SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Přiznám se, že čtivost knížky je skvělá a jako oddechová četba mě bavila.
Postrádám u ní ovšem nějaký originální nápad, je to vlastně celé nějak slepené z Labyrintu, Hunger games a myšlenek druhé světové války.

16.10.2018 3 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Musím uznat, že si dokážu představit společnost takovou, jaká byla prezentována v této knížce. Člověka až zaráželo, jak snadno lze domestikaci zvířat a šlechtění chilli přirovnat k "úpravě" člověka tak, aby vyhovoval vládě určité země.
Kniha se mi líbila, některé části byly ale mírně přitažené za vlasy a konec... ten mě upřímně trochu zklamal.

04.08.2018 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Skvělé zakončení celé série, které jsem dočítala opravdu s úsměvem na tváři.

23.06.2018 4 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Příběh, který mě dostal takřa do kolen.
Ještě nikdy jsem se od knihy nemusela tolikrát odvracet s pocitem, že cítím všechno bolest, kterou Shy popisovala.
Ještě nikdy jsem neměla tolikrát slzy v očích.
Ještě nikdy jsem necítila pocity nevolnosti jen při čtení.
Obdivuju, jak se nakonec s celou záležitostí vyrovnala a práci, kterou momentálně dělá.
Její příběh by se k lidem měl dostat, měli by ho chtít číst... aby věděli. Aby věděli, čeho jsou lidé schopni.

21.01.2018 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

I v tomto díle jsem se našla snad na každé stránce!

25.12.2017 5 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Celou knihu jsem v napětí čekala, že se dozvím více o kouzelném deníku a nakonec se děj stočil někam jinam. V některých částech jsem se nudila, v jiných naopak zvědavě hltala text dál. Ovšem nebyl to pro mě úplně skvělý knižní zážitek.

04.12.2017 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nebavilo mě to..

17.09.2017 2 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Moc dobrá knížka s otevřeným koncem. Děsivé.

17.09.2017 4 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Pro mě jedna ze slabších knížek od autora.

17.09.2017 3 z 5

Doupě nestvůry Doupě nestvůry Robert Lawrence Stine

Knížka, kterou jsem jak mladší četla snad 10x a pořád mě bavila. Je psána jednoduše, srozumitelně a čte se takřka sama.

17.09.2017 4 z 5

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

Oddechovka pro mladší čtenáře.

17.09.2017 3 z 5

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

Knížku jsem přečetla minimálně pětkrát a jako mladší mě děsilo, co opravdu mají holky s anorexií a bulimií v hlavě. Doporučuju.

16.09.2017 5 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

Před pár lety mě jako mladší čtenářku moc bavila. S hlavní hrdinkou se člověk snadno ztotožní.

16.09.2017 4 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Moc pěkná kniha o dospívání, první lásce a přátelství. Jako mladší mi hodně dala.

16.09.2017 4 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tuto knihu jsem dostala právě na své, už dávné,13. narozeniny a ohromně mě bavila.

Ve tvém pokoji Ve tvém pokoji Jordanna Fraiberg

Originální, skvělé, určitě pobavilo. Četla se sama.

14.09.2017 4 z 5

FlirtAtak FlirtAtak Franziska Gehm

Jedna z opravdu slabších knížek.

14.09.2017 2 z 5

Kde končí svět Kde končí svět Lenka Lanczová

Oddechovka.

14.09.2017 3 z 5

Nevím, jestli můžu o knize říct, že byla skvělá. Je hrozné si představit, že toto opravdu někdo prožívá.

14.09.2017 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Stejně jako všechny knížky z edice "Jmenuji se" je i tato skvělá. Nervy drásající počtení.

14.09.2017 5 z 5