dát z ruky. Vanessa/Michael mi občas trošičku lezla na nervy svojí namyšleností, ale s ohledem na postavu jako takovou to asi bylo na místě...no a Milese jsem si oblíbila od jeho první věty. Hned se pouštím do dalšího dílu.

19.09.2017 5 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Knížka by byla super, líbil se mi námět, ale myslím, že se to mohlo ubírat trochu jinak. To nadpřirozeno zde bylo úplně zbytečné a vyznělo to dost rušivě. Také mě po chvíli přestaly bavit pasáže ohledně útěku - ty věčné popisy co a jak a proč, byly ze začátku zajímavé, ale pak už hodně nudily a byly na úkor společných situací dvou hlavních postav, kterých vlastně zas tak moc vlastně nebylo.

29.05.2017 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Bylo to hezké, milé a vtipné, ale taky pubertální, na to, že hlavním hrdinům bylo kolem třicítky a taky vlastně o ničem. Se zápletkou si nikdo moc hlavu nelámal.

23.03.2017 2 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Dobře, jistá podobnost s 50 odstíny tu je, ale tahle kniha je 100% lepší - zábavnější, propracovanější, dialogy nejsou tak špatné a rozhodně u ní nebudete tolik kroutit očima. Je to erotický román, takže si myslím, že by k tomu měl každý přizpůsobit i své očekávání - žádné vele-dílo to nebude, ale hezky vám to vyplní líné dny.

08.03.2017 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Přiznám se, že jsem to nedočetla. Hlavní hrdina byl suchar...nebo by možná bylo lepší říct flegmatik (?). Prostě byl tak odtažitý, až mě nezajímal. Bylo tam pár chvilek, které ve mě vzbudily naději, ale ta zase rychle pohasla. Thrillery zbožňuju, ale tohle byl pro mě slabý odvar.

06.02.2017 2 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Knížku jsem přečetla až po Nabíječi, což byla asi chyba, jelikož Nabíječ je dokonalost sama od začátku do konce. Tady jsem se přistihla, že jsem se od druhé půlky poněkud nudila, ačkoliv začátek byl super.

03.05.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Moc se mi líbil začátek. Protivnost Gabriela měla jiskru a bylo tam znát napětí mezi těmi dvěma. Bohužel se to vytratilo se změnou jeho chování a nevím proč, ale už mi to nepřišlo tolik zajímavé a konec byl příliš zbytečně zdlouhavý. Každopádně je kniha velmi poutavá, což, vzhledem k žánru, je skutečně umění, když si vezmete, že k sexu dojde až na konci, takže smekám před mistrným ovládáním slov a neopakujících se situací (ehm...50 odstínů)

05.03.2014 4 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Páni! Sice mi už není "náct", ale nemyslím si, že tohle by bylo něco, za co bych se měla stydět. Trošičku mi to připomíná sérii Mediátor od Meg Cabot, kterou jsem kdysi četla. Všech 6 dílů jsem přečetla během 14 dnů. Děj byl dobře promyšlený a hlavní postavy neměly chybu a o Dimitrim se ani nemusím zmiňovat, nenapadá mě totiž žádné slovo, které by ho vystihlo. Nejsem si ale jistá, zda se podívám na blížící se film, protože mám obavy, aby mi nezkazil mé představy. Škoda, že nebude alespoň ještě jeden díl s Rose a Dimitrim!

16.01.2014 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Mě tato knížka nadchla a autorka si hned získala moji pozornost, že jsem si koupila i její další knihu Oheň, ačkoliv Beze stopy je u mě stále na prvním místě. Ani chviličku jsem se nenudila a děj příjemně utíkal. Nemusela jsem čekal až do sté stránky, kdy by mě kniha konečně zaujala, což splňuje jeden z mých hlavních požadavků dobré četby.

22.10.2013 5 z 5

Psanci Psanci James Swallow

Hurá, dlouhé čekání na další díl je u konce. Do čtení jsem se natěšeně pustila a děj od začátku šlapal. Vrátili se naši oblíbení hrdinové i padouši, ale…ta část odehrávající se v Soči byla na můj vkus moc dlouhá a už jsem chtěla, aby se tým od něčeho odrazil a pokračoval dál. V druhé polovině jsem byla lehce frustrovaná, jak se všechno vyvíjí, ale o to větší překvapení bylo samotné vyústění, které jsem nečekala. Na závěr se může zdát, že je série u konce, ale v dovětku se dozvídáme, že tomu ještě zdaleka tak není a můžeme se těšit na pokračování.

27.06.2024 4 z 5

Outsider Outsider Anthony Franze

Knížku jsem měla na seznamu už hodně dlouho. Když jsem pak na ni narazila v Levných knihách, hned jsem po ní sáhla a dobře jsem udělala. Příjemná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, která dobře šlapala. Ničeho nebylo moc ani málo. Sice jsem v půlce tušila, kdo za vším stojí, ale vůbec to nevadilo. Prostředí bylo atraktivní, právničiny tak akorát, aby člověk nebyl zmatený a vygradování naprosto uspokojivé. Snad narazím na další knihy od autora.

22.05.2024 4 z 5

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

No nevím...90% knihy jsem čekala, kdy se Grace setká s Niallem. To je zatraceně dlouho. Ze začátku mě bavilo číst o úprku Grace a jak uniká svým pronásledovatelům, ale po chvíli mě to omrzelo a občas jsem něco přeskočila. Na druhou stranu smekám před autorkou, že o tom zvládla napsat tolik stránek v poměru ke zbylému ději. Co mi jinak dlouhodobě u spisovatelky chybí, jsou epilogy. Vždy když kniha skončí, přijde mi, že je závěr hrozně utnutý.

26.04.2023 3 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

Druhý díl měl pomalejší rozjezd než první. Prvních cca 100 stránek bylo asi čistě pro vybudování atmosféry. Protože je to ale psané čtivě, tak to tolik nevadilo. U čeho jsem ale protáčela oči v sloup bylo, že jsem snad v každé kapitole četla o tom, že má Reece rád kafe s medem. Opravdu to byla tak důležitá informace, aby se neustále připomínala? Další co mě zarazilo byl výraz slovanské ruce. To má být jako co? V neposlední řadě jsem se pak začala trochu ztrácet ve jménech. Bylo jich opravdu hodně.
Když odbočím od kritiky, tak se musím pozastavit nad tématem "umírajícího velkého Ruska". S ohledem na současné dění je kniha až děsivě aktuální. No nic, pryč od politiky.
První díl byl za mě asi o trochu lepší, ale druhý mu šlape na paty. Čtení mě bavilo a jakmile se Reece ocitl Africe, pomalu jsem nestíhala otáčet stránky, jak jsem byla zvědavá, co se stane dalšího. Je to sympatický hrdina, kterému zkrátka musí každý fandit. Snad se brzy dočkáme třetího dílu.

06.09.2022 4 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Neurazí ale ani příliš nenadchne. Postavy byly sympatické a děj v první polovině skvěle šlapal, jenže pak jsem měla pocit, že čtu vlastně pořád o tom samým, tak jsem zkusila občas nějaký ten řádek přeskočit a zjistila jsem, že jsem vlastně o nic nepřišla a stav zůstává stejný.

15.02.2022 3 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Příběh je skvělý, ale L. J. Shen se svými jinými knihami nastavila příčku opravdu hodně vysoko a tohle na ni nedosáhlo. Nicméně bylo to milý, místy vtipný a prostřední atraktivní. Díky Maddie si už rok kupuju do kanceláře květiny a dělají mi velkou radost (knihu jsem četla už dřív v originále). Postavy mi ale bohužel nepřirostly k srdci tolik jako jiní spisovatelčiny hrdinové.
Jinak pro ty, kdo se nemůžou dočkat a čtou v angličtině, tak 16.2. vychází The Rake (závěrečný díl Boston Belles).

03.02.2022 4 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Knížku jsem kdysi četla v chorvatštině a nebyla špatná. Občas jsem se i nahlas zasmála. Některé hlášky byly totiž opravdu geniální. Co mě trochu mrzelo byla ta rychlá změna osobnosti hlavního hrdiny. Počet stránek tak akorát na lenivý víkend s nenáročnou milou četbou.

19.04.2021 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Všeho moc škodí aneb méně je někdy více. Ze začátku mě příběh bavil, ale jakmile začaly složité popisky, které jsem dříve u Deavera měla ráda, tak teď už jsem z nich byla otrávená. Co mi však nejvíc vadilo by to, jak Deaver z Italů...a prakticky z koholiv kdo není Američan...dělal úplný idioty sto let za opicema. To už jsem nedala a knihu nedočetla.

04.01.2021 2 z 5

Abarat Abarat Clive Barker

Tuhle knížku jsem četla kdysi dávno a vzpomněla jsem si na ni díky čtenářské výzvě. Vzpomínám si, že nejvíc mě na ní upoutala právě neuvěřitelně kreativní ilustrace, která mě bavila pomalu víc než samotný děj.

04.01.2021 3 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

K politickým thrillerům jsem se poprvé dostala u Philipa Shelbyho a bavilo mě to i s Grishamem, kterého jsem teď četla poprvé a určitě ne naposledy. Příběh mě bavil a od začátku do konce se pořád něco dělo. Myslím si však, že nám bylo v Bílém domě představeno příliš mnoho zbytečných postav v jejichž jménech jsem se občas ztrácela. Gray byl jinak velký sympaťák a Darby? Občas trochu přechytralá a jelikož z ní byli všichni tak moc paf, představovala jsem si ji jako takovou Cindy Crawford za mlada. Mimochodem podle knížky musí mít asi každý druhý Američan fetiš na nalakované prsty u nohou a na džínsy.

27.08.2020 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

(SPOILER) Události před sedmi lety zabíraly příliš mnoho stran, kterých bylo v podstatě zbytečných. Neměly žádnou důležitou návaznost na následující děj. Jenner na lodi byla nanejvýš otravná, ale nějakým zázrakem jsem ji ještě pořád dávala. Kdo byl super byl Cael a jeho tým, které jsem si oblíbila. Napínavá zápletka nebyla tak úplně domyšlená, chybělo mi hlubší vysvětlení Larkinových činů. Jen to, že byl nemocný způsobilo, že chtěl vyhodit do vzduchu loď plnou lidí? To je trochu divný. Ale chápu, že dramatická / kriminální linka hraje v případě knih Lindy Howard vždy vedlejší roli. Třetí hvězdičku dávám z milosti.

29.06.2020 3 z 5