SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Pár dobrých povídek o tom, jak bohužel někdy funguje manželství.

26.05.2016 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Já jsem opravdu fandila Joeovi. Beck se mi zdála povrchní.
Styl psaní byl pro mě něco nového, ale právě proto mě celá kniha zaujala. Pro mě skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

03.04.2016 4 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Krásně ilustrovaná a vtipná knížka. Některé vtipy byly lepší, některé slabší, ale tak už to bývá. K pobavení super.

13.09.2015 3 z 5

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Pár příběhů dobrých, ale jinak nic pro mě.

12.08.2015 2 z 5

Kecy mýho fotra Kecy mýho fotra Justin Halpern

Někdy jsem se zasmála, jindy zase ne. Možná, že to nebyl zrovna můj šálek kávy, přesto se mi poslední kapitola opravdu líbila.

24.07.2015 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Krásná kniha o strašných věcech. Nejvíce mě dostal osud malé Lalie. Rozhodně doporučuju přečíst.

18.07.2015 4 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Ve výskledku je to hrozně jednoduchá kniha. Některé situace se mi zdály opravdu přitažené za vlasy vzhledem k Terezinu věku, ale jinak jsem problém neměla. Líbilo se mi shrnutí důležitých věcí na konci každé části.

04.07.2015 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Příjemně psaná kniha, ve které mi ale někdy dělaly problém Louisovy dlouhé vnitřní rozhovory o životě, smrti a vině. Film jsem viděla také a asi to pro mě byla lepší verze příběhu.

03.07.2015 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl mě z celé série zaujal určitě nejvíce. Konečně se objevila nějaká pořádná zápletka a já nemusela číst pořád to samé dokola. Nenudila jsem se a v některých částech jsem knížku doslova hltala. Velké plus byla ta Christianova přehnaná láska. Láska pro mě tak nereálná, že si o ní ráda přečtu a zasním se. Jsem schopná odpustit autorce i typický happyend a příjemné překvapení byl doplněk v podobě kousku psaného z Christianovy strany.

17.06.2015 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Po R.U.R a Bílé nemoci se Čapek dostává do mých oblíbených spisovatelů. Donutí člověka přemýšlet nad věcmi, které v běžném životě považujeme za samozřejmost. Hrozně mě zklamal nečekaný konec. Určitě doporučuju.

28.04.2015 4 z 5

Kluk od vedle Kluk od vedle Janet Quin-Harkin

Klasická romantická oddechovka. Nepřekvapí, ale ani nezklame.

24.03.2015 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Skvělé doplnění pro fanoušky Harryho Pottera. Těm knížku doporučuji, i když je místy trochu zdlouhavá (u popisování jednotlivých famfrpálových družstev). Ale ti, kdo Harryho Pottera nečetli a nemají k němu nějaký vztah knížku nedoporučuji, protože by z ní takřka nic neměli.

12.12.2014 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Začátek mě popravdě trochu mátl, byl zvláštní, nečetl se moc dobře, ale obsah zajímavý byl a když ho člověk překousne, pak se z něj vyvine skvělá kniha. Téma je pro mě bezpochyby originální a knihu jsem poté skoro nedokázala odložit.
Jednu úsměvnou věc jsem ovšem našla. "Syn-vy-víte-koho", co mi to jen připomíná....

17.10.2019 4 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Tento příběh způsobil, že jsem měla několikrát během čtení slzy v očích. Příběh o netoleranci vlastního syna, o zlomeném srdci, o vnitřním zmatku.
Způsob psaní mi velmi připomínal knihu My ostatní tu prostě žijem - prolínání dvou různých "světů".
Po přečtení téměř všech Nessových knih se stává jedním z mých nejoblíbenějších autorů.

25.09.2019 4 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Jak už zde bylo zmíněno, čekala jsem knihu, kde bude hlavním hrdinou muž, který se jednoho dne rozhodl nevstat z postele a tloustnout. Místo toho nám autor poskytl jako hlavního hrdinu jeho bratra, který už odmala trpí ve stínu svého staršího bratra a dívá se, jak se stýká s dívkou, kterou on sám miluje. O muži, kterého nám slibuje anotace se tedy nedozvídáme téměř nic. Nevíme proč, neznáme jeho myšlenky. Jen neustále posloucháme, jak to působí na jeho bratra.
Střídání kapitol z minulosti a současnosti by mi nijak zvlášť nevadilo, kdyby byl celý příběh něčím zajímavý, ale on téměř není.
Do čtení jsem se nutila a doteď si nejsem jistá, jestli si vůbec zaslouží mnou udělené 2 hvězdičky.

08.07.2019 2 z 5

Kuře na rožni Kuře na rožni Jiří Šotola

Tato knížka pro mě byla opravdovým oříškem. Na jedné straně chápu myšlenky, chápu, co kniha chtěa předat a bylo mi Matěje, stále všude odmítaného, opravdu líto, ale styl psaní mi opravdu neseděl a musela jsem se hodně přemlouvat, abych knihu v první polovině neodložila - což jsem udělat nemohla, protože jsem měla knihu přidělenou v rámci četby na vysoké škole.
Ztrácela jsem se ve jménech, vztazích mezi postavami, místech, kde Matěj putoval i v různých větách v cizím jazyce. Bylo to pro mě opravdu náročné, ale i přesto jsem v knize nalezla části, které se četly dobře - Matějův pobyt u bratra Lukáše, či jeho působení s páterem Prosperem.
Celkově však knihu hodnotím spíše negativně.

23.03.2019 2 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Sice je to 5. kniha v sérii Dublin Street, ale protože jsem ji dostala od kamarádky a ani nevěděla, že jiné díly existují, přečetla jsem ji.
Byla jsem tedy hozena do velkého množství postav, u kterého jsem se ztrácela jak ve jménech i vztazích a k tomu ještě do bouřlivé minulosti mladé Shannon a Colea.
Nevadila mi tak ani předvídatelnost celého jejich vztahu, jako to, jak moc byli oba dva pro sebe dokonalí (a nejen oni dva pro sebe, ale i ostatní páry v celém jejich "klanu"), jak se najednou vše vyřešilo, zahojilo a vše bylo v pořádku. Ale na tom zřejmě takového romány stojí.
V konečném výsledku je to oddechovka, ale znovu bych ji nečetla a nejspíš ani nesáhnu po další autorčině knize.

19.03.2019 2 z 5

Utopie, nejlepší verze Utopie, nejlepší verze Ivan Kmínek

Ačkoli jsem se ze začátku v knížce ztrácela, nebavila mě a nemohla jsem si zvyknout na styl psaní, asi od 70. stránky mě chytla a celé to začalo dávat smysl. Za mě příjemná sci-fi oddechovka.

19.03.2019 3 z 5

Účinná komunikace v zaměstnání Účinná komunikace v zaměstnání Sylvie Sperandio

Myslím, že tohle je velmi přínosná kniha. Obsahuje základní pravidla, které by měl znát a dodržovat každý člověk, který ve svém zaměstnání pracuje s lidmi.

15.12.2018 3 z 5

Příběh je stejný jako název - podivuhodný a krásný. Nic tomu podobné jsem ještě nikdy nečetla a celá kniha byla jako kruté pohlazení na duši. Cítila jsem s každou postavou její bolest a těšila se z její radosti.
Námět knihy mi přijde natolik origiální a čtivý, že jsem se radovala z každého slova a pocítila lítost, když kniha skončila.
Snad autorka napíše další knihy, rozhodně mám v plánu se do nich pustit.

29.11.2018 5 z 5