simca9342 simca9342 komentáře u knih

Lufťačky Lufťačky Ivona Březinová

"Z pravěku"
Vyprávění o dvou sestrách, jednom velkém stěhování a všem novém v jejich životě. Luft je z němčiny a znamená vzduch a lufťačky je zkomolenina, ale také posměšná poznámka určená nejen nové přistěhovaným holkám z města na venkov , ale všem, kteří se rozhodnou žít na čerstvém vzduchu.

Nováček Bubáček píše deník Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

"Z pravěku"
Příběh Vodomila, který je přezdívaný Bubáček. Je to dávno, co jsem knihu četla tak si teď nevybavím proč ta přezdívka, ale u skautů se dává asi každému. Do jednoho takového oddílu nastoupil i Vodomil, baculka, který si v duchu píše deník. Ale už od první stránky rozesmívá nejen své kamarády a vedoucí (těm spíš leze na nervy), ale i čtenáře . Trapasy, které svou nešikovností způsobuje mi připomínají další už více známý komiks- Rychlé šípy

01.01.2024 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

"Z pravěku"
Opět kniha o prázdninách, ale tentokrát o těch letních.
Pohodové čtení na horká odpoledne.
Tadeáš je kluk, kterému nejde učení a podle toho bohužel vypadá jeho vysvědčení. Každý rok ho nosí domů s obavami, které se vyplní. Naštvaní rodiče, z prázdnin asi zas nic nebude...
Pletl se. Bylo a víc než čekal.

Prázdniny u babičky Prázdniny u babičky Edith Unnerstad

"Z pravěku"
Kniha plná obrázků a zajímavého příběhu mi připomněla podle ilustrací jinou knihu - Děti z Bullerbynu od nejznámější české autorky.
Dobrodružství malého kluka na jihu Švédska na trochu delších prázdninách u babičky.

Tajný deník Marie Antoinetty Tajný deník Marie Antoinetty Carolly Erickson

"Z pravěku"
Zápisky jedné z nejznámějších panovnic za francouzské revoluce .
Jak její příběh končí jistě víme.
Ale nějaké podrobnosti z jejího života, vztah s manželem a narození syna , důvod proč byla sťata nám zůstaly utajeny. V tomto fiktivním deníku se čtenářům historických příběhů otevírá pohled na život na francouzském dvoře a následně v zajetí.

Markus a Diana Markus a Diana Klaus Hagerup

"Z pravěku"
Markus hledá dívku svého srdce. Našel. Je jí herečka Diana . Obrázek mladé slečny má v dívčích kruzích oblíbený a uznávaný Sigmund. Os něho ho Markus přezdívaný kvůli své hubené postavě Mravenec a pokusí se Dianě napsat dopis.

Z deníku pampelišky Z deníku pampelišky Stanislav Rudolf

" Z pravěku"
Povídky popisující školní prostředí aneb příběhy ze života. Každá divka zažívá jinou situaci , ale se stejným podtextem.

31.12.2023 5 z 5

Jackův deník: příběhy ze šesté třídy Jackův deník: příběhy ze šesté třídy Jack Gantos

" Z pravěku"
Deníkové záznamy šesťáka Jacka. Po tom, co jeho ségra dostala deník musí ho mít taky a to hned!
Dostal ho a začal psát. Tady jsou jeho životní moudra.

Jak přičarovat lásku Jak přičarovat lásku Bianka Minte-König

" Z pravěku"
Rady a tipy jak najít toho pravého prostřednictvím příběhu holky Katky.

O Puclíkovi O Puclíkovi Ivona Březinová

"Z pravěku"
Pohádky na každý den v roce o papírovém panáčkovi ve tvaru puzzle žijícím v krabici od známé skládačky Spolu s lidskou kamarádkou Luckou zažívají nejedno dobrodružství.

Plakat přísně zakázáno Plakat přísně zakázáno Johannes Mario Simmel

"Z pravěku"
Peníze sice kazí charakter , ale u dobrých a čestných lidí tomu tak není. V případě dvanáctileté Marie, kdy se ztratily peníze, které měla za celou třídu na starost je řešení ztráty lehčí než se zdá. Za vše může Marie , které se obnos svěřil. Hrozí ji vyloučeni ze školy , ale její spolužáci ji věří. Ví co dělat a zjistí, co se dá. Podstatná informace míří ke škole. Márinka dala peníze cizímu člověku, který slíbil, že ji najde tatínka.
Tady platí sliby chyby . Muže už neviděla a peníze taky ne. Záhada a pátrání po zloději začíná.

Ema a pusinkový lupič Ema a pusinkový lupič Rudolf Král

Přečtená loni.
Malá Ema jednou zjistí, že rodiče se nechovají jako vždycky. Pomoci kamarádské sousedky zjistí, že v jejím osmiletém životě toho o vztazích moc neví. Její přátelská sousedka zjistí že se jim do bytu vloupal lupič. A všechny tři lítají v průšvihu v honbě za pusinkovým lupičem. Za kým? Je to tak . Vincentovi chyběly pusinky od lidí a začal je krást. Proč, Jak se to stalo a jak příběh skončil bude povídat Ema, její babička , paní Prstová, Vincent a paní Vilma.
Příběh byl fajn, ale za názvy kapitol ,které někdy jsou špatně čitelné , protože jsou napsané dětským písmem dávám o hvězdu míň.

31.12.2023 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Přečtená loni.
Mají to být vtipné historky z pandemie a karantény jedné z nejslavnějších moderátorek a spisovatelek. Upřímně... Mě na jejich knihách skoro nic vtipné nepřijde. Sem tam něco, ale ne cela kniha. Jak se ale říká- sto lidí, sto chutí. A jediné plus jsou domácí recepty na konci knihy. Halina v nich ze začátku popisuje osobní zkušenosti.

31.12.2023 2 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

"Z pravěku"

V jednom domě žije několik lidí. Praděda, děda, rodiče a malý školák Honzík. Život pro tuhle rodinu začíná být těžký v okamžiku, kdy děda Eda odejde z domu a je dovezen policajty.
Zanedlouho vyšetření potvrdí diagnózu zvanou Alzheimer.
Už nic nebude jako dříve. Děda musí být pod dohledem celé dny, dveře se musí zamykat, aby si neudělal vylet, ze kterého by se nemusel vrátit, protože by zabloudil a nenašel správné dveře. Také musí potýkat léky, které příznaky nemoci jen zmírní. Všem působí starosti. Jen Honzík je rád. Děda Eda je zábavný, vzpomíná o době, kdy byl on sám malý .
Kniha přibližuje život osob s Alzheimerem a vysvětluje malým čtenářům nenásilnou formou, co znamená mít tuhle nemoc a jak s ní žít. Nedá se vyléčit a léky jen potlačí. Lentilky jsou opravdové bonbóny z čokolády a děda je dostává v přesvědčení, že bere opravdové léky, protože je brát odmítal. Ty pravé měla u sebe maminka a děda je dostávál nenápadně.
Příběh končí tak jak končit měl. Ani postupující a zhoršující nemoc nekončí šťastně...

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

" Z pravěku"
Tuhle knihu mi jako malé půjčila sousedka, která u nás bydlela. Tehdy jsme se přestěhovali na vesnici a já byla ze všeho trochu naštvaná, všechno bylo pro mě nové ..
Do rukou se mi dostal příběh kluka, který to měl v životě daleko těžší.
Malý Cedric vyrůstá bez otce jen s matkou ve velmi chudých poměrech v Anglii. Nemají peněz nazbyt , když jednoho dne zjistí, že zdědil část dědova movitého majetku. A kromě toho se stává lordem!
Časem Cedric dokáže, že za něco stojí a jeho děda si k němu vytvoří vztah . Laskyplný , protože ze začátku se měl s ním problém bavit. Vzájemně se neznali, ale ty časy už nejsou :)
Krásný příběh s ilustracemi.

Moje kniha o fotbalu Moje kniha o fotbalu Detlev Patz

Kluci a holky pozor! Chcete se stát fotbalisty? Tahle kniha je přesně pro vás. Vše od základní výbavy hráče přes strategii různých kopů po to, jak vypadá fotbalové hřiště.

Jak funguje letadlo? Jak funguje letadlo? Lara Bryan

Přečtená loni.
Leporelo s vyklápěcími okénky seznamuje malé čtenáře o tom, jak funguje letadlo, vypadá pilotní kabina nebo přistávací dráha.

Kdo nevěří, ať tam běží Kdo nevěří, ať tam běží Ivana Kazdová

Z vlastní knihovny, "Z pravěku."
Soubor říkadel, básní a písní s notovou osnovou od různých autorů z Moravy a jižních Čech.

30.12.2023 5 z 5

Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Dawn Machell

Přečtená loni.
Malá doteková kniha o dárci vánočních dárků. Vousy je možno osahat a nejsou jen jedny. Na každé straně si malí čtenáři mohou osahat výsledky holičova výtvoru. Santa chtěl být prostě IN!

Žabák Fanda Žabák Fanda Axel Scheffler

Přečtená loni.
Žabák Fanda a jeho život obyčejného obojživelníka, ke kterému patří chytání much, slunění se na slunci A následné ochlazení v jezírku, kde žije.
Prostorové leporelo slouží těm nejmenším k prvnímu otáčení.