stavlamich stavlamich komentáře u knih

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Možná ještě lepší než film. Přenesla jsem se tím do těch krásných dětských časů, kdy jsem Roalda Dahla milovala, tedy jeho Matyldu.

07.02.2016

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Jsem ráda, že nejsem sama, koho kniha sice zaujala anotací, ale to bylo víceméně všechno.

07.02.2016 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Docela mile mě Kostičas překvapil. Pravda, hlavní hrdinka Paige mě občas vytáčela, ale tak ne každému musí být každej sympatickej, že jo.

07.02.2016 3 z 5

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Taky občas zjistíte, že jste začali číst sérii druhým dílem? :D

07.02.2016 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Příběh téhle knížky mám ráda v knižní i ve filmové podobě. Další díly už nejsou tak sympatické, ale ten první vždycky bude stát za to. :)

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nenadchlo mě to tolik jako ty, kteří mi to doporučili, nicméně knížka mě zaujala, příběh také a celkové zpracování se mi taky líbilo. Navíc je v tom kousek fantazie - mohlo se to stát?

07.02.2016 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Tuhle knížku jsem četla vždycky jako první ze série, však je to taky dějově první díl, a vždycky mě navnadila na další čtení. Zasekla jsem se vždycky až u Koně a jeho chlapce.

07.02.2016

Cesty tažných mraků Cesty tažných mraků Zdeněk Thoma

Úžasný zážitek pro všechny milovníky haiku a fotografií. :3

07.02.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Šifru mistra Leonarda jsem znala, viděla a četla už dříve, ale třeba takoví Andělé a démoni mě tolik nelákali. Nakonec jsem si ji od kamarádky přeci jen půjčila a byla jsem příjemně překvapená a nadšená. :) Jen filmové zpracování, které jsem zhlédla vzápětí, mě zklamalo. Tohle je příklad toho, že kniha je vždycky nejlepší a vyplatí se přečíst si ji před filmem, protože do něj se nedostane spousta detailů a podstatných souvislostí... :)

07.02.2016 4 z 5

A Christmas Carol / Vánoční koleda (dvojjazyčná kniha) A Christmas Carol / Vánoční koleda (dvojjazyčná kniha) Charles Dickens

Četla jsem zkrácenou verzi se zrcadlovým překladem a zjednodušenou angličtinou a ten příběh se mi fakt moc líbil. Během letošních Vánoc se snad odhodlám přečíst si celou verzi, pokud ne v originále, pak aspoň v plném českém znění. Jsem ale ráda, že vím, co je na Vánoční koledě klasického a co ji dělá skvělou už tolik let a co bude lákat čtenáře i v budoucnosti.

07.02.2016 4 z 5

Antistresové omalovánky: Květiny Antistresové omalovánky: Květiny Jenean Morrison

Omalovánky jsou úžasné! Opravdu, zkuste si něco vybarvovat, do toho poslouchat uklidňující hudbu a úbytek stresu zaručen! :) :3

22.12.2015 5 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

První díl mě před třemi lety absolutně pohltil. O rok později jsem se dostala k druhému dílu a ten, přestože byl pěkný, nerozdmýchal touhu začíst se dál. A teď jsem si výhodně koupila poslední dva díly. Ten třetí byl trochu slabší, nebo mi tak přišel, ale Osud, hlavně jeho závěr a poznámka autorky. No páni, wow. Nemám slov. Tedy mám, ale jsou tak pomíchaná s emocemi, že si to všechno musím nechat uležet a promyslet. A pak snad napíšu nějaký dlouhý článek o tom, jak je tahle série vlastně skvělá. Jak už od začátku směřuje ke konci, jak jsou postavy, i když vlastně často lezou čtenáři na nervy, "reálné" a na jak skvělých myšlenkách a skutečnostech je celý kouzelný svět florů a florel založený. Ne fakt, bombastický čtenářský zážitek!

10.12.2015 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Přečetla jsem a tak jako před pár lety u Šifry mistra Leonarda, i teď jsem byla nadšená. Dan Brown prostě umí vtáhnout do děje. Viděla jsem i film a musím říct - Lidi, přečtěte si tuhle knihu, na film se vykašlete. Je v něm všechno překroucené, hlavně co nejvíc akce na co nejkratším časovém úseku. Myslím, že nikdo nemůže být touhle knihou zklamaný, až do samého konce jsem si myslela, že iluminátem je opravdu M.K. Zkrátka - díky za tenhle čtenářský zážitek! :)

11.08.2015 4 z 5

Ženy v životě císaře Františka Josefa Ženy v životě císaře Františka Josefa Friedrich Weissensteiner

Vždycky mě bavilo přibližovat se osobnostem, o nichž jsme si v dějepisu vyprávěli, avšak pouze jednostranně a povrchově. Tohle je ten případ. :-)

01.08.2014 4 z 5

Kočka, která ničeho nelitovala Kočka, která ničeho nelitovala Lydia Adamson

Prvotní volbou, proč knihu číst, pro mě byl onen štítek Kočičí krimi. Myslím, že detektivek čtu poměrně dost, tudíž jsem si chtěla přečíst něco trochu nového. V podstatě se jedná o obyčejnou detektivku s tím, že hlavní hrdinka pátrá na vlastní pěst a ve volném čase se rozptyluje kočkami. Ale líbilo se mi to, ne, že ne. Vlastně je to taková oddychová prkotina, která nenadchne, ale ani neurazí. :) Doporučuji.

26.05.2014 4 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Naprosto dokonalá knížka. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala se vším všudy. Nesčetněkrát jsem nahlas vyprskla smíchy a lidé se na mě otáčeli jako WTF? Fakt to bylo úžasný. Nikdy bych si nemyslela, že bude nějaká knížka o (ne)obyčejných holčičích starostech takhle skvělá. Do tohoto žánru asi nespadnu, ale autorku budu jistojistě sledovat a číst! Všem doporučuji!

20.05.2014 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Kniha se mi moc líbila, autorův styl mne naprosto odrovnal. Vážně doporučuji! :)

10.04.2014 4 z 5

Růže a krokvice Růže a krokvice Renata Štulcová

Už jsem si na ni připadala odrostlá, ale jinak je to pěkná knížka.

12.01.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Zvláštní závěr...

12.01.2014 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Překvapil mě především závěr, který se s filmem moc neshodoval, nebo spíš obráceně.

10.09.2013 4 z 5