Sova15 Sova15 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Napínavá až do konce.

02.03.2016 5 z 5

Nad vlastní zápletkou se nedá asi moc zamýšlet. Vzpomínací pasáže mi osvětlili trochu zapomenutou historii. Chtěla bych mít ve 100 letech takovou vitalitu. Knížka se mi líbila, navíc jsme ji se synem četli nastřídačku při dlouhém projížděníní Švédskem. A vůbec mi nevadilo, že jsem před tím viděla film, který se taky moc povedl.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha, co se dá číst stále. I filmové zpracování je svělé. Někdy mám chuť, začít házet koblihy.....

Inferno Inferno Dan Brown

Knihy Brauna mě baví, protože se od nich nedá odtrhnout, ale i proto, že reálně popisuje místo děje. Už se těším na květnou cestu do Florencie.

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Také souhlasím s Asamem. Nutí mne to zamyslet se nad vztahem k rodičům. Bohužel si ale i připustit, že i mne čeká stáří. Doporučuji i knihu Deník staré paní od paní Šiklové.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Knížka je výborná, drsná. Vůbec nevadí - ba naopak, že ji nepsal spisovatel, ale lékař. Měli by si jí všichni přečíst, aby se nemohlo nic podobného opakovat. My si pořád "skuhráme na naše problémy" , ale vůbec si neumíme (naštestí) představit, jak se žilo za války.