simca9342 simca9342 komentáře u knih

Neodcházej Neodcházej Katarína Gillerová

Přečtená loni.
"Nemoc je úžasná. Je jistotou lásky."
Veronika neměla šťastné dětství. Pro mámu neznamená nic, chtěla kluka a místo něho má druhou dceru. Starší sestra Monika má nové oblečení, ve všem výhody a to hlavní: máminu pozornost. Když se za pár let vdá, vše ji vychází, má dvě dcery. Ale Veronika ani po svatbě v lásce ten čtyřlístek nenajde. Manžel ji opustí , zůstane sama s malým synem. Když ji později opustí přátelé, nevzdává se a o své štěstí bojuje.

30.12.2023 4 z 5

Legendární bytosti z příběhů a bájí Legendární bytosti z příběhů a bájí kolektiv autorů

Přečtená loni.
Kdo byl Pegas, Kyklop nebo méně známé Moiry? Jak to vypadalo ve světě elfů nebo skandinávských bohů? Předvede a vysvětlí tahle příručka.

Kouzelné sedlo Kouzelné sedlo Zuzana Pospíšilová

Přečtená loni.
Verunka chce mít koně. Zajímá se o ně a přeje si mít jednou vlastního. Jednou ho mít možná bude, ale zatím se ve stáji pod dohledem lektorky učí jak na něm jezdit, hřebelcovat ho a jak správně čistit stáj a kydat hnůj. Otevřete knihu, Verunka a Daros čekají :)

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Přečtená loni.
Pěkně a vtipně napsaná kniha pro děti, které se bojí spát bez rodičů.
Malý Jeník se jednou probudí , myslí si, že má strašidlo pod postelí. Místo strašidla zjistí, že je dobré mít plno hodných kamarádů , i když třeba chtějí všichni spát v jedné posteli. V té Vaší :)

30.12.2023 5 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

Přečtená loni.
Tom se uprostřed noci vzbudí. Někdo u nich doma je ! Je to zlodej a chystá se jim vykrást byt? Kdo ví. Pro jistotu se vydá na výzvědy. Objeví zloděje, ale ne takového, jakého si představoval.

Dítě je dítě Dítě je dítě Brigitte Weninger

Přečtená loni.

Jaké je mít náhradní maminku, být adoptovaný a mít jiné sourozence?
Dítě je dítě - krásný příběh o lásce k cizím zvířatům. Žabičky zůstanou samy, rodiče se odkvákaly neznámo kam a už se nevrátili. Zvířata v lese by rádi pomohli, ale zasáhne paní Myšková. U ní také zůstanou. Dokud se rodiče nevrátí. Ale... kdy to bude ?

Emil se bojí Emil se bojí Aurélie Chien Chow Chine

Přečtená loni.
Emil je malý jednorožec, ale je kouzelný. Teda jeho roh. Mění se podle nálad Emila. Má strach. Každý ho máme, ale proč ho má právě Emil? Kniha kromě příběhu naučí malé děti poznávat své emoce a lépe s nimi pracovat. V knize je návod na správné dýchání. Vhodná také pro děti s PAS.

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Přečtená loni.
Krátký příběh na motivy klasické pohádky o dřevěném klukovi, který se jednoho dne odnaučí lhát . Doufejme :)

Kdo si prdnul u dvora Kdo si prdnul u dvora Jonáš Ovanul

Kdo udělal ten puch ?
Jisté je jedno: nebyl to duch!
Ani král nebo královna,
nikde ani mrak, obloha je dnes jako malovaná.
Kdo, že to nakonec byl?
dozvíte se než včela vysaje z květu pyl :)

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Přečtená loni.
Jaký byl život princezny a později královny Alžběty II. a prince Philipa jako páru? Faktogragických knih o každém z nich je hodně, ale takovou kde by byly popsané povahy, rutiny nebo zvyklosti jednotlivců včetně vzájemného setkání a manželství byste do r. 2018 nenašli. Požadavkům od autorčiných čtenářů a nejen od nich, ale i okolí spisovatelka vyhověla a vznikla takhle kniha. Co se mi na ní ale nelíbilo byla autorčina nesnášenlivost vůči princezně Dianě. Proto si plánuji o ní něco přečíst.

30.12.2023 3 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

"Z pravěku"
Jaký je život na gymplu? Zeptejte se Tiziany!
Příběh o kamarádství, prvních láskách, spolužácích a životě na koleji.

Encyklopedie Larousse - zvířata Encyklopedie Larousse - zvířata Sylvie Bézuel

Encyklopedie pro malé děti plná ilustrací a zajímavých faktů.
Dozvíme se jak základní informace tak něco navíc, třeba, že ženetka je šelma podobná kočce nebo , že existují prudce jedovaté malé žáby - pralesničky.
Stvoření, která mají nezvyklá jména se nám ale taky ukážou! Keporkak- ryba podobná velrybě, Terej bílý- pták připomínající racka a mnoho dalších.

Říše pohádek je pro všechny Říše pohádek je pro všechny Boldizsár M. Nagy

Maďarské pohádky upravené a vydané od maďarských autorů v jedné knize. Připomínají ty naše české takže si vzpomeneme na klasickou Popelku, pernikovou chaloupku nebo německou Sněhovou královnu.

29.12.2023 5 z 5

Co má klokan ve vaku Co má klokan ve vaku Pavla Hanáčková

Krásná kniha o výchově mláďat. Napsala ji autorka, která už bohužel před více než dvěma lety zemřela při živelné katastrofě na Moravě.
V knize pro děti vysvětluje zajímavou formu s vtipnými hláškami (aligátor americký- obrněná něha), kterým malé děti nemusí rozumět jak zvířecí páry vychovávají své děti.

23.12.2023 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Další téma do letošní výzvy splněno. Téma č. 3- Přečtená kniha od S. Kinga nebo J. Austen. Samotný děj se mi ze začátku vůbec nelíbil a délka příběhu také ne. Sice to asi k životu patří ale není to něco, co by člověk vyhledával nebo si tím ukrácel dlouhé chvíle.

K příběhu: Gerald se svou ženou Jessie jsou šťastný manželský pár užívající si volných dnů na chatě. Hra s bolestivým a sexuálním podtextem, kterou Gerald zkoušel se mu jednou v tu nejméně vhodnou chvíli stane osudnou. Jessiin dobře mířený kopanec na určitě místo ze vzteku rychle ukončí hrátky a také Geraldův život.
Pro Jessie to znamená nejen vytoužený konec, ale svobodu. V této chvíli jen od manžela, protože má ruce uvězněně v poutech nad postelí a mezi nahá bez kousku oblečení jen s tenkým spodním prádlem.
Přemýšlí, jak se dostat ven, ale ví, že se ani z pout nedostane bez cizí pomoci. Stmívá se a Jess pronásledují vzpominky na krutou minulost a je stále v pokoji sama s mrtvým tělem svého muže...

22.12.2023 2 z 5

Jak si uděláme zeměkouli Jak si uděláme zeměkouli Milena Lukešová

"Můžeme si udělat Zemi. Musí na ni být pevniny a mezi nimi moře a ohromné oceány."
Kniha pro děti popisující lehčí formou vesmír, pohyb Země, střídání Měsíce a Slunce. Nechybí ani střídavé pozice Slunce a Země a jejich vliv na roční období. Nechybí ani hezké barevné ilustrace.

22.12.2023 5 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Předchozí recenze mluví za mě, také jsem se musela do čtení nutit hlavně začátek mi moc nešel do hlavy, děj byl zdlouhavý, ale neodložila jsem ji nedočtenou.
Číst o né moc lákavé práci (krejčí , který šíje obleky na mrtvé lidi) jednoho z rodičů hlavní postavy během nadcházejících svátků je sice zvláštní, ale když už jsem si knihu půjčila...
Příběh vypráví životní osudy tři kamarádů, dětí v Prusku r. 1910- 1914
Carl, Artur a Isi časem dospějí a najdou si práci, která je baví, ale ani tohle období není jednoduché. Začíná válka světová a boje zuří všude kolem. Historický román o naději, rodině, politice a jak to u takových knih bývá o touze vrátit se jednou zpět domů.

19.12.2023 5 z 5

Táňa a tři medvědi Táňa a tři medvědi Ivan Zmatlík

Příběh inspirovaný ruskou Mášou a českou Zlatovláskou o malé holce, která najde chloupku s věcmi a nábytkem tří velikostí . Komu patří? Táňa to zjistí, ale ke konci bude tak utahaná, že usne v nejmenší a nejměkčí postýlce...

19.12.2023 5 z 5

Dům s vypůjčeným výhledem Dům s vypůjčeným výhledem Martina Leierová

Vtipné napsaný příběh o cestování mi připomíná jinou českou autorku Annu Cinu a podobným stylem napsaná Probudím se na Šibuji.

Vztah Zoe a Adama byl vřelý a dlouhotrvající, ale musel být na nějakou dobu přerušený (později ji osud ukáže opak). Mladá novinářka přijala nabídku cestování od sběratele umění. Bude cestovat po světě, ale přitom nenápadně pátrat po ilegálním prodejci a výrobci původních obrazů. Spolu se sochařem Martinem cestuje po NY, ale když se nezadaří a po padělateli není v USA ani stopy tipy od různých zdrojů jak sděluje svému "šéfovi" ji zavedou až do Tokia a Japonska. Jestli ji země samurajů a sushi dovede až ke Kintarovi se teprve uvidí...

09.12.2023 5 z 5

Já, zamilovaná Isabela, a tajemný rytíř Matias Já, zamilovaná Isabela, a tajemný rytíř Matias Melita Denková

Sabina má zkažené léto. Aspoň si to myslí. Máma je už podruhé v životě těhotná a rodiče chtějí, aby jela na tábor a přes prázdniny se zabavila. Sabina si pod slovem zábava představuje roadtrip s kamarádkou do Keni.
Ve třinácti sama? V žádném případě zděsili se rodiče. Dva měsíce volna nakonec dopadnou úplně jiným způsobem. Na táboře, kde tráví snad nejnudnější měsíce v životě. Nuda se ale změní v dobrodružství podobnému tomu v Narnii. Místo skříně jsou sice dveře ve sklepě, ale účel splní. Sabina se dostane do minulosti do světa princezen a rytířů. Svého vytouženého si už konečně najde... nebo ne ? :)

05.12.2023 5 z 5